Μετάβαση στο περιεχόμενο

Heavy Listening [ κατιτις για μουσική... ]


Hellboy

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4971 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Oi Τwisted Sister είναι αδερφές που τις χορηγεί το MTV. Θάνατος στο ψεύτικο μέταλ. Ζήτω οι MANOWAR

 

 

Συμφωνώ για τους Manowar αλλά αυτό που λές είναι λάθος!Μπορεί να έπεσαν στο ατόπημα της εμπορευματοποίησης για λίγο στα τέλη του '80 (βλέπε were not gonna take it και i wanna rock) αλλά μέχρι τότε και από τότε και μετά ήταν μια true metal μπάντα!Γελάω όταν τους λένε ποζεράδες!Ξέχνα το κραγμένο image,αυτό υπήρχε για να την σπάσει στους συντηρητικούς της εποχής,η ίδια η μουσική της μπάντας μιλάει από μόνη της!Άκου το Under the blade και θα καταλάβεις τι εννοώ!Όταν όλοι χαίρονταν για τον Bon Jovi αυτοί οι τύποι κοπανιόντουσαν σε κάθε μπαρ της Αμερικής για να φτιάξουν το όνομά τους!

Και αν ακόμα έχεις τις αμφιβολίες σου,τσέκαρε αυτήν την εμφάνισή τους το '82 που ανεβαίνουν στην σκηνή και οι Motorhead!-και δεν δέχομαι κακή κουβέντα για τον Lemmy και την συμμορία του!

αυτα δεν είναι για τους φλώρους του ΜΤV....

 

Υγ.και ΔΕΝ ΘΕΛΩ επαναηχογράφιση του Battle Hymns!Δεν το δέχομαι!

Επεξεργασία από Drunk Crocodile
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4971 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Καπάκι και άλλο post γιατί είδα οτι σήμερα το βράδυ παίζουν στο Ann Club στα Εξάρχεια οι Nightstalker με support τους Planet of Zeus :cool::cool::cool: Αν το ήξερα μόνο νωρίτερα :crying::crying::crying::crying:

12 ευρό και hangover για μια βδομάδα :valtnino::valtnino:

http://www.rocking.gr/agenda/2010/12/24/5418/

και αφού δεν θα πάω,πάρτε ένα Baby,God is dead μπας και ηρεμίσω...

 

:beer::beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4971 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Αρκετά βαθιά πιστεύω θάφτηκε αυτό το θρεντ!

 

Λοιπόν,οι απανταχού φίλοι του power metal φαντάζομαι ήδη το ξέρουν αλλά το γράφω μπας και δεν το έχει ακούσει κάποιος:την Παρασκευή έχουν live οι Helloween :yahoo::yahoo: !Μια από τις μπάντες που καθόρισαν το power metal στα μέσα των '80ς έρχονται για άλλη μια φορά για live σε μα χώρα που ΕΧΟΥΝ κοινό :clap2::clap2: !Εγώ λογικά θα πάω γιατί ακομα χτυπάω το κεφάλι μου που τους έχασα την προηγούμενη φορά που είχαν έρθει με Gamma Ray(προσκηνώ) :wall::wall: Πάντως,ευελπιστώ πως στο live θα έχουν για support τους Stratovarius!Κανονικά είναι να εμφανιστούν αλλά ξέρω οτι εδώ και καμια βδομάδα ο τραγουδιστής τους είναι άρρωστος και δεν μπορεί να τραγουδήσει!Έχουν ήδη ακυρώσει αρκετές συναυλίες,να δούμε τι θα γίνει εδώ :shit:

 

Ιδού:

http://www.rocking.gr/agenda/2011/1/21/4922/

 

Επίσεις,σε κάτι πιο σκοτεινό τώρα,οι Ελληνες Septic Flesh ετοιμάζονται να κυκλοφορίσουν το καινούργιο album τους :dance::dance:

Δυό(ή τρια?) χρόνια μετά την κυκλοφορία του τελευταίου album τους(Communion,το οποίο πήρε παγκοσμίως εκπληκτικές κριτικές) ετοιμάζονται να ξαναχτυπήσουν και το καινούργιο θα λέγεται The Great Mass!Για την ηχογράφισή του χρησιμοποίησαν και την ορχήστρα της Πράγας και το αποτέλεσμα το αναμένω με ενδιαφέρον :mafia::mafia:

Ήδη κυκλοφόρισε ένα single(The Vampire from Nazareth),το οποίο και παραθέτω:

