Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μουσικόδημοσκόπηση


Paliakoudis

Μουσική  

35 Μέλη έχουν ψηφίσει

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Παρακαλούμε να συνδεθείτε ή να εγγραφείτε για να ψηφίσετε σε αυτή τη δημοσκόπηση.

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  18542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  31
  • Content Count:  1635
  • Reputation:   9632
  • Achievement Points:  1635
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4696 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Έχω δει δημοσκοπήσεις για αγαπημένους δίσκους, για αν πάμε σε συναυλίες. Ας το γενικοποιήσω λίγο, με την αγαπημένη μου στατιστική βέβαια :D

 

Ας εξηγηθώ με λίγα λόγια.

 

Από μουσική μέχρι πριν λίγο καιρό εγώ τίποτα. Δεν άκουγα τίποτα σχεδόν, ότι τύχαινε να πάρει το αυτί μου σε καφετέριες, τηλεόραση κλπ το έψαχνα λίγο και το έβαζα στο κινητό. Μιλάμε για σύνολο ένα μικρό διψήφιο αριθμό. Χωρίς κάποια σαφή προτίμηση. Από σκυλάδικα μέχρι ποπ κλπ. Ούτε που καταλάβαινα, και δε με ενδιέφερε. Ένα από αυτά, ήταν το New Divide των Linkin Park που έπαιζε σε στιγμιότυπα στο Novasports. Αφού πέρασα έναν άθλο να καταλάβω ποιο είναι και να το κατεβάσω, το είδε ένας φίλος μου και λέει "α, ακούς LP; Αυτό το ξες;" Έτσι μέσα σε λίγο καιρό είχα αρκετή απ' τη δισκογραφία της μπάντας, είχα ψαχτεί λίγο και έμαθα ότι η μουσική τους λέγετε "nu metal"(nu, από το new). Λίγο αργότερα εντελώς άκυρα έμαθα από το youtube τους Metallica. Πάνω κάτω τα ίδια και με αυτούς, ψάξιμο και ανακάλυψη του είδους, της κουλτούρας, των υποειδών, μπάντες όπως Iron Maiden, Judas Priest, Slayer, Manowar κλπ. Και πιο καινούργια. Έχω βρει βέβαια όμως και μπάντες που δε μ' άρεσαν. Ήταν όμως οι εξαιρέσεις. headbang.gif

Για την αντιμετώπιση του περισσότερου κόσμου προς αυτό το μουσικό ιδίωμα ότι είναι βάρβαρο, αντίχριστος, σατανιστικό, φασιστικό, σεξιστικό και όλα τα άλλα ωραία καλά, απλά να ξέρετε ότι φαίνεστε με 85ρη οπισθοδρομικό γέρο.

 

Βέβαια τα περισσότερα από αυτά που παλιότερα άκουγα και δεν είχα πρόβλημα, τώρα με χτυπάνε άσχημα στο αυτί.

Πέρα από metal, ακούω λίγο rock(που είναι η μάνα του metal). + Μια μικρή αγάπη προς Eminem.

 

Από ελληνικά πλέον τίποτα. Μόνο λίγο ραπ τύπου fullface.

 

Κομμάτια στο κινητό πλέον κάπου 160. Όμως αυξάνονται συνέχεια.

 

Εσείς; :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3658 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

+ Blues, reggae και ρεμπέτικα.  :aria:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2123
  • Reputation:   20705
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4555 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Ραπ. Ελληνικό. :yes:

nu metal = metal με στοιχεια ραπ :rabbit::D

Επεξεργασία από christs
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25002
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  158
  • Content Count:  2118
  • Reputation:   21723
  • Achievement Points:  2118
  • Days Won:  3
  • With Us For:  4398 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

Πιο παλια ακουγα πιο πολυ (σχεδον αποκλειστικα) ροκ και μεταλ, πλεον ακουω διαφορα αναλογα με την ορεξη της στιγμης. Εξαιρουνται σκυλαδικα, ελαφρολαικο, κλαρινα :P

 

