Μετάβαση στο περιεχόμενο

Terra [ Μάχη της Γης, (Η) ] (2007)


x for xepeta

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82102
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6056 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

 post-3787-1241212868_thumb.jpg
 

 

Τανία κινουμένων σχεδίων που βγήκε Πρωτομαγία στην Αμερική.

 post-3787-1241212605_thumb.jpg
 

 

Ο ειρηνικός πλανήτης TERRA δείχνει τέλειος για αποικία της κατεστραμένης Γης. Οι κάτοικοι (τερανιανοί) κινδυνεύουν από τους κακούς Γήινους και ο μόνος τρόπος να σωθεί αυτή η ουτοπία είναι η φιλία δυο πλασμάτων από τα αντίθετα στρατόπεδα. Υπέροχη ταινία που πολλοί λένε ότι θα της άξιζε η πρώτη θέση στα κινηματογραφικά ταμεία αλλά...

Το μικρό Budget δεν επέτρεψε να ανθήσει όσο θα μπορούσε. Οι (εξω)γήινοι είναι... φαλακροί και χωρίς πόδια, γιατί τα CG μαλιά και πόδια κοστίζουν πάρα πολύ. Από τα χέρια των ελλήνων Aristomenis Tsirbas και Evan Spiliotopoulos (κάνω κάτι συνειρμούς με πολιτικούς...)

post-3787-1241212926_thumb.jpg post-3787-1241212934_thumb.jpgpost-3787-1241212946_thumb.jpg

Μερικά όμορφα σχόλια από τη σελίδα www.newsarama.com. Διαβάστε τα. Αξίζουν. Δεν την έχω δει αλλά σίγουρα θέλω πολύ.

Μια συνέντευξη εδω.
 

 

Ακολουθούν τρέιλερ

 

[imdb=tt0858486]

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8919
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  221
  • Reputation:   170
  • Achievement Points:  221
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5533 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ενδιαφέρουσα ταινία φαίνεται. Πιστεύω πως είναι μια διαφορετική ταινία σε σχέση με τις άλλες με εξωγήινους.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  149
  • Content Count:  1759
  • Reputation:   2296
  • Achievement Points:  1759
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6409 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Αυτή η ταινία και εμένα μου τράβηξε το ενδιαφέρον αλλά δυστυχώς όταν έκανε πρεμιέρα στην Αμερική πάτωσε οικτρα. :(

 

Σκέψου πρώτο σαββατοκυριακο που βγήκει και κατέληξε 17η νομίζω στο box office...

 

Πάρα πολύ χάλια πήγε... Κρίμα, γιατί το σενάριο μου τραβάει πολύ το ενδιαφέρον. Φαίνεται πως στα Αμερικανάκια όχι και τόσο...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 8 months later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120974
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6339 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Είδα τη Diamond rip και ομολογώ ότι είναι κάτω από μέτρια. Είναι απογοητευτική. 2-3 σκηνές ήταν ολοκληρωμένες και άξιζαν, όπως η τελική μάχη. Όμως το μεγαλύτερο μειονέκτημά της είναι ο απίστευτα αργός ρυθμός της χωρίς την αντίστοιχη ατμόσφαιρα+μουσική υπόκρουση (2-3 κομμάτια max ξεχωρίζουν μονάχα) που θα σου κρατήσει το ενδιαφέρον. Είδα πάνω από τα 3/4 ταινίας σε fast forward και ακόμα μου φαινόνταν αργή.

 

Αναρωτιέμαι γιατί βιάστηκαν να τη βγάλουν. Είναι μισοτελειωμένη ενώ το concept ήταν απίστευτα φιλόδοξο. Κάτι ανάμεσα σε 9 & Avatar με επιρροές από Halo & Star Wars. Και παρόλαυτα είναι τόσο, μα τόσο, βαρετό... Θα μπορούσε να ήταν ένα animated Avatar.

 

 

Δεν ξέρω αν αξίζει καν τον κόπο να το προτείνω για κατέβασμα... δε χάνετε τίποτα εκτός από μια πολύ μεγάλη απογοήτευση. Χώρια που η σκηνοθεσία με ζάλισε αρκετά με αυτό το ιδιόμορφο 3D στυλ...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  6517
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  573
  • Reputation:   3065
  • Achievement Points:  573
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5710 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Το πέτυχα χθες στο βιντεοκλαμπ. Σκέφτηκα να το πάρω αλλά διάβασα την υπόθεση και μου θύμισε πολύ Ποκαχόντας-Άβαταρ και δεν το τόλμησα....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.