Μετάβαση στο περιεχόμενο

SPIDER-MAN ΗΡΩΕΣ & ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΕΣ [ ΣΥΛΛΟΓΗ ΚΑΡΤΩΝ / 4π Ειδικές Εκδόσεις Α.Ε. ]


YOSHIMITSU

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28726
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6445 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

logoo.jpg

 

Λοιπόν, σήμερα καθώς πήγαινα στο γραφείο το πρωί σκάει μύτη σε ένα περίπτερο στον δρόμο μου ένα καινούργιο πακετάκι συλλογής που απευθύνεται στους Marvelάκηδες και κυρίως αυτούς που τους αρέσουν τα παιχνίδια καρτών κλπ όμορφα. Το τράβηξα φυσικά με την γνωστή υπερεπαγγελματική ψηφιακή φωτογραφική μου μηχανή (τζαστ κολ μι μομπίλι) μία φωτό μπροστά και μία πίσω, μπροστά στα έκπληκτα μάτια του περιπτερά που δεν ήξερε τί να κάνει... :D

 

Θα κυκλοφορεί σε εβδομαδιαία βάση από την εταιρεία 4π Ειδικές Εκδόσεις Α.Ε. και για καλή μας τύχη έχει προχωρήσει στην δημιουργία ενός site αποκλειστικά για την συλλογή αυτή που σας υποδέχεται με το βιντεάκι - διαφήμιση, και από όπου μπορείτε να αντλήσετε πολλές πληροφορίες. Εγώ ανεβάζω τις φωτό μου (τί τσάμπα τις τράβηξα;), σας ενημερώνω ότι η "τιμή γνωριμίας" είναι 1,95€ ενώ η κανονική 4,95€ και ότι λογικά για την ολοκλήρωση της θα πρέπει να ξεπουλήσετε όποιο τυχόν περιουσιακό στοιχείο σας έχει ξεμείνει από την προηγούμενη σας συλλογή (μην πω να πουλήσετε και το κορμί σας). Υπερβολές... Βασικά το αρχικό πακέτο εκτιμάται σε 20 εβδομαδιαία τεύχη και συνολικά (?) 275 κάρτες (8 περίπου ανά τεύχος - δεν μου βγαίνει να πω την αλήθεια). Το πακέτο περιλαμβάνει και τεύχος το οποίο αναφέρει ότι έχει μέσα κόμικς, παιχνίδια, κλπ μάλλον στα πρότυπα γνωστού αραχνοπεριοδικού για παιδιά (?) και δυστυχώς μάλλον όχι πληροφορίες - ιστορικό - κλπ για τους χαρακτήρες.

 

Στα θετικά: Από ότι φαίνεται στο site και υπάρχει η δυνατότητα συνδρομής με επιπλέον δώρα τις σπάνιες κάρτες. Για το συνολικό πακέτο με συνδρομή η τιμή ανά τεύχος πέφτει στα 4,00€ ανά τεύχος και συνολικά 78€ για το πακέτο των 20 τευχών (οπότε δεν είναι ανάγκη να το αγοράσετε από το περίπτερο το πρώτο, ενώ στην τιμή αυτή αναφέρεται ότι περιλαμβάνονται και τα ταχυδρομικά έξοδα και η δυνατότητα 3 άτοκων δόσεων μέσω πιστωτικής για συνδρομή άνω των 51€).

 

ΔΕΙΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΣΤΟ:

http://www.spiderman-powercards.gr

 

Το κουπόνι της συνδρομής:

http://www.spiderman-powercards.gr/files/coupon.pdf

 

Οι φωτογραφίες μου:

post-5-13154632318779_thumb.jpg

post-5-13154632537141_thumb.jpg

  • Like 17
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3583
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  1084
  • Reputation:   1367
  • Achievement Points:  1084
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6084 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Εάν δεν βάλεις φώτο του περιπτερά το άρθρο θεωρείται ημιτελές! :lol::lol::lol:

  • Like 9
  • Αστείο 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28726
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6445 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Στην πρώτη φωτό του οπισθόφυλλου και επάνω αριστερή γωνία, εάν κοιτάξεις καλά θα δεις ότι φαίνονται τα γεμάτα έκπληξη μάτια του... την ολόσωμη με αδαμιαία περιβολή την κράτησα για μένα, δεν πρόκειται να την μοιραστώ μαζί σας. :PPP:

 

ΓΜΤ... δεν είμαι καλά σήμερα, έβαλα θερμόμετρο και "ψήνομαι", αλλά δεν ξέρω αξίζει 78€ απλά για την συλλογή; Πάρε κάποιος το πρώτο τεύχος (κάνε συνδρομή μετά τα υπόλοιπα) να μας πει εντυπώσεις.

