Μετάβαση στο περιεχόμενο

WALT DISNEY'S CHRISTMAS CLASSICS [ VARIOUS ]


PhantomDuck

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45733
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6169 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Χριστούγεννα γαρ, τι καλύτερο από μια χριστουγεννιάτικη Disney έκδοση με κλασικές ιστορίες ? Μα φυσικά μία σκληρόδετη χριστουγεννιάτικη Disney έκδοση με κλασικές ιστορίες.

Σελίδες: 112 + 8
Τιμή: 25$ (17.5€)

post-2414-126219161363_thumb.jpg post-2414-126219162991_thumb.jpg

Στην Hardcover αυτή έκδοση, κάτω από το κάλυμα μπορούμε να δούμε και την κανονική έκδοση του βιβλίου.
post-2414-126219164772_thumb.jpg post-2414-126219166186_thumb.jpg


Πήρα τη συγκεκριμένη έκδοση δοκιμαστικά, ώστε να δω τα κριτήρια της νέας εταιρίας που ανέλαβε τα κόμικς της Disney. Οι εντυπώσεις μου από το συγκεκριμένο τόμο είναι πολύ καλές. Τα καλά είναι πως περιλαμβάνει ιστορίες κλασικών σχεδιαστών, σχετικές με το θέμα, και σε γενικές γραμμές πολύ αξιόλογες. Το κερασάκι στην τούρτα είναι ο ενσωματωμένος σελιδοδείκτης. Τα άσχημα είναι πως δεν περιλαμβάνει μέσα κάποιο άρθρο και χρονολογία στις ιστορίες. Βέβαια σε μια τέτοια έκδοση δεν θα μπορούσαν να γραφτούν πολλά, και το εξισορροπεί με διάφορα εξώφυλλα και λοιπά artworks που περιλαμβάνονται.


Ιδού και μερικές συγκριτικές εικόνες
post-2414-126219255674_thumb.jpg post-2414-126219262586_thumb.jpg post-2414-126219261486_thumb.jpg
post-2414-126219257066_thumb.jpg post-2414-126219258617_thumb.jpg

Το μόνο αρνητικό από την μέχρι στιγμής πορεία της εταιρίας είναι ο αριθμός των σελίδων. Πολύ λίγες ρε παιδιά, σε μία Hardcover έκδοση βάλτε και περισσότερες σελίδες. Ίσως σε μία έκδοση σαν και αυτήν να μην γίνεται πολύ αντιληπτό, όμως σε ιστορίες που δημοσιεύονται τώρα και θα βγουν σε συγκεντρωτικούς τόμους (Wizards Of Mickey, Double Duck κλπ) δεν λέει να έχεις ένα σωρό λεπτά τομίδια. Βέβαια μπορούμε πάντα να ελπίζουμε για μετέπειτα Omnibus / Deluxe / Absolute κλπ εκδόσεις :pray:


dionik_inducks_small.png

Επεξεργασία από kwtsos
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9146
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  116
  • Content Count:  1734
  • Reputation:   12516
  • Achievement Points:  1734
  • Days Won:  13
  • With Us For:  5513 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

ΩΩΩ, αυτά είναι...! Υπέροχες ιστορίες, υπέροχη έκδοση! Θέλω μόνο να ρωτήσω κάτι. Οι σελίδες γυρνάν κανονικά; Θέλω να πω, φαίνεται όλη η σελίδα; Γιατί μου φαίνεται πως δεν έχουν αφήσει αρκετό περιθώριο, όπως π.χ. στην "Βιβλιοθήκη ΚΟΜΙΞ", που όχι μόνο διαβάζεται κανονικότατα η ιστορία, αλλά υπάρχει και κενό (άσπρο) και στις δύο πλευρές... :thanks:

 

:cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45733
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6169 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Ναι, διαβάζεται κανονικά χωρίς πρόβλημα. Απλά στις φωτογραφίες δεν φαίνεται, επειδή δεν έχω πιέσει καθόλου τις σελίδες. Υπάρχει άσπρο περιθώριο κανονικά και στις δύο μεριές.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28722
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6438 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Πολύ όμορφη δείχνει. Βεβαίως συμφωνώ ότι συγκρίνοντας το με τον τόμο της σειράς "Βιβλιοθήκη Κόμιξ" φαίνεται "λίγο". Επίσης, εγώ θα προτιμούσα να μην είναι δερματόδετο αλλά το εξωτερικό χαρτί που έχει να ήταν το ίδιο εξώφυλλο στο στύλ της σειράς του Τερζόπουλου. Το δερματόδετο μου το κάνει πολύ κυριλέ που δεν ξέρω αν "μου πάει" σε κόμικς όπως Μίκυ Μάους. Θα με ενδιέφερε μία αντίστοιχη εορταστική έκδοση και στα μέρη μας, με συγκεντρωμένες Χριστουγεννιάτικες ιστορίες, αλλά μάλλον για φέτος δεν έχει νόημα να το συζητάμε αφού έφυγαν οι γιορτές... σκέψη για το μέλλον φυσικά (θα μου πεις δεν σου φτάνουν οι δύο σειρές που τρέχουν από την Νέα Ακτίνα; Γιατί εσάς πότε κάτι σας ήταν αρκετό;) :D

 

Frag με τέτοιες εκδόσεις όλο κολλάω και πιο πολύ την "νόσο των πτηνών" που κυκλοφορεί στο φόρουμ. ;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.