Jump to content

Recommended Posts

Μπράβο σε όσους κάσταραν τον Ίαν Γκλεν για Μπρους Γουέην, όχι ΜΠΡΑΒΟ πραγματικά!!!!!.... Επιτέλους άρχισα να βλέπω με θετικό μάτι τον Μπάτινσον :lol:

• Like 1
  • Funny 1

ok. Είδα τα πρώτα 12 λεπτά του S01E01. Πάτησα pause μόνο και μόνο για να μπω και να πω ότι παίζει να έχετε όλοι δίκιο και η σειρά να σπέρνει... :) Εντυπωσιασμένος θετικότατα από το πως ξεκινάει :) 

:cheers5: 

• Like 5
  • Thanks 2

Τέλεψα την πρώτη σεζόν. Ξεκίνησε πολυ δυνατά. Κάπου όμως στο δρόμο άρχισε να με χάνει. Πολύ angst, αρκετή σαπουνόπερα. Επιπροσθετα μου δόθηκε η αίσθηση ότι είναι πολύ άνισα τα σενάρια. *νομίζω* πως αυτά που έγραψε ο Geoff Johns είναι καλύτερα από τα άλλα. Με ξενίζει λίγο στο imdb που δεν τον δείχνει στα γενικά credits να έχει γράψει κάποιο συγκεκριμένα, ενώ θυμάμαι ξεκάθαρα ή το 8 ή το 9 να λέει ότι γράφτηκε από αυτόν. 

Λογικά θα δω και τη δεύτερη σεζόν, αλλά όχι με την ίδια κάψα που ξεκίνησα την πρώτη... Θα πρέπει να κοπιάσουν λίγο για να ξανατσιμπήσω :) 

:cheers5: 

• Like 2

Αν βρίσκεις αυτά ως αρκετή σαπουνόπερα, πού να δεις τις σειρές του CW :P Γενικά θεωρώ έχει αρκετή ισορροπία στο θέμα δράμα/δράση/σαπουνόπερα. Η 2η σεζόν ξεκινάει επίσης αρκετά καλά προς το παρόν. Βέβαια στο τελευταίο επεισόδιο (3ο) μου φάνηκε κι εμένα ότι το παράκαναν με τις ανησυχίες και τα δράματα τύπου σαπουνόπερα, κυρίως από τους Hawk & Dove προέρχονται αυτά τα στοιχεία. Δεν παύει βέβαια να 'ναι από τις καλύτερες προσπάθειες για σειρά DC. 

• Like 4

Το τελευταίο επεισόδιο με τον Superboy απλά Ε Π Ι Κ Ο. Ειδικά όσοι ξέρουν από κόμικ αλλά και γενικά οι φαν του Σούπερμαν θα λατρέψουν σίγουρα το τι έκαναν εδώ πέρα. Ίσως το καλύτερο επεισόδιο της σειράς ως τώρα. 

• Like 3

Το χθεσινό επεισόδιο είχε μια από τις καλύτερες στιγμές σε σειρά ever: ο Iain Glen χορεύει Batusi :lmao::lmao::lmao:

Η αλήθεια είναι πως περιμένω να βγουν όλα τα επεισόδια της 2ης σεζόν για να τα δω όλα μαζί, αλλά θα ήθελα να κάνω ένα γενικό σχόλιο για τη σειρά και να πω πως πραγματικά είναι χαρά του geek που ξέρει πολλά από κόμικ της DC. Όταν είχα δει το πρώτο trailer, μου φαινόταν πολύ μέτριο αυτό που πάνε να κάνουν, αλλά όσο την έβλεπα, ενθουσιαζόμουν περισσότερο με κάθε επεισόδιο και ειδικά με τις εκπλήξεις που είχε, καθώς εμφανίζονταν συνεχώς πολλοί χαρακτήρες που δεν περιμέναμε να δούμε ή χαρακτήρες από τα κόμικ που πολύς κόσμος δεν ήξερε και δεν είχε δει σε live action εκδοχή. Και όλα αυτά με πολύ καλή ανάπτυξη χαρακτήρων, κυρίως των πρωταγωνιστών. Περιμένω και πως να δω τι επιφυλάσσει η 2η σεζόν.

• Like 3
  • Thanks 1

Αυτό που με εξέπληξε περισσότερο, ήταν η εμφάνιση της Atomic Family στην πρώτη σεζόν.