Επεξεργασία από Yoshimitsu
  • Like 3
  • Αστείο 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11195
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4718 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

-Ετοιμάσου για ήττα, Σπάιντερμαν!

- Ποτέ δεν θα με κερδίσεις, Γκόμπλιν!

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52805
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5415 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

5 ευρώ σε εβδομαδιαία βάση για κάρτες "υπερατού" με ήρωες της marvel; Ευχαριστώ αλλά όχι. Ρίξτε μια ματιά τι μπορείς να πάρεις στο bookdepository με τα 20 ευρώ που θα σου φεύγουν συνολικά τον μήνα και τα ξαναλέμε...

 

Να δω πότε θα αρχίσουν να μας σέβονται έστω σαν καταναλωτές.

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11195
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4718 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Σωστος ο Sandman

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28726
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6445 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Κοίτα φίλε sandman, εγώ ειλικρινά δεν ασχολούμαι με trading cards κλπ, αλλά στα 4 ευρώ το πακέτο με τις κάρτες και περιοδικό και εγγυημένα ότι με την συνδρομή σε 20 τεύχη θα έχεις όλες τις 275 κάρτες (και τις "σπάνιες" που λένε συνήθως) και δεν θα πήξεις στις διπλές, δεν ξέρω μου φάνηκε κάπως λογικό. Δεν είμαι σίγουρος, κάποιος που ασχολείται με φακελάκια - trading cards - συλλογές τέτοιου είδους μπορεί να μας πει αν και πόσο αξίζει. Εμένα έχει πάρει το μάτι μου διάφορες συλλογές Ben10 / Bakugan / Pokemon / κλπ αλλά δεν ασχολούμαι καθόλου. Στο bookdepository που ανέφερες, δεν είδα συλλογές trading cards, αλλά στο amazon που κοίταξα ότι πιο κοντινό μπόρεσα να βρω: την Make Mine Marvel: Marvel Universe Trading Cards σειρά ΙΙΙ, οι 35 κάρτες είχαν περί τα 39$ (και έχει νομίζω random cards inside). Οπότε δεν μιλάμε για υπερατού της πλάκας που βρίσκεις στα μαγαζιά max με 1 ευρώ, ούτε ότι με 20€ από το τάδε μαγαζί μπορείς να πάρεις κάτι άλλο άσχετο, γιατί σήμερα τα 20€ μπορεί να είναι πολλά πράγματα, από 2 Τεύχη Selini Δικαστής Dredd, 4 Αστερίξ, 4 φραπέδες, 2 αγαλματίδια marvel από μόλυβδο, 1,5 ιπτάμενο από την συλλογή Star Wars ή ούτε το 1/3 ντεπόζιτου βενζίνης. Αλλά, το θέμα είναι τί ακριβώς παίζει με την συγκεκριμένη συλλογή, κάποιος που το έχει το θέμα με τα trading cards να μας πει για το αν η τιμή είναι καλή για αυτό που προσφέρει, δηλαδή αν η συλλογή είναι καλή - όμορφη, αν τελικά αξίζει να την πάρεις πακέτο με τιμή κάπου 28~29 λεπτά την κάρτα. (275*0,283 = 78€ συνδρομής) ή θα κλαις τα λεφτά σου.

 

Δεν τα λέω για να υπερασπιστώ την συλλογή, ειλικρινά καλύτερα να μην ασχοληθώ καθόλου όπως με τόσες στο παρελθόν. Αλλά αν είναι κάτι αξιόλογο και αξίζει τον κόπο, γιατί να την χάσουμε και να κλαιγόμαστε αύριο - μεθαύριο. Κάποιος "ειδικός" βρε παιδιά...

Επεξεργασία από Yoshimitsu
  • Like 4
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45781
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6176 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Κάποιος "ειδικός" βρε παιδιά...

