Μετάβαση στο περιεχόμενο

Playing Now...


Comic Book Guy

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  23287
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  161
  • Content Count:  4890
  • Reputation:   33637
  • Achievement Points:  4890
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4585 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ξεκίνησα το Red Dead Redemption.

 

Καταπληκτικό gameplay, όμορφη ατμόσφαιρα (ως ενός σημείου, το σάουντρακ είναι μια μετριότητα), όσο για το σενάριο...

 

Τι στο @#$% σκεφτόταν;

 

Οι χαρακτήρες είναι συμπαθητικοί μεν, αυτό είναι ακόμα χειρότερο δε, γιατί όλοι τους ουσιαστικά μας χαιρετούνε μέσα σε 4 αποστολές. Με έχει κακομάθει η BioWare; Μα και πάλι αυτό που έχουν κάνει είναι ανόητο. Μπορώ μόνο να το δικαιολογήσω στα πλαίσια της θεώρησης οτι όλη η γουέστερν ατμόσφαιρα του παιχνιδιού είναι ενα μουσείο, που προσφέρει μια πληθώρα εκθεμάτων, τα οποία καλύπτουν όλο το φάσμα της θεματικής ενότητας του μουσείο, αλλά μπορούμε να τα γνωρίσουμε για πολύ μικρό χρονικό διάστημα.

 

Αντιπαθώ αυτό το δόγμα σεναριακής ανάπτυξης όπως το αντιπάθησα στο Λούκυ Κίντ. Και τα δύο σενάρια προσπαθούν να μας παρουσιάσουν μια εποχή, πολύ περισσότερο απ΄το να μας πούν μια συγκεκριμένη ιστορία... Τουλάχιστον στο RDR το σενάριο κινείται. Εχμ. Σχεδόν. Καλά, όχι, και εδώ παραμένει σε σημεία εκνευριστικά στάσιμο. Αλλά είναι πολύ λιγότερο αντι-έπος, δηλαδή κινείται συνολικά πιο πολύ απ΄το ΛΚ.

 

Πάντως εκεί, στην παρουσίαση της εποχής, βρίσκεται και ένα άλλο πρόβλημα.

 

Έχουν επιλέξει στη κυριολεξία, τη χειρότερη μάλλον εποχή για να γράψουν γουέστερν. Ο Μπλούμπερρυ και οι ταινίες με τον Ίστγουντ ήταν βαθία στην εποχή της Άγριας Δύσης. Ο Λούκυ Λούκ γνωρίζει τους περισσότερους μύθους της εποχής και συμβάλλει, με τις ιστορίες που παρουσιάζει, στην αρχή του τέλους της Άγριας Δύσης (Πίνκερτον και η εγκατάσταση των ραγών των σιδηροδρομικών εταιριών). Ο Βίος και η Πολιτεία μας έδειξαν τους τελευταίους μύθους της Δύσης και -πάλι στην κυριολεξία- τις τελευταίες μέρες της.

 

Όσο για το RDR, η Άγρια Δύση έχει στην ουσία πεθάνει, αλλά ο ιατροδικαστής παρακοιμήθηκε και άργησε να εκδώσει το πιστοποιητικό θανάτου.

 

Οι Ινδιάνοι βρίσκονται σε κυβερνητικούς καταυλισμός, υπάρχουν ειδικοί πράκτωρες στις μεγάλες πόλεις, όλες οι ράγες έχουν ήδη τεθεί, και ο Αμερικάνικος στρατός, - ο στρατός, όχι μόνο το 'ιππικό'-, παίζει τεράστιο ρόλο στην ιστορία. Η όλη εποχή στηρίζεται σε κάτι ντεσπεράντος που συμμετέχεις στον 'καθαρισμό' τους (υπο εντολή της κυβέρνησης) και στην Μεξικάνικη Επανάσταση.

