Μετάβαση στο περιεχόμενο

Heavy Listening [ κατιτις για μουσική... ]


Hellboy

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4941 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Να κάτι που ήθελα να φτιάξω εδώ και λίγες μέρες για κάτι για το οποίο έχω τρομερό κόλλημα:ένα post για μουσική :yahoo: !Εδώ σας σας ενημερώνω για διάφορα!Φυσικά θέλω να βάζεται και εσείς ότι νέα μαθαίνεται που θεωρήτε οτι θα έχουν ενδιαφέρον!Μόνο μια μικρή παρακληση:αν γίνεται το εύρος της μουσικής να ξεκινάει απο το heavy και να φτάνει κατα προτήμηση μέχρι το metal :thor: !Αυτά που έχουν ασυλεία είναι τα blues και η jazz :mafia: !Δηλαδή πρέπει να σας πω πως δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα αν ξεκίνησε εμφανίσεις η Βίσση,ούτε που θα παίζει φέτος ο Οικονομόπουλος(τυχαία παραδείγματα).

Επίσεις,support true underground :woots::woots: !!Πολύ συχνά θα σας παρουσιάζω ελληνικές μπάντες που τώρα ξεκινάνε ή που έχουν αρχίσει να γίνονται γνωστές :cheers4: !-φυσικά ελπίζω να κάνετε και εσείς το ίδιο γιατί εγώ τουλάχιστον θέλω να γνωρίζω καινούργια συγκροτήματα :valt: !

 

Ξεκινάω λοιπόν σήμερα και σας παρουσιάζω τους Lucky Funeral!Είναι ελληνική μπάντα και παίζει μια μίξη rock'n'roll με doom χρησιμοποιόντας πολλά στοιχεία metal!Ηδου ένα βιντεο

Για όσους είστε ακόμη εδώ-μάλλον όχι και τόσοι πολυ :lmao: - να σας πώ πως το συγκρότημα κυκλοφόρισε πριν από μια βδομάδα τον δεύτερο δίσκο του και τώρα βρίσκεται σε Ευρωπαική περιοδεία!Ο τύπος που γράφει αυτό το τόσο ωραίο κείμενο παρεβρέθηκε την προηγούμενη εβδομάδα στο release party που έγινε στο An club αλλά λόγο βλακείας δεν είχε πάρει αυτοκίνητο και αναγκάστηκε να φύγει μετά το τρίτο κομμάτι για να προλάβει το μετρο :trixes::trixes::hit::minigun: Πάντως όσο πρόλαβα ήταν τρομεροί!Τους είχα δει και πριν κανα 7μηνο σε ακουστικό show και πραγματικά είχα πάθει την πλάκα μου!

http://www.myspace.com/luckyfuneral

Αυτά για σήμερα από εμένα :blob4::givemebeer:

Επεξεργασία από Drunk Crocodile
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4941 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Νέα παρουσίαση,blues-oriented αυτή την φορά :respect: !

Ξεκινάω με την ανακίνωση πως ο Eric Clapton κυκλοφόρισε νέο δίσκο :yahoo: :yahoo: !!Τον άκουσα χτες και πραγματικά έπαθα σοκ :confuse: !Περιέχει και αρκετές διασκευές οπού ο άνθρωπος δίνει ρέστα!Έχει πάρει και ένα σορό blues και country μουσικούς για guest,με κορυφαίο για μένα τον καταπληκτικό JJ Cale :dance: !Το αλμπουμ ρέει υπέροχα με αρκετές μελαγχολικές στιγμές,χωρίς όμως να γίνεται μελό,ενώ έντονα είναι πλέον και τα στοιχεία της jazz-κάτι που φυσικά δεν χαλάει κανέναν(ακούστε οπωσδήποτε το How deep is the ocean):clap2::clap2: !Γενικά μπορώ να πώ πως ήταν μια πολύ ευχάριστη έκπληξη καθώς τέτοιο δίσκο δεν περίμενα πως θα έβγαζε στα 65 του :cool: !

Συνεχίζω με την παρουσίαση ενός περίεργου σχήματος:Chingon!Το σχήμα αποτελείτε από τον σκηνοθέτη Robert Rodriguez!Φτιάχτηκε με σκοπό να κάνει ένα δώρο στον φίλο του Tarantino,ηχογραφόντας και δίνοντας του ένα τραγούδι για το Kill Bill για ένα δολλάριο!Το τραγούδι αυτό ήταν το Malaguena Salerosa,ένα από τα κλασσικά mariachi τραγούδια.Βλέποντας την ανταπόκριση κράτησε το σχήμα και κυκλοφόρισαν ένα καταπληκτικό αλμπουμ με δικές τους συνθέσεις :respect::respect: Γενικά για αυτό μπορώ να πώ μόνο:

-αν σας αρέσει το λατινο-ειδές rock,είναι για έσας :best:

-αν σας αρέσει η ακουστική ισπανική μουσικη,θα το αγαπήσετε :flower2:

-αν σας αρέσει η spaghetti western μουσική,σίγουρα θα βρήτε έναν νέο φίλο :mafia:

Και για να σας πείσω,ηδού και δυο link

και ένα πιο ακουστικό

Ελπίζω να τα απολαύσετε :beer:

