Μετάβαση στο περιεχόμενο

conb

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12986
  • Reputation:   95127
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  430
  • With Us For:  4654 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Μόλις το διάβασα κι εγώ,δυστυχώς σκαναρισμένο,μιας και δεν το είχα αγοράσει όταν έπρεπε...! :(

 

Οι εντυπώσεις που μου άφησε ήταν θετικότατες...!Πρόκειται για ένα καταπληκτικό διήγημα πρώτα και ύστερα κόμικ...!Οι αφηγήσεις του Βασίλη ήταν περιγραφικότατες και κυριολεκτικά με απορρόφησε η πλοκή...!Με περισσότερη ανάπτυξη θα μπορούσε να σταθεί επάξια σαν ένα βιβλίο μυστηρίου-τρόμου...!

 

Πρωτότυπος ήταν και ο σχεδιασμός του,με τρία κεφάλαια να είναι κείμενο και άλλα τρία σχέδιο...!Μία τέτοια μορφή δεν την έχω δει πουθενά...!Συνήθως το σχέδιο που μπαίνει αμέσως μετά το κείμενο περιγράφει οπτικά αυτά που διαβάσαμε μέχρι τώρα ή αυτά που θα διαβάσουμε στις επόμενες σελίδες...!Αυτό ήταν κάτι εντελώς διαφορετικό...!

 

Επίσης και το κομιστικό μέρος του 8 δεν περνάει απαρατήρητο...!Μου άρεσε πολύ το ζωντανό σχέδιο με μολύβι (έτσι δεν είναι?)...!Ειδικά το λεωφορείο και το Hyundai που διακρίνεται σε ένα καρέ είναι απίστευτα...!:P

 

Θα προτιμούσα κι εγώ μπαλονάκια για να είναι ένα καθαρόαιμο κόμικ ή την απουσία του σκίτσου για να είναι ένα καθαρόαιμο βιβλίο...!

Για να είμαι ειλικρινής,με μπέρδεψε το τέλος,αλλά μετά τις απαραίτητες εξηγήσεις του δημιουργού στα παιδιά που είχαν τις ίδιες απορίες με εμένα,καλύφθηκα...!Ίσως να τελείωνε πιο ομαλά εάν το τελευταίο κεφάλαιο ήταν κείμενο...! :thinking:

 

Και πάλι μπράβο για την δημιουργία σου Βασίλη και σίγουρα εάν το φέρουν οι καταστάσεις θα το αγοράσω για να το απολαύσω ξανά,στα χέρια μου όμως αυτή την φορά...! :clap2:

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 years later...

  • Member ID:  31933
  • Group:  Members
  • Topic Count:  16
  • Content Count:  373
  • Reputation:   3404
  • Achievement Points:  373
  • Days Won:  3
  • With Us For:  2671 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Από σήμερα δηλώνω περήφανη κάτοχος του έντυπου |8, υπογεγραμμένου και με θε-ϊ-κή :div: σκιτσοαφιέρωση του πραγματικά υπερταλαντούχου (κι ας μην το παραδέχεται) δημιουργού!!! :yahoo: :yahoo: :yahoo:

 

Από τη στιγμή που το διάβασα πρώτα online ήταν αυτοσκοπός να αποκτήσω το βιβλίο και ευτυχώς βρέθηκε και για μένα ένα από τα τελευταία αντίτυπα! :hop: :hop: :hop:

 

Το κείμενο τα σπάει! Το διάβασα με μια ανάσα κι αυτή κομμένη! :wow:

 

Η εναλλαγή στα κεφάλαια κόμικ - κείμενο με τη χρονολογική σύγχιση που τα χαρακτηρίζει και τα υπονοούμενα που σε κάνουν να το σκέφτεσαι για μέρες αφού το διαβάσεις ξανά και ξανά, έχω να πω πως με έφεραν σε τόσο mind bending κατάσταση που παρόμοια είχα να ζήσω από τότε που είδα το Mulholland Drive.. και πάνε χρόνια έκτοτε!

 

Ο δημιουργός δε δίνει ούτε τη βοήθεια του κοινού, ούτε του τηλεφώνου, ούτε καν το 50-50 πλέον :P

 

Εν ολίγοις ο σκοπός αυτής της ιστορίας επετεύχθη και με το παραπάνω, αφού προφανώς ήταν να ιντριγκάρει και να αποπροσανατολίσει τον αναγνώστη με κρυμμένα μηνύματα, αμφίβολα συμπεράσματα και ατελείωτες υποθέσεις :best:

 

Βασίλη χαραμίζεσαι, ξαναπιάσε τα μολύβια σου και keep walking! Ευχαριστώ :flowers7:

 

ΥΓ. Σύντομα ελπίζω να εντοπίσω και τις τελευταίες λεπτομέρειες που μου λείπουν για να ενώσω όλα τα κομμάτια του δαιδαλώδους αυτού παζλ.. Πάω για επανάληψη! :D

Επεξεργασία από Lilian
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.