 

Ειδικός σε θέματα Marvel δεν είμαι όμως έχω ασχοληθεί με ουκ ολίγα Trading Card Games, κυρίως Magic The Gathering, με Yu-Gi-Oh!, Dragonball και κάτι ψιλά να ακολουθούν.

 

Η λογική όλων αυτών των παιχνιδιών είναι πως έχεις έναν στρατό από creatures και σκοπός σου είναι να κατατροπώσεις τον αντίπαλο. Όλα έχουν από κάποια βασικά συστατικά, τα οποία διακατέχουν τα TCGs. Έχεις μία τράπουλα από την οποία τραβάς κάρτες σε κάθε γύρο, ενώ δεν υπάρχουν μόνο ενός είδους κάρτες. Στο Magic εκτός από τα πλάσματα, υπάρχουν μαγικές κάρτες (instant, sorcery) και λοιπά spells (enchantments, artifacts), ενώ για να τα κατεβάσεις στο παιχνίδι πρέπει να έχεις έναν απαραίτητο αριθμό καρτών γης (lands). Στο Yu-Gi-Oh! εκτός από τα γνωστά τέρατα υπάρχουν μαγικές κάρτες και κάρτες παγίδες, ενώ υπάρχει περιορισμός στις πόσες κάρτες ανά είδος μπορείς να έχεις στο ταμπλό, και πρέπει να θυσιάζεις αδύναμα τέρατα για να κατεβάσεις τα πιο ισχυρά. Στο Dragonball εκτός από τις κάρτες που κάνουν ζημιά, υπάρχουν κάρτες που ανεβάζουν το επίπεδό σου, κάρτες χαρακτήρα κλπ. Σε όλα τα παιχνίδια του είδους ο κάθε παίχτης έχει έναν συγκεκριμένο αριθμό πόντων ζωής και κερδίζει όποιος καταφέρει να μηδενίσει πρώτος τους πόντους ζωής του αντιπάλου. Οι κάρτες του κάθε παίχτη ανήκουν μόνο και μόνο σε αυτόν, αν χάσει το παιχνίδι δεν είναι υποχρεωμένος να δώσει στον νικητή καμία κάρτα του, εκτός φυσικά και αν είχαν συμφωνήσει και οι δύο πλευρές για κάποιο στοίχημα. Οι κάρτες σε αυτά τα παιχνίδια είναι πάρα πολλές, και ανά τακτά χρονικά διαστήματα βγαίνουν νέα blocks με νέες κάρτες. Αν δεν κάνεις συλλογή, δεν υπάρχει ουσιαστικός και πρακτικός λόγος να μαζεύεις όλες τις κάρτες από κάθε block, καθώς πολλές δεν θα σου χρειαστούν καν, ενώ ορισμένες μπορεί να τις θέλεις για λόγους στρατηγικής πάνω από μία φορά.

 

Αυτά γενικά για τα TCGs. Τώρα για τις κάρτες που μιλάμε, καταλήγω στο συμπέρασμα πως είναι πολύ πιο απλοϊκές (προσφέρονται για γρήγορα και εύκολα παιχνίδια δηλαδή χωρίς πολύ σκέψη), και πλησιάζουν περισσότερο τη λογική των γνωστών μας Υπερατού.

 