Επισης πλεον για μουσικη χρησιμοποιω σχεδον αποκλειστικα το youtube, το θεωρω τσαμπα κοπο να κατεβαζω δισκους και να τρωω χωρο απο τον δισκο ενω στο youtube εχει σχεδον τα παντα :) Στο κινητο εχω ενα μονο κομματι και αυτο επειδη το θελα για ringtone. Οταν ειμαι εκτος σπιτιου ή δεν εχω ιντερνετ βαζω ραδιοφωνο :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3658 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

nu metal = metal με στοιχεια ραπ :rabbit::D

Δεν είναι έτσι ακριβώς. Το nu metal έχει στοιχεία ραπ, αλλά όχι μόνο. Υπάρχει το κατ' εξοχήν ραπ μέταλ, με σημαντικότερη μπάντα τους τεράστιους Rage Against the Machine. Το nu metal είναι ένα υποείδος πολύ γενικό και συχνά χωρίς κοινά στοιχεία μεταξύ των συγκροτημάτων. Σκέψου nu metal θεωρούνται οι System of a Down, οι Korn, οι Linkin Park και οι Slipknot.

 

Υ.Γ.: Δε μου αρέσει να βάζω ταμπέλες στη μουσική που ακούω, εξάλλου υπάρχει τέτοιος πειραματισμός και ποικιλία σήμερα, που δύσκολα μπαίνουν στεγανά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2123
  • Reputation:   20705
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4555 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Δεν είναι έτσι ακριβώς. Το nu metal έχει στοιχεία ραπ, αλλά όχι μόνο. Υπάρχει το κατ' εξοχήν ραπ μέταλ, με σημαντικότερη μπάντα τους τεράστιους Rage Against the Machine. Το nu metal είναι ένα υποείδος πολύ γενικό και συχνά χωρίς κοινά στοιχεία μεταξύ των συγκροτημάτων. Σκέψου nu metal θεωρούνται οι System of a Down, οι Korn, οι Linkin Park και οι Slipknot.

 

Υ.Γ.: Δε μου αρέσει να βάζω ταμπέλες στη μουσική που ακούω, εξάλλου υπάρχει τέτοιος πειραματισμός και ποικιλία σήμερα, που δύσκολα μπαίνουν στεγανά.

Σε ενα γενικοτερο πλαισιο, ολα τα συγκροτηματα που μου παραθετεις, ειχαν στοιχεια ραπ στο "μεταλ" τους, γι αυτο και κατηγοριοποιηθηκαν στη νου μεταλ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  28737
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1410
  • Reputation:   6917
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4075 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  84

New Wave και Synth-Pop των 80s γιατί δεν έβαλες στη δημοσκόπιση; :crying: Έχεις ξεχάσει επίσης και πάααααρα πολλά άλλα είδη :wow:

 

 

Τέσπα,ψήφισα "ηλεκτρονική" μιας και είναι πιο "κοντά" στο είδος....αλλά το "ηλεκτρονική" είναι πολύ γενικό γιατί υπάρχουν πολλά είδη ;)

 

Προσωπικά από ηλεκτρονική ακούω synth-pop,hi-NRG,Italo Disco,House/Acid House....επίσης από πιο ροκ ήχο προτιμώ New Wave,Post-Punk,αλλά και κάποια Indie Pop-Rock,όπως επίσης και AOR,αλλά και Glam metal (το μοναδικό είδος μέταλ που μ'αρέσει)

 

 

Και φυσικά η αγαπημένη μου δεκαετία στη μουσική είναι προφανώς τα 80s :respect: :respect: :respect:

Επεξεργασία από 1530
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3658 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Σε ενα γενικοτερο πλαισιο, ολα τα συγκροτηματα που μου παραθετεις, ειχαν στοιχεια ραπ στο "μεταλ" τους, γι αυτο και κατηγοριοποιηθηκαν στη νου μεταλ.

Η System έχουν; Δε θα το έλεγα. Έχουν στοιχεία ραπ, αλλά όχι τόσο έντονα. Έχουν, σε γενικές γραμμές, πιο σκληρό ήχο από μια rap metal μπάντα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2123
  • Reputation:   20705
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4555 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Η System έχουν; Δε θα το έλεγα. Έχουν στοιχεία ραπ, αλλά όχι τόσο έντονα. Έχουν, σε γενικές γραμμές, πιο σκληρό ήχο από μια rap metal μπάντα.

Δεν καταλαβαινω. Εχουν, ή δεν εχουν? :P

 

Σκληρο, μαλακό, δεν ειπαμε οτι ειναι και ραπάδες οι ανθρωποι, αλλού εχουν σκληρο ηχο, αλλού πιο μαλακό, αλλού και στοιχεία ραπ.