 

Υγ.και μιας που ήμαστε και comics forum,προτήνω σε όλους τους φίλους του Dave McKean να ψάξουν και να δούν έργα του Seth Siro Anton,ο οποίος εκτος από το μπάσο και τα φωνητικά,έχει και το visual μέρος της μπάντας!Ο άνθρωπος είναι για μένα ένας από τους σημαντικότερους έλληνες που ασχολούνται με το αντικείμενο :div:

 

:cheers4::cheers4:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13642
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  138
  • Reputation:   605
  • Achievement Points:  138
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4901 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μπράβο γιά την αναφορά στους SEPTIC FLESH...δεν είναι ακριβώς το στυλ μου αλλά τους στηρίζω 100% γιατί και εξαιρετικοί μουσικοί είναι και τυγχάνει ένα από τα μέλη να είναι προσωπικός φίλος και παλιός συμμαθητής...

Οι HELLOWEEN υπήρξαν μεγάλη μπάντα βέβαια ήρθαν οι αποχωρήσεις σημαντικών μελών και κάποια πτώση αλλά ένα live τους έίναι πάντα σημαντικό...δίσκοι όπως THE KEEPER 1 & 2 και ειδικά το WALLS OF JERICHO δύσκολα ξαναβγαίνουν !!!

Επεξεργασία από Raccoon
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10483
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  172
  • Reputation:   1054
  • Achievement Points:  172
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5414 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Υγ.και ΔΕΝ ΘΕΛΩ επαναηχογράφιση του Battle Hymns!Δεν το δέχομαι!

 

Πραγματικά ούτε εγώ το δέχομαι. Μπορεί να είναι καλύτερη η παραγωγή, αλλά το πάθος και το συναίσθημα του original, δεν μπορεί να αποδοθεί με τίποτα!!! Συγκρίνετε η ερμηνεία του Eric Adams στο ομώνυμο κομμάτι;; :beer::beer::beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10483
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  172
  • Reputation:   1054
  • Achievement Points:  172
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5414 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Τσεκάρετε μια πολύ καλή ελληνική hard rock μπάντα, τους Cyanide 4! Δίνω link, για το videoclip που κυκλοφόρησε, για το κομμάτι τους "Live the Life". Ηχητικά είναι επηρεασμένοι από μπάντες όπως Skid Row, W.A.S.P, Motley Crue κτλ... Αξίζει να τους ακούσετε, ειδικά όσοι αρέσκονται σε αυτό τον ήχο... You_Rock_Emoticon.gif

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4971 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Προσωπικά το αγαπημένο μου από Helloween είναι το Walls of Jericho :yahoo::yahoo: -ίσως εκεί οφείλετε η λατρεία μου σε οτιδήποτε εχει κάνει ο Kai Hansen :respect::respect:

Από περιέργια,ποιόν ξέρεις από SepticFlesh :cool::cool: ??¨εχουν περίεργο ύφος αλλά εμένα μου κάνουν φουλ :best::best:

 

Επίσεις δεν συγκρίνονται ρε γαμώτο!Δεν ξέρω,το άκουσα,μου άρεσε,αλλά δεν το θέλω!Μπορεί να είμαι και λίγο cult-οπαδός αλλά ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ που η αρχική παραγωγή είναι τόσο ωμή!

 

Τέλος:τους Cyanide 4 τους είχα ακουσά(και πρέπει να έχω δει και μερικές αφίσες τους) αλλά δεν τους είχα ακούσει ως τώρα!Όντως πολύ καλή προσπάθεια!Στην αρχή νόμιζα όπως τους είδα οτι θα είναι καμια ποζερομπάντα(όχι πως δεν μου αρέσουν αλλά...!) αλλά τελικά πολύ πιο hard rock φάση!Πιστεύω(και ελπίζω) πως σε live θα είναι ακόμα καλύτεροι :beer::beer::beer:

 

Άλλη μια πολύ καλή ελληνική μπάντα σε τέτοιο στιλ(οι οποίοι όμως έχουν γερμανό τραγουδισταρα!) είναι οι Redrum!Ξέρω οτι κυκλοφόρισαν ένα album πριν από 3 χρόνια αλλά η αλήθεια είναι πως από τότε δεν τους ξαναάκουσα!Έχω όμως την εντύπωση πως δεν έχουν διαλυθεί οπότε ψάξτε τους!