Αυτά για σήμερα!Now :givemebeer::givemebeer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4941 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Επανέρχομαι λοιπόν με μια εκπληκτική είδηση :yahoo::yahoo::yahoo::yahoo::yahoo::yahoo::yahoo: :Έρχεται στην Ελλάδα για live ο ROKY ERICKSON :dance::dance::dance::dance::dance::dance::dance::dance::dance: !!!Πριν αρχίσεται να ρωτάτε ποιός είναι αυτός θα σας προλάβω και θα σας πω πως είναι ο άνθρωπος που τέλη της δεκαετίας του '60 θεμελίωσε το ψυχεδελικό rock :best: !Μέσα από μερικές άκρος επιδραστήριες κυκλοφορίες,ο ούτε 20χρονος τότε Roky έγραψε μουσιή ιστορία πρίν χαθεί για μια πενταετία στα ψυχιατρία λόγο χρήσης Lsd!Από το 1975 και μετά μέχρι και τις αρχές του '80 συνέχισε να βγάζει εκπληκτική μουσική,μέχρι που το '82 ξανακύλησε και μέχρι τα μέσα του '90 δεν κυκλοφόρισε τίποτα :crying: !Σε πλήρη ψυχική υγεία από τότε άρχισε σιγά σιγά να κερδίζει τον χαμένο χρόνο και την απαιτούμενη αναγνώριση που του αξίζει-ο ίδιος ο Billy Gibbons(ο τραγουδιστής και κιθαρίστας των ZZTop ρεεεεεε :respect: !!!!) τον θεωρεί την μεγαλύτερη επιροή του!Σήμερα,λίγο πάνω από τα 60,εξακολουθεί να δίνει εντυποσιακά show και έρχεται για πρώτη φορά στην Ελλάδα :dance: !Σας δίνω ένα link που έχει πληροφορίες για την συναυλία,καθώς και μερικά link από κάποια από τα πιο γνωστα τραγούδια του :best: !Enjoy...

http://www.rocking.gr/agenda/2010/12/4/4998/ για την συναυλία!

two headed dog!από τα πιο rocking κομμάτια του!

I walked with a zombi!από τα πιο sixties κομμάτια

white faces!εντελώς κολληματική μελωδία!

http://www.youtube.com/watch?v=XlOBMC1RLw0&feature=related You 're gonna miss me!Το κομμάτι που εκτόξευσε αυτόν και το τότε συγκρότημα που ήταν,τους The 13th Floor Elevators!Απλά εκπληκτικό :beer::beer::beer:

Ελπίζω να να αγγίξει έστω κάποιους!That's all for today :givemebeer::givemebeer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12748
  • Group:  Members
  • Topic Count:  19
  • Content Count:  440
  • Reputation:   1797
  • Achievement Points:  440
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5028 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Επανέρχομαι λοιπόν με μια εκπληκτική είδηση :yahoo::yahoo::yahoo::yahoo::yahoo::yahoo::yahoo: :Έρχεται στην Ελλάδα για live ο ROKY ERICKSON :dance::dance::dance::dance::dance::dance::dance::dance::dance:

 

επιτελους!!! :dance::yahoo:

επισης ερχοντε οι Pavlov's Dog Τριτη 9 Νοεμβριου στον Ζυγο και Τεταρτη 10 Νοεμβριου στο Μυλος club.!!

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4941 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Όντως,το είχα ξεχάσει αυτό :respect: !Και από ότι είδα,η ίδια εταιρία φένει και τον Uli Jon Roth :dance: !(παλιός κιθαρίστας των Scorpions,οι οποιοι έχουν σήμερα live στην Αθήνα!)

Ορίστε και το εν λόγο link

http://www.rocking.gr/agenda/2010/11/9/4815/

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4941 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Doom Metal το ανάγνωσμα σήμερα με άλλη μια είδηση από ένα συγκρότημα που όταν έμαθα ότι έρχονται,έπαθα σοκ :yahoo: !!

Ξαφνικά ομίχλη γεμίζει το μέρος.Ο φωτισμός αλλάζει στο μοβ και παίρνει ψυχεδελικά μοτίβα από τα τέλη '60ς-αρχές '70ς.Ο αγαπητός σας κειμενογράφος εμφανίζεται με μαύρο μλουζάκι με στάμπα Black Sabbath(αυτή από το Master of Reality) και κρατάει ένα σκοροφαγομενο χαρτί.Και τότε λέει με μια βαριά φωνη Έρχονται οι Electric Wizard :yahoo::yahoo::yahoo::yahoo: !!!Μια από τις μπάντες που κρατάνε τον '70ς ήχο στην μουσική,την παραγωγή και τις συνθέσεις σε μια εποχή που το να γριλίζεις στο μικρόφωνο θεωρήτε μόδα και τρομερό :moutra: !Μέσα σε 10 χρόνια το συγκρότημα αυτό έγινε μια από τις μεγαλύτερες ελπίδες των απανταχού doomsters και τώρα έρχεται για live ξανά μετά από 5 χρόνια :yahoo::yahoo:!Βαριές κιθάρες,απόμακρα φωνιτικά και ένα μπάσο που σαν άλλο πλάσμα του Lovecraft σε τυλίγει και καταπίνει :flowerbad: !Πραγματικά είμαι τρομερά ενθουσιασμένος :yes::blob7::blob7: !Το μόνο που με στεναχωρεί είναι πως το Live είναι τον Απρίλιο :sad1: !Πώς θα αντέξω μέχρι τότε,μου λέτε :collapse: ???

Ορίστε και μερικά link για να τους ακούσετε:

http://www.youtube.com/watch?v=sO7VP34n2Ps Funeralopolis!ογκόλιθος με riff μεγατόνων!

http://www.youtube.com/watch?v=RdW8lt6u4RY από τα πιο εθιστικά τους τραγούδια!

http://www.rocking.gr/news/Oi_Electric_Wizard_se_Thessaloniki_kai_Athina_ton_Aprilio_tou_2011/8291/ και ένα link με πληροφορίες για την συναυλία!

Enjoy :cheers4::cheers4::cheers4: !

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4941 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

:mera2: Και γυρνάμε και πάλι στο blues/southern :dance: !Αυτό το Σάββατο που έρχεται έχουν live οι Down&Out :dance::dance::dance: !!

