Μετάβαση στο περιεχόμενο

Περιοδικος Τυπος-Ανεμοδουρας


Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  7366
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  113
  • Reputation:   982
  • Achievement Points:  113
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5644 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  62

Στα γραφεια της εκδοτικης Περιοδικος Τυπος (Ανεμοδουρας) Λ.Συγγρου 224 στο μαγαζι στο ισογειο "Aviation" τ'ονομα του υπαρχει ακομη στοκ απο Μιστερ Νο β'περιοδου απ'οτι μου ειπε ο υπαλληλος υπαρχουν σχεδον ολα τα τευχη κατασταση πκ αλλα η τιμη ειναι λιγο αλμυρη 5 ευρω εκαστο, για καποιον που του λειπουν λιγα τευχη ισως ν'αξιζει τον κοπο εγω ας πουμε εκλεισα την σειρα μου ελειπαν 3 τευχη 47-49-50

Το εντυπωσιακο ομως ειναι οτι οταν ρωτησα αν υπαρχει στοκ απο αλλα περιοδικα των εκδοσεων μου ειπε οτι σε περιπου 1 μηνα θα εχει Μπλεκ και αρκετα ακομη, ρωτωντας για τα Μπλεκ μου ειπε οτι θα ειναι Μπλεκ της α'περιοδου και ισως καποια μηνιαια το νου σας λοιπον

Το θεμα της τιμης μονο προβληματιζει γιατι αν δινει τα Μιστερ Νο 5 ευρω ενας θεος ξερει ποσο θα κοστιζουν τα Μπλεκ και ειδικα τα μηνιαια αν υπαρχουν

Επεξεργασία από sokratis
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6467
  • Group:  Members
  • Topic Count:  32
  • Content Count:  510
  • Reputation:   4403
  • Achievement Points:  513
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5725 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

:lol: μα καλά που τα ξετρυπώνεις όλα? :cheers3:
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36527
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5416 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

:lol: μα καλά που τα ξετρυπώνεις όλα? :cheers3:

Μα 0 ανθρωπος ειναι κυνηγος

Για το θεμα της τιμης και εγω φοβαμαι οτι θαναι τσιμπημενες,προσπαθει ο Ανεμοδουρας να βγαλει τα σπασμενα αφου χρωστα.Θυμαμαι πριν 6 χρονια σε συναντηση των μελλων του συλλογου των φιλων του Μικρου Ηρωα το ζευγος Ανεμοδουρα ειχε αρκετα σχεδια για επανεκδοσεις οπως σε τομους τον Υπερανθρωπου για αρχη και αργοτερα αλλους ηρωες του Αημνηστου Στελιου.Ανατυποσεις του Μπλεκ σε 3η4 τευχη μαζι-οπως του Μικρου Ηρωα-παλιες περιπετειες του Ομπραξ σε καινουργιο περιοδικο γιαυτο και δεν τις εβαζε στην Περιπετεια,αν θυμαμαι τοχε διαφημισει και στην Περιπετεια.Οταν ειχα ρωτησει την Κατερινα Α. αν υπηρχαν παλια τευχη μου ειπε οτι υπηρχαν παρα πολλα και οτι σε 1,5 χρονο θα ανοιγανε τις αποθηκες.6 χρονια περασανε αλλα ηρθε η ωρα.

Ας ελπισουμε το παραδειγμα των Πεχλιβανιδη και Ανεμοδουρα να το ακολουθησουν αλλοι.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  12426
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  64
  • Reputation:   231
  • Achievement Points:  66
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5125 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Τελεια!!

Ευχαριστουμε πολυ για αυτο το πολυ χρησιμο ποστ...

λες να φερει και τομους Μπλεκ απο τα ενδοξα 80ς-90ς?

:crying: απο συγκινηση...οι τιμες μαλλον ειναι εμπνευσμενες απο ...το ιντερνετ.

 

 

Στα γραφεια της εκδοτικης Περιοδικος Τυπος (Ανεμοδουρας) Λ.Συγγρου 224 στο μαγαζι στο ισογειο "Aviation" τ'ονομα του υπαρχει ακομη στοκ απο Μιστερ Νο β'περιοδου απ'οτι μου ειπε ο υπαλληλος υπαρχουν σχεδον ολα τα τευχη κατασταση πκ αλλα η τιμη ειναι λιγο αλμυρη 5 ευρω εκαστο, για καποιον που του λειπουν λιγα τευχη ισως ν'αξιζει τον κοπο εγω ας πουμε εκλεισα την σειρα μου ελειπαν 3 τευχη 47-49-50

Το εντυπωσιακο ομως ειναι οτι οταν ρωτησα αν υπαρχει στοκ απο αλλα περιοδικα των εκδοσεων μου ειπε οτι σε περιπου 1 μηνα θα εχει Μπλεκ και αρκετα ακομη, ρωτωντας για τα Μπλεκ μου ειπε οτι θα ειναι Μπλεκ της α'περιοδου και ισως καποια μηνιαια το νου σας λοιπον

