Μετάβαση στο περιεχόμενο

Heavy Listening [ κατιτις για μουσική... ]


Hellboy

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  10732
  • Group:  Members
  • Topic Count:  45
  • Content Count:  1278
  • Reputation:   12957
  • Achievement Points:  1328
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5390 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  124

Κώστα πήγες τελικά στο tribe bar;

 

Οι πληροφορίες μου λένε ότι το μαγαζί ήταν γεμάτο κι έγινε ο χαμός!

 

post-10732-0-97044800-1326997767_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4971 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Πήγα φυσικά!Μιλάμε έγινε χαμός!Εκεί που περίμενα οτι θα ήμασταν βια καμια τριανταριά άτομα,τελικά το μαγαζί ήταν φίσκα!Και το live ήταν καταπληκτικό!Οι τύποι ήταν σε τρομερή φόρμα από τα live που κάναν στην Ευρωπη και αυτό φάνηκε!Προσωπικά τσίμπησα και το ολοκαίνουργιο cd τους,μόλις με 5 ευρό,όπως και ένα φίλος μου,που ούτε καν τους ήξερε πριν το live!Τώρα αυτό που περιμένω είναι πότε θα βγάλουν και το καινούργιο cd οι Down & Out να γίνει χαμός!Αν και πήρα ήδη μια εξαιρετική δόση blues από αυτό το δισκάκι!

Όσο για το μαγαζί,πάρα πολυ ωραίο!Μου άρεσε πάρα πολύ η διακόσμηση με τις αφίσες από τις διάφορες 'κατεστραμένες' ταινίες φαντασίας του '50!Επίσεις,πολύ ψαρωτικό που στις οθόνες παιζόντουσαν ταινίες τις εποχής,όπως και το μηχάνημα προβολής που έστελνε κατευθείαν στον τοίχο και έπαιζε ταινία!Για να μην σχολιάσω την μουσική,που έβαζε μόνο blues/funk και μου είχε ήδη ανεβάσει το κέφι,πριν αρχίσει η συναυλία!

 

και επειδή οι τύποι από τους Big Nose attack είναι μερακλήδες,ανέβασαν ήδη βιντεάκια από την συναυλία στο youtube!Απολαύστε blues:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10732
  • Group:  Members
  • Topic Count:  45
  • Content Count:  1278
  • Reputation:   12957
  • Achievement Points:  1328
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5390 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  124

να ξέρεις ότι με τα €5 που έδωσες ενισχύεις αποκλειστικά την μπάντα ενώ και το μαγαζί (Tribe Bar) είναι από τα λίγα μαγαζιά φιλικά προς τις μπάντες και δεν εκμεταλλεύονται τα παιδιά που παίζουν

 

edit...αν δεν κάνω λάθος οι Down & Out διαλύθηκαν

Επεξεργασία από adams
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4971 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Ναι,το ξέρω αυτό με τα χρήματα από τα cd!Γενικά υπάρχουν αρκετά μαγαζιά που δεν ανακατεύονται στις πωλήσεις των cd της μπάντας!Γιαυτό προτημώ να παίρνω τα cd από τα live,οπου τα χρήματα πάνε απευθείας στην τσέπη της μπάντας και όχι σε άσχετους!

 

Αυτό για τους Down & Out το ξαναάκουσα και εγώ κάπου αλλά δεν έχω κάποια επιβεβαίωση πουθενά οπότε εξακολουθώ να ελπίζω πως δεν ισχύει :please: :please: !Και ξεχάστικα να ρωτήσω τα παιδιά το Σάββατο τι παίζει με αυτήν την υπόθεση!Είχαν ανεβάσει το καλοκαίρι βίντεο από τις ηχογραφίσεις του άλμπουμ που ετοίμαζαν αλλά από τότε δεν έχει ακουστεί τίποτα!Ήταν μόνο να γίνει ένα live παραμονή Χριστουγέννων στο After Dark αλλά ακυρώθηκε τελευταία στιγμή!Μάλλον θα στείλω κανα mail να ρωτήσω τι παίζει!Μακάρι όμως να μην ισχύει γιατί πραγματικά είναι από τις αγαπημένες μου μπάντες :pray: :pray: :pray: !