Τεσπα, παρε ενα παραδειγμα https://www.youtube.com/watch?v=zUzd9KyIDrM

Αν παλι δεν πεισθηκες, παω πασο. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27519
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5723 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Οτιδήποτε μου δίνει δύναμη να συνεχίσω, οτιδήποτε με κάνει να τρέξω άλλο ένα χιλιόμετρο, οτιδήποτε με ωθήσει να κολυμπήσω παραπάνω, γενικώς οτιδήποτε με κάνει να πάω τον εαυτό μου ένα βήμα παραπέρα. 

 

Συνήθως rock  , metal αι φυσικά η αγαπημένη μου reggae.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3658 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Δεν καταλαβαινω. Εχουν, ή δεν εχουν? :P

 

Σκληρο, μαλακό, δεν ειπαμε οτι ειναι και ραπάδες οι ανθρωποι, αλλού εχουν σκληρο ηχο, αλλού πιο μαλακό, αλλού και στοιχεία ραπ.

Τεσπα, παρε ενα παραδειγμα https://www.youtube.com/watch?v=zUzd9KyIDrM

Αν παλι δεν πεισθηκες, παω πασο. :)

Μιλούσα γενικά για τις μπάντες nu metal. Ας το αφήσουμε όμως εδώ, γιατί δεν καταλήγουμε κάπου.

 

Όσον αφορά τους SOAD είμαι τεράστιος φαν. Και αν αυτό το τραγούδι έχει ραπ επιρροές, εγώ είμαι τούφα από τα μαλλιά του Serj. Αυτή τη στιγμή είμαι πολύ κουρασμένος για να βάλω μπρος τη μνήμη μου, αλλά δε νομίζω ότι υπάρχει κάποιο τραγούδι τους με ραπ επιρροές.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121004
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6346 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

girl_dj.jpg

 

Electronik (πλέον από progressive trance μέχρι hardstyle & chillstep) και μετά ορχηστρικά (OST). Ύστερα όλα τα υπόλοιπα (επικό μέταλ, indie κτλπ).

:dj:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5062 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Δεν περιορίζομαι από είδη, αν το τραγούδι μου αρέσει αυτό αρκεί. Έχω βέβαια μεγαλύτερη προτίμηση σε alternative rock.

 

Μερικά πρόσφατα τραγούδια που μπήκαν στην playlist είναι μπιτάκια, rap και k-pop.

 

Και για να κλείσουμε με ποιότητα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23361
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3778 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Οτιδήποτε μου δίνει δύναμη να συνεχίσω, οτιδήποτε με κάνει να τρέξω άλλο ένα χιλιόμετρο, οτιδήποτε με ωθήσει να κολυμπήσω παραπάνω, γενικώς οτιδήποτε με κάνει να πάω τον εαυτό μου ένα βήμα παραπέρα. 

 

Συνήθως rock  , metal αι φυσικά η αγαπημένη μου reggae.

 

το THE EYE OF THE TIGER ακούς μόνο σε τρεις διαφορετικές εκτελέσεις;

 

στην original σε μέταλ και σε reggae;

Επεξεργασία από totally_wired
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  28737
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1410
  • Reputation:   6917
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4075 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  84

@Paliakoudis Βάλε στο poll και δεκαετίες αν θες :) Διότι το κάθε μουσικό είδος διαφέρει από δεκαετία σε δεκαετία. :rainbow:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27519
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5723 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

το THE EYE OF THE TIGER ακούς μόνο σε τρεις διαφορετικές εκτελέσεις;

 

στην original σε μέταλ και σε reggae;

 

Υπάρχει και το Burning Heart των Survivor. Βασικά μόνο αυτά τα δύο. :)

 