Ορίστε και δύο τραγούδια που βρήκα στο youtube:

http://www.youtube.com/watch?v=O-rQ0dASB9Y

 

http://www.youtube.com/watch?v=Oro5YzlrjEU&feature=related

 

Είναι η ιδέα μου ή οι μπάντες που παίζουν σε τέτοιο ύφος και είναι στο underground είναι πολύ καλύτερες από τις πιο γνωστές :respect: ??

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13642
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  138
  • Reputation:   605
  • Achievement Points:  138
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4901 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Τον Σωτήρη-lead κιθαρίστα της μπάντας και τραγουδιστή των clean vocals...ο άνθρωπος είναι σπουδαίος μουσικός με κλασσική παιδεία...οι Cyanide 4 πραγματικά πολύ καλό hard rock-hair metal,μακάρι να συνεχίσουν έτσι!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7294
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  74
  • Content Count:  1543
  • Reputation:   11740
  • Achievement Points:  1543
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5650 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Τσεκάρετε μια πολύ καλή ελληνική hard rock μπάντα, τους Cyanide 4! Δίνω link, για το videoclip που κυκλοφόρησε, για το κομμάτι τους "Live the Life". Ηχητικά είναι επηρεασμένοι από μπάντες όπως Skid Row, W.A.S.P, Motley Crue κτλ... Αξίζει να τους ακούσετε, ειδικά όσοι αρέσκονται σε αυτό τον ήχο... You_Rock_Emoticon.gif

 

 

 

Δεν είναι άσχημο, αν και δεν είμαι φαν του συγκεκριμένου είδους :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4971 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Λοιπόν,όσοι δεν το έχετε καταλάβει,τα τελευταία 2-3 χρόνια στο underground έχει αρχίσει να επιστρέφει ενεργά το hard rock των '70ς,ποτισμένο με μια δόση 80ίλας και τρομερή έμπνευση!Μια από τις καλύτερες μπάντες αυτού του είδους που είχα ακούσει ως τώρα είναι οι The Devil's Blood :dance: !Έχουν κυκλοφορίσει ως τώρα ένα Ep και ένα Lp/album,τα οποία τα έχω λειώσει!Σήμερα όμως δεν θα σας πως για αυτούς αλλά για μια άλλη μπάντα αυτού του στιλ για την οποία έχει δημιουργηθεί αρκετός ντόρος τους τελευταίους μήνες και που σήμερα αξιόθηκα να ακούσω(και να ερωτευτώ :dance: ).Αλλά τωρα που το σκέφτομαι,αφού τους ανέφερα,πάρτε και ένα τραγούδι από τους Devil's Blood!

 

Η άλλη μπάντα που άκουσα σήμερα και με εντυποσίασε λέγονται Ghost!Πολλές πληροφορίες για αυτούς δεν μπορώ να σας πω γιατί δεν ξέρω και πολλά πράγματα!Είναι μουσικοί που ανήκουν σε διάφορες μπάντες τις νορβηγικής black metal σκηνής(την οποία δεν πάω μιά,όπως και σχεδόν όλο το black metal) και κρατάνε μυστικές τις ταυτότητές τους!Στην σκηνή παίζουν συνήθως με κουκούλες και μάσκες και έχουν σαρώσει την Ευρώπη τον τελευταίο καιρό!Οι στίχοι τους είναι ίσως λίιιιγο περίεργοι( :SmokingDevil: ),αλλά αν δεν σας επειρεάζει αυτό,θα τους απολαύσετε!

Ιδού και ένα δείγμα από την μουσική τους:

http://www.youtube.com/watch?v=MfEIfdI7J0k&feature=related Ritual!!

http://www.youtube.com/watch?v=dF7y4OLtRno&feature=related Elizabeth!

 

Κάτι δεν πάει καλά πάντως με τους νορβηγούς μουσικούς γενικά τα τελευταία χρόνια!Οι μισοί blackmetallers φτιάχνουν ΤΡΟΜΕΡΕΣ heavy metal μπαντάρες(βλέπε Sahg κα) και οι άλλοι μισοί με το που μεγάλωσαν αρκετά φτιάχνουν πάλι ΤΡΟΜΕΡΕΣ heavy metal/rock μπαντάρες(Enforser,In Solitude,Ghost κα!)

Τι να πώ,έχει γίνει μια σκηνή που αξίζει να την παρακολουθεί κανείς :cheers4: !