 

Δεν θέλω να υποβαθμίσω τελείως το σενάριο, είναι ΟΚ, αν όχι καλό, αλλά, πάλι, τι στο @#$% σκεφτόταν;

 

Τι αντι-έπος... Καλό αντι-έπος, αλλά αντι-έπος...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23287
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  161
  • Content Count:  4890
  • Reputation:   33637
  • Achievement Points:  4890
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4585 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ωπ, τώρα είδα πως αναφέρεσαι στο Undead Nightmare. Προτείνω Gears. Το Undead Nightmare ήταν πολύ κουραστικό από ένα σημείο και μετά. Έχει αδύναμη ιστορία και στο τέλος θα σου την σπάσει λίγο. Θα πεις "Όλη αυτη η φασαρια γι'αυτό; -.-"

 

Gears.

Το RDR ουσιαστικά δεν 'πωλείται' πλέον αυτό καθαυτό, στην Ελλάδα. Η έκδοση που πωλείται είναι η 'Game of the Year Edition' πού έχει μέσα και RDR και Undead Nightmare και κάτι άλλα DLC.

 

Αλήθεια, τι άλογα προτιμήσατε;

 

Η ΜακΦαρλέην στην αρχή μου έδωσε το War Horse πού είναι το δυνατότερο άλογο στο παιχνίδι. Με ψιλοχάλασε αυτό, γιατί καταστρέφει την αίσθηση 'ανάπτυξης' στο παιχνίδι. Το παράτησα κάποια στιγμή και τώρα χρησιμοποιώ ένα Standarbred Pinto πού δάμασα προς την αρχή του παιχνιδιού. Είναι μέτριο στατιστικά, αλλά μου αρέσει πολύ η εμφάνιση του:

 

Chesnutpaint.jpg

 

Κρατάω και ένα Τέρσκ για πισινή:

C_tersk.jpg

 

ενώ επιλέγω και Ελ Σενιόρ όταν θέλω να σπάσω λίγη πλάκα στο Μεξικό.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121009
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6349 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ξεκίνησα AC Revelations

 

Κουραστικό... :( Χώρια το μαυρωπό μενού, δε μου πάει η καρδιά να σκοτώνω Βυζαντινούς. :( Το'χω φτάσει εκεί που κάνεις recruiting και συγκεκριμένα, αφού γνώρισα τη Σοφία (ΜΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΕΡΑΣΕΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΕΙ ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ;;; :giati: ) και έκανα την πρώτη μνήμη του Altair. Κουραστικό. Δεν το απολαμβάνω όπως τα 2 προηγούμενα :( αλλά ευτυχώς έχει πιο γρήγορο gameplay πχ.στις καταδιώξεις.

 

Αφασία πινελιά τα αθάνατα Ελληνικά μπινελίκια και το ΕΔΩ ΤΑ ΚΑΛΑ ΨΑΡΙΑ. :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76876
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5872 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

423761_10150709360501281_1626553599_n.jpg life-sized-tetris-blocks-by-gaffa-gallery-4.jpeg 404289_10150693503416098_1740257036_n.jpg 182099_467965396547192_1121869065_n.jpg

 

απλά ανήκουν εδώ...

:)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55412
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5413 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28702
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4815 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Ξεκίνησα να παίζω Lego Batman 2, μ' αρέσει πολύ μέχρι στιγμής αλλά με έχει ξενίσει λιγάκι το γεγονός ότι τα Lego μιλάνε, τα προτιμούσα μουγκά :P είχαν περισσότερο γέλιο και λέω να ασχοληθώ με Far Cry 2 ή Darkness δεν έχω αποφασίσει ακόμα..? :thinking:

σημερα πηγα στα public να αφησω τα παλια μου παιχνιδια εκτος του call of duty 2 και του lord of the rings conquest (μιας και δεν παιζει να τα ξαναπαικω και μιας και πιανουν μπολικο χωρο,μετακομιζω κιολας ηταν μια καλη ευκαιρια να παρω κατι αλλο φθηνα και να γλυτωσω και λιγο χωρο στα ραφια μου!).μου εβγαλαν μια εκπτωση 35€ και ημουν με την κοπελα μου οποτε διαλεξαμε κατι που να παιζαμε μαζι!ημασταν μεταξυ lego star wars και lego batman 2,το batman μας φανηκε καλυτερο το τσιμπησαμε,ειχε και lego αγαλματακι lex luthor :cool:

πολυ ωραιο το παιχνιδακι,με πολυ ωραια στοιχεια,οι ειδικες στολες τα σπανε!

