Μετάβαση στο περιεχόμενο

Η Γενιά του 1992


chris

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  12192
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  1248
  • Reputation:   9494
  • Achievement Points:  1248
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5163 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  6

Γενιά του 1992: Ευρωπαϊκός διαγωνισμός για την Ενιαία Αγορά της ΕΕ

fusion_core_logo.gif

Τι σημαίνει για ΣΕΝΑ ενιαία Ευρωπαϊκή αγορά;

Η ενιαία Ευρωπαϊκή αγορά βασίζεται σε τέσσερις μορφές ελευθερίας: την ελεύθερη κυκλοφορία των ατόμων, των αγαθών, των υπηρεσιών και του κεφαλαίου ανάμεσα στις 27 χώρες της Ευρωπαϊκής Ένωσης. Στο πλαίσιο αυτού του δημιουργικού διαγωνισμού μπορείς να εκφράσεις ελεύθερα τη γνώμη σου για το πώς λειτουργεί για σένα η ενιαία αγορά!

 

Όποιος κι αν είσαι και ό,τι και αν κάνεις, αν έχεις γεννηθεί το 1992 και είσαι πολίτης της Ευρωπαϊκής Ένωσης, θέλουμε να ακούσουμε τις ιδέες ΣΟΥ.

Χρησιμοποίησε το ταλέντο και τη φαντασία σου και βοήθησε να χτίσουμε μία καλύτερη Ευρώπη για όλους μας.

 

Σε ακούμε, Γενιά του 1992!

Κάνε μας έκπληξη. Πληροφόρησέ μας και γίνε πηγή έμπνευση για μας. Μοιράσου μαζί μας τις σκέψεις σου. Η γνώμη σου μετράει.

 

Καλά μου ακούγεται, αλλά τι γίνεται αν δεν είμαι επαγγελματίας;

Το μόνο που χρειάζεσαι είναι να θέλεις να εκφράσεις την άποψή σου για το τι σημαίνει για σένα ενιαία Ευρωπαϊκή αγορά... και μία ιδέα για το πώς θέλεις να μας πεις αυτό που σκέφτεσαι.

 

Αν έχεις κάτι να μας πεις για την ενιαία Ευρωπαϊκή αγορά, πάρε μολύβι και χαρτί, πινέλο, φωτογραφική μηχανή, κομπιούτερ, ταμπλέτα ή κινητό τηλέφωνο... και άσε τη δημιουργικότητά σου ελεύθερη!

Μπορείς να διαλέξεις ανάμεσα από διαφορετικά θέματα και μορφές συμμετοχής. Και μην ξεχνάς ότι αυτό που μετράει είναι η ιστορία σου.

 

Μία φωτογραφία μπορεί να μας πει όσα και ένα μακροσκελές άρθρο.

Μία απλή γελοιογραφία μπορεί να αποτελέσει πηγή έμπνευσης και κίνητρο για προβληματισμό πάνω σε πολύπλοκα ζητήματα.

Ένα σύντομο δοκίμιο μπορεί να εξηγήσει σαφώς ένα όραμα χωρίς σύνθετους τεχνικούς ή πολιτικούς όρους.

Ένα εντυπωσιακό βίντεο μπορεί να γυριστεί με μια απλή φωτογραφική μηχανή και με μεγάλη δόση φαντασίας.

Μία εύχρηστη εφαρμογή μπορεί να φέρει το όραμά σου κοντά σε εκατομμύρια χρήστες, ενώ μία βασική εφαρμογή μπορεί να διευκολύνει τη ζωή εν κινήσει εκατομμυρίων ανθρώπων.

Αυτός ο διαγωνισμός επικροτεί και επιβραβεύει τη δημιουργική έκφραση.

Δεν χρειάζεται να είσαι επαγγελματίας φωτογράφος ή κινηματογραφιστής, ούτε να διαθέτεις υπερσύγχρονο εξοπλισμό.

Δεν χρειάζεται να έχεις πτυχίο Λογοτεχνίας ή Πολιτικών Επιστημών.

Δεν χρειάζεται να είσαι ιδιοφυΐα στις Τηλεπικοινωνίες ή να έχεις διδακτορικό στην ανάπτυξη εφαρμογών.

 

Πηγή

Επεξεργασία από Chris
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7341
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  1379
  • Reputation:   6444
  • Achievement Points:  1379
  • Days Won:  5
  • With Us For:  5645 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  60

Γιατί να επιμείνουν οι γονείς μου να έχω καλή ανατροφή και τρόπους;;; :wall::(:reap:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12192
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  1248
  • Reputation:   9494
  • Achievement Points:  1248
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5163 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  6

"...Το μόνο που χρειάζεσαι είναι να θέλεις να εκφράσεις την άποψή σου για το τι σημαίνει για σένα ενιαία Ευρωπαϊκή αγορά... και μία ιδέα για το πώς θέλεις να μας πεις αυτό που σκέφτεσαι..."

 

"...Αν έχεις κάτι να μας πεις για την ενιαία Ευρωπαϊκή αγορά, πάρε μολύβι και χαρτί, πινέλο, φωτογραφική μηχανή, κομπιούτερ, ταμπλέτα ή κινητό τηλέφωνο... και άσε τη δημιουργικότητά σου ελεύθερη!..."

 

Έχω τόσα πολλά να πω (σκιτσάρω) για την ενιαία ευρωπαική αγορά, αλλα δεν με παίρνει ηλικιακά. Κρίμα! Πλάκα θα είχε...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82140
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6063 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Γιατί να επιμείνουν οι γονείς μου να έχω καλή ανατροφή και τρόπους;;; :wall::(:reap:

 

Για να μη γίνεις αλήτης και έχεις μακρυά μαλιά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190259
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6370 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Γιατί να επιμείνουν οι γονείς μου να έχω καλή ανατροφή και τρόπους;;; :wall::(:reap:

 

σε προστατεύουν από τους κακούς αντμιν αυτού του φόρουμ οι οποίοι άμα σε έβλεπαν να έγραφες "δε μας :relax: ρε Όλι Ρεν?" ή "εδώ ο κόσμος καίγεται και το γκουχουγκουχουταναφυματίωση χτενίζεται" θα παρεμβαίνανε καίρια και καταλυτικά!

 

 

 

 

 

ξεκάθαρα διότι η αντίδρασή σου θα ήταν λάθος.

 

 

 

 

 

η σωστή αντίδραση θα ήταν ένα "ρε δεν πάτε στο :devil:"!

 

:)

 

 

 

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12192
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  1248
  • Reputation:   9494
  • Achievement Points:  1248
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5163 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  6

...άμα σε έβλεπαν να έγραφες "δε μας :relax: ρε Όλι Ρεν?" ή "εδώ ο κόσμος καίγεται και το γκουχουγκουχουταναφυματίωση χτενίζεται"...

 

Αυτό ακριβώς, σε σκίτσο... Είναι ξεκάθαρος ο διαγωνισμός: "...Στο πλαίσιο αυτού του δημιουργικού διαγωνισμού μπορείς να εκφράσεις ελεύθερα τη γνώμη σου για το πώς λειτουργεί για σένα η ενιαία αγορά!..."

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.