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27519
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5724 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Γενικά το hard rock/heavy γνωρίζει μια άνθηση στις μέρες μας. Alter Bridge να ακούσεις αν σου αρέσουν τα παραπάνω. Στο rocking.gr διάβασα γι αυτούς και με έπεισαν να τους ακούσω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8665
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5456 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Πιστεψε με μην πιστευεις οτι διαβαζεις στο rocking.Για μενα προσωπικα ειναι μετριοτατο Eλληνικο site για hard rock k metal.Οσον αφορα τους Alterbridge ακουσε το δευτερο album τους(κατι με blackbird δε θυμαμαι ακριβως)αλλα μην περιμενεις και πολλα,δεν ειναι και καμια ιδαιτερη μπαντα.Εκτος αμα εισαι die hard οπαδος των Creed.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4971 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Alter Bridge έχω ακούσει μόνο το πρώτο που είχαν βγάλει,περίπου όταν το είχαν βγάλει αλλά πέρα από ένα-δυο που κάτι έλεγαν,συνολικά δεν μου άφησε τίποτα!Βέβαια τα τελευταία 2 χρόνια,ακούω πολύ κόσμο να τους αναφέρει οπότε ίσως να εξελίχθηκαν!Πάντως η μουσική τους είναι/ήταν αρκετά διαφορετική από τις παραπάνω μπάντες-οι Alter Bridge μου είχαν φανεί ως μοντέρνο rock(όχι πως έχω κάποιο πρόβλημα) ενώ οι άλλες μπάντες είναι πιο πολύ '70ς!

Τους Creed δεν τους ξέρω!

Πάντως το rocking γενικά μου αρέσει.Έτσι και αλλιώς δεν είμαι ο τύπος που όταν διαβάσει μια καλή κριτική για ένα δίσκο θα πάει να τον αγοράσει.Ειδικά έτσι όπως έχουν πάει οι τιμές στα cd και βυνίλια,πάντα πρώτα ακούω κάτι το οποίο μπορεί να μου αρέσει και μετά το αγοράζω!(περίπου ίδια τακτική ακολουθώ και με τα κόμικ :D !)(φυσικά υπάρχουν και στα δύο εξαιρέσεις που αγοράζω στα τυφλά βλέπε Candlemass,Grand Magus στο ένα,Mike Mignola στο άλλο)

Αλλά για να επανέλθω,το rocking με βολεύει πολύ γιατί ανανεώνει συχνά τις επερχόμενες συναυλίες!Εντάξει,έχω δει να λένε και καλά λόγια για μπούρδες αλλά απλά τα αγνοώ!Στην ίδια φάση είμαι και με το Metal Hammer που παρουσιάζουν κάτι μπούρδες ως το μέλλον της μουσικής αλλά έχω ανακαλύψει και μπαντάρες και αυτό είναι που μου μένει :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27519
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5724 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Πιστεψε με μην πιστευεις οτι διαβαζεις στο rocking.Για μενα προσωπικα ειναι μετριοτατο Eλληνικο site για hard rock k metal.Οσον αφορα τους Alterbridge ακουσε το δευτερο album τους(κατι με blackbird δε θυμαμαι ακριβως)αλλα μην περιμενεις και πολλα,δεν ειναι και καμια ιδαιτερη μπαντα.Εκτος αμα εισαι die hard οπαδος των Creed.

Ποτέ δεν πιστεύω ότι διαβάζω χωρίς να το ψάξω,ακόμα και αν το γράφει η Βίβλος. Το rocking.gr δεν είναι πανάκεια ,είναι όμως το πιο αξιοπρεπές από τα Ελληνικά sites. Εγώ πάντως που άκουσα το καινούριο των AB μου άρεσε χωρίς να έχω ακούσει τα προηγούμενά τους.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121004
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6347 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το τρίτο έχει καλά κομματάκια, εν αντιθέσει με το flat δεύτερό τους. Το πρώτο όμως είχε το Broken Wings. ;)

 

Creed (Αμερικάνικο Hard Rock Cafe φαντάσου φάση):

My Sacrifice

 

Btw και το σόλο άλμπουμ του τραγουδιστή τους ακούγεται άνετα.