ΥΓ:να σε ρωτησω κατι;μιλανε ολα τα λεγκο σε σενα;πχ και η παρουσιαστρια ειδησεων;εμενα στην πρωτη πιστα η παρουσιαστρια δεν ακουγοταν :( ,ειχα βαλει βεβαια τους υποτιτλους.απλα και στο arkham asyloum καποια κομματια δεν ακουγονταν και φοβαμαι μη φταιει ο υπολογιστης μου καπου.. :/

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121009
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6349 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Update το DirectX :best: (και drivers κάρτας γραφικών κλπ)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28727
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6448 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Ποσά - ποια παιχνίδια έδωσες για 35€ και απο ποια πλατφόρμα; Έχω μπόλικα Xbox 360 & ps3 για σκότωμα μπας και πάρω κανά νέο παιχνιδάκι.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28702
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4815 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

pc ηταν ολα: lord of the rings 2,medieval total war + το expansion toy,age of mythology titans,act of war,narnia,rome total war + expansion,medal of honour airborne,batman arkham asyloum ισως και κανα αλλο ακομα,δε μου ρχονται αλλα..

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121009
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6349 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Τέλος το AC Revelations. Και δυστυχώς το μοναδικό αδύναμο παιχνίδι μιας must play επικής τριλογίας. Πιστεύω ότι για όλα φταίει το σενάριο που είχε τρελές κοιλιές (1η φορά δεν έκανα όλα τα assassins missions) και μετά βάζω το ότι οι Βυζαντινοί ήταν οι κακοί Ναΐτες... :crying: Όμως το ότι ο Ezio βρίσκει hot κοκκινομάλλα ενώ έχει γκριζάρει...ε όχι. Τραβηγμένο από τη γενειάδα του γερο-Ezio! Gwah_by_gwahplz.png Το τέλος ευτυχώς

 

 

που δείχνει το τέλος του Altair

 

 

ΕΠΙΚΟ1 :div: Το journey of Desmond δεν το έπαιξα γιατί κρασάριζε αλλά από ό,τι είδα δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο. Τι μου έμεινε λοιπόν; Ότι ο Ezio μπορεί να χρησιμοποιήσει τη λεπίδα για να κόψει άσπρες τουλίπες, το o.s.t. καιιι...

 

ΕΔΩ ΤΑ ΚΑΛΑ ΨΑΡΙΑ!

ΜΕΤΑΞΩΤΑ, ΕΧΩ ΥΠΕΡΟΧΑ ΜΕΤΑΞΩΤΑ!

 

:lol:

 

 

Και μιας και χόρτασα όσο δεν πάει από Ezio...

 

Enough For One Life post-556-0-43644100-1343516791.gif

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  1004
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1004
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4535 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

alanwakei.jpg

 

Επειδή καλοκαιράκι χωρίς ένα καλό video game δεν νοείται,αποφάσισα επιτέλους να παίξω Alan Wake.Στα video games συνήθως συναντάς ή καλή ιστορία ή καλό gameplay,το Alan Wake όμως καταφέρνει να έχει και τα δύο,κάτι που το καθιστά αυτόματα ένα από τα καλύτερα παιχνίδια της γενιάς που διανύουμε.Βαθιά επηρεασμένο από το Twin Peaks,μεταφέρει απόλυτα την Lynchική ατμόσφαιρα,χωρίς όμως να γίνεται απλά ένα κακέκτυπο,αλλά αποτίοντας φόρο τιμής σε αυτό καθώς και σε όλο το φάσμα της θρίλερ λογοτεχνίας,δημιουργώντας παράλληλα την δική του προσωπικότητα.Το σενάριο και η αφήγηση αποτελούν κόσμημα για τον χώρο του gaming,κάτι που οφείλεται κυρίως στο Sam Lake(συγγραφέα των Max Payne 1 & 2).

