Μετάβαση στο περιεχόμενο

Robotech


sneaker

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  29
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  149
  • Content Count:  1759
  • Reputation:   2296
  • Achievement Points:  1759
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6420 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

H Warner Bros Pictures ανακοίνωσε ότι πήρε τα δικαιώματα για το παλιό κλασσικό Άνιμε "Robotech". Παραγωγός της ταινίας θα είναι ο Tobey Maguire (ναι, ο Spiderman είναι αυτός) μέσω της εταρείας του Maguire Entertainment ο οποίος και ψήνεται να πρωταγωνιστήσει κιόλας. Γενικά πάντως το στούντιο το βλέπει σαν προσεδοφόρο franchise και σκοπεύει να το προωθήσει πολύ (κυρίως για να "χτυπήσουν" τα Transformers που έβγαλε άλλο στούντιο)

 

Sneaker_robotech.jpg

 

Κάποιες πληροφορίες σχετικά με το Robotech για όσους δε θυμούνται:

 

A sprawling sci-fi epic, Robotech takes place at a time when Earth has developed giant robots from the technology on an alien spacecraft that crashed on a South Pacific isle. Mankind is forced to use the technology to fend off three successive waves of alien invasions. The first invasion concerns a battle with a race of giant warriors who seek to retrieve their flagship's energy source known as "protoculture," and the planet's survival ends up in the hands of two young pilots.

 

Περισσότερες πληροφορίες στο παρακάτω λινκ:

http://www.superhero...ews.php?id=6274

 

 

Imdb

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121007
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6349 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ουαου! Αυτα ειναι νεα, μου φαινεται πως ηρθε η ωρα να ασχοληθω και με το Robotech (εγω robot-junkie, ΕΓΩ? :P ), μιας και μεχρι στιγμης απειχα απο το anime & τα κομικς της Anubis (riiiiiippeeeeeerr!!!!! Where r uuuuuu????? :D ), φαινεται ακρως ενδιαφερον, αν και θα κρατησω επιφυλαξεις λογω του ξεκαρφωτου ονοματος του Τομπι (?), ιδωμεν........... :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2059
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  63
  • Reputation:   94
  • Achievement Points:  63
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6212 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Ουαου! Αυτα ειναι νεα, μου φαινεται πως ηρθε η ωρα να ασχοληθω και με το Robotech (εγω robot-juknie, ΕΓΩ? :P ), μιας και μεχρι στιγμης απειχα απο το anime & τα κομικς της Anubis (riiiiiippeeeeeerr!!!!! Where r uuuuuu????? :D ), φαινεται ακρως ενδιαφερον, αν και θα κρατησω επιφυλαξεις λογω του ξεκαρφωτου ονοματος του Τομπι (?), ιδωμεν........... :beer:

 

Δηλώνω παρών!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Όποτε θές στα δίνω να τα διαβάσεις!!!Επιτέλους θα βγει ταινία.... :dance::yahoo::dance::yahoo:

Επεξεργασία από ripper
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121007
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6349 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Χεχεχε........deal's a deal....... :mafia:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 9 months later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121007
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6349 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μετα απο πολληηην καιρο :update: !

 

Ανακοινωθηκε ο σεναριογραφος:

 

Ο βετερανος Lawrence Kasdan! :best:

 

Πηγη

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5669
  • Group:  Members
  • Topic Count:  50
  • Content Count:  1089
  • Reputation:   1454
  • Achievement Points:  1089
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5827 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Δεν το θυμάμαι καθόλου αυτό το anime....Τι γίνεται τώρα τελευταία;Έχουν στερέψει από ιδέες και μεταφέρουν στην οθόνη κινούμενα σχέδια;

 

Και οι ηθοποιοί το έχουν γυρίσει στις παραγωγές;Στο τέλος θα είναι παραγωγοί,σκηνοθέτες,σεναριογράφοι και πρωταγωνιστές :lol: :lol: :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  149
  • Content Count:  1759
  • Reputation:   2296
  • Achievement Points:  1759
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6420 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Και οι ηθοποιοί το έχουν γυρίσει στις παραγωγές;Στο τέλος θα είναι παραγωγοί,σκηνοθέτες,σεναριογράφοι και πρωταγωνιστές :lol: :lol: :lol:

 

Τι να κάνουν κι αυτοί οι κακομοίρηδες;; Με την οικονομική κρίση κάνουν ότι μπορούν για να τα βγάλουν πέρα! :lol: :lol: :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7129
  • Reputation:   27069
  • Achievement Points:  7464
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6238 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

Η καλύτερη σαπουνόπερα επιστημονικής φαντασίας των '80s!! Δεν υπάρχει περίπτωση να το χάσω με την καμία όταν βγει σινεμά και δεν πα να κάνει την παραγωγή και ο Ποπάϋ (καλά κόψε κάτι...)! Πριν μερικά χρόνια (2006) είχε βγει επίσης μία animated ταινία ονόματι "Robotech: The Shadow Chronicles". Δεν την έχω δει βέβαια ακόμη αλλά πρέπει να είναι καλή! Ευχαριστώ για την παρουσίαση! :thanks:

 