Πέρα από την πλάκα, ακούω πολλά και διάφορα.Από τους τρεις τελευταίους δίσκους των Accept μέχρι τον τελευταίο του Stepen Marley.    Αλλά πάντα μα πάντα όταν τρέχω, τα τελευταία χιλιόμετρα, παίζει το LONELINESS OF THE LONG DISTANCE RUNNER. Τι κομματάρα θεέ μου. Δεν έπρεπε να το θυμηθώ. Πάει πορώθηκα τώρα. Φεύγω πάω για τρέξιμο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  21842
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  1519
  • Reputation:   9673
  • Achievement Points:  1519
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4639 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Καλό τραγούδι να 'ναι και εγώ θα το ακούσω. Μου αρέσει σαν είδος η ροκ, κυρίως η κλασσική, κάποια metal κομμάτια, πολύ soundtrack (!!!), disco (αγαπάμε 70'ς και 80'ς), μιχαλάκης Jackson (πάλι 80'ς), αλλά δε μπορώ να αρνηθώ ότι καθοριστική για τη ζωή μου υπήρξε η ελληνική μουσική (σαν τη cultίλα των 90'ς δεν υπάρχει!!!). από 'κει και πέρα, ό,τι προστάζει η διάθεση.

 

Στον αντίποδα,rap, r'n'b και έντεχνο... ΚΑΙΑΔΑΣ! ειδικά το έντεχνο.... φλύκτενες, λέμε!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  28737
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1410
  • Reputation:   6917
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4075 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  84

Καλό τραγούδι να 'ναι και εγώ θα το ακούσω. Μου αρέσει σαν είδος η ροκ, κυρίως η κλασσική, κάποια metal κομμάτια, πολύ soundtrack (!!!), disco (αγαπάμε 70'ς και 80'ς), μιχαλάκης Jackson (πάλι 80'ς), αλλά δε μπορώ να αρνηθώ ότι καθοριστική για τη ζωή μου υπήρξε η ελληνική μουσική (σαν τη cultίλα των 90'ς δεν υπάρχει!!!). από 'κει και πέρα, ό,τι προστάζει η διάθεση.

 

Στον αντίποδα,rap, r'n'b και έντεχνο... ΚΑΙΑΔΑΣ! ειδικά το έντεχνο.... φλύκτενες, λέμε!!!

 

 

Το "έντεχνο" αλήθεια πως μεταφράζετε,ποτέ δε κατάλαβα; "indie pop";;; :thinking:

 

 

Κατά τα άλλα όταν λες disco εννοείς την Αμερικάνικη "μαύρη" disco (late 70s-early 80s) η την Ευρωπαϊκή την italo disco (mid 80s); Ρωτάω γιατί πολλοί Έλληνες έχω προσέξει κάνουν το μεγάλο λάθος και αποκαλούν disco και τα 2 είδη ενώ είναι εντελώς διαφορετικά ηχητικά :wow:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  Αλλά πάντα μα πάντα όταν τρέχω, τα τελευταία χιλιόμετρα, παίζει το LONELINESS OF THE LONG DISTANCE RUNNER. 

 

Στα τελειώματα (εκεί που αναρωτιέσαι αν πλέον διαθέτεις δάχτυλα ποδών ή αν έχουν μετατραπεί σε σκόνη) ταιριάζει και το knights of cydonia.Ξεκινάει επιβλητικά,συνεχίζει αργά και καταλήγει σε μια θριαμβευτική λούπα κιθάρας  που σου δίνει την ορμή να τρέξεις σαν να έκανες πρωκτική εισπνοή κοκαΪνης.

Επεξεργασία από kuf
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3588 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μέταλ διαφόρων ειδών (μακρια απο nu) με νο1: thrash 

ροκ (κυρίως κλάσικ)

πανκ (με no1 προτιμηση τους Ramones)

Tom Waits(θεός υπεράνω ειδών)

 

οσο για τον αριθμο τραγουδιων που εχω, περιπου 31.000

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27519
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5723 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Στα τελειώματα (εκεί που αναρωτιέσαι αν πλέον διαθέτεις δάχτυλα ποδών ή αν έχουν μετατραπεί σε σκόνη) ταιριάζει και το knights of cydonia.Ξεκινάει επιβλητικά,συνεχίζει αργά και καταλήγει σε μια θριαμβευτική λούπα κιθάρας  που σου δίνει την ορμή να τρέξεις σαν να έκανες πρωκτική εισπνοή κοκαΪνης.

 

 

Άμα ακούσω Muse όταν τρέχω, δεν θα κάνω ούτε δέκα μέτρα παραπάνω. Thanks για την πρόταση πάντως.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  31
  • Content Count:  1635
  • Reputation:   9632
  • Achievement Points:  1635
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4696 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

@Paliakoudis Βάλε στο poll και δεκαετίες αν θες :) Διότι το κάθε μουσικό είδος διαφέρει από δεκαετία σε δεκαετία. :rainbow:

Έχω στα 2 πρώτα σε παρένθεση τα "παρακλάδια". Ουσιαστικά κι αυτά χωρίζονται χρονικά. Άμα βάλω και 10ετείες θα μπερδευτεί πολύ.