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4971 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

λεπόν,αύριο παίζουν στα Εξάρχεια οι Universe 217 :yahoo: :yahoo: !Καταπληκτικό και τρομερά ατμοσφαιρικό συγκρότημα!Παίζουν στο Mo better και έχουν δωραιάν είσοδο!τι άλλο θελετε?!?!?Τους έχω μόνο μια φορά ως τώρα ζωντανά και ομολογώ πως το σαγόνι μου είχε εξαφανιστεί!Καταπληκτικά είναι επίσεις τα βίντεοκλιπ τους!Είναι σχεδόν μικρού μήκους σουρεαλιστικές ταινίες.Και επειδή μια δοκιμή θα σας πείσει,παραθέτω το βίντεοκλιπ από ένα τραγούδι του καινούργιου δίσκου,με τον τίτλο Prey:

και μια ανακείνωση για την συναυλία:

http://www.rocking.gr/agenda/2012/2/2/8059/

 

Πέρα από αυτούς,την Παρασκευή παίζουν στο After Dark και οι Skull & Dawn!Είσοδος 7 ευρό και το live ξεκινάει κλασσικά κατα τις 12!Κατα πάσα πιθανότητα θα είμαι εκεί :spidey_yeah_that: :spidey_yeah_that:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4971 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

...................

μιλάμε δεν έχω λόγια!Το live ήταν ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!Είχα να τους δω πάνω απο ενάμιση χρόνο οπότε είχα ξεχάσει πόσο μα πόσο καταπληκτικοί είναι οι Universe 217 σε ζωντανές συνθήκες.Μιλάμε για μυσταγωγία!Κρίμα μόνο που δεν είχανε και την τρομπέτα μαζί τους,τότε δεν νομίζω πως θα τους άφηνε κανείς να φύγουν!Πραγματικά κάντε ένα δώρο στους εαυτούς σας και πηγαίντε δείτε τους όταν ξαναπαίξουν,κανονική εμπειρία!

 

και το κουφό της βραδιάς!Την μπάντα που άνοιγε την συναυλία ούτε που την είχα ξαναακούσει!Και ξαφνικά βλέπω οτι ο τραγουδιστής/κιθαρίστας τους είναι ο ίδιος που παίζει μπάσο στους Down and Out!Φυσικά τον ρώτησα τι γίνεται με αυτούς και ορίστε τι ψάρεψα:έχουν να παιξουν από το καλοκαίρι που είχε πέσει αυτός και είχε σπάσει τον ώμο του,οπότε οι άλλοι δύο βρήκαν ευκαιρία να κάνουν κάτι δικό τους,μόλις έγινε καλά δεν μίλησαν καθόλου,οπότε άρχισε και αυτός να κάνει κάτι δικό του και τώρα είναι όλα στον αέρα!Πάντω μου είπε οτι έχουν έτοιμο τον δεύτερο δίσκο,τον οποίο ηχογράφισαν αναλογικά και ζωντανά στο στούντιο!!!Μου είπε οτι τουλάχιστον ο δίσκος θα βγεί σίγουρα πριν το καλοκαίρι ακόμα και να το διαλύσουν(μακάρι όχι).

Εν το μεταξύ η μπάντα που παίζει τώρα ο τύπος είναι τρομερή!Παίζουν αργό και καταχθόνιο doom/death στα πλαίσια των Celtic Frost και ομολογώ πως είχα πάθει πλάκα!CitizenX τσέκαρε τους οπωσδήποτε,λογικά θα τους λατρέψεις!Σε συνδιασμό με το Call of Cthullu που παιζόταν στο πανό απο πίσω,ήταν πολύ ψαρωτικοί και μου έφτιαξαν την διάθεση απο νωρίς για τους Universe 217 που μπήκαν μετά και δεν άφησαν τίποτα όρθιο!Dreamlongdead λέγονται πάντως οι πρώτοι,και κάτι μου λέει πως θα τους ξανααναφέρω συχνά :spidey_yeah_that:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10962
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  218
  • Reputation:   1007
  • Achievement Points:  273
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5369 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