Από μία πρώτη ματιά στον αριθμό των καρτών και στον τρόπο διανομής τους, η πρώτη εικόνα που μας δίνεται είναι πως δεν πρόκειται να έχουν το βάθος και την πολυπλοκότητα των γνωστών TCGs. Ο συνολικός αριθμός τους (275) είναι πολύ μικρός για παιχνίδι του είδους, ενώ δεν μπορεί ο καθένας να αγοράσει όσες ποσότητες καρτών θέλει (λόγω περιορισμένης διαθεσιμότητας, λίγες ημέρες στην κυκλοφορία κλπ). Επίσης βλέπουμε πως όλες οι κάρτες έχουν τις ίδιες 5 κατηγορίες: Νοημοσύνη, δύναμη, ταχύτητα & ευκινησία, ειδικές ικανότητες, μαχητικές ικανότητες, ενώ έχουν και 3 σηματάκια στα αριστερά. Τα παιχνίδι μπορεί να παιχτεί και με παραπάνω από 2 παίχτες. Προφανώς ο καθένας έχει μία κάρτα χαρακτήρα κάθε φορά, και οι παίχτες αποφασίζουν σε ποια κατηγορία θα αγωνιστούν. Ο κάθε χαρακτήρας προφανώς θα έχει στατιστικά ανάλογα με την ιστορία του στα κόμικς (Ο Θείος Μπεν π.χ. δεν θα έχει την ταχύτητα & ευκινησία του Spiderman, όμως μπορεί να έχει περισσότερη νοημοσύνη). Τα σηματάκια στα αριστερά δεν ξέρω τι ρόλο παίζουν, αλλά υποθέτω πως θα δίνουν ορισμένα υπέρ και κατά. Ο νικητής του κάθε γύρου παίρνει τις κάρτες από τους αντιπάλους. Όποιος χάσει τις κάρτες του χάνει το παιχνίδι, ενώ νικητής είναι όποιος τις μαζέψει όλες. Τέλος, επειδή στα TCGs ο καθένας χρειάζεται τη δική του τράπουλα, στο συγκεκριμένο είναι ασφαλές να υποθέσουμε πως μοιράζεις όσες κάρτες έχεις από το περιοδικό στα άτομα που θέλουν να παίξουν. Αφ' ενός δεν θα αλλάξει η αναλογία των καρτών σου μιας και όλες είναι ίδιες, αφ' εταίρου δε θα ήταν πολύ έξυπνη κίνηση εκ μέρους τους να σε αναγκάσουν να βρεις δεύτερο άτομο που να έχει αγοράσει την ίδια συλλογή. Δηλαδή αν θέλεις να περάσεις την ώρα σου με έναν φίλο παίζοντας τις κάρτες Marvel που αγόρασες από το περίπτερο, μπορείς να το κάνεις.

 

Οι μοναδικές κάρτες που διαφέρουν είναι οι κάρτες Bonus που λογικά χρησιμοποιούνται μία φορά ανά παιχνίδι και μετά βγαίνουν εκτός παιχνιδιού. Αυτές προσθέτουν πόντους, νικάνε σε ορισμένες κατηγορίες, σου επιτρέπουν να πάρεις κάρτες από άλλους παίχτες κλπ.

 

Αυτά.

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28726
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6445 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Πάρα πολύ ωραίος και αναλυτικός στο θέμα του πως θα παίζεται κλπ. Γνωρίζεις καθόλου την αντίστοιχη συλλογή marvel που αναφέρω στο post μου (από amazon) αν είναι στυλ TCGs ή και αυτή φέρνει προς τα "υπερατού"; Από άποψη ποιότητας/τιμής/συλλογής τί έχεις να μας πεις, είτε παίζονται έτσι - είτε αλλιώς. Να ξέρουμε αξίζει έστω και οριακά ή όντως ο Sandman έχει δίκιο και είναι πως να το πω πιασοκωλέ;

 

Υ.Γ.: ξέρει κανείς μαγαζί που να μπορεί να βρει κανείς υπερατού είτε από τα παλιά καλά Ελληνικά είτε έστω από τα επόμενα που βγήκαν (ελαφρώς πιο μικρά σε ξένες γλώσσες Τοp Ass?) και εννοώ αυτά που είχαν και το πλαστικό κουτάκι συνοδεία και όχι τα καινούργια που είναι χύμα κάρτες σε μία απλή ζελατίνη; Έχω κάποια πακετάκια και δεν θα με χαλούσε αν έβρισκα κάποια του ενδιαφέροντος μου να έπαιρνα και άλλα.

 

 

IMG_00ba.jpg

 

 

http://2.bp.blogspot.com/--yN-MDaZuaU/Tg27fYAwIOI/AAAAAAAAABg/kAlXyY7mUC4/s1600/IMG_00ba.jpg

^^^

Από την ανωτέρω φωτό έχω 4 ή 5 πακέτα.

 

.

Επεξεργασία από Yoshimitsu
  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  16500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  177
  • Reputation:   459
  • Achievement Points:  177
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4735 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

παιδια αμα θελετε τιμες τσεκαρετε το sait της καισσα!

 

http://www.kaissagames.com/homepage.asp?ITMID

στο κατω μερος της σελιδας εχει ολες τις καρτες !