Η υπέροχη ιστορία του,συνοδεύεται από ένα πολύ απολαυστικό horror gameplay,με εξαιρετικούς μηχανισμούς μάχης (όταν δεν τρέχεις να κρυφτείς),στα γνωστά standarts της Remedy,και καλοδουλεμένη A.I. που βοηθάει στην πολύ ομαλή εξέλιξη του παιχνιδιού.

Μεγάλο ενδιαφέρουν παρουσιάζουν επίσης και τα 2 DLC's του (the signal και the writer),που δίνουν απαντήσεις σε κάποια ερωτήματα της -ευχάριστα- μπερδεμένης ιστορίας,ενώ παράλληλα δημιουργούν νέα.

Συνιστάτε ανεπιφύλακτα σε όλους τους gamers με ....horror διάθεση.

 

 

 

 

Επεξεργασία από Comic Book Guy
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28727
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6448 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Το Alan Wake εμένα γιατί δεν μου άρεσε ιδιαίτερα; Τέλος πάντων, αυτή την περίοδο λιώνω (και μεταφορικά και κυριολεκτικά λόγω ζέστης) το από πολύ παλιά ξεχασμένο στο ράφι πρώτο: inFamous. Ωραίο παιχνίδι γενικά, αλλά το αναφέρω εδώ γιατί τα video sequences έχουν μία πολύ έντονη χροιά κόμικ, αφού ουσιαστικά χρησιμοποιεί την τεχνική των στοπ καρέ από σελίδες και πλαίσια κόμικ για να πει την ιστορία. Να βάλω ένα μικρό δείγμα, είναι τα cut scenes από το good karma του παιχνιδιού για να πάρετε μία ιδέα, αλλά εμπεριέχουν φυσικά τον κίνδυνο spoilers οπότε δεν είναι ανάγκη να τα δείτε όλα. Όταν με το καλό το τελείωσω θα βάλω στα καπάκια μάλλον και το inFamous 2.

 

 

Ξέχασα... έχει βγει και σε κόμικ το inFamous από DC... 6 τευχάκια αν θυμάμαι καλά... μούμπλε μούμπλε:

 

http://en.wikipedia....us_%28comics%29

 

post-5-0-62512900-1343891079_thumb.jpeg

Επεξεργασία από Yoshimitsu
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22483
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  263
  • Reputation:   1129
  • Achievement Points:  263
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4611 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Το Alan wake ήταν αρκετά φιλόδοξο project με φοβερή ατμόσφαιρα και ναι επηρεασμένο κάργα από twin peaks.

Το πρόβλημα μου με αυτό το game ήταν πως ξεκίνησε όταν βγήκε το original cinematic ως adventuράκι. όμως

άρεσε το concept στη microsoft η οποία τους πλησίασε και τους είπε θέλετε να βγάλουμε έναν exclusive

τίτλο?? Προφανώς τα παιδιά και είπαν ναι αλλά το παιχνίδι μεταλλάχτηκε από καθαρό adventure σε action/adventure.

Δεν μειώνει το γεγονός ότι είναι καλό αλλά θεωρώ πως δε θάχετόσο μπίου μπίου αν έβγαινε το original...

 

όσο για το infamous είναι αρκετά καλό και το 2 για μένα είναι και λίγο καλύτερο. Επίσης μην ξεχάσεις να δεις το halloween special

που είχε βγει για το infamous που λέγεται carnival of blood. O τυπάς γίνεται vampire πέρα από αυτά που έχει ήδη και είναι πάρα μα πάρα πολύ fun!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  1004
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1004
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4535 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Το Alan wake ήταν αρκετά φιλόδοξο project με φοβερή ατμόσφαιρα και ναι επηρεασμένο κάργα από twin peaks.

