Μετάβαση στο περιεχόμενο

Στιγμές...


Valtasar

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  1
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1709
  • Content Count:  9054
  • Reputation:   64377
  • Achievement Points:  8896
  • Days Won:  155
  • With Us For:  6441 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  61

Είναι κάποιες στιγμές που θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας.... σας θεωρώ φίλους μου και αν δεν τις μοιραστώ μαζί σας με ποιόν θα μπορούσα ? :respect:

 

Εχω δυό γυιούς(για όσους δεν το ξέρουν) 7 και 9 χρονών. Μεγαλωμένοι μέσα στα κόμικς, δεν τους έλειψαν ποτέ και σίγουρα δεν αισθάνονται όπως αισθανόμουν εγώ στην ηλικία τους που όταν εύρισκα ένα κόμικ ήταν αιτία για ολοήμερο πάρτυ...

 

Όταν λοιπόν ξοδεύουν το χαρτζηλίκι τους, συνήθως παίρνουν κάτι δωράκια, τάπες κ.λ.π.

Σήμερα λοιπόν που πήγαν στο ψιλικατζίδικο για να μου φέρουν τις μπύρες μου, έρχονται και οι δύο με καμάρι, ο ένας με το καινούργιο Ντόναλντ, ο άλλος με το καινούργιο Αλμανάκο και το Μίκυ, ρωτώντας με καμάρι αν τα έχω στην συλλογή μου. Όταν τους είπα ότι δεν τα έχω γιατί είναι καινούργια, μου είπαν και οι δύο με μια φωνή: "θα τα διαβάσουμε και θα στα δώσουμε να τα έχεις" γεμάτοι περηφάνια....

 

Υπέροχα συναισθήματα... αν ήταν ο germanicus εδώ σίγουρα θα τον έπειθα να παντρευτεί :P

 

:cheers3:

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4830
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  480
  • Content Count:  2663
  • Reputation:   16042
  • Achievement Points:  2665
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5922 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Σωστά τα λές Valt, το ίδιο ευχομαι και για την δικιά μου κόρη κι ας είναι μικρή... Ήδη έχει μάθει πως δεν τα σπάμε οταν τα ανοίγουμε και ας είναι μονο τρία (ουτε κάν τρία...).... :)

Την παίρνω μαζί μου στα βιβλιοπωλεία και της κάνω πλύση εγκεφάλου λέγοντας της, οτι οταν μεγαλώσει θα είναι όλα δικά της και να τα προσέχει και οτι τα βιβλία με τις ζωγραφιές τα λένε ΚΟΜΙΚΣ.... :lol:

Οταν μπαίνουμε πλέον στα βιβλιοπωλεία πάει και λεει σε όλους ''Εγώ διαβάζω Κομικς, αλλα μικρά επειδή είμαι μικρή, οταν μεγαλώσω θα παίρνω μεγάλα.....'' ;)

Αλλά είναι και τυχερά που θα τα βρούν όλα αυτά ετοιμα......Εγώ ξεκίνησα απο το 0 (μηδέν), δεν είχα γονείς που διάβαζαν και δεν είχα ουτε ενα βιβλίο... και εφτιαξα αυτά που έφτιαξα.... Γι αυτό και τα αγάπησα και τα εκτίμησα.... Μακάρι να τα εκτιμήσουν και τα παιδιά μας αυτά και να τα αγαπήσουν και να τα πονέσουν το ίδιο με εμάς.... Γιατι πολλές φορές το μασημένο φαί είναι κακό πράγμα και δεν ξέρεις αμα τα σεβαστούν...

Αυτό είναι το μονο που με φοβίζει...

 

:cheers3:

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1533
  • Group:  Members
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  893
  • Reputation:   614
  • Achievement Points:  893
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6269 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Καταρχήν να σας πω ότι καταλαβαίνω πως αισθάνεστε κι ας μην έχω παιδάκια.. :P

 

Απλά θυμήθηκα κι εγώ όταν πήγαινα με τον πατέρα μου σε βιβλιοπωλεία,βιβλιοθήκες και πάντα μου έκανε κ αυτός πλύση εγκεφάλου!! :D

 

(Από το δημοτικό διάβαζα Φρόιντ και Μαρξ αλλά και κόμικς της Ντίσνευ φυσικά..!! ;) )

 

Μέχρι που κατέληξα να έχω μανία με βιβλία, κόμικς..και αυτή τη στιγμή έχω τρεις βιβλιοθήκες γεμάτες βιβλία και ένα πατάρι γεμάτο κούτες από βιβλία και κόμικς..δεν τα χωράει το σπίτι!! :lol:

 

Βέβαια το να τα δίνεις όλα έτοιμα σε κάποιον δεν είναι και το καλύτερο..ειδικά αν δεν τα εκτιμήσει..πολλές φορές όσο κι αν φαίνεται σκληρό..(αν και είμαι άνθρωπος που περισσότερο δίνω παρά παίρνω στη ζωή μου..) είναι προτιμότερο να μην δίνουμε έτοιμα πολλά πράγματα στους ανθρώπους..ακόμα κ αν είναι δικοί μας άνθρωποι..γιατί πολύ απλά οι άνθρωποι δεν αντιδρούν παντα όπως περιμένουμε.. :(

 

Εύχομαι και σε εσένα Valt αλλά και σε εσένα mOeBiUs τα παιδιά σας να εκτιμούν πάντα αυτό που κάνετε και να είναι περίφανα για εσάς.. :rainbow: :

 

Και φυσικά να σας ζήσουν και να τα χαίρεστε!! :beer: :beer: :beer:

 

 

υγ. θείο..επιτέλους ακόμα και ο Valt το λέει!! βάλε μπρος!!!! :yahoo: :yahoo:

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.