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52805
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5415 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Πρώτα απ'όλα να ξεκαθαρίσω πως δεν απευθυνόμουν στον Yoshi! Ίσα ίσα! Αν έτσι άφησα να εννοηθεί σου ζητώ συγνώμη Νεκτάριε! Γενικά μιλούσα χωρίς να έχω σκοπό να προσβάλω κάποιον ο οποίος ενδεχομένως θέλει να κάνει την συλλογή.

 

Θεωρώ το συγκεκριμένο εγχείρημα εκμετάλλευση. Σε μια ελληνική αγορά που οι φίλοι των (υπερηρωικών κυρίως) κόμικς έχουν στραφεί σχεδόν αποκλειστικά σε ξένες εκδόσεις, απλούστατα γιατί δεν υπάρχουν ελληνικές (μία anubis και μία jemma μας έχει μείνει) δεν μπορείς να εκμεταλλεύεσαι "την τρέλα" του άλλου με κάρτες χωρίς ουσιαστικά καμία χρησιμότητα... Όσο όμορφες και να είναι, όσο και να σου υπόσχονται ώρες διασκέδασης, όσο και να σου εγγυώνται ότι σε 20 τεύχη (συνολικής αξίας 78 ευρώ!) θα συμπληρώσεις την συλλογή, εμένα δυστυχώς δε με πείθουν. Στήριξα Τερζόπουλο, στήριξα ΜΑΜΟΥΘ, στήριξα Modern Times, στήριξα Anubis, στήριξα σχεδόν ότι έχει κυκλοφορήσει από το '90 και μετά. Κι ας ένοιωθα πολλές φορές εξαπατημένος. Αυτό λυπάμαι, αλλά όχι. Άλλοι καιροί.

 

Κόμικς διαβάζω. Τα άλλα είναι παρελκόμενα. Δώσε μου κόμικς και μετά μου πετάς στη μούρη και τις κάρτες, τα κουκλάκια, τις αφίσες, ότι θέλεις. Θα μου έχεις βάλει το μικρόβιο και Θα καταναλώσω.

 

Με το λίγο πάντως που το έψαξα η συλλογή πιο πολύ μου μοιάζει με την Marvel Hero Attax. Αν και αν πρόκειται για ελληνική πατέντα που στήθηκε πάνω σε άλλη παρόμοια συλλογή, δε θα με ξάφνιαζε...

 

:beer:

 

ps. Όποιος το αγόρασε ας μας πει τι έχει και το τευχάκι...

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28726
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6445 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Καταρχάς δεν θέλω να μου στενοχωριέσαι και να ανησυχείς. Ο Yoshi δεν παρεξηγεί, ούτε προσβάλλεται, είναι μονίμως χαλαρός και τα σχόλια που γίνονται δεν τα παίρνει ποτέ προσωπικά (εκτός και εάν περνάμε σε άλλη κατηγορία οπότε εκεί δεν απαντά με λέξεις αλλά με πράξεις). Φυσικά και εγώ δεν απάντησα σε προσωπικό επίπεδο αλλά εξέφρασα απορίες λόγω ενδιαφέροντος. :)

 

Εγώ ρωτάω γιατί δεν ξέρω, όταν τα είδα είπα δε γμτ σιγά μην ασχοληθώ, για να φαλιρίσω; Μετά κατά την διάρκεια που έγραφα το μήνυμα, είδα διάφορα επιπλέον data (20 τεύχη μόνο - 275 κάρτες και τέρμα) και μία τιμή που για TCG μου φάνηκε ας πούμε fair (78€ / 3 με πιστωτική). Ακόμη και το attax σετ που δίνεις είναι 35κάρτες = 10,50€ άρα η αναλογία θεωρητικά είναι κοντινή (υπολογίζω πάντα με την τιμή συνδρομής των 4€/τεύχος), χωρίς τα mats παιχνιδιού που δεν ξέρω τί είναι. Το μόνο που μπορώ να πω ότι με ενοχλεί πραγματικά είναι ο 100% εξελληνισμός των καρτών (ονόματα κυρίως), κατά τα άλλα μία ψήνομαι - μία κρυώνω... για αυτό βάζω φιτιλιές μπας και αξιωθεί κανείς Φώτης να τα πάρει να μας πει (εδώ γαριδάκια, σοκολατάκια, και ό,τι άλλο κυκλοφορεί παίρνει, αυτά θα του γλιτώσουν).