Το θεμα της τιμης μονο προβληματιζει γιατι αν δινει τα Μιστερ Νο 5 ευρω ενας θεος ξερει ποσο θα κοστιζουν τα Μπλεκ και ειδικα τα μηνιαια αν υπαρχουν

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7366
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  113
  • Reputation:   982
  • Achievement Points:  113
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5644 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  62

Αγνωστο φιλε μου διοτι ουτε οι ιδιοι δεν ηξεραν τι καλα-καλα υπαρχει σαν στοκ πχ ρωτησα για ΔΙΚΑΙΟ και δεν ηξεραν καν το περιοδικο θα δειξει λοιπον τι υπαρχει

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25074
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  42
  • With Us For:  6218 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Ερώτηση. Αληθεύει οτι ο Περιοδικός Τύπος έβαλε λουκέτο;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82148
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6065 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25074
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  42
  • With Us For:  6218 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Χμ, αυτό είναι άρθρο του Ιουλίου. Νομίζω πως πλέον μιλάμε για οριστικό κλείσιμο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  11236
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  362
  • Reputation:   5961
  • Achievement Points:  362
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5343 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  60

Παρότι το θέμα αυτό άνοιξε για άλλο λόγο και με άλλο θέμα να γράψω μια πολύ ενδιαφέρουσα πληροφορία που αφορά την τύχη των περιοδικών του Περιοδικού Τύπου. Δεν είμαι σίγουρος μόνο για το σωστό χρόνο που πρέπει να χρησιμοποιήσω. Πριν από λίγες μέρες πληροφορήθηκα ότι μικρομεσαίος εκδότης χωρίς προϊστορία στο χώρο των κόμιξ (ασχολείται με εκδόσεις ’’ειδικού τύπου’’) ενδιαφερόταν να ανοίξει κανάλι επικοινωνίας με την οικογένεια Ανεμοδουρά. Ενδεχόμενα η πρώτη επαφή να έχει γίνει ενδεχόμενα όχι και να γίνει μέσα στις επόμενες μέρες. Κατ΄αρχήν από όσο είμαι σε θέση να γνωρίζω δεν ενδιαφερόταν για την επανέκδοση των Μπλεκ, Περιπέτεια εκτός αν έπαιρνε διαβεβαιώσεις αναφορικά με πνευματικά δικαιώματα κλπ.

Ενδιφαφέρεται για την Κατερίνα και ορισμένα περιοδικά με σταυρόλεξα που ήταν και τα πιο εμπορικά του οίκου αλλά μπορεί να γίνει και κάποιο μικρό θαύμα και στην πορεία να πειστεί για τα δύο περιοδικά Κόμιξ ή κάποιες ανάλογες εκδόσεις του υπό πτώχευση εκδοτικού οίκου. Θα είναι πάντως ένα πρώτο βήμα για να ξαναζωντανέψουν ορισμένες εκδόσεις του Π.Τ. Σύμφωνα με τα όσα ξέρω δεν θα κάνει (ή έκανε) πρόταση για αγορά των τίτλων αλλά για το μανατζάρισμα τους. Δηλαδή την επανέκδοσή τους με τους τίτλους να συνεχίσουν να ανήκουν στην οικογένεια. Αν μάθω κάτι νεότερο σύντομα θα το εμπλουτίσω το θέμα, ελπίζω με ευχάριστα νέα...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36527
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5416 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Οπως είχα αναφέρει και πριν λιγες μέρες εδω και μερικες εβδομάδες,5 αν κρίνω απο το νουμερο του τεύχους έχουν βγει σταυρολεξα που στο στυλ μοιαζουν με αυτά των Αττικών Εκδόσεων και με λέξη κλείδι ΓΡΙΦΟΣ με εκδοτη τον ΛΕΟΚΡΑΤΗ ΑΝΕΜΟΔΟΥΡΑ και την Επωνυμία ΑΣΤΡΙΤΗΣ και διευθηνση στον Αλλιμο.Μάλλον το γνωστο κόλπο βαράμε χρεοκοπία και ξανακάνουμε εταιρια πιο μικρη με αλλη επωνυμια,και αλλον εκδοτη( μια υποθεση παντα δικιαμου)Προχθες στην λίστα κυκλοφοριας των περιοδικων ειδα περιοδικο με τιτλο <<ΝΕΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑ>>,οταν το παρω θα δουμε τι τρεχει.Οσο για τιτλους κομιξ πιστευω οτι ειναι δυσκολο να εκδωσει,το πιο κερδοφορο-και ειδικα καλοκαιρι- ειναι τα σταυρολεξα,τα οποια κατα καιρους βαζεις τα ιδια και τα ιδια που να θυμηθει τωρα ο λυτης τι εχει''λυσει''πριν 7-8 μηνες.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.