 

Όντως ξέχασα κάποια είδη, αλλά του ..., πόσα υπάρχουν; :blush:

 

οσο για τον αριθμο τραγουδιων που εχω, περιπου 31.000

 

31Κ;

 

Υπάρχουν τόσα;

Πόσο χώρο πιάνουν και που τα 'χεις αποθηκευμένα; Σε servers της google; :wow:

Αν το κάθε κομμάτι είναι πχ 4 λεπτά, τότε μιλάμε για 86 και κάτι μέρες ασταμάτητα μουσική. :wow:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29883
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  532
  • Reputation:   3125
  • Achievement Points:  533
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3746 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Τα παντα ακουω αλλα μου αρεσουν ιδιατερα η Rock ((Metallica, Guns, Doors, e.t.c.) και Pop Michael Jackson

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  28737
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1410
  • Reputation:   6917
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4075 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  84

@Paliakoudis Γιατί σου κάνει εντύπωση;;; Έστω ότι το κάθε LP έχει χοντρικά 10 tracks...άρα μιλάμε για 3100 LPs. Που σίγουρα υπάρχουν τόσα...εμένα προσωπικά δε μου κάνει εντύπωση :)

 

Άσε που μπορεί να μην είναι απαραίτητα μόνο LPs αλλά και διάσπαρτα τραγούδια από δω και από κει,οπότε μου φαίνεται λογικός ο αριθμός.

 

Και είναι και πόσο μουσική ακούει ο καθένας...εγώ π.χ. κατά μέσο όρο ακούω γύρω στα 200-220 τραγούδια (4λεπτα) ημερισίως  ;)

 

 

Αλλά παρακλάδια δεν έχει μόνο η ροκ,αλλά και η hip-hop και η ηλεκτρονική και όλες...γενικά είναι όντως πολύ μπέρδεμα...οπότε ας το έτσι :D

 

 

 

 

@rorschach Αν σου πω ότι σε είχα κόψει ότι ακούς Όπερα και Κλασική; :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22389
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  254
  • Reputation:   3079
  • Achievement Points:  254
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4616 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Οτιδήποτε μου δίνει δύναμη να συνεχίσω, οτιδήποτε με κάνει να τρέξω άλλο ένα χιλιόμετρο, οτιδήποτε με ωθήσει να κολυμπήσω παραπάνω, γενικώς οτιδήποτε με κάνει να πάω τον εαυτό μου ένα βήμα παραπέρα. 

 

Συνήθως rock  , metal αι φυσικά η αγαπημένη μου reggae.

 

10 hours (γιατί μη μου πεις ότι τρέχεις λιγότερο) non-stop motivational speech by Scott Adkins?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28702
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4813 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

αν υπαρχει ενα τραγουδι που μπορει να σε ανεβασει να δωσεις το κατι παραπανω στο τελος,χωρις αργες εισαγωγες και που να μπαινει με τη μια στο πορωτικο μερος τοτε ειναι αυτο ! Αντε και αυτο :P αντε και αυτο! εννοειται και αυτο!!και πως να ξεχασει κανεις αυτο! ή αυτο (πιο επικο απο την original version,ω ναι)!Καλα κι αυτο δεν παει πισω :P Aυτα :P

 

 

:obelix:

Επεξεργασία από dimious
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27519
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5723 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

10 hours (γιατί μη μου πεις ότι τρέχεις λιγότερο) non-stop motivational speech by Scott Adkins?

 

10 hours τις off μέρες. Για ξεκούραση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3588 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

31Κ;

 

Υπάρχουν τόσα;

Πόσο χώρο πιάνουν και που τα 'χεις αποθηκευμένα; Σε servers της google; :wow:

Αν το κάθε κομμάτι είναι πχ 4 λεπτά, τότε μιλάμε για 86 και κάτι μέρες ασταμάτητα μουσική. :wow:

 

170 GB είναι μόνο, τι να πουν κι άλλοι που έχουν γεμίσει εξωτερικούς σκληρούς

Επεξεργασία από rorschach
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.