Jump to content

Σχέδια Darrell

Recommended Posts

:xai: Hello Guys!!! Με την ευκαιρία, μιας και πολλοί εδώ μέσα ανοίγουν νέες συζητήσεις με τα σχέδιά τους, λέω κι εγώ: ''Δεν πάει στο καλό, θα φτιάξω κι εγώ ένα για να δουν όλοι πόσο άχρηστος είμαι στο σχέδιο'' :P

Λοιπόν, να πω ότι δεν έχω καιρό που έχω αρχίσει να ασχολούμαι με το σχεδιασμό κόμικ και ευελπιστώ στο μέλλον να βελτιωθώ περαιτέρω...

Έχω σχεδιάσει μερικές μικροιστορίες, οι οποίες αναμένονται να δημοσιευτούν στο περιοδικό ΚΟΜΙΞ Wiki! τo προσεχές διάστημα. Ελπίζω αργότερα να αναλάβω κι άλλα σενάρια για σχεδιασμό και να βελτιωθώ όσο το δυνατόν περισσότερο!

Θαυμάστε:  :hit:

post-30992-0-56707100-1444731011_thumb.jpg (Σχέδιο: Εγώ, Χρωματισμός: Angel.tze)

Αυτό είναι το πρώτο σχέδιο που ανεβάζω. Είναι αφιερωμένο στις 1000 σελίδες της ΚΟΜΙΞ Wiki!

Ότι καινούριο κάνω, θα σας το ανεβάσω να θαυμάσετε... :P

Περιμένω κριτικές!

Edited by Darrell
  • Like 20
  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hello Guys!!! Με την ευκαιρία, μιας και πολλοί εδώ μέσα ανοίγουν νέες συζητήσεις με τα σχέδιά τους, λέω κι εγώ: ''Δεν πάει στο καλό, θα φτιάξω κι εγώ ένα για να δουν όλοι πόσο άχρηστος είμαι στο σχέδι

Μερικά σχεδιάκια...

Posted Images

Είναι καλό για αρχή. :) Για να βελτιωθείς θα σου πρότεινα να εξοικειωθείς με την χρήση guidelines, και να μελετήσεις την ανατομία των παπιών.

Τα παρακάτω character sheet ίσως βοηθήσουν:

post-23287-0-85749900-1444844152_thumb.jpgpost-23287-0-84188300-1444844153_thumb.jpgpost-23287-0-40730800-1444844154_thumb.jpg

;)

• Like 8

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε... Κάτι ανάλογο έψαχνα παντού να βρω για να εξασκηθώ... Πιστεύω πως θα με βοηθήσουν πάρα πολύ, καθώς χρειάζομαι αρκετή εξάσκηση στην ανατομία... Σε ευχαριστώ πάλι θερμά!!! :best:

• Like 8
  • 1 month later...

post-30992-0-22287200-1449859247_thumb.jpg  :yahoo:  :yahoo:

• Like 16
:P:lol: "Μάταιη μα αναγκαία προσπάθεια εξόδου απο εναν γενικότερο διασυρμό" αχ, αυτές οι ακαταλαβίστικες λέξεις που μου αρέσουν! :P Πολυ καλο σχεδιο, βελτιώνεσαι, θελεις όμως ακόμη δουλειά στην ανατομία. Κάποια σώματα ειναι αφύσικα. Γενικά, όμως το βλεπω οτι βελτιώνεσαι και εξασκεισαι! :beersanta:
  • Like 7

:P:lol: "Μάταιη μα αναγκαία προσπάθεια εξόδου απο εναν γενικότερο διασυρμό" αχ, αυτές οι ακαταλαβίστικες λέξεις που μου αρέσουν! :P Πολυ καλο σχεδιο, βελτιώνεσαι, θελεις όμως ακόμη δουλειά στην ανατομία. Κάποια σώματα ειναι αφύσικα. Γενικά, όμως το βλεπω οτι βελτιώνεσαι και εξασκεισαι! :beersanta:

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε!!!  :best:  :best:  :gnews:  Στο σχέδιο αυτό ακολούθησα κανόνες ανατομίας, γι'αυτό και παραξενεύομαι λίγο στα σώματα που μου λες  :thinking:  Anyway, θα συνεχίσω να εξασκούμαι και ελπίζω να βελτιωθώ σε ορισμένα πράγματα!  :dance:

• Like 8

Ο Ντοναλντ και ο Σκρουτζ ειναι πολυ βελτιωμένοι ανατομικά. Όλοι οι υπόλοιποι έχουν απο ενα μικρό προβληματάκι ανατομίας. Αν θες πιο αναλυτικά, πες μου σε πμ. ;)

• Like 5

Πολύ ωραίες προσπάθειες Comic Fun! Μπράβο σου!

