Μετάβαση στο περιεχόμενο

Σκαναρισμένο One Piece (manga)


Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28489
  • Reputation:   190276
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6372 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Γνωρίζει κανείς εάν έχει σκαναριστεί? Αν κατάλαβα καλά έχει μεταφραστεί στα αγγλικά σε ένα περιοδικό ονόματι Shonen Jump...

 

:thanks:

 

:cheers5:

 

ΥΓ ναι. έχω και βαφτιστήρι ;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5712
  • Reputation:   45797
  • Achievement Points:  5809
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6178 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Υπάρχει, όμως μιλάμε για ΠΟΛΛΟΥΣ τόμους που ακόμα συνεχίζουν να βγαίνουν και απ' ό,τι φαίνεται, θα συνεχίσουν για ακόμα περισσότερο στην Ιαπωνία. Ο πιο γρήγορος τρόπος είναι από το MangaTraders. Έχει διαθέσιμα προς direct download πάμπολες σειρές manga σε τόμους (volumes) και όχι σε ξέμπαρκα κεφάλαια (chapters). Πράγμα που βοηθάει, μιας και στη συγκεκριμένη περίπτωση θα έχεις να κατεβάσεις μόνο 54 αρχεία, αντί για ~500 τεύχη.

 

Πάντως καλύτερα θα ήταν το βαφτιστήρι σου να δει την anime σειρά αντί για το σκαναρισμένο manga. Είναι πολύ πιο εύκολο/ενδιαφέρον και αν του αρέσει θα βρει τον δρόμο του και προς το manga σιγά σιγά.

 

Link για MangaTraders

http://www.mangatraders.com/manga/series/6

Ίσως να σου ζητήσει να κάνεις register προκειμένου να κατεβάσεις. Μην το σκέφτεσαι, αξίζει τον κόπο μιας και εκεί πέρα μπορείς να βρεις πολλές ενδιαφέρουσες σειρές πέραν των γνωστών/mainstream.

 

Όσο για την έκδοση του One Piece. Έχει κυκλοφορήσει στην Ιαπωνία στο Shonen Jump όντως, και έχει κυκλοφορήσει από την VIZ σε τόμους στην Αμερική. Παρ' όλ' αυτά, οι τόμοι που κυκλοφορούν στο ΝΕΤ είναι scanlations (μετάφραση γιαπωνέζικα --> αγγλικά από φανς) μιας και οι μεταφράσεις της VIZ δεν είναι καλές. Γενικά, στον τομέα των manga γίνεται χαμός από scanlations, και λόγω αυτής της οργάνωσης που επικρατεί στα manga μπορούμε να διαβάσουμε τίτλους που δεν έχουν βγει από την Ιαπωνία.

Επεξεργασία από PhantomDuck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6743
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  842
  • Reputation:   2691
  • Achievement Points:  842
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5700 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Εκτός από το κατέβασμα υπάρχει και η εκδοχή του online. Υπάρχουν αρκετά sites που μπορείς να διαβάσεις online manga. Ένα πολύ καλό site είναι το onemanga. Εκεί κάθε βδομάδα που βγαίνει καινούριο τεύχος το ανεβάζουν.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28489
  • Reputation:   190276
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6372 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

thanks guys! βρέθηκε εντέλει η άκρη. προφανώς επειδή παίζει scanlation, έβλεπα τα γιαπωνέζικα εξώφυλλα και θεωρούσα ότι είναι γιαπωνέζικο και μέσα.

 

εν πάση περιπτώσει, κατάλαβα περί τίνος πρόκειται και έχω να δηλώσω ότι μόλις γυρίσει ο βαφτησιμιός μου από τη Βιέννη, θα του δηλώσω ότι τον αποκηρύττω αφού δεν είναι δυνατόν πέρυσι να του έχω δώσει και να βλέπει Death Note και Monster (με επακόλουθα ντράβαλα με την κουμπάρα μου :) ) και φέτος να γυρνάει να μου ζητάει αυτό το ...... *πράμα*.......

 

αιδώς!

 

ξέρει κανείς αν το Κέντρο Αλεξιπτωτιστών στον Καιάδα λειτουργεί ακόμα? :)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  519
  • Reputation:   1692
  • Achievement Points:  519
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5664 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

εν πάση περιπτώσει, κατάλαβα περί τίνος πρόκειται και έχω να δηλώσω ότι μόλις γυρίσει ο βαφτησιμιός μου από τη Βιέννη, θα του δηλώσω ότι τον αποκηρύττω αφού δεν είναι δυνατόν πέρυσι να του έχω δώσει και να βλέπει Death Note και Monster (με επακόλουθα ντράβαλα με την κουμπάρα μου :) ) και φέτος να γυρνάει να μου ζητάει αυτό το ...... *πράμα*.......

 

αιδώς!

 

ξέρει κανείς αν το Κέντρο Αλεξιπτωτιστών στον Καιάδα λειτουργεί ακόμα? :)

 

:cheers5:

Ο_Ο

Αυτό το .....*πράγμα*....????!!!!!!!

Αναφέρεσαι στο One Piece ως......πράγμα....??????

:collapse:

o Xριστός και η μάνα Του δηλαδή!!!!Τι άλλο θα ακούσουμε!!!! ( :P )

Eίθε να μην τελειώσει ποτέ αυτή η σειρά!!!Αυτό λέω και σωπαίνω......