Γκουχ-γκουχ

Και φυσικά τώρα θα σας πω ποιοί είναι οι Down&Out!Είναι μια ελληνική blues/rock μπάντα με πολλά στοιχεία country και οι ίδιοι λένε ότι κατάγονται από το deep Brahami Country :div: !Όπως καταλαβάινεται έχουν μια λατρεία στους ZZTop,των οποίων και έχουν ανοίξει αρκετές συναυλίες όταν αυτοί έπαιζαν στα Βαλκάνια!Έχουν κυκλοφορίσει ένα single σε βυνίλιο μόνο(έτσι!) και ένα ντεμπούτο cd με τον τίτλο Tres Weirdos,που και τα δύο είναι κ-α-τ-απ-λ-κ-τ-ι-κ-α :div: !Τα παιδιά κυριολεκτικά το έχουν!Τους είχα δει μια φορά live πριν το καλοκαίρι και ήταν από τα πιο διασκεδαστικά live που έχω παρακολουθίσει :party: !Φυσικά δεν υπάρχει περίπτωση να τους χάσω και θα τους πρότηνα ανεπιφύλακτα και σε σας!Αν πάτε,πείτε το και μπορεί να βρεθούε και εκεί!Το live θα είναι στο After Dark(στα Εξάρχεια),το Σάββατο(6/11) και η είσοδος θα είναι γύρω στα 10 ευρό,έχω την εντύπωση!

Ορίστε και η σελίδα τους στο myspace:http://www.myspace.com/downnoutband

και το link για ένα βιντεοκλιπ τους:http://www.youtube.com/watch?v=VdYUcSO81zk

το τραγούδι λέγεται American Bandit και είναι τρομερό :respect::respect:

Ελπίζω να σας αρέσουν :givemebeer::givemebeer::givemebeer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4941 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Metal Mode On

Και τώρα είναι ευκαιρία για κάτι πιο μεταλλιζε :thor: !

Τον τελευταίο καιρό έχω ξαναφάει κόλλημα με τον King Diamond οπότε σκέφτηκα οτι είναι ευκαιρία να γράψω 2 λόγια για αυτον :ego: !

O κατα κόσμον Kim Bendix Petersen ξεκίνησε την καριέρα του τέλη της δεκαετίας του '70 συμμετέχοντας σε διάφορες μπάντες,φτιάχνοντας σιγα σιγα την stage persona του και πειραματιζόμενος με διάφορα είδη φωνητικών.Το 1980 σχηματίζεται το συγκρότημα Mercyful Fate,με το οποίο ξεκίνησε να γίνετε διάσημος!Ξεκίνησε τότε να χρησιμοποιεί και το falsseto ως βασικό τρόπο τραγουδιού(το οποίο είτε το λατρεύεις είτε το μισείς!).Το συγκρότημα κυκλοφόρισε ένα Ep και δύο δίσκους(Melissa και Don't Break the Oath) πρίν την διάλυση του το 1985 λόγω καλλιτεχνικών διαφορών.Οι προηγούμενοι δίσκοι αποτελούν μνημεία του πρωτόλειου power/thrash metal που είχε αρχίσει να εμφανίζετε και ως και σήμερα θεωρούνται υπερκλασικοί :dance: !Υπήρχαν όμως και πολλές αντιδράσεις από τις χριστανικές οργανόσεις λόγο του στιχουργικού περιεχομένου τους( :firedevil: ) κάτι που δεν επειρέασε στο ελάχιστο τον King Diamond :P !

Έτσι,το 1985 δημιουργεί ένα νέο συγκρότημα με το όνομα του(King Diamond) και παίρνει για βασικό κιθαρίστα τον Andy LaRocqe( :div: ) και συνεχίζει να μεγαλουργεί εκ νέου!Με κυκλοφορίες όπως το "Them" ,το 'Abigail',το 'Conspiracy' και άλλες,η μπάντα παραδίδει μαθήματα κιθαριστικού παιξίματος,καταπληκτικών ερμηνιών και υπέρτατων concept άλμπουμ(κάθε άλμπουμ των King Diamond είναι και μία ιστορία τρόμου :respect: )!Πλέον οι στίχοι αποτελούν την διήγηση της ιστορίας,και μόνο η εμφάνιση του King Diamond οδηγεί σε αντιδράσεις από μερίδα του κόσμου-όχι του κόσμου της μουσικής που παραληρεί με το σερί αριστουργημάτων που κυκλοφορεί ο King!

Μετά φυσικά ήρθε η δεκαετία του '90 στην οποία υπήρχε μια σχετική κρίση στην heavy metal μουσική,κάνοντας το συγκρότημμα να δισκογραφεί πιο αραιά,χωρίς όμως να υπάρχει μείωση στην ποιότητα!Το 1992 έγινε και το reunion με Mercyful Fate,ολοκληρόνοντας τις φαντασιώσεις χιλάδων οπαδών του power metal :spidey_yeah_that: !

Σήμερα εξακολουθεί να περιοδεύει και με τα δύο σχήματα που συμμετέχει και οι εμφανίσεις του εξακολουθούν να είναι υπερεπιτυχημένες :clap2::clap2: !Φυσικά δισκογραφεί ακόμα και συνεχίζει να δίνει καταπληκτικές δουλειές(βλέπε Give Me Your Soul...Please το 2007 :best: ) και γενικά αποτελεί ένα από τα είδωλα αυτής της μουσικής :cool::cool:

Και κλείνω αυτήν την παρουσίαση με μερικά link οπού μπορήτε να ακούσετε μερικά από τα τραγούδια του!

http://www.youtube.com/watch?v=fGdYL2PDEkc Nightmare!Από τους Mercyful Fate(στο Don't Break the Oath)

http://www.youtube.com/watch?v=_XKVDMHMmn8 Mother's getting weaker :dance: !Από King Diamond και το "Them"!

http://www.youtube.com/watch?v=akIMcL-1DqA A Mansion in Darkness!Από King Diamond(στο 'Abigail')

Ελπίζω να σας αρέσει :cheers4::cheers4::cheers4:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4941 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Review για την συναυλία των Down&Out:

Μετά από αρκετό ψάξιμο βρήκα το After Dark(ούτε καν θυμόμουν που ήταν!) κατά τις 11 και μισή,μισή ώρα δηλαδή από την ώρα που θα άρχιζε η συναυλία κανονικά!Όπως είναι συνηθισμένο,δεν ξεκίνησαν στην ώρα τους οι μπάντες,αλλά αυτό ήταν στα υπέρ γιατί αλλίως θα έχανα τους Dull Days που είχαν αναλάβει να ανοίξουν το live!