Το πρόβλημα μου με αυτό το game ήταν πως ξεκίνησε όταν βγήκε το original cinematic ως adventuράκι. όμως

άρεσε το concept στη microsoft η οποία τους πλησίασε και τους είπε θέλετε να βγάλουμε έναν exclusive

τίτλο?? Προφανώς τα παιδιά και είπαν ναι αλλά το παιχνίδι μεταλλάχτηκε από καθαρό adventure σε action/adventure.

Δεν μειώνει το γεγονός ότι είναι καλό αλλά θεωρώ πως δε θάχετόσο μπίου μπίου αν έβγαινε το original...

!

 

 

Πολύ ωραία πληροφορία!Δεν το γνώριζα αυτό.Πιθανότατα να ήταν και καλύτερο, (βέβαια αυτό δεν θα το μάθουμε ποτέ.. :P ) τουλάχιστον έχει γίνει πολύ καλή δουλειά!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22483
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  263
  • Reputation:   1129
  • Achievement Points:  263
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4611 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Ναι θα συμφωνήσω μαζί σου ήταν πολύ καλή δουλειά από ατμόσφαιρας και μόνο είναι πολύ καλό!!!

 

Λέω συνέχεια τώρα που είμαι στην ξενιτιά και πέρα από την πολύ δουλειά το άγχος και τους εκνευρισμούς βαριέμαι αφάνταστα ώρες ώρες.

Οπότε λέω θα παίξω ότι παιχνιδάκι έλεγα τόσα χρόνια πως θέλω αλλά δεν το έκανα ποτέ. Όμως έμπλεξα με σειρές (και δεν το μετανιώνω)

οπότε από παιχνίδια αν και έχω αρκετά δεν έχω παίξει κάτι ιδιαίτερο. Τελείωσα όμως το δεύτερο επεισόδιο του adventure The Walking Dead.

Φοβερό καθηλωτικό και γενικά πολύ πολύ όμορφο από μια εταιρεία με πολύ μεγάλα @@ όπως έχω αναφέρει και σε παλαιότερο ποστ.

Δεν έχω κάτι αρνητικό να πω μαρέσει έτσι όπως είναι ακόμα και κάποια περίεργα tweeks που έχει από εδώ και από εκεί μαρέσουν γιατί νιώθω

σα να παίζω παλιό καλό adventuraki. Ορισμένες φορές γίνεται interactive movie αλλά δε με πειράζει ούτε αυτό γιατί είναι πολύ καλό.

Όμορφο επίσης είναι το άκρως περίεργο και εθιστικό Thomas was Alone!

Αν προσαπθήσεις να το εξηγήσεις αυτό το παιχνίδι θα σου πει ο άλλος στάνταρ... laaaaaammeeeeee... Οκ λοιπόν είναι φτιαγμένο με το unity το οποίο είναι το πιο βασικό πρόγραμμα κατασκευής παιχνιδιών και το παιχνίδι έχιε ως εξής.. puzzle game με ορθογώνια σχήματα και πολλά references...

Τσεκάρετε το αν έχετε χρόνο να σκοτώσετε ή απλά λατρεύεται τα puzzle games...

Επεξεργασία από maullives
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  1004
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1004
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4535 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Ξεκίνησα να παίζω για άλλη μια φορά, Silent Hill 2 και Blade 2 στο PS2 (που αλλού.. :P )!!!Μ' έχει πιάσει μάλλον νοσταλγία για τα παλιά μου παιχνίδια.. :sad1:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13440
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  3476
  • Reputation:   28910
  • Achievement Points:  3476
  • Days Won:  12
  • With Us For:  4939 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

:xm:

ή αλλιώς "μανιούλα"! Αφού είναι!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5064 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Τερμάτισα 2 φορές σε co-op το campaign του Killzone 3. Ότι είχα πει στο προηγούμενο μου post ισχύει (ανύπαρκτο σενάριο, εκπληκτικός οπτικοακουστικός τομέας, γρήγορο και διασκεδαστικό gameplay). Αγαπημένη μου πίστα με τα χιόνια που είχε και jetpack! :giati: Και δεν με νοιάζει αν το έκλεψαν από το Halo: Reach. :D

 

Ακόμα, έλιωσα (co-op πάλι) τα spec ops του CoD: MW3. Αποκτάει άλλη χάρη όταν έχεις ένα συνεργάτη. Pure fun.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25536
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  326
  • Reputation:   1670
  • Achievement Points:  326
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4298 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Μα καλά εκτός imacmaria κανείς άλλος δεν παίζει indie games? :/

 

Αυτόν τον καιρό είμαι με

 

LIMBO:

 

screenshot05-800x450.jpg

 

(Το παιχνίδι πολύ καλό, η ατμόσφαιρα είναι τέλιεα, στην αρχή χρειάζεται να έχεις πιο γρήγορα δάχυτλα από το να σκεφτείς , αλλά μετά στα τελευταία 6-7 λεβελ ψιλο-δισκολεύει το πράγμα.)

 

 

Φυσικά Minecraft, CoD:4 (Promod)

 

Και επίσης απο Indie games (που συνιστώ όλλα να τα παίξετε!)

 

~ Puzzle Agent (όνομα για 3χρονα, αλλά ειναι καλό (: )

 

~ PixelJunk Eden

 

~ Deponia

 

 

@Dark Chris : τα καινουργια CoD έχουν ξεφτύσει χ) Πήγαινε oldschool, cod2, cod4 promod, και cod5 / cod 7 για co-op zombies fan :D

 

το killzone είναι καταπληκτικό παιχνίδι, και έχω δει ελάχιστους να το εκτιμούν στην Ελλάδα, κρίμας!

 

 

:cheers5:

Επεξεργασία από Ymily
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13440
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  3476
  • Reputation:   28910
  • Achievement Points:  3476
  • Days Won:  12
  • With Us For:  4939 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

ωωωωωωωωωωω! limbo! είχα κολλήσει πολύ άγρια κάποιο καιρό με δαύτο! αρκετά δυσκολάκι προς το τέλος! Η ατμόσφαιρα κόβει το αίμα πολλές φορές! (τουλάχιστον το δικό μου :P ).

 

Αυτή την εβδομάδα με έπιασε ένα αμόκ με τα παιχνίδια γρίφων και τερμάτισα τα Phantasmat, Drawn: The painted tower και Machinarium. Ελπίζω το αμόκ να φύγει μόλις τερματίσω το The whispered world.

-Το πρώτο ήταν συμπαθητικό, αν σας αρέσουν τα παιχνίδια που βρίσκετε αντικείμενα μέσα σε μια εικόνα θα το λατρέψετε.

-Το δεύτερο είχε απίστευτα όμορφα ζωγραφιστά σκηνικά. :hug2: Οι γρίφοι δεν ήταν ιδιαίτερα δύσκολοι, αλλά είχαν αρκετή φαντασία! Το ξανάπαιζα ευχαρίστως..μόνο που μου φάνηκε πολύ μικρό...

-Το τρίτο έχει κάποιους υπερβολικά δύσκολους γρίφους, έπεσε αρκετό ξεζούμισμα εγκεφάλου, η όλη ατμόσφαιρα με τις μηχανές δεν με ενθουσίασε, αλλά έχει πολύ γλυκό τέλος!

-Το τέταρτο προς το παρόν πάει καλά, μόνο που έχει πολλούς διαλόγους. Θέλει και αυτό αρκετή σκέψη....Θα δείξει!