• Like 1

Τέλος και η 2η σεζόν! Ακόμα καλύτερη από την 1η πιστεύω, αυτή η σειρά συνεχίζει να με εκπλήσσει, καθώς όπως είχα πει δεν την περίμενα τόσο καλή όσο τελικά προέκυψε. Σε αυτή τη σεζόν δεν είχαμε τόσο εμφανίσεις-εκπλήξεις όσο πολύ καλό storytelling και ταυτόχρονη ανάπτυξη ενός πολύ μεγάλου αριθμού χαρακτήρων.

Ο Deathstroke μου άρεσε ως κακός της σεζόν, ωστόσο το design του δεν το λάτρεψα και τόσο, ιδίως μετά από άλλα portrayals που έχουμε δει. Το subplot και οι σχέσεις της ομάδας με Jericho, Rose ήταν πολύ ωραία, όπως και ότι κάθε Titan είχε μια ιστορία, καθώς αλλιώς ήταν όταν ξεκίνησε η σεζόν και αλλιώς κατέληξαν στο τελευταίο επεισόδιο με πρώτο από όλους τον Dick Grayson. Επίσης η ιστορία κύλησε πολύ άρτια και υπήρχε καλό δέσιμο μεταξύ των flashbacks και των γεγονότων στο σήμερα. Μου άρεσε ο υποστηρικτικός ρόλος που έπαιξε ο Bruce Wayne, δεν τον ξεζούμισαν, αλλά εμφανιζόταν πάντα όταν έπρεπε. Τα visuals ήταν γενικότερα αρκετά βελτιωμένα σε σύγκριση με την προηγούμενη σεζόν, το ίδιο ισχύει και για τις σκηνές με μάχες. Τα designs των ηρώων και ειδικά αυτό που είδαμε στο τελευταίο επεισόδιο (δε θέλω να κάνω spoiler) παρέμειναν πάρα πολύ δυνατά.

Δεν έλειψαν τα set ups για την 3η σεζόν, καθώς ήδη υποψιαζόμαστε για το ποιος θα είναι ο κακός. Θα ήθελα στην επόμενη σεζόν τους Titans να λειτουργούν ως ομάδα και όχι να είναι μακριά ο ένας από τον άλλο, καθώς σε αυτή πέρασαν λίγα επεισόδια δεμένοι, αλλά ταίριαζε στην εξέλιξη των γεγονότων και τους βοήθησε να αναπτύξουν τις ιστορίες και τις μεταξύ τους σχέσεις όσο ήταν ξεχωριστά. 

Σίγουρα μια σειρά που έχει μικρά ελαττώματα (στο τελευταίο επεισόδιο ένιωσα ότι βιάστηκε να κλείσει σε κάποια σημεία), αλλά είναι πολύ ευχάριστη στη θέαση και ικανοποιεί όσους τους αρέσει το υπερηρωικό και θέλουν ταυτόχρονα κάτι λίγο πιο σκοτεινό.

• Like 2

Τίμια και η 2η σαιζόν βέβαια δεν την είδα με τον ίδιο ενθουσιασμό της 1ης 

Κρίμα για το τελευταίο επεισόδιο ρε παιδιά. Τι προχειροδουλειά ήταν αυτή. Όλα να κλείνουν στα γρήγορα, πλοκές ολόκληρης σεζόν να πετάγονται από το παράθυρο, μια απογοήτευση. Γενικά το πρώτο μισό της 2ης σεζόν ήταν εξαιρετικό αλλά το 2ο μισό ήταν μια συνεχής πτώση ποιότητας. Ελπίζω σε μια πιο ισορροπημένη 3η σεζόν.

Πολύ καλή σειρούλα, ακόμη βρίσκομαι προς το τέλος της πρώτης σεζόν...οκ, δεν ξεφεύγει από το τετριμμένο σαπουνοπερέ γράψιμο των περισσότερων υπερηρωικών σειρών, και ο σκοτεινός ρεαλισμός της DC είναι τόσο 2008 και ξεπερασμένος πλέον (σίγουρα θα προτιμούσα ένα ύφος πλησιέστερο σε αυτό της animated σειράς Teen Titans), αλλά έχει έναν περίεργο μαγνητισμό. Ίσως απλά είμαι υπερβολικά bat-junkie και θέλω τη δόση μου, ίσως όμως να με έχουν κρατήσει και οι χαρακτήρες...θα δούμε στο τέλος.

• Like 3