Τα παιδιά πρώτη φορά θα τα άκουγα(πιο πρίν δεν τους είχα καν ακουστά) και πραγματικά χαίρομαι που τους ανακάληψα :cool: !Ο τραγουδιστής βγήκε στην αρχή και μας ευχαρίστησε με μια φυσιολογική φωνή και όταν ξεκίνησε το live και έπιασε το μικρόφωνο,αποκάλυψη :dance: !Μια υπέροχη ανάμιξη Joe Cocker και Neil Fallon που σε έκανε να ανατριχιάζεις με το γρέζι που έβγαζε!Και το καλύτερο είναι οτι και η υπόλοιπη μπάντα ήταν τρομεροί!Οι δουλειά που είχε πέσει στις συνθέσεις ήταν εμφανής και το συγκρότημα πάρα πολύ δεμένο.Οι Dull Days παίζουν αγνό,αμερικάνικο hard rock,με έντονα blues και southern στοιχεία στον ήχο τους,και μπορώ να πω με σιγουριά πως με ενθουσίασαν και θα τους ακολουθήσω και σε άλλα live!

Μετά από 45-50 λεπτά κατέβηκαν από την σκηνή και άρχισαν οι Down&Out να στήνουν τον εξοπλισμό τους,και κυρίως τα εντυποσιακά πολλά πεταλάκια για την κιθάρα που είχαν φέρει!Γύρω στις 1:25,η μπάντα σύνδεσε τα όργανα και ξεκίνησε το αγνό fun!Ξεκίνησαν με ένα εκρηκτικό σόλο φυσαρμόνικας που έδειξε ότι το νέο πρόσωπο τους είναι ιδιαίτερα voodoo!(πρέπει ειδικά να αναφέρω τα κοκκάλινα κολιε που φορούσαν ο Boogieman και ο Virgil,που συνδιάζονταν τέλεια με τα ημίψηλα καπέλα που φορούσαν δίνοντας την εικόνα voodoo priest :3eyes: !)Η μπάντα έπαιξε αρκετά καινούργια τραγούδια που όλα είχαν ένα πιο roots κλίμα και δεν πιστεύω πως χάλασαν κανέναν!Τόσο σε αυτά όσο και στα παλαιότερα τραγούδια έγινε χαμός!Οι Down&Out παίζανε στο κοινό τους και αυτό φάνηκε από τις αντιδράσεις του κόσμου!Το ίδιο το συγκρότημα στην αρχή ήταν λίγο μουδιασμένο και λιγομίλητο(πράγμα περίεργο για αυτούς) αλλά η συνέχεια ήταν πολύ πιο θερμή(κάποια σφηνάκια βοήθησαν σε αυτό :beer2: ),με τρομέρα τζαμαρίσματα και κάποιες πιο ψυχεδελικές στιγμές(για αυτό ήταν τα πεταλάκια).Γενικά από τα πιο ωραία και 'ζεστα' live που έχω δει,καθώς η επικοινωνία που είχε το συγκρότημα με το κοινό ήταν τρομερή!Το μόνο που με ξενέρωσε ήταν στην αρχή που δεν είχε ρυθμιστεί καλά το ηχείο του μπάσου και θάφτηκε ένα ολόκληρο τραγούδι!Επίσεις,παίξανε μιάμιση ώρα και η αλήθεια είναι πως ήθελα παραπάνω.Αυτά όμως είναι λεπτομέριες μπροστα στην εμφάνιση της μπάντας που έδωσε μαθήματα blues/country παιξίματος!Για μένα οι Down&Out αποτελούν μιας από τις κυριότερες μπάντες του είδους τους στον κόσμο και αυτό το λέω με σιγουριά και χωρίς να ξέρω κανένα απο τα παιδια της μπάντας.

Θα τους ξαναδώ σίγουρα και τους προτείνω ανεπιφύλακτα!

:givemebeer::givemebeer::givemebeer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12748
  • Group:  Members
  • Topic Count:  19
  • Content Count:  440
  • Reputation:   1797
  • Achievement Points:  440
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5028 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

και btw,για οποιον μενει κρητη,αυριο (14/11) κανουν ενα live οι ΑΝΩΡΙΜΟΙ στο Rolling Stone.

καλα,δεν το συζητω..εννοιιιιτε οτι θα ειμαι εκει ;)

AnorimoI+2010-11-14+live+poster.jpg

''Peinaw San Poustis Tour 2010''xDD

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4941 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Τι θεικό όνομα για τουρ :respect: !Δεν τους έχω δεί ποτέ ζωντανά αλλά έχουν τρομερή μουσική(οι στίχοι γκουχ γκουχ :lol: !)!Αναμένω review(αν δεν βαριέσε να γράφεις :D )

 

Υγ.Thanx,γιατί είχα αρχίσει να πιστεύω πως μόνο εγώ γράφω εδώ και το διαβάζω :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12748
  • Group:  Members
  • Topic Count:  19
  • Content Count:  440
  • Reputation:   1797
  • Achievement Points:  440
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5028 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αναμένω review(αν δεν βαριέσε να γράφεις :D )

αμεσως μετα το πολυχρονο hangover μου αφου θα χω δει απο κοντα τους ανωριμους.. :confuse::yahoo:

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5694 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Όχι ρε ,σε διαβάζω κι εγώ.Απλά δεν ποστάρω γιατί δεν ακούω συνήθως αυτά που λες.Εγώ ακούω συνήθως reggae ή πολύ συγκεκριμένα πράγματα από rock/metal.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4941 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Όχι ρε ,σε διαβάζω κι εγώ.Απλά δεν ποστάρω γιατί δεν ακούω συνήθως αυτά που λες.Εγώ ακούω συνήθως reggae ή πολύ συγκεκριμένα πράγματα από rock/metal.

