Μετάβαση στο περιεχόμενο

Καλησπερα !


koskinas

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  27804
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  12
  • Reputation:   135
  • Achievement Points:  12
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4117 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Γεια σας.

Επεξεργασία από koskinas
  • Like 15
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4675
  • Reputation:   26512
  • Achievement Points:  4709
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6210 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Καλωσήρθες κι εδώ Δημήτρη, είσαι στο σωστό μέρος :D

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13046
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1462
  • Reputation:   15458
  • Achievement Points:  1467
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5001 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Καλώς ήλθες κι εδώ Δημήτρη! Καλά να περάσεις με την κομιξοπαρέα μας!!!

 

Υ.Γ. Αν έχεις ακόμη το Χρυσό Αγόρι #3 αλλά στα 5 ευρώ, όσο αξίζει δηλαδή θα το ήθελα....αλλά το ποσό που το δίνεις είναι εξωπραγματικό!!!

http://www.ebay.com/itm/-3-GREEK-COMIC-VERY-RARE-PHANTOM-1987-/251395302083

 

Φιλικά, ο Θείος!

  • Like 13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36526
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5415 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Καλώς μας ήρθες έκανες ότι καλύτερο.Θα βρεις καλή παρέα.

Αλλά αλήθεια λίγο τσιμπημένη η τιμή.Αρε θείο όλους τους ξέρεις πια.Μα ποιος είσαι,ο Σκρουτζ είσαι; 

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  27235
  • Group:  Members
  • Topic Count:  48
  • Content Count:  1360
  • Reputation:   9719
  • Achievement Points:  1360
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4173 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Καλώς όρισες στην παρέα μας! Για οποιαδήποτε απορία μην διστάσεις να μας ρωτήσεις! :beer2:

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  27804
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  12
  • Reputation:   135
  • Achievement Points:  12
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4117 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Αυτα τα πράγματα ειναι καθαρά υποκειμενικά. Αν βρεθώ σε ανάγκη και πεινάω, και χρειαστώ 5 ευρο να παρω ενα burger, ok θα το σκεφτώ...απο την στιγμή όμως που το φιλάω εδω και 20 χρονια σε ενα φακελάκι ξαπλα σαν μωρό, με 5 ουτε για ανάγνωση δεν το δινω :P

Τεσπα, εγω μια καλησπέρα ήθελα να πω, και Καλή Εβδομάδα φυσικα !

Επεξεργασία από koskinas
  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35883
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5287 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Αυτα τα πράγματα ειναι καθαρά υποκειμενικά. Αν βρεθώ σε ανάγκη και πεινάω, και χρειαστώ 5 ευρο να παρω ενα burger, ok θα το σκεφτώ...απο την στιγμή όμως που το φιλάω εδω και 20 χρονια σε ενα φακελάκι ξαπλα σαν μωρό, με 5 ουτε για ανάγνωση δεν το δινω :P

Τεσπα, εγω μια καλησπέρα ήθελα να πω, και Καλή Εβδομάδα φυσικα !

 

Καλωσόρισες :welcome2:, φίλε, στο φόρουμ τών κομικσομανών. Σου εύχομαι συχνή και ουσιαστική συμμετοχή.

 

΄Οσο για την υποκειμενική αξία τών κόμικς, ασφαλώς είναι σημαντική για τον συλλέκτη, αλλά, αν απέχει πολύ από την αντικειμενική, του στερεί, πρακτικά, τη δυνατότητα να τα πουλήσει. Η γνώμη μου φυσικά είναι θεωρητική γιατί δεν έχω πουλήσει ποτέ σχεδόν κόμικς (με μοναδική εξαίρεση μια φορά που βρέθηκα με δύο ολοκαίνουργια αντίτυπα τού ίδιου τόμου).

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  27804
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  12
  • Reputation:   135
  • Achievement Points:  12
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4117 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Η αλήθεια ειναι ούτε εγω εχω πουλήσει κομιξ, και βασικά δεν με ενδιαφέρει κιόλας αν θα τα πουλήσω γιατι δεν σκοπεύω να ζήσω απο τα 60-70 ευρο που θα βγάλω για ολη μου την ζωή. Δεδομένου φυσικά οτι ουδέποτε ανέβασα link δημοπρασίας, και εγω μια καλησπέρα σας είπα, δεν ενδιαφέρομαι να δικαιολογήσω το γιατι μετα απο 26 χρόνια μπορεί να θέλω ενα Χ ποσο για ενα περιοδικό που ειναι σε τέλεια κατάσταση. Άμα κάποιος το θέλει, εδώ ειναι, δεν το εχω για πέταμα η για χάρισμα, ειναι σε τέλεια κατάσταση και ειναι μοναδικό. Άμα δεν το θελει, ας μην το θέλει...δεν κατάλαβα γιατι πρεπει να το δώσω φτηνά και τι νόημα εχει μια τέτοια συζήτηση....εγω δηλαδή που μαζεύω Star Wars Micro Collection tou 1984 γιατι να μου ζητάνε 150 ευρο για ενα Xwing ενώ η τιμή ηταν 15 το 84 ?!!! 

