Μετάβαση στο περιεχόμενο

Aquaman and the Lost Kingdom (2023)


nikolas12

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  383
  • Content Count:  3878
  • Reputation:   35247
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2053 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Aquaman2_logo-jpg.webp

 

Από το superheronews.gr:

 

Η ταινία είναι προγραμματισμένο να κάνει πρεμιέρα στην Ελλάδα στις 21 Δεκεμβρίου από την Tanweer. Ο James Wan σκηνοθετεί από σενάριο του David Leslie Johnson-McGoldrick. Ο Peter Safran έχει καθήκοντα παραγωγού μαζί με τους Rob Cowan και Wan, ενώ οι Walter Hamada και Michael Clear έχουν χρέη ειδικού παραγωγού.

 

Οι Jason Momoa, Patrick Wilson, Amber Heard, Dolph Lundgren, Yahya Abdul-Mateen II, Randall Park, Pilou Asbaek, Jani Zhao, Indya Moore, Vincent Regan, Nicole Kidman και Temuera Morrison βρίσκονται στο καστ του φιλμ.
 

Κυκλοφόρησε επίσης το τρέιλερ της ταινίας:

 

 

Σαν δικό μου σχόλιο θα πω ότι δε με πείθει τόσο, αλλά ο Black Manta φαίνεται οπτικά φανταστικός και σαν χαρακτήρας πιστεύω ότι θα είναι τρομερός κακός. Από εκεί και μετά θα δούμε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14142
  • Achievement Points:  2559
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1214 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

Προσπαθεί πολύ η DC να φτάσει τη Marvel, προωθώντας τις ταινίες της ως blockabusters, ενώ στην πραγματικότητα είναι απλώς μέτριες ταινίες για να περνά η ώρα...:)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  39131
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  225
  • Reputation:   1350
  • Achievement Points:  360
  • Days Won:  3
  • With Us For:  664 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

11 λεπτά πριν, Θοδωρής Καραπάνος είπε:

Προσπαθεί πολύ η DC να φτάσει τη Marvel, προωθώντας τις ταινίες της ως blockabusters, ενώ στην πραγματικότητα είναι απλώς μέτριες ταινίες για να περνά η ώρα...:)

Συμφωνώ! Δεν έχω ιδιαίτερες προσδοκίες ούτε από αυτό ούτε από το Blue Beetle. Ωστόσο, για να είμαι ειλικρινής απόλαυσα αρκετά τα "Black Adam" και "Shazam: Fury of the Gods" τα οποία από όσο γνωρίζω γενικότερα δεν πολυάρεσαν στον περισσότερο κόσμο :)

:beer: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  383
  • Content Count:  3878
  • Reputation:   35247
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2053 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

 

Οπτικά φαίνεται ενδιαφέρον πάντως.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  39131
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  225
  • Reputation:   1350
  • Achievement Points:  360
  • Days Won:  3
  • With Us For:  664 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On 14/9/2023 στο 9:29 ΜΜ, spider-maniac είπε:

Συμφωνώ! Δεν έχω ιδιαίτερες προσδοκίες ούτε από αυτό ούτε από το Blue Beetle. Ωστόσο, για να είμαι ειλικρινής απόλαυσα αρκετά τα "Black Adam" και "Shazam: Fury of the Gods" τα οποία από όσο γνωρίζω γενικότερα δεν πολυάρεσαν στον περισσότερο κόσμο :)

:beer: 

Προσθέτω και το Blue Beetle στις καινούριες ταινίες της DC που απόλαυσα (και μάλιστα περισσότερο από τις άλλες δύο που αναφέρω παραπάνω).

Ωραίο χιούμορ, πλοκή και σκηνές δράσης, κομπλέ χαρακτήρες και αρκετό συναίσθημα που λείπει από τις περισσότερες πρόσφατες ταινίες της Marvel.

Γενικά, ήταν σαν να χρησιμοποιήθηκε μια ξεχασμένη, αλλά ποιοτική φόρμουλα υπερηρωικών ταινιών, που θυμίζει (μεταξύ άλλων) και Spider-Man.

 

Υ.Γ. Αν αναρωτιέστε (έπειτα από όσα έχω γράψει), όχι δεν μου άρεσε το The flash.

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  383
  • Content Count:  3878
  • Reputation:   35247
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2053 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

To είδα πριν καμία εβδομάδα. Σίγουρα χωρίς να είναι κάτι το ιδιαίτερο, το βρήκα αρκετά διασκεδαστικό ως ταινία. Ο Aquaman του Momoa είναι ξανά πολύ καλός, αλλά για μένα την παράσταση κλέβει ξεκάθαρα ο Black Manta της ηθοποιάρας που λέγεται Yahya Abdul-Mateen II. Εκεί που χαλάστηκα είναι ότι ουσιαστικά ο Black Manta κοντράρει τον Aquaman λόγω των δυνάμεων που παίρνει από το Χαμένο Βασίλειο, το οποίο ως πλοκή και ουσιαστικά ο μεγάλος κακός είναι τελείως αχρείαστο. Προσπαθεί να σε συγκινήσει και να σε κάνει να νοιαστείς χωρίς να τα καταφέρνει ιδιαίτερα και γενικά αν και πέρασα καλά, δεν το κατατάσσω πάνω από το πρώτο, ούτε το έχω ψηλά στα υπερηωικά της χρονιάς.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6266
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  410
  • Reputation:   2265
  • Achievement Points:  411
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5756 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Το είδα και εγώ πριν απο κανένα μήνα περίπου.  Και αυτό ακολουθεί την μοίρα των σίκουελ που δεν είναι καλύτερα από την πρώτη ταινία. Απ΄την άλλη όμως είναι αρκετά διασκεδαστικό και ευχάριστο. Βαθμολογία 6,5/10  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.