Μπορεί να μην με τρελένει η reggae αλλά κάποια πολύ συγκεκριμένα πράγματα από αυτή μου αρέσουν πολύ :cool: Αλλά postαρε και πληροφορίες για reggae ή οτιδήποτε!Δεν θα πάνε χαμένα,γιατί ακόμα και να μην με τρελάνουν εμένα όλο και σε κάποιον θα αρέσουν :beer::beer::beer::beer::beer::beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12748
  • Group:  Members
  • Topic Count:  19
  • Content Count:  440
  • Reputation:   1797
  • Achievement Points:  440
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5028 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Όχι ρε ,σε διαβάζω κι εγώ.Απλά δεν ποστάρω γιατί δεν ακούω συνήθως αυτά που λες.Εγώ ακούω συνήθως reggae ή πολύ συγκεκριμένα πράγματα από rock/metal.

one love αδερφε ;)

--------

Θα ανανεωνω που και που το thread,με αυτα που προσωπικα θεωρω βασικα event..

1)Οι Woven Hand live στο -που αλλου- Gagarin 205,27 Nοεμβριου.

 

53765625.jpg

 

2)Anarcho Punk Attack!#2 με τους : Kalazaar,Last Breath,Defy Authority,The Κοπροσκυλα στην Νομικη Σχολη Αθηνας 27 Νοεμβριου

 

34011199.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4941 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Εγώ πάλι σήμερα θα σας γυρίσω στο καθαρό country :respect::respect: !

Waylon Jennings και Willie Nelson :valtnino: !Δυο γίγαντες αυτής της μουσικής,που είχαν συνεργαστεί πολλές φορές μεταξύ τους και με τους Johhny Cash και Kris Kristofferson(απανωτα εγκεφαλικά επισόδια :valtnino: )!

Σήμερα θα πω δυο λόγια για αυτούς τους δύο!Μεγάλωσαν και οι δύο στο Texas(προφανώς) και άρχισαν από μικρή ηλικία να ασχολούνται με την μουσική.Από τις αρχές της δεκαετίας του '70 και μετά,άρχισαν να συνεργάζονται και να κυκλοφορούν μαζί δίσκους(γκουχ-γκουχ,εκπληκτικούς)!Θεωρούνται από τους πρωτεργάτες της outlaw country μουσικής και πλέον σύμβολα αυτής της μουσικής και κουλτούρας και οι συνεργασίες τους από τις πιο επιδραστήριες στον χώρο :beer: !

Ξεχωριστά,έκαναν και οι δύο γιγαντιέες καριέρες και εμφανίζονταν και μετά από κάποια χρόνια(όταν άρχισαν να αναγνωρίζονται)σε διάφορες ταινίες που είχαν έστω και λίγο,σχέση με την country!

Welcome to Hazzard Country! :cool: θα σας αποκαλύψω οτι αυτός που τραγουδάει το soundtrack της σειράς Dukes of Hazzard και αφηγήτε είναι ο Waylon :respect::respect: !Ο Willie επίσεις εφανίζετε(και τραγουδάει) στην ταινία Dukes of Hazzard που βγήκε το 200κάτι!

Και επειδή τα πολλά λόγια είναι φτώχεια ορίστε και δύο τραγούδια από τον καλύτερο(κατα την γνώμη μου) δίσκο που απέφερε η συνεργασία του(εγώ το έχω και σε βινύλιο :p3: )

το The Year 2003 Minus 25 :dance:

http://www.youtube.com/watch?v=N_a4BU09GrU το Mamas Don't Let Your Babies Grow Up To Be Cowboys :div:

Και επeιδή βλέπω οτι θα σας αρέσει,πάρτε και ένα τραγούδι από τους Highwaymen(Waylon,Nelson,Cash,Kristofferson) :NoNo:

http://www.youtube.com/watch?v=dQ03ngpdU80 το Highwayman :wow::wow::wow::wow::wow::wow::wow:

Ελπίζω να σας αρέσουν!Now :beer1::beer1:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4941 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Μην ανυσηχήτε,δεν το ξέχασα αυτό το post!Επιτέλους μετά από 2 βδομάδες με τρεξίματα,δουλειές,εργασίες και προόδους,κατάφερα να βρώ χρόνο :dance::dance: !

Λοιπόν,σήμερα θα πω δυο λόγια για τους Heathendom!

Οι Heathendom είναι μια ελληνική power\doom metal μπάντα που υπάρχει εδώ και καμια δεκαετία!Ενεργά εμφανίζεται στον χώρο τα τελευταία 5(δισκογραφεί και δίνει live)!

Μουσικά θα τους τοποθετούσα κάπου ανάμεσα στους Candlemass,τους Solitude Aeturnus και τους Sanctuary ενώ στα φωνιτικά εντοπίζουμε και λίγο από King Diamond στις πιο ψηλές νότες :respect: !Κάπου εδώ θα τους τοποθετούσα στην κατηγορία ωραίοι για όταν θέλλω κάτι διαφορετικό από τα γνωστα αλλά μέχρι εκεί!Όμως,εδώ είναι που εντοπίζουμε την αλλαγή και θα εξηγήσω:

το συγκρότημα κυκλοφόρισε το πρώτο του δίσκο το 2008.Στην αρχή δεν ενδιαφέρθικα να τους ψάξω για τον παραπάνω λόγο,μέχρι που άκουσα στην τύχη ένα από τα τραγούδια τους!Μιλάμε για σοκ μεγατόνων!Οι συνθέσεις,τα φωνιτικά,η παραγωγή και γενικά η μουσική με άφησαν άφωνο!Προσωπικά από τότε τους θεωρώ το αγαπημένο μου metal σχήμα παγκοσμίως!Λίγο πριν το καλοκαίρι που πέρασε τους είδα και live και ενώ είχα χαμηλές προσδοκίες γιατί αυτό το είδος που παίζουν δεν βγαίνει εύκολα στα live,ήταν καταπληκτικοί!Στην συνέχεια,μέσα στο καλοκαίρι κυκλοφόρισαν σε επανέκδωση(βυνίλιο μόνο :yahoo: !!) το demo που είχαν κυκλοφορίσει το 2005 και ήρθε και το επόμενο σοκ!Εκεί που περίμενα οτι θα είναι τουλάχιστον μέτριο(demo γαρ),η μπάντα με αποστόμωσε για άλλη μια φορά :wow: !

