Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αντανακλάσεις της ελληνικής κοινωνίας στα ελληνικά κόμικς 1991 - 2000 [ Μπόκης Δημήτρης, Διπλωματική εργασία, 01/2011 ]


mits63

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  7341
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  1379
  • Reputation:   6443
  • Achievement Points:  1379
  • Days Won:  5
  • With Us For:  5637 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  60

Δεν είναι ότι υπερεκτιμώ το αποτέλεσμα, μάλλον το αντίθετο συμβαίνει. Διατηρώ όμως την μικρή φιλοδοξία ότι θα μπορούσε να δώσει αφορμή για συζήτηση, οπότε....

 

antanaklaseis.pdf

 

Θα εκτιμήσω πολύ κάθε άποψη, ιδιαίτερα την επισήμανση λαθών - παραλείψεων και κάθε είδους αντίλογο.

 

 

Μικρή ιστορία από τα (πιο) παιδικά μου χρόνια: όταν έκανα την πρώτη μου παρουσιάση σε συνέδριο ήμουν στο τρίτο έτος. Τότε διάφοροι φίλοι με μεγαλύτερη εμπειρία με ρωτάγανε αν ήθελα να μου κάνουν κάποια ερώτηση μετά. Φυσικά έγω, ψαρωμένος μέχρι τα μπούνια, ήθελα μόνο να τελείωνω γρήγορα. Όταν όμως τέλειωσα, εύτυχως έγιναν τρεις ερωτήσεις από άλλους, κατάλαβα το γιατί. Το χειρότερο που μπορεί να σου συμβεί δεν είναι να υπάρχουν αντιρήσεις ή και επιθέσεις, αυτά είναι μέσα στο παιχνίδι, το χειρότερο είναι να μην προκαλείς κανένα ενδιαφέρον στο ακροατήριο. 39 άνθρωποι μέχρι τώρα την έχουν κατεβάσει οπότε, υποθέτω και ελπίζω, όλο και κάποιος θα έχει να κάνει κάποιο σχόλιο. Επιπλέον θα ήθελα να ξέρω αν θα σας ενδιέφερε παραμονές του Comicon που θα είμαι Αθήνα να κάνουμε στη Λέσχη μια συζήτηση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  715
  • Content Count:  3478
  • Reputation:   20249
  • Achievement Points:  3535
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6279 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ακόμα περισσότερο , εμένα θα μου άρεσε να γίνει μια εκδήλωση από την Λ.Φ. κόμικς με αυτό το θέμα. Να μιλήσει ο Δημήτρης και ίσως άλλοι ενδιαφερόμενοι :mafia:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  501
  • Content Count:  2447
  • Reputation:   13217
  • Achievement Points:  2462
  • Days Won:  11
  • With Us For:  5985 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

73 σελιδες; Μπραβοοο.....Εχω δουλεια. Συγχαρητηρια και να κανονισουμε να μιλησεις ση ΛΕΦΙΚ. Ενδιαφερουσα συζητηση!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7515
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  16
  • Content Count:  247
  • Reputation:   2147
  • Achievement Points:  249
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5622 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  6

Μικρή παρατήρηση πριν διαβάσω οτιδήποτε από το κείμενο, ήθελα να σε ρωτήσω για ποιο λόγο περιόρισες τη μελέτη σου στη δεκαετία 1990-2000 και δεν την επέκτεινες και στη δεκαετία 2000-2010, μια και αυτή η δεκαετία είναι η παραγωγικότερη στο χώρο των ελληνικών κόμικς;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2976
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  26
  • Content Count:  237
  • Reputation:   1912
  • Achievement Points:  237
  • Days Won:  1
  • With Us For:  6120 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  116

Είχα ακούσει την παρουσίαση του πρασινομύτη στη Μυτιλήνη όπως διάβασα επίσης την τότε εκδοχή της εργασίας και θα έλεγα πως είναι εξαιρετική και πρωτότυπη δουλειά. :cheers3::cheers3: Επίσης είναι πολύ κοντά στην δική μου οπτική για τα ελληνικά κόμικς οπότε αυτό μου δίνει πρόσθετη χαρά.

 

Εύγε Πρασινομυτάκο και εις ανώτερα :respect::clap2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7341
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  1379
  • Reputation:   6443
  • Achievement Points:  1379
  • Days Won:  5
  • With Us For:  5637 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  60

Μικρή παρατήρηση πριν διαβάσω οτιδήποτε από το κείμενο, ήθελα να σε ρωτήσω για ποιο λόγο περιόρισες τη μελέτη σου στη δεκαετία 1990-2000 και δεν την επέκτεινες και στη δεκαετία 2000-2010, μια και αυτή η δεκαετία είναι η παραγωγικότερη στο χώρο των ελληνικών κόμικς;

 

Σελίδες 33-36. :cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7341
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  1379
  • Reputation:   6443
  • Achievement Points:  1379
  • Days Won:  5
  • With Us For:  5637 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  60

73 σελιδες; Μπραβοοο.....Εχω δουλεια. Συγχαρητηρια και να κανονισουμε να μιλησεις ση ΛΕΦΙΚ. Ενδιαφερουσα συζητηση!

 

5 σελίδες η βιβλιογραφία και τουλάχιστον άλλες 5 οι πίνακες και οι εικόνες τι μένει; 50 σελίδες του καλύτερου κειμένου αυτής της εκατονταετίας! Τη Δευτέρα το πρώι να το έχεις διαβάσει και να μου πεις 5 παρομοιώσεις, 5 μετάφορες και το ηθικό δίδαγμα! :lol:

 

Είχα ακούσει την παρουσίαση του πρασινομύτη στη Μυτιλήνη όπως διάβασα επίσης την τότε εκδοχή της εργασίας και θα έλεγα πως είναι εξαιρετική και πρωτότυπη δουλειά. :cheers3: :cheers3: Επίσης είναι πολύ κοντά στην δική μου οπτική για τα ελληνικά κόμικς οπότε αυτό μου δίνει πρόσθετη χαρά.

 

Εύγε Πρασινομυτάκο και εις ανώτερα :respect::clap2:

 

Μετά την συντριπτική και ισωπεδωτική κριτική του φίλτατου S(o)loup δεν μου μένει παρά να κλειστώ σε μοναστήρι και να πάρω όρκο αίωνιας αποχής από τα Μίκυ Μάου! :beer:

 

ΥΓ. Προς αποφυγή παρεξήγησης, και γιατί οι μέρες είναι πονηρές και καλόν είναι να φυλαγόμαστε, οι δικές μου επαινετικές αναφορές είναι όλες ανεξαιρέτως αυτοσαρκαστικές. Για τις υπόλοιπες δεν ευθύνομαι να σημειώσω απλά ότι δεν είναι ο στόχος του συγκεκριμένου τόπικ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.