 

Χμ, μιας και έκανα που έκανα το ποστ... Ας συνεισφέρω με χαρντροκιές made in US:

 

 

Και κάτι πιο epic-melodic-heavy από Πολωνία:

 

 

υγ.Ναι, εγώ έχω αναλάβει τα ηλεκτροτράνς και το κολλητάρι τις χαρντροκιές. Πρόκειται για έναν από τους πρώτους πρώτους φανς των Soad. Και ο ένας ακούει του αλλουνού. ;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4971 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Λοιπόν,είναι όντως τελείως αμερικάνικο σύγχρονο hard rock!Όλα μου άρεσαν!-δεν είναι κάτι που θα το άκουγα από μόνος μου αλλά σίγουρα δεν θα είχα πρόβλημα αν το άκουγα κάπου και αν οι συνθήκες ήταν σωστές θα το απολάμβανα κιόλας :clap2::clap2:

Μιας που μιλάμε για αμερικανιές στην μουσική,μια μπάντα που δεν περίμενα να μου αρέσει αλλά τελικά τους λάτρεψα είναι οι Disturbed!Στη Αμερική έχουν κάνει πάταγο τα τελευταία 4 χρόνια και πραγματικά τον αξίζουν!

Ορίστε δυο από τα πιο γνωστά τους:

Ten Thousand Fists :dance:

Indestructible :yahoo:

Λεπτομέρια:Τα εξώφυλλα στους δισκους τα κάνει ο Todd McFarlane :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27519
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5724 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Προσπαθούν.Είναι καλύτεροι από τους Avenged Sevefold (των οποίων btw το τελευταίο τους μου άρεσε) ,αλλά και πάλι δεν μπορώ να πω ότι μου αρέσουν αρκετά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4971 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Προσπαθούν.Είναι καλύτεροι από τους Avenged Sevefold (των οποίων btw το τελευταίο τους μου άρεσε) ,αλλά και πάλι δεν μπορώ να πω ότι μου αρέσουν αρκετά.

Avenged Sevefold δεν έχω ακούσει!Δεν μου έχουν κάνει το κλικ με όσα ακούω γιαυτούς οτι θα μου αρέσουν,αν και μπορεί να κάνω και λάθος!Πάντως και αυτοί απότι ξέρω έχουν γερό κοινό και στις δυο μεριές του Ατλαντικόυ.Γενικά όμως έχω μια προκατάληψη με το Nu metal :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121004
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6347 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ένα είναι ΤΟ κομμάτι των Disturbed:

 

ΟΥΑ-Α-Α-Α

 

Α, τσεκάρισε και το Land of Confusion σε σχεδιάκι Mac Farlane... :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8665
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5456 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Απο Disturbed οπωςδηποτε να ακουσετε το Ten thousand fists.Eιναι φοβερο αλμπουμ αλλα δεν αξιζει να ασχοληθειτε και πολυ με τα υπολοιπα,ειδικα με το τελευταιο τους.Εγκλωβιστηκαν για τα καλα στον ηχο τους και αμα δεν αρχισουν να γραφουν τραγουδια και με μερικους εξωτερικους συνθετες προβλεπω να βαλτωνουν για τα καλα συνθετικα.Αποψη μου βεβαια...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4971 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Κάτι οι ασθυένειες,κάτι η εξεταστική έλεγα να αφήσω για λίγο την σελίδα εδώ και να γράψω πιο προσεκτικά στο τέλος του μήνα όμως είναι ένα νέο που δεν μπορεί να περιμένει!

Όσοι έχετε διαβάσει και την πρώτη σελίδα θυμάστε οτι η πρώτη μπάντα που παρουσίασα ήταν οι Lucky Funeral!Λοιπόν,έχουν live την Παρασκευή 11 Φεβρουαρίου σε ένα μαγαζί στο Γκάζι με τζάμπα είσοδο!Το μαγαζί είναι το Interpid Fox(αρκετά γνωστό απότι έχω ακούσει αν και δεν έχω πάει ο ίδιος)!

Οι πόρτες ανοίγουν γύρω στις 9 και λογικά το live αρχίζει γύρω στις 10!Δεν ξέρω πόση ώρα θα παίξουν,αλλά υποθέτω οτι καμια ώρα σίγουρα και βλέπουμε!