• Like 10

Ελπιζω κι αυτο να σε βοηθησει καπως!!! Keep up!!!

• Like 4

Ένα εξώφυλλο για μια ιστορία μου που θα μπει αργότερα στο περιοδικό... Μάλλον ...

post-30992-0-39222600-1450530012_thumb.jpg

• Like 9

Να' το και χρωματισμένο... (από τον Τομαρά) Αυτός είναι ο 1ος χρωματισμός, περιμένω και από τον Κουτούκα  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:

post-30992-0-09635300-1450530284_thumb.jpg

Edited by Comic fun
  • Like 9

Ο 2ος χρωματισμός του παραπάνω σχεδίου από τον Alex Κουτούκα  :yahoo:

post-30992-0-10418500-1450608565_thumb.jpg
  • Like 10

Ο χρωματισμός του Κουτουκά ειναι πιο ωραίος για τα δικά μου γούστα. :)

• Like 3

Ο χρωματισμός του Κουτουκά ειναι πιο ωραίος για τα δικά μου γούστα. :)

Συμφωνώ απόλυτα  :)  Και απορώ, επί προσθέτως, γιατί ο Τομαράς χρωμάτισε μπλε το παλτό του θείου Σκρουτζ;!  :thinking:

• Like 2

Υπαρχει κι αλλο στυλ στο Θείο Σκρουτζ που λέει οτι το πανωφόρι του ειναι μπλε και τα μανίκια κι η ζώνη του κόκκινα. :)

• Like 4

Υπαρχει κι αλλο στυλ στο Θείο Σκρουτζ που λέει οτι το πανωφόρι του ειναι μπλε και τα μανίκια κι η ζώνη του κόκκινα. :)

Ποιος το έχει λανσάρει αυτό;  :P

• Like 4

Ducktales, αν δεν κάνω λάθος. :)

• Like 4

Ένα Χριστουγεννιάτικο σχέδιο από εμένα:  :)

post-30992-0-75477000-1451064602_thumb.jpg Θα φροντίσω να χρωματιστεί σύντομα...

• Like 12

Πολύ ωραίο , λίγο τον κορμό του Ντοναλντ πρόσεξε και κατά τα άλλα , είναι πολύ ωραίο , συνέχισε έτσι  ;)

• Like 3

Πολύ ωραίο , λίγο τον κορμό του Ντοναλντ πρόσεξε και κατά τα άλλα , είναι πολύ ωραίο , συνέχισε έτσι  ;)

Θα συμφωνήσω! :)

• Like 3
  • 2 weeks later...

Να βάλω και 4 σελίδες μιας ιστορίας που ετοιμάζω, αν και αυτό έπρεπε΄να μπει σε θέμα με ιστορίες αλλά τέλος πάντων  :P Καλές είναι; 

istoria Sel 1 001

istoria Sel 2 001

istoria Sel 3 001

istoria Sel 4

:new: Και η 5η και τελευταία σελίδα!!!  :yahoo:  :yahoo:

istoria Sel 5

Edited by Comic fun
  • Like 13
  • 3 weeks later...

Ένα σχέδιο αφιερωμένο στα 5 χρόνια της ΚΟΜΙΞ Wiki που έρχονται τον άλλο μήνα!!! πιο σύντομα απ'ότι νόμιζα :P   :yahoo:  Περιμένω κριτικές.... 

post-30992-0-90190600-1453894878_thumb.jpg

Edited by Comic fun
  • Like 10

Ένα σχέδιο αφιερωμένο στα 5 χρόνια της ΚΟΜΙΞ Wiki που έρχονται τον άλλο μήνα!!!  :yahoo:  Περιμένω κριτικές.... 

attachicon.gifsxedio_5_xronia_colored.jpg

Ποιον άλλo μήνα; :P Αυτήν την Κυριακή είναι... Χρωματισμενο ειναι πιο ωραιο :)

Edited by ΚΟΜΙΞ
  • Like 2

Ποιον άλλo μήνα; :P Αυτήν την Κυριακή είναι... 

Ωχχχ σόρρυ, γκάφα  :P

• Like 2
  • 1 month later...

Μερικά σχεδιάκια...

post-30992-0-48815800-1457101254_thumb.jpg

post-30992-0-46469400-1457101294_thumb.jpg

• Like 16

Kαταπληκτικά και τα δύο!!

• Like 2

Kαταπληκτικά και τα δύο!!

Σε ευχαριστώ!  :)

• Like 2