20 Μαϊου οι τεράστιοι sleep στην Ελλάδα.θα πέσουν(σε slow motion βέβαια) κορμιά

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4971 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

ωρεφιλεωρεφιλεωρεφιλε :yahoo: :yahoo: :yahoo: !!!δεν το ήξερα αυτό!Θα προσπαθήσω να είμαι εκεί!μακελειό θα γίνει!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4971 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Να μια μπάντα που την κυνηγάω καιρό να την δω!Gravity_says_i :spidey_yeah_that: Παίζουν live στο Gagarin 205 την Παρασκευή 2 Μαρτίου με είσοδο 10 ευρό(8 στην προπώληση)!Κατα πάσα πιθανότητα θα είμαι εκεί!Άγγελε,θα πας εσύ??

Ιδού και μερικές ακόμα πληροφορίες:

http://www.rocking.gr/agenda/2012/3/2/8114/

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23405
  • Group:  Members
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  370
  • Reputation:   2503
  • Achievement Points:  370
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4576 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

οσοι λατρεβουν τα περιεργα να ακουσουν

Einstürzende Neubauten

:havefun:

 

:spidey_yeah_that:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11405
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4680 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

http://www.rocking.g..._Iouniou/11967/

 

ΟΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟΙ MEGADETH LIVE ΣΤΗ ΑΘΗΝΑ ΣΤΙΣ 20 ΙΟYΝΙΟΥ!

 

:valt:

Επεξεργασία από Θλιμμενος Μπουφος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4971 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Nice!Οι Megadeth μου αρέσουν πολύ πιο πολύ απο τους Metallica και θέλω πολύ καιρό να τους δω live!Επίσεις το εισητήριο είναι σε αρκετά καλή τιμή θα έλεγα!30 ευρό!Εχω δει και πολύ χειρότερα!Το μόνο που με προβληματίζει είναι το μαγαζί που παίζουν!'ιερα οδος'?!?!?Τι διάολο,σε σκυλάδικο θα παίξουν :lol: :lol: ???

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4971 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Καπάκι ποστ γιατι είδα ανακείνωση για live των Amon Amarth :dance: :dance: μια απο τις καλύτερες μπάντες μελωδικού heavy metal που έχουν κυκλοφορίσει ένα καταπληκτικό σερί 4 δίσκων τα τελευταία χρόνια!Το μαγαζί αναμένετε να μετατραπεί σε drakkar :yahoo: το μόνο που πονάει είναι το εισητήριο,που θα είναι 29 ευρό και παίζουν στο fuzz,ένα μαγαζί που δν μου αρέσει ιδιαίτερα αλλά τι να γίνει??Αν βρω μερικούς πρόθυμους,θα πάω οτι και να γίνει γιατί για τα live τους έχω ακούσει τα καλύτερα :spidey_yeah_that:

http://www.rocking.gr/news/Oi_Amon_Amarth_erxontai_stin_Athina_ton_Aprilio/11969/

 

πάρτε και ένα κομμάτι τους για να καταλάβεται περίπου τι παίζουν:

http://www.youtube.com/watch?v=P3WJX1cIuY4

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  12748
  • Group:  Members
  • Topic Count:  19
  • Content Count:  440
  • Reputation:   1797
  • Achievement Points:  440
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5058 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

LIVE ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΝΙΣΧΥΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΣΥΛΛΗΦΘΕΝΤΕΣ ΤΗΣ 2/1 ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ ,ΜΗΧΑΝΟΥΡΓΕΙΟ

 

Lunatix,My turn,Αρχή του Τέλους και Jagernaut.

 

Παρασκευή 24 Φεβρουαριου 2012 στις 10:00 pm

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4971 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

nice. Δυστυχώς δεν θα μπορέσω να πάω αλλά είναι πολύ καλό που οργανώνονται κάτι τέτοια, δείχνει οτι υπάρχει κόσμος που ενδιαφέρεται και για τους γύρω του :spidey_yeah_that: Θα γίνει στην πλατεία??Το καλοκαίρι λογικό αλλά τώρα αν τους πέσει καμια βροχή τι θα κάνουν με τον εξοπλισμό??