Είμαι λοιπόν στην χαρούμενη θέση να σας ανακοινόσω πως αυτήν την Παρασκευή έχουν live στο 7 Sins(πρωην Sin City) στα Εξάρχεια :dance::dance: !Η είσοδος είναι 10 ευρό(με μπύρα) και έχουν για support άλλες 3 μπάντες!+ το γεγονός οτι θα ειναι παρουσίαση δίσκου,καθώς επιτέλους,μετά από 2 χρόνια θα κυκλοφορίσουν το καινούργιο τους δίσκο :mafia: !Εγώ θα πάω σίγουρα και θα πρότηνα στους power/doom/proggresive fans να μην το χάσουν με τίποτα!Αν πάει κάποιος και θέλει,ας μου το πεί να βρεθούμε και εκεί :beer: !

Τέλος,σας παραθέτω και μερικά link:

http://www.myspace.com/heathendom το myspace της μπάντας,οπου μπορείτε να ακούσετε κάποια από τα τραγούδια τους!

ένα βίντεο για το νέο album τους!

το A Sick Man's Dreams - Blissful Hell,ένα διπλό κομμάτι που στοιχειώνει :netghost: !

Ελπίζω να σας αρέσουν!

:cheers4::cheers4::cheers4::cheers4::cheers4:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4941 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Μην περιμένετε review γιατί τελικά δεν κατάφερα να πάω :minigun::minigun::minigun::minigun::minigun::minigun:

:trixes::trixes::trixes::trixes:

Μέσα στην εβδομάδα υπολογίζω πως θα πάρω το cd οπότε και ακολουθήσει περετέρω :trixes: που δεν πήγα :flowerbad:

Κατά τα άλλα,να σας ενημέρώσω οτι οι έτεροι μεγάλοι Ελληνες doomsters Soorrows Path έχουν live αυριο Κυριακή 5 Δεκεμβρίου στο An Club με ε'ισοδο 8ευρό και άλλες 2 μπάντες για support :blob7: !

Πραγματικά αξίζουν μια αυτιά από μέρους σας :peace:

http://www.myspace.com/sorrowspathmusic

:div::div:

:cheers4::cheers4:

Επεξεργασία από Drunk Crocodile
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4941 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Goodmorning και πάλι :cheers3: !

Σήμερα έχουμε μια διπλή επέτειο δυστηχώς :crying:

Συμπληρόνονται 30 χρόνια από τον θάνατο του John Lennon και 6 χρόνια από τον θάνατο του Dimebag Darrel,κιθαρίστα των Pantera :crying:

Οι περισσότεροι σίγουρα ξέρετε τον Lennon(συνήθως τέτοια μέρα όλες οι εκπομπές θυμούνται τον θάνατό του και παίζουν το imagine για να συγκινηθεί ο κόσμος :bash: ) αλλά και ο Dimebag Darrel κάθε άλλο παρά από τον οποιοδήποτε είναι.

Και οι δύο αυτοί σπουδαίοι μουσικοί δολοφονήθηκαν από παρανοικούς οπαδούς τους,ο Dimebag μάλιστα πάνω στην σκηνή,την ώρα συναυλίας!(ο τύπος που τον σκότωσε,σκότωσε και άλλα 3 άτομα εκείνη την μέρα,2 από το κοινό και έναν απο τους σεκιούριτι της συναυλίας πριν τον σκοτώσει η αστυνομία.ο τύπος είχε τελικά ακόμα πάνω του πάνω από 30 σφαίρες)

Ήταν ιδιαίτερα επιδραστήρια και άφησαν τον σημάδι τους μια για πάντα στην μουσική,τόσο με τις καινοτομίες τους(ο Lennon μαζί με τους Beatles έκαναν θαύματα ενώ ο Dimebag με τους Pantera,έσωσαν την μetal μουσική που είχε αρχίσει να χάνεται την δεκαετία του '90 και την επαναπροσδιόρησαν :spidey_yeah_that: ),όσο και με την ειλικρινή και άμεσα προσωπικότητά τους.

Δεν θα πώ παραπάνω πράγματα,θα αφήσω την μουσική τους να μιλήσει.....

από Beatles το Drive my Car :yahoo:

http://www.youtube.com/watch?v=JOO8-Jp-xsg&feature=related από Beatles το Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band :cool:

 

και από Pantera

http://www.youtube.com/watch?v=USDlhWJGinI&feature=related o ύμνος Cowboys from Hell :div:

το Floods :NoNo:

 

Rest in Peace guys......

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5694 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Goodmorning και πάλι :cheers3: !

Σήμερα έχουμε μια διπλή επέτειο δυστηχώς :crying:

Συμπληρόνονται 30 χρόνια από τον θάνατο του John Lennon και 6 χρόνια από τον θάνατο του Dimebag Darrel,κιθαρίστα των Pantera :crying:

Οι περισσότεροι σίγουρα ξέρετε τον Lennon(συνήθως τέτοια μέρα όλες οι εκπομπές θυμούνται τον θάνατό του και παίζουν το imagine για να συγκινηθεί ο κόσμος :bash: ) αλλά και ο Dimebag Darrel κάθε άλλο παρά από τον οποιοδήποτε είναι.

Και οι δύο αυτοί σπουδαίοι μουσικοί δολοφονήθηκαν από παρανοικούς οπαδούς τους,ο Dimebag μάλιστα πάνω στην σκηνή,την ώρα συναυλίας!(ο τύπος που τον σκότωσε,σκότωσε και άλλα 3 άτομα εκείνη την μέρα,2 από το κοινό και έναν απο τους σεκιούριτι της συναυλίας πριν τον σκοτώσει η αστυνομία.ο τύπος είχε τελικά ακόμα πάνω του πάνω από 30 σφαίρες)

Ήταν ιδιαίτερα επιδραστήρια και άφησαν τον σημάδι τους μια για πάντα στην μουσική,τόσο με τις καινοτομίες τους(ο Lennon μαζί με τους Beatles έκαναν θαύματα ενώ ο Dimebag με τους Pantera,έσωσαν την μetal μουσική που είχε αρχίσει να χάνεται την δεκαετία του '90 και την επαναπροσδιόρησαν :spidey_yeah_that: ),όσο και με την ειλικρινή και άμεσα προσωπικότητά τους.