 

:imac:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25536
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  326
  • Reputation:   1670
  • Achievement Points:  326
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4298 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Machinarium... http://www.youtube.com/watch?v=TwxdYNmT1_A"]http://www.youtube.c...h?v=TwxdYNmT1_A

 

Υπαρχει και free demo στο ιντερνετ

Επεξεργασία από vιvάnτ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23772
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  643
  • Reputation:   3600
  • Achievement Points:  643
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4541 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Άλλο φοβερό indie game,το bastion.Καλύτερη αφήγηση που έχω δει ποτέ.Που έχω ακούσει μάλλον.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  1004
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1004
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4535 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Ξεκινάω να παίξω Metro 2033 ( αν και δεν έχω διαβάσει το βιβλίο), εννοείται ότι θα διαλέξω γλώσσα ρώσικα για να φτιάξω ΑΤΜΌΣΦΑΙΡΑ..! :cold:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23772
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  643
  • Reputation:   3600
  • Achievement Points:  643
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4541 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

εννοείται ότι θα διαλέξω γλώσσα ρώσικα για να φτιάξω ΑΤΜΌΣΦΑΙΡΑ..!
thumbs up big time!!
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6648
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1000
  • Reputation:   3484
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5709 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Ξεκινάω να παίξω Metro 2033 ( αν και δεν έχω διαβάσει το βιβλίο), εννοείται ότι θα διαλέξω γλώσσα ρώσικα για να φτιάξω ΑΤΜΌΣΦΑΙΡΑ..! :cold:

Πες πως είναι, επειδή το είχα πάρει απο το steam πριν μήνες και δεν το έχω αγγίξει :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  1004
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1004
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4535 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Πες πως είναι, επειδή το είχα πάρει απο το steam πριν μήνες και δεν το έχω αγγίξει :lol:

 

Θα γράψω αναλυτικά..! :xm:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121009
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6349 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ξεκινάω να παίξω Metro 2033 ( αν και δεν έχω διαβάσει το βιβλίο), εννοείται ότι θα διαλέξω γλώσσα ρώσικα για να φτιάξω ΑΤΜΌΣΦΑΙΡΑ..! :cold:

 

Διάλεξε ομιλούσα όχι υπότιτλους όμως. Γιατί την είχα πατήσει. :P

 

Α και enjoy the ride. Δώσε χαιρετισμούς στο τούνελ των σκιών.... Ίσως η καλύτερη στιγμή του παιχνιδιού! :xm:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22483
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  263
  • Reputation:   1129
  • Achievement Points:  263
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4611 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Fall of Cybertron!!!! Ότι καλύτερο έχουμε δει ως τώρα που φέρει το όνομα transformers ....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  23772
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  643
  • Reputation:   3600
  • Achievement Points:  643
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4541 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Ξεκίνησα το darksiders 2. Ωραίο gameplay, με αρκετά combos, skills,όπλα, και ωραίο σύστημα upgrade και leveling up. Καλά γραφικά με πολύ ωραία τοπία και τέρατα, σενάριο ντάξ, δεν με ενοχλεί, μερικά πολύ καλά boss fights,πάντα γρήγορο, πολύ πολύ καλή ατμόσφαιρα, καλά γριφάκια και ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚH μουσική (Jesper Kyd για πάντα!!)! Έτσι μου αρέσουν τα slasher παιχνίδια.Thumbs up!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5064 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Κατέβασα (και έλιωσα) και το 2ο demo του PES 2013. Ανώτερο του 2012 στα σημεία, το gameplay παραμένει γρήγορο και διατηρεί τον arcade χαρακτήρα που το ξεχωρίζει από τον αιώνιο αντίπαλο, FIFA.

 

Παρ'όλα αυτά, με το που πάρω Cristiano Ronaldo, μπορώ να κάνω τα πάντα. Δεν γίνεται αυτό. :P Αν έχεις λίγη τεχνική, μπορείς να περάσεις άνετα τους αντιπάλους με μεγάλη επιδεξιότητα. Ο αγαπημένος μου παίκτης (μόνο) στο παιχνίδι! :yahoo:

 

Θα κατεβάσω και το demo του FIFA 13, αν και είμαι σίγουρος ότι θα είναι καλύτερο. :D

Επεξεργασία από Dark Chris
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.