Υ.Σ.: Να πω ακόμη ότι ετοιμάζεται ΑΛΛΗ μία live action ταινία που μας έρχεται από μια anime σειρά των '80s! Το "Voltron"!! Κι απ'ότι βλέπω όμως ετοιμάζεται για το 2010... Εν αναμονή λοιπόν κι οι δύο..!! :beer:

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121007
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6349 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Α, αυτο? :D

 

Τουλαχιστον ευχομαι και στις δυο περιπτωσεις να γινει καλη δουλεια! Ουτως ωστε να μην αντικρυσουν τα ματακια μας κατι επιπεδου

:P

 

 

 

υγ.Ο γραφων προτεινει σε οποιοδηποτε ειναι ελλογο ανθρωπινο ον να μην αποπειραθει καν να την δει! Την ειχα κατεβασει γιατι ειχα ορεξη για b-ω moviez & καλτιες και ηταν απιστευτα αθλια ακομη και για το ειδος της!!! Τα γραφικα ειναι επιπεδου SEGA αρχων '90, η ιστορια, εμ, ποια ιστορια και οι διαλογοι, ω κοιτα κακα ρομποτ κανουν επικινδυνο το πεδιο της μαχης αλλα πληγωθηκε στο γοφο η συμπολεμιστρια μας οποτε πρεπει να ακυρωσουμε το σχεδιο για τη διασωση της Γης και να τη σωσουμε////////////\\\\\\\\\\\\\\\

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  149
  • Content Count:  1759
  • Reputation:   2296
  • Achievement Points:  1759
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6420 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

:lmao:

 

Γενικά η εταιρεία αυτή είναι γνωστή για ταινίες-αρπαχτές με θέμα σχεδόν ίδιο με κάποιο μεγάλο blockbuster (βλέπε Alien vs Hunter, Transmorphers, Snake on a Train, The Omega Man).

 

Πάντως το trailer-άκι δείχνει να έχει φασούλα (για b-movie πάντα)

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121007
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6349 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μαν, ετσι την πατησα κι εγω, και ειπα ποσο χαλια μπορει να'ναι.... :lmao::lmao::lmao::lmao::lmao:

 

Snake on a Train? Alien vs Hunter??? :NoNo: Δικα τους ηταν?????? Και οτι σκεφτομουνα να εβλεπα το πρωτοοοο.... :collapse:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 months later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121007
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6349 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Στον τομέα του σεναρίου προστέθηκαν οι Alfred Gough και Miles Millar ενώ οι παραγωγοί της ταινίας θα είναι οι Akiva Goldsman, Chuck Roven, Tobey Maguire & Drew Crevello.

 

:beer2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7129
  • Reputation:   27069
  • Achievement Points:  7464
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6238 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

Α, αυτο? :D

 

Τουλαχιστον ευχομαι και στις δυο περιπτωσεις να γινει καλη δουλεια! Ουτως ωστε να μην αντικρυσουν τα ματακια μας κατι επιπεδου

:P

 

 

 

υγ.Ο γραφων προτεινει σε οποιοδηποτε ειναι ελλογο ανθρωπινο ον να μην αποπειραθει καν να την δει! Την ειχα κατεβασει γιατι ειχα ορεξη για b-ω moviez & καλτιες και ηταν απιστευτα αθλια ακομη και για το ειδος της!!! Τα γραφικα ειναι επιπεδου SEGA αρχων '90, η ιστορια, εμ, ποια ιστορια και οι διαλογοι, ω κοιτα κακα ρομποτ κανουν επικινδυνο το πεδιο της μαχης αλλα πληγωθηκε στο γοφο η συμπολεμιστρια μας οποτε πρεπει να ακυρωσουμε το σχεδιο για τη διασωση της Γης και να τη σωσουμε////////////\\\\\\\\\\\\\\\

Και το Αλτζχάϊμερ πάει σύννεφο... Το είχα διαβάσει και παλιότερα μάλιστα και είχα απαντήσει εκεί. Ευχαριστώ που μου το θύμησες! :beer: Άντε να την δούμε επιτέλους!

 

Υ.Σ. Ήθελα να ρωτήσω τον Sneaker..σε ποιό "The Omega Man" αναφέρεσαι; Γιατί αυτό που ξέρω εγώ μου άρεσε ΠΑΡΑ πολύ!! Εκτός αν εννοείς το "I Am Legend" (2007) το οποίο πάλι βρίσκω εξαιρετικό! :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  149
  • Content Count:  1759
  • Reputation:   2296
  • Achievement Points:  1759
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6420 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Υ.Σ. Ήθελα να ρωτήσω τον Sneaker..σε ποιό "The Omega Man" αναφέρεσαι; Γιατί αυτό που ξέρω εγώ μου άρεσε ΠΑΡΑ πολύ!! Εκτός αν εννοείς το "I Am Legend" (2007) το οποίο πάλι βρίσκω εξαιρετικό! :beer:

 

To έψαξα και τελικά είχα κάνει λάθος. Δεν ήταν το The Omega Man αλλά το "I am Omega" (βλέπε - I am Legend ένα πράμα... :P ).

 

Cheers! :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.