 

Επαναλαμβάνω:ΤΖΑΜΠΑ είσοδος!Αντε μπας και έρθει ετσι λίγος κόσμος παραπάνω από το συνηθυσμένο να γίνει χαμός!Αν σκοπεύετε να πάτε,σφυρίξτε το,εγώ θα πάω σχεδόν 100% :yahoo::yahoo:

:beer::beer::beer:

edit:διορθώνω και την παράληψη του 1ου ποστ και βάζω και την myspace σελίδα τους!

http://www.myspace.com/luckyfuneral

Επεξεργασία από Drunk Crocodile
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4971 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Πήγα τελικά :dance:

Καλά δεν έχω λόγια!Πέρα από το μαγαζί ήταν τρομερό,το μόνο που έχω να πώ είναι οτι ακόμα βουήζουν τα αυτιά μου και πως ακόμα πονάει ο σβέρκος μου :mafia: !Τρομερό live και τίγκα στον κόσμο!Μιλάμε δεν μπορούσες να περάσεις!Οι Lucky Funeral σε τρομερή φόρμα,παραλίγο να καταστρέψουν το ηχοσυστημα του μαγαζιού :respect: Σπάσανε χορδές,μικρόφωνα τα έπαιξαν,πάλι καλά που δεν έπεσε ο τοίχος να μας πλακώσει!Τέλος,σίγουρα θα τους ξαναδώ :yahoo:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  6396
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  353
  • Reputation:   916
  • Achievement Points:  353
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5736 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Σημερα το βραδυ ολοι παμε Deep Purple!! Τρελαααινομαιι!!!! :roll::yahoo:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  16500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  177
  • Reputation:   459
  • Achievement Points:  177
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4736 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

παρτε δυο heavy metal να αναψουν τα αιματα!!!

http://www.youtube.c...h?v=ReuBms-qZQk black sabbath sabbath bloody

 

http://www.youtube.c...h?v=LMLwslRNThM bark at the moon (ozzy ozbourne)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4971 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Πολύ χαίρομαι που ξεθάψατε το ποστ :dance:

Να σας θυμίσω οτι αυτή την εβδομάδα παίζει στην Αθήνα και ο θεούλης της κιθάρας και παλιός κιθαρίστας των Megadeth,Marty Friedman :respect:

http://www.rocking.gr/agenda/2011/5/26/5616/

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7777
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  43
  • Content Count:  863
  • Reputation:   6053
  • Achievement Points:  863
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5612 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Μια που ξεθάφτηκε το ποστ. Ρίξτε μια αυτιά (και ματιά) στις πολύ ενδιαφέρουσες Γιαπωνέζες Gallhammer. Δεν είναι εύκολο άκουσμα αλλά όσοι γουστάρουν Hellhammer, πρώϊμους Celtic Frost και Burzum επιβάλλεται να τις γνωρίσουν. Είπαμε heavy listening... :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1506
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  410
  • Reputation:   4262
  • Achievement Points:  410
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6268 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Και για όσους γουστάρουνε grunge, stoner, nu metal και άλλα ζόρικα πράγματα, ο υπογεγραμμένος την Τετάρτη 25 Μαΐου τα σπάει στο Closer (Ιπποκράτους 150) μαζί με άλλους δύο ντι-τζέι...

 

Ρίξτε μια ματιά εδώ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6396
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  353
  • Reputation:   916
  • Achievement Points:  353
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5736 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Παιδια χθες η συναυλια των Deep Purple ητανε τρομερη, και ο Βασιλακης ο Παπακωνσταντινου εδωσε ενα εξαιρετικο show πριν το κυριως πιατο!! :best: Ητανε κανεις σας εκει??

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4971 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Μια που ξεθάφτηκε το ποστ. Ρίξτε μια αυτιά (και ματιά) στις πολύ ενδιαφέρουσες Γιαπωνέζες Gallhammer. Δεν είναι εύκολο άκουσμα αλλά όσοι γουστάρουν Hellhammer, πρώϊμους Celtic Frost και Burzum επιβάλλεται να τις γνωρίσουν. Είπαμε heavy listening... :beer:

Εγώ για αυτές δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα αλλά έτσι και αλλιώς δεν είμαι πολύ φαν του είδους(black)!Τι θα μου πρότηνες όμως από Celtic Frost/Hellhammer??Πάντα είχα την περιέργεια να ακούσω!Όσο για Burzum,παρότι γενικά δεν μου άρεσε,ένας δίσκος του με κέρδισε 100%,το Filosofem :respect:

 

Τώρα για Deep Purple δεν ξερω...δεν πήγα να τους δω γιατί προτημώ να τους έχω στο μυαλό όπως τους φαντάζομαι και να μην φάω καμιά απογοήτευση!¨ασε που ο Βασίλης Παπακωσταντίνου δεν μοθυ αρέσει!

επίσεις gaijin,δεν έχω facebook οπότε δεν μπορώ να δω την σελίδα!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121004
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6347 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Wait, πως τους θυμασαι? :P

 

 

(παιχτηκε καμια τετοια αντιστοιχη συνεργασια στο Live?)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.