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28489
  • Reputation:   190276
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6372 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

και ναι κυρίες και κύριοι! έχουμε άλλον έναν εθελοντή για το Κέντρο Αλεξιπτωτιστών στον Καιάδα!!! :P

 

έχει δει Death Note, έτσι? και Monster! Πισωγύρισμα το One Piece!!!!!!!! :D :D :D

 

Τον βαφτισιμιό μου τον έχω μεγαλώσει με ιδανικά και αξίες κύριε μου!!! :ego: Ήταν 3-4 χρονών όταν είδαμε μαζί τα 3 αυθεντικά Star Wars και καθόμουν και του διάβαζα τους υπότιτλους έναν-έναν!!!!! Δεν μπορεί να μου ζητάει σήμερα One Piece. :ego:

 

Να μου ζήταγε Crepax, ναι. Αυτό θα το καταλάβαινα! :lol:

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  519
  • Reputation:   1692
  • Achievement Points:  519
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5664 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

και ναι κυρίες και κύριοι! έχουμε άλλον έναν εθελοντή για το Κέντρο Αλεξιπτωτιστών στον Καιάδα!!! :P

 

έχει δει Death Note, έτσι? και Monster! Πισωγύρισμα το One Piece!!!!!!!! :D :D :D

 

Τον βαφτισιμιό μου τον έχω μεγαλώσει με ιδανικά και αξίες κύριε μου!!! :ego: Ήταν 3-4 χρονών όταν είδαμε μαζί τα 3 αυθεντικά Star Wars και καθόμουν και του διάβαζα τους υπότιτλους έναν-έναν!!!!! Δεν μπορεί να μου ζητάει σήμερα One Piece. :ego:

 

Να μου ζήταγε Crepax, ναι. Αυτό θα το καταλάβαινα! :lol:

 

:cheers5:

Aσφαλώς και έχει δει Death Note!!!(σε 4 μέρες...έφαγα τέτοιο κόλλημα..και μου πήρε τόσο γιατί ήταν περίοδος εξεταστικής... :D ) το έχω εντάξει στο προσωπικό μου TOP 3 από Anime,μαζί με Gundam (διάφορες σειρές του),One Piece ( :PPP ),και Dragon Ball (όλα)...οκ,αυτά είναι 4 αλλά έχουν ισοβαθμία,οπότε..... :)

Monster για να πω την αλήθεια,όχι..αλλά αφού το λες εσύ θα το κοιτάξω ;):D

Kαι μπράβο σου για την σωστή παιδεία που δίνεις στον βαφτισιμιό σου. :best::P

Kαι φαίνεται πως απέδωσε γιατί πλέον βρίσκει και μόνος του "σωστούς" τίτλους..!!Οκ,όπως έχουμε ξαναπεί,γούστα είναι αυτά,αλλά για να έχει φτάσει τα 400+ επεισόδια,σημαίνει πως δεν είναι μια απλή σειρά.Εννοείται πως δεν βγάζει κάποιο ανώτερο μήνυμα,όπως ίσως βγάζουν τα παραπάνω,αλλά προσφέρει άλλα πράγματα.Τρομερό χιούμορ,καταπληκτικές σκηνές μάχης,ένα "ιδιαίτερο" σχέδιο που ξεχωρίζει απ'τα όσο να ναι "στενά και περιορισμένα όρια" της ποικιλίας που έχουν να προσφέρουν γενικά τα manga και τα anime σε θέμα σχεδίου.Και πιστεύω πως δεν είναι και λίγα όλα αυτά.Και όπως ξαναείπα,το ότι συνεχίζει ακάθεκτο δείχνει και την απήχηση που έχει στο κοινό.Πολλές φορές το μόνο που χρειάζεσαι είναι να δεις κάτι που θα σε ψυχαγωγεί,χωρίς να ταλαιπωρεί το μυαλό σου με επιστημονικές αμπελοφιλοσοφίες.Τότε νιώθεις την ανάγκη να δεις One Piece.Kαι ξέρεις πως θα περάσεις καλά. :)

 

Υγ.Επειδή υποθέτω πως ο βαφτισιμιός είναι σχετικά μικρός ακόμα για Crepax,δεν νομίζεις πως θα ήταν καλύτερα να σου ζήταγε....κρέπα..??? (LooooL) :lol:

:cheers3: :cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121004
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6348 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

 

Τελικά ο ψαράς γιατί τεντώνεται? :P

 

 

 

 

 

 

Για καμμένο με τέτοιες περιγραφές και χωρίς να είναι ατελείωτο, αλλά με αρχή, μέση και τέλος (?) σου'χω και Gurren Lagann! Μετά πέρασα 3 μαθήματα!!!!!

 

 

 

 

 

www.petitiononline.com/stopstrechingOnePiece.html :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5712
  • Reputation:   45797
  • Achievement Points:  5809
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6178 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

To One Piece μπορώ να πω πως το σιχαίνομαι επιεικώς, κυρίως λόγω του συγκεκριμένου σχεδιασμού που μου δίνει στα νεύρα. Παρ' όλ' αυτά είναι αξιόλογη σειρά στο είδος της, πιο ανάλαφρη με μερικά ωραία μηνύματα, και στοχεύει κυρίως σε παιδιά μικρότερης ηλικίας. Αν ο μικρός θέλει να το δει, δεν βλέπω τον λόγο να μην του το δώσεις. Μπορούμε να δώσουμε στα παιδιά μερικά ερεθίσματα, αλλά αυτός θα καθορίσει το γούστο του ;)

 

Τώρα, αν είδε το Τεφτέρι Θανάτου και το Τέρας και τα κατάλαβε, δώσ' του να δει τούτο δω να πάθει την πλάκα του (και δες το κι εσύ εννοείται :P). Link για uber DVD quality εδώ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28489
  • Reputation:   190276
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6372 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

νομίζω πως του το έχω δώσει :) απτα πέρυσι που με βοηθάγατε να καταλάβω τι αξίζει :)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.