Δεν θα πώ παραπάνω πράγματα,θα αφήσω την μουσική τους να μιλήσει.....

από Beatles το Drive my Car :yahoo:

http://www.youtube.c...feature=related από Beatles το Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band :cool:

 

και από Pantera

http://www.youtube.c...feature=related o ύμνος Cowboys from Hell :div:

το Floods :NoNo:

 

Rest in Peace guys......

 

Ντάξει στον Lennon δεν θα σταθώ ,όλοι τον ξέρουν. O Dimebag όμως ρε φίλε είναι κρίμα.Να σε σκοτώνουν την ώρα που παίζεις είναι η ύψιστη ειρωνία. Συγκροτηματάρα πάντως οι Pantera και ας μην προτιμώ το Hardcore. Ωραίο ποστ πιωμένε Κροκόδειλε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4941 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Ντάξει στον Lennon δεν θα σταθώ ,όλοι τον ξέρουν. O Dimebag όμως ρε φίλε είναι κρίμα.Να σε σκοτώνουν την ώρα που παίζεις είναι η ύψιστη ειρωνία. Συγκροτηματάρα πάντως οι Pantera και ας μην προτιμώ το Hardcore. Ωραίο ποστ πιωμένε Κροκόδειλε.

Thanx zade

και βρήκα και κάτι που ελπίζω να σας αρέσει.Πάει και σε στίκερ :valt:

 

Υγ.βέβαια,δεν συμφωνώ μαζί σου στο Hardcore!Οι Pantera για μένα παίζουν metal,καθαρό σαν οινόπνευμα και λασπερό σαν το Texas :div:

post-13219-12918226012675_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4941 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Σήμερα έχω να σας δείξω κάτι πιο περίεργο!Μαθήματα τρομπέτας από τον θρυλικό Rafael Mendez :respect: !!!δεν το βάζω τ'οσο για τις συμβουλές που δίνει όσο για το τι παίζει μετά για να μας αποδείξει αυτά που λέει!!

δεν ξέρω για εσάς αλλά εγώ σκεφτόμοουν οτι και μόνο για αυτό που παίζει με μια ανάσα θα μπορούσε να μπεί στο epic section :wow::wow:

 

και επειδή ο τύπος είναι άπαιχτος,πάρτε και ένα βιντεάκι από ένα western που εμφανίζεται και παίζει μουσική

enjoy :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4941 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Hello και πάλι αγαπητοί μας ακροατές,και welcome σε άλλη μια εκπομπή(λέμε τώρα) του πιο μεθυσμένου κροκόδειλου της περιοχής

 

Σήμερα θα σας μιλήσω για το soundtrack ενός παιχνιδιού :cheers3: !Τώρα θα μου πείτε,τι ενδιαφέρον μπορεί να έχει αυτό??Τότε θα σας πω πως το παιχνίδι λέγετε Grim Fandango!Προσωπικά δεν το έχω παίξει ποτέ αλλά ΠΑΝΤΑ άκουγα τα καλύτερα από παντού!

Με δυο λόγια θα σας πώ πως διαδραματίζετε στην χώρα των νεκρών.Εκεί,ακολουθούμε την περιπέτεια του Manny :reap: ,ενός τύπου που έχει κολλήσει στο στάδιο πριν ξεκινήσει το 4ετές ταξίδι στην χώρα των πνευμάτων(σύμφωνα με την μεξικάνικη παράδοση) και είναι υποχρεωμένος να κάνει τον ταξιδιωτικό πράκτορα σε άλλα πνεύματα.Αυτό πρέπει να το κάνει μέχρι να βοηθήσει αρκετά καλά πνεύματα αλλά όπως καταλαβαίνετε,ο εδώ κόσμος δεν διαφέρει πολύ από τον απο εκεί:κάποιος έχει βάλει βύσμα και ο Manny παίρνει μόνο κακά πνεύματα,κάτι που τον αναγκάζει να εκτελλεί την ποινή του με υπεβολικά αργούς ρυθμούς.Μέχρι εκεί ξέρω!Έχω την εντύποση πως στην συνεχεια ξεκινά μια αποστολή για να δεί ποιός το έχει προκαλέσει αυτό!Όπως και να έχει,δεν είναι αυτό το θέμα μας!Εγώ θα σας μιλήσω για την μουσική!

Πάντα ακουγα οτι η μουσική του παιχνιδιού είναι πολύ ωραία,και αποτελείτε από jazz κομμάτια τα οποία στέκονται μόνα τους χωρίς το παιχνίδι.Έτσι αποφάσισα να το βρώ και να το ακούσω.Μετά από ένα γρήγορο κατέβασμα,ομολογώ πως έπαθα την πλάκα μου :yahoo: !

Το soundtrack αποτελείτε από 32 κομμάτια με μέση διάρκεια το 1μιση με δύο λεπτά,αλλά μιλάμε για καταπληκτικά κομμάτια οργανικής jazz :wow::wow:

Μέσα σε 45 λεπτά που διαρκεί έχουμε ένα πλήθος απο εναλλαγές συναισθημάτων :div: !Μέσα από mariachi σφινάκια,latin ατμόσφαιρες,tango μελωδίες και όλα αυτά με ένα μελωδικό gypsy βιολί από πίσω,σφιχτοδεμένα με καταπληκτικές jazz φόρμες,έχουμε ένα αποτέλεσμα που ακούγετε και ξαναακούγετε λες και είναι η πρώτη φορά!

Ιδού ένα trailer του παιχνιδιού!

και πάρτε και μερικά τραγούδια για να μπείτε στο νόημα!

πιο λατινοειδές!

ένα πιο jazz με μερικά swing στοιχεία!

και ένα tango!

Ελπίζω να σας αρέσει :yes::yes:

Gimme beer now :peace:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10732
  • Group:  Members
  • Topic Count:  45
  • Content Count:  1278
  • Reputation:   12955
  • Achievement Points:  1328
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5359 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  124

Λοιπόν αν και με τη μουσική έχω φοβερή τρέλα δεν είχα πάρει μέρος στο ποστ αυτό.