Τεσπα, αμα σου φαίνεται ακριβό το Χρυσο Αγορι φιλε μου Θείο, πόνταρε εδω τοτε...

http://www.ebay.com/itm/251395293819?ssPageName=STRK:MESELX:IT&_trksid=p3984.m1555.l2649

:yahoo:

Επεξεργασία από koskinas
  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36526
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5415 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Φίλε Γιώργο μην αρπάζεσαι ο Θείος και εγώ φιλικά το επισημάναμε αλλά και εμείς ακόμα δεν μπήκες και...αυτό το γεγονός μη σε σταματά να λες τις απόψεις όλοι μια παρέα είμαστε.

  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35883
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5287 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Ναι, ειλικρινά, δεν κατάλαβα κι εγώ, όπως και ο Παναγιώτης, την αντίδρασή σου, φίλε Γιώργο.  Μια άποψη διατύπωσα, συμβουλευτικά και τίποτε παραπάνω. ΄Ισως σαν ουσιαστικά νέο μέλος (αν και έχεις εγγραφεί από τον Γενάρη τού 2013) δεν μας ξέρεις καλά για να καταλάβεις ότι όσοι συμμετέχουμε ενεργά στο GC και στην ΛΕΦΙΚ, που καλό θα ήταν να την επισκεφθείς κάποια στιγμή, αν δεν το έχεις κάνει ήδη, είμαστε φίλοι και ανταλλάσσουμε απόψεις φιλικά πάντα. Τα κόμικς σου είναι δικά σου και μπορείς να τα κρατήσεις και να τα χαίρεσαι ή να επιχειρήσεις να πουλήσεις όσα από αυτά δεν θέλεις. Το αν θα πετύχεις την τιμή που επιδιώκεις είναι κάτι που εξαρτάται από τους νόμους τής προσφοράς και τής ζήτησης.

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  466
  • Group:  Members
  • Topic Count:  65
  • Content Count:  920
  • Reputation:   7715
  • Achievement Points:  950
  • Days Won:  1
  • With Us For:  6351 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Ευκαιρία έψαχνε ο Θείος να βρει από κοντά κάποιον από τους Σούπερ Πωλητές του Ebay.

Ε λοιπόν την βρήκε και μπράβο του του λαγωνικού που έκανε τον συσχετισμό  :hawkeye:

 

Ναι ρε Δημήτρη το ποσό είναι υπερβολικό. Είναι για Αμερικανάκια και μόνο.

Σαφώς δικαίωμα σου να το βάλεις αλλά από την άλλη δικαίωμα και στον σχολιασμό. Εδώ και τώρα που σε βρήκαν.

Ειδικά εδώ αφού πίσω από τις λέξεις άφησες να εννοηθεί ότι σε ενδιαφέρει να "μοιραστείς" μερικά τεύχη με τα μέλη του forum. 

 

Το άσχημο όμως, για μένα πάντα, είναι ο τρόπος που διάλεξες για να απαντήσεις ή να μην απαντήσεις καλύτερα.

Πέρα από τα ψυχολογικά, θέλει δεν θέλει ,πεινάω είμαι χορτάτος, δεν χαρίζω,  καταλήγουμε ότι για ένα τεύχος Χρυσό Αγόρι Άριστο πάντως  σε κατάσταση κλπ. θέλεις 80€.

ΟΚ φάουλ  να τα ζητάς πόσο μάλλον να νομίζεις ότι το τεκμηριώνεις, με αυτά που γράφεις, σε ένα forum φίλων συλλεκτών και αγοραστών κόμικς.

 

Σχετικά με το original art που  στο άσχετο στέλνεις τον Θείο να δει δεν μπορώ να πω κάτι παρά...ότι είναι άσχετο με την κουβέντα.

 

Just my 2cents και καλή συνέχεια  :havefun:

 

 

 

 

  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  27804
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  12
  • Reputation:   135
  • Achievement Points:  12
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4117 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω την επιθετικότητα σήμερα στο απλο καλησπέρα που σας είπα. Καταρχάς δεν απευθύνθηκα πριν στον "The Grandpa" αλλα στον Θειο