 

Τα τευχάκια έχουν κόμικς, παιχνίδια, ζωγραφικές, κλπ χαζομαρούλες σε 24 σελίδες, μου θυμίζει ένα περιοδικό παιδικό για υπερήρωες, κάτσε να δεις ποιο

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=14927

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=2981

αν και εγώ έψαχνα άλλο (νομίζω) να πω την αλήθεια.

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28726
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6445 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Ξέχασα... βασικά δεν παίρνω το πρώτο τεύχος όχι μπας και πάνε χαμένα τα 2€ αλλά κυρίως μην μπει το μικρόβιο, γιατί ξέρετε ότι η αρχή είναι το ήμισυ του παντός και δεν ξέρω αν μπορώ να σταματήσω στο πρώτο τεύχος. Αν δεν το πάρει κανείς όμως θα πάω εγώ και μετά θα κάνω ασκήσεις αυτοκυριαρχίας και αυτοελέγχου. :D

  • Αστείο 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121004
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6346 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το πηρα 2 φορες, αναλαμβανω. :)

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11195
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4718 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Σκαναρε καμια καρτα Ορέστη να δούμε τι λένε.

 

Υ.Γ. προτιμότερο να πάρετε το 1ο τευχος 5 φορές και να πάρετε 80 κάρτες με 10 ευρω παρα ολη την συλλογή. Έτσι είχα κάνει στα τευχη του Σκούμπι Ντού :P

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52805
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5415 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Ρε συ Mouse με ποια λογική να το κάνεις αυτό; Αφού υποτίθεται ότι σε κάθε τεύχος θα περιλαμβάνονται οι ίδιες κάρτες -πχ το πρώτο θα έχει ένα φακελάκι με τις κάρτες 1-8, το δεύτερο τις 9-16 και πάει λέγοντας. Αλλιώς αν είναι τυχαίες πώς θα τις μαζέψεις όλες εγγυημένα μέχρι το 20 όπως σου υπόσχονται; :thinking: Ή τουλάχιστον έτσι το κατάλαβα εγώ...

 

εδιτ: ok το παραδέχομαι, πολύ πατριωτικά το πείρα το θέμα :P Όπως είπα όμως νοιώθω ότι με κοροϊδεύουν...

 

εδιτ 2 Σύμφωνα με το παρακάτω ποστ του Ορέστη έκανα λάθος... Τώρα πλέον όμως είμαι σίγουρος ότι με/μας κοροϊδεύουν.

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121004
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6346 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μπιλ. Δεν. Γι'αυτό το πήρα 2 φορές. Για να έχω και σένα σε καρτούλα. :D (και γι'αυτό δεν πρόκειται να γραφτώ συνδρομητής)

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28726
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6445 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

WTF? Τί εννοείς; Είναι random οι κάρτες μέσα στα φακελάκια; :confuse: Mega Epic Failed Collection. Bye bye...

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11195
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4718 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Παιδιά από την στιγμή που η διαφίμηση λέει αντάλλαξε τις κάρτες με τους φίλους σου, σημαίνει πως υπάρχουν διαφορετικές κάρτες αλλιώς τι θα αντάλλαζαν τα παιδιά; Θα ειχαν ολοι ολοκληρωμενη την συλλογη! Πάντα είναι random αυτες οι καρτες! :)

 

:update:

 

Ειπα να δωσω μια ευκαιρία, διότι μου αρέσουν πολύ οι συλλογές καρτών και τσίμπησα το 1ο τευχος! Απογοητεύτηκα πολύ που από τις 16 καρτες οι 4 ήταν διπλές και έτσι δεν σκέφτομαι να ακολουθήσω την συλλογή. Θα προτιμούσα να υπάρχουν κάρτες μόνο με ηρωες. Α και κάτι κάρτες που ήρωες μονομαχούν με κακούς και έχουν απο κάτω νοημοσύνη, δύναμη κτλ είναι τρομερά γελοίες. :confuse:

Επεξεργασία από Mouse
  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121004
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6346 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Έτοιμη η παρουσίαση, πάμε κείθε.

 

post-556-13036589906488.gif

  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.