 

Το κάνω σήμερα για να ενημερώσω για μια συναυλία.

 

Μητέρα Φάλαινα Τυφλή στη κεντρική σκηνή του Σταυρού του Νότου.

Full Band (10 άτομα)

12€ με ποτό

Θα είμαι εκεί. Αν θέλει κάποιος νομίζω ότι αξίζει τον κόπο/χρόνο/χρήμα και θα περάσουμε καλά.

Let me know...

 

πάρτε μια γεύση

ΜΤΦ jumpingfish

για το τι παίζουν

 

ΥΓ μου αρέσουν πραγματικά και δεν το λέω μόνο γιατί ένας από τους 10 είναι ο αδερφός μου :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5694 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Σήμερα ENFORCER στα Γιάννενα.Τι ξενέρωτοι που είναι όμως! Ξεκινάνε στις 20:30.

 

Καταλαβαίνω ότι είναι Σουηδοί και θέλουν να κοιμηθούν νωρίς ,αλλά εδώ είναι Ελλάδα. 20:30 είναι απογευματάκι για μας.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4941 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

:thanks: Για τους Μητέρα Φάλαινα Τυφλή όλο έλεγα να μπω και να γράψω για την συναυλία,αλλά όλο το ξέχναγα!Είχα δει για την συναυλία από τότε που το συζητούσαμε και τους άκουσα.Αρκετά διαφορετικοί από οτι τους περίμενα αλλά πολύ ωραίοι :cool::cool: -και το λέω εγώ που γενικά έχω μια απέχθεια στην ελληνόφωνη μουσική :lol: !Αν βρείς χρόνο,δώσε και κανα review :beer:

Και για τους Enforcer :thanks: Θα παίξουν live και στην Αθήνα και το έψηνα πάρα πολυ να πάω αλλά τελικά οικονομικοί λόγοι θα με εμποδίσουν :crying::crying: Μιλάμε για τρελή μπαντάρα :respect: !Οι λάτρεις του παλιού κλασικομεταλλικού ήχου δεν πρέπει να τους χάσουν με τιποτα!Μαζί με τους White Wizzard και τους In Solitude έχουν κάνει ένα τρομερό κίνημα επαναφέροντας τις κλασσικές μεταλλικές αξίες :respect::respect::respect::respect:

zade,δες αυτό το βιντεοκλιπ από τους White Wizzard και μετα μετέφερέ το κατευθείαν στο epic section :respect:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4941 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Hello και σήμερα :beer::beer: Για άλλη μια φορά θα ανοίξω το σεντούκι που γράφει underground :mafia: (μα τι γράφω ο άτιμος)

Θα σας μιλήσω για τους Pagan Altar :dance:

Ένα απο τα πιο αδικημένα συγκροτήματα του heavy/doom metal,οι Pagan Altar ξεκίνησαν την καριέρα τους στις αρχές της δεκαετίας του '80.Όντας έτη φωτός μακριά από την εποχή τους,οι live συναυλίες τους άφησαν εποχή τόσο λόγο της καταπληκτικής μουσικής της μπάντας όσο και για τα απίστευτα show που έκαναν δίνοντας ένα πλήρες οπτικοακουστικό πακέτο :respect::respect: .

Οι συγκυρίες δεν επέτρεψαν στην μπάντα να κυκλοφορήσει δίσκο τότε αλλά ούτε και για τα επόμενα 20 σχεδόν χρόνια!Τα τελευταία 12 χρόνια περίπου έχουν επαναδραστηριοποιηθεί κυκλοφορόντας επιτέλους όλο το υλικό που είχαν μαζέψει όλα αυτά τα χρόνια αφήνοντας άφωνους τους πάντες με τις μαγικές συνθέσεις τους και με τα τόσο ιδιαίτερα φωνητικά του Terry Jones.Επίσεις,οι συναυλίες που δίνουν προκαλούν πάταγο καθώς δεν νοήτε doomster που να μην λατρέψει αυτήν την μουσική!Οι στίχοι τους έχουν συνήθως πιο occult αναφορές ενώ τα show τους την δαετία του '80 ήταν κάπως αμφιλεγόμενα(φλεγόμενα φέρετρα,κεριά στην σκηνή κ.α. :lol: )

Τα λόγια όμως είναι περιττά όταν μιλάμε για τους Pagan Altar!Ακούστε και μόνοι σας :woots:

http://www.youtube.com/watch?v=OsqbWGoYvcM Samhein!Υμνος :cheers4:

http://www.youtube.com/watch?v=3enjqACdhCE&feature=related Night Rider!ένα πιο γρήγορο!

March of the Dead!άλλη μια κομματάρα με απίστευτη κιθαριστική δουλειά!

Ελπίζω να σας αρέσουν!Εγώ πάντως τους :div::div:

:valtnino2::valtnino2::valtnino2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4941 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Κάτι πιο Χριστουγεννιάτικο :mafia:

Από Twisted Sister,κάποιες metal διασκευές σε γνωστά χριστουγενιατικά τραγούδια :respect::respect:

Οι στίχοι είναι ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ :cool::cool::cool: !!!!

and a taaaattoooo of Ozzyyyyyy λέμε!

 

Let it snow :dance::dance:

 

Μπορήτε να βρήτε και άλλα στο youtube,και σας προτήνω να τα ψάξετε γιατί λένε :respect::respect:

 

:valtnino::valtnino::valtnino::valtnino::valtnino::valtnino::valtnino::valtnino::valtnino::valtnino::valtnino::valtnino::valtnino::valtnino::valtnino::valtnino:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55390
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5381 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

υπάρχει και αυτό το χριστουγεννιάτικο album We Wish You A Metal Xmas And A Headbanging New Year

καθώς κι ενα νεο χριστουγεννιάτικο τραγουδάκι απο τον Corey Taylor

να το ακούσετε
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5694 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Oi Τwisted Sister είναι αδερφές που τις χορηγεί το MTV. Θάνατος στο ψεύτικο μέταλ. Ζήτω οι MANOWAR

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.