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12748
  • Group:  Members
  • Topic Count:  19
  • Content Count:  440
  • Reputation:   1797
  • Achievement Points:  440
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5058 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

nice. Δυστυχώς δεν θα μπορέσω να πάω αλλά είναι πολύ καλό που οργανώνονται κάτι τέτοια, δείχνει οτι υπάρχει κόσμος που ενδιαφέρεται και για τους γύρω του :spidey_yeah_that: Θα γίνει στην πλατεία??Το καλοκαίρι λογικό αλλά τώρα αν τους πέσει καμια βροχή τι θα κάνουν με τον εξοπλισμό??

 

ήταν να γίνει στην Νομική αλλά δυστηχώς υπήρξε θέμα.yep,όποιος μπορεί να δώσει το παρόν,γιατί αφορά όλους μας.

 

--

Το Σάββατο 25 Φεβρουαρίου παίζει συναυλία αλληλεγγύης στον αγώνα των εργατών της Χαλυβουργίας,στις 19:00 στο Πολυτεχνείο(Μηχανουργείο).

 

ΑΦΙΣΑ:

 

 

sunaulia.jpg

 

Επεξεργασία από _SnOoPy_
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  12748
  • Group:  Members
  • Topic Count:  19
  • Content Count:  440
  • Reputation:   1797
  • Achievement Points:  440
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5058 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

τα παιδια προσπαθουν να αναδειξουν τις πολιτικες γελοιογραφιες απο το 1832 μεχρι και σημερα,προσπαθωντας να κανουν μια εκθεση.το live ειναι για την ενισχυση της εκθεσης.Ηδη εχουν ερθει και σε επαφη με γελοιογραφους.Οποιος μπορει και αν θελει ας τους βοηθησουμε. :banana:

 

johnny%208and%20the%20mexico3.jpg

Οι τεταρτοετείς φοιτητές της Κατεύθυνσης Πολιτισμού και Πολιτιστικής Διαχείρισης, στο πλαίσιο της προετοιμασίας και οικονομικής υποστήριξης της φετινής έκθεσης με θέμα την "Πολιτική Γελοιογραφία και την κρίση" μας καλούν τηνΚυριακή 6 Μαΐου, μόλις κλείσουν οι κάλπες, στη σκηνή του After Dark(Διδότου 31 και Ιπποκράτους) για ένα δίωρο με τις πρόσφατα σχηματισμένες μπάντες Johnny 8 and the Mexico 3 και Daisies. Είσοδος: 5 ευρω

 

http://www.jumpingfish.gr/agenda/articles/1139

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4971 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Nice, φαίνεται πολύ καλό event! Γενικά το after dark είναι απο τα αγαπημένα μου μαγαζιά, και οι μπάντες που παίζουν φαίνονται αρκετά καλές, οπότε μπορεί και να το τιμήσω αν δεν έχω τίποτα άλλο!

επίσεις, αυτές τις μέρες παρουσιάζουν τις παραστάσεις τους οι Dirty Granny tales στο θέατρο δίπυλον! Δεν θυμάμαι αν έχω ξαναγράψει για αυτούς, είναι ένα μουσικο/θεατρικο σχήμα που χρησιμοποιεί και μαριονέτες, μάσκες και εικόνες και παρουσιάζει τις δικές του ξεχωριστές ιστορίες! Φανταστήτε κάτι σε στιλ Tiger Lillies αλλά ακόμα καλύτερους κατα την γνώμη μου, καθώς έχουν μια αισθητά πιο σκοτεινή ατμόσφαιρα και τα τραγουδια τους είναι ανατριχιαστικά! Αυτές τις μέρες είναι οι τελευταίες απο τις δέκα παραστάσεις που κάνουν στο Δίπυλον και έχουν την τελευταία παράσταση την Κυριακή! Εγώ θα πάω να τους δω σήμερα το βράδυ :yahoo: ! Τελευταία φορά τους είχα δει πριν δυο χρόνια σε ένα θέτρο στο γκάζι με την προηγούμενη παράστασή τους, που ήταν καταπληκτική! Στην τωρινή έχουν ως θέμα τους δολοφόνους και κεντρικό χαρακτήρα αποτι έχω καταλάβει τον Ed Gein! Λένα, πιαθανολογώ οτι θα σου αρέσουν, όπως και σε εσένα Βασίλη! Η είσοδος είναι 15 ευρό :spidey_yeah_that:

Πάρτε και ένα δείγμα:

αυτό είναι ένα απο τα κομμάτια της προηγούμενης παράστασης

και αυτό είναι ένα βιντεάκι απο μια παράστασή τους σε φεστιβαλ στη Ρουμανία!

 

Επίσεις σήμερα το βράδυ παίζουν στο tribe bar στο γκάζι και οι Dirty Fuse, ένα ελληνικό surf rock σχήμα με ΤΣΑΜΠΑ είσοδο! Λογικά μετά την παράσταση θα κατευθυνθώ προς τα εκεί, φάση θα έχει! οι dirty fuse έχουν αρχίσει εδώ και μερικά χρόνια α ακούγονται αρκετά και τα live τους θεωρούνται πολύ διασκεδαστικά! Oh well, θα μάθω το βράδυ :sun:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23405
  • Group:  Members
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  370
  • Reputation:   2503
  • Achievement Points:  370
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4576 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΣΤΟ GAGARIN ΠΑΙΖΟΥΝ ΟΙ ΡΟΔΕΣ ! 10 euro. :iron:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4971 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

χαχα, η φίλη μου είχαμε πάει μαζί χτες στο θέατρο(που ήταν ανατριχιαστικά καλό) και στην συναυλία(που είχε τρελή φάση) είχε ψιλοπέσει σε κατάθλιψη γιατί θα ήθελα να πάει!

τώρα που λες και για το γκαγκάριν, σε λίγες μέρες έχουν live εκεί και οι The last Drive με 10-12 ευρό είσοδο! Έχω αρχίσει να το ψήνω!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  1004
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1004
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4534 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Moscow πέρασα τέλεια, το διασκέδασα πολύ ίσως λίγο παραπάνω.. :P Drunk..πως σου φάνηκαν?Με χάλασαν λίγο τα φωνητικά κατά τα άλλα δεν έχω παράπονο! :yahoo:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4971 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

καλά, και εγώ στους Moscow ξετρελάθηκα :yahoo: :yahoo: ! ήσουν πιο κοντά στην σκηνή οπότε μπορεί να σου βαβούριαζαν λίγο τα φωνητικά αλλά εκεί που ήμουν ακούγονταν κάτι παραπάνω απο σούπερ! Το μοναδικό πράγμα στο οποίο δεν τους έβαζα 10 στους δίσκους είναι τα φωνητικάτα οποία πάντα τα ήθελα λίγο πιο έντονα και στο ive είχα πάθει πλάκα! Ο τύπος έβγαζε τρομερό γρέζι! Και είχαν τέλειο ήχο γενικά! Και το μπάσο σε κούναγε, και η κιθάρα ακουγόταν τούρμπο! Πραγματικά απο τα καλύτερα ive που έχω πάει και δεν το λέω συχνά αυτό :respect: ! Εν το μεταξύ τα παιδιά που ήταν μαζί μου δεν τους ξέρανε πιο πριν και γούσταραν απίστευτα! Γενικά σούπερ βραδυά αφού πιστεύω ουτε οι ίδιοι οι Radio Moscow δεν το πίστευαν αν κρίνω απο τις αντιδράσεις τους! Μακάρι να ξαναέρθουν σύντομα :spidey_yeah_that:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4971 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Σήμερα το βράδυ παίζουν οι Nightstalker στο legalize it festival :sun: ! Με τσάμπα είσοδος σίγουρα θα γίνεται χαμός απο κόσμο :spidey_yeah_that: ! Εκτός απο αυτούς, παίζει πιο νωρίς και ο Σπύρος Γραμμένος! Δυστυχώς δεν θα μπορέσω να πάω λόγω υποχρεώσεων και έχω σκάσει!!!

Πάντως πήγα χτες το βραδυ και παρότι δεν πρόλαβα πολλά απο τα ska σχήματα που παίζαν, είδα ένα σχήμα που λέγονται Baildsa και έπαθα σοκ! Τρομερό ska και τέζα βαλκανικός ήχος, τραγούδια σε τουλάχιστον τρεις διαφορετικές γλώσσες και αμείωτο κέφι σε όλη την διάρκεια της συναυλίας :yahoo: ! Έκαναν επίσεις κάποιες τρομερές διασκευές με κορυφέες μια απο Bregivic και μια απο ένα παραδοσιακό ηπειρώτικο που ήταν αργή και πραγματικά ανατριχιαστική! Πραγματικά, έτσι και τους πετύχεται οπουδήποτε, δείτε τους! Εγγυημένη διασκέδαση :respect:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23405
  • Group:  Members
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  370
  • Reputation:   2503
  • Achievement Points:  370
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4576 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

την Παρασκευη 25/5 και για τις επομενες δυο μερες θα γινει το 1ο φεστιβαλ πολλης μουσικης στο SIX DOGS (δίπλα στην λεφικ !) .

 

 

εισοδος τζαμπα !

:dance3:

παιζουν μεγαλα ονοματα οπως ΡΟΔΕΣ , LOST BODIES kai ΙΝ TRANCE 95 .

 

επισης παιζουν και μικρα όπως οι uncensored :blush:

Επεξεργασία από MoM
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13440
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  3476
  • Reputation:   28910
  • Achievement Points:  3476
  • Days Won:  12
  • With Us For:  4937 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

 

 

επισης παιζουν και :blabla: οι uncensored :blush:

 

:xm::giati::yahoo::blob7:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4971 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

δεν το πιστεύω! Έχουν πέσει όλα την Παρασκευή!!!! Έχω μια εκδήλωση με το θεατρικό, ένας φίλος μου απο την σχολή κάνει live στο κέντρο, παίζει ο Μπαλάφας, παίζεις και εσύ και το Σάββατο το πρωί γράφω!!!!! Παίζεις την Παρασκευή ή το Σάββατο????

Μιας που λέμε για live, παίζω και εγώ με το συγκρότημά μου την Παρασκευή 1 Ιουνίου :yahoo: :yahoo: Στο ghost house στο Ψηρρή :nek: !

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10962
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  218
  • Reputation:   1007
  • Achievement Points:  273
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5369 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Έχω μια εκδήλωση με το θεατρικό

 

"δεν πληρώνω,δεν πληρώνω" το θεατρικό;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4971 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

χαχα, ακριβώς το αντίθετο! Σαν εκδήλωση θα είναι μπας και πέσει καθόλου χρήμα γιατί χορηγοί γιόκ :wall:

Επίσεις τώρα είδα οτι ο kaklamoney παίζει την άλλη βδομάδα και όχι αυτή όπως νόμιζα! Μπορεί και να σας τιμήσω αγαπητέ :nek:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  25002
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  158
  • Content Count:  2118
  • Reputation:   21723
  • Achievement Points:  2118
  • Days Won:  3
  • With Us For:  4399 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

Για οσους ενδιαφερονται για την ελληνικη black metal σκηνη ας τσεκαρουν τους Embrace of Thorns, επαιξαν πριν λιγες εβδομαδες μαζι με Ιnquisition και απο οτι εμαθα ηταν πολυ καλοι

 

http://www.youtube.com/watch?v=-3rXFOl2SSc

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7294
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  74
  • Content Count:  1543
  • Reputation:   11740
  • Achievement Points:  1543
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5651 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Δεν είναι άσχημοι. Μου αρέσει που θυμίζουν παλιά καλή νορβηγική σκηνή...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.