Μετάβαση στο περιεχόμενο
Χριστός Ανέστη! Χρόνια πολλά σε όλους και όλες, με υγεία! ×

Η ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΑΤΗ


germanicus

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28493
  • Reputation:   190306
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6379 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

1. Θρηνωδέ. Διάβασες εντέλει τα 100 Χρόνια Μοναξιάς και το Χρονικό ενός Προαναγγελθέντος Θανάτου? Εάν ναι, υπέροχα. Εάν όχι, σταμάτα να δαπανάς το χρόνο σου σε αμφιβόλου ποιότητας κόμικ ψάχνοντας για εκείνο το κρυφό διαμάντι. Σου είπα νέτα-σκέτα που θα βρεις διαμάντι. Ωραίο πράγμα το ταξίδι για την Ιθάκη ως ταξίδι για την Ιθάκη, αλλά διάολε, δεν τον χάλασε τον Οδυσσέα η βοήθεια της Αθηνάς στο νησί των Φαιάκων. Ούτε αυτόν, ούτε τη Ναυσικά. Και ας μην το λέει αυτό ρητά ο Όμηρος. :)

 

2. Από εκεί και πέρα. Για τους υπόλοιπους. Θυμίζω τη ρήση του γέροντα Παυλίσιους. "Θα το θες και θα είναι σα να μην υπάρχει". Εάν υπάρχουν δικαιολογίες στον Αρκραϊτ για το κόστος του (που τις δέχομαι (λέμε τώρα) μόνο από όσους δεν δίνουν πάνω από 15-20 ευρώ για κόμικ), εδώ δεν υπάρχει καμία άλλη δικαιολογία πέραν από το "δεν μου αρέσει η λατινοαμερικάνικη λογοτεχνία, δεν μου αρέσουν τα λατινοαμερικάνικα αστυνομικά, δεν μου αρέσει ο μαγικός ρεαλισμός". Πάρτε το όσο προλαβαίνετε. Κάποια πράγματα (Bilal λχ) δεν σκάνε εύκολα στα μεταχειρισμένα. Αυτό θα συμβεί και με δαύτο. Θα πρέπει να περιμένετε μπας και ψοφήσει κάποιος και μπας και οι κληρονόμοι του δεν καταλάβουν τι έφτασε στα χέρια τους.

 

Στην απολύτως χειρότερη, εάν δεν σας αρέσει τότε:

α) κοιτάτε τις βιβλιοθήκες των φίλων σας.

β) Όταν πετύχετε κάποιον που είναι τίγκα σε Μάρκες+Μπόρχες, τίγκα στα αστυνομικά του Άγρα και ειδικά σε Πάκο Ιγνάσιο Ταΐμπο ΙΙΙ, τίγκα σε βιβλιαράκια των εκδόσεων Opera και δη Ντανιέλ Τσαβαρία, του το κάνετε δώρο. Θα σας ευγνωμονεί.

γ) Βάζετε αυτόν τον φίλο σας να γραφτεί στο φόρουμ

δ) Φεύγετε εσείς από το φόρουμ

ε) Θα σας ευγνωμονώ εγώ :D

 

:cheers5:

 

 

εδιτ

υποσημείωση. Το έχω 3 φορές :) Στο πρώτο αντίτυπο έγινε μια λαλακία και έπεσε πάνω του λάδι πριν από χρόνια. Το δεύτερο αντίτυπο είναι εδώ και μερικά χρόνια στη βιβλιοθήκη μου. Το τρίτο αντίτυπο είναι από χθες στα χέρια μου ώστε εάν ξανασυμβεί λαλακία στα επόμενα 10-20-40-140 χρόνια που θα ζήσω, εάν τυχόν δεν έχω προλάβει να μάθω καλά γαλλικά και εάν τυχόν δεν το μεταφράσουν στα αγγλικά, να υπάρχει ως back-up :) αυτά :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9879
  • Group:  Members
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  929
  • Reputation:   9590
  • Achievement Points:  929
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5474 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Στην απολύτως χειρότερη, εάν δεν σας αρέσει τότε:

α) κοιτάτε τις βιβλιοθήκες των φίλων σας.

β) Όταν πετύχετε κάποιον που είναι τίγκα σε Μάρκες+Μπόρχες, τίγκα στα αστυνομικά του Άγρα και ειδικά σε Πάκο Ιγνάσιο Ταΐμπο ΙΙΙ, τίγκα σε βιβλιαράκια των εκδόσεων Opera και δη Ντανιέλ Τσαβαρία, του το κάνετε δώρο. Θα σας ευγνωμονεί.

γ) Βάζετε αυτόν τον φίλο σας να γραφτεί στο φόρουμ

δ) Φεύγετε εσείς από το φόρουμ

ε) Θα σας ευγνωμονώ εγώ :D

 

 

Εμένα που η βιβλιοθήκη μου έχει από όλα αυτά που λες, αλλά δεν μου άρεσε το συγκεκριμένο κόμικ; Να πάω να κοιταχτώ; :doctor:

 

 

Διάβασε και Λιόσα αν δεν έχεις διαβάσει: «η πόλη και τα σκυλιά».  :beer: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28493
  • Reputation:   190306
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6379 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Εμένα που η βιβλιοθήκη μου έχει από όλα αυτά που λες, αλλά δεν μου άρεσε το συγκεκριμένο κόμικ; Να πάω να κοιταχτώ; :doctor:

 

ιεμπεμπέους! :ego::)

 

Διάβασε και Λιόσα αν δεν έχεις διαβάσει: «η πόλη και τα σκυλιά».   :beer:

κανα δυο δικά του (ούτε που θυμάμαι ποια για να πω την αμαρτία μου) που είχαν πέσει στα χέρια μου, δεν μου έκαναν το κλικ. Anyhow. Μπαίνει στα υπ'όψιν :):thanks:

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • DaDiRa changed the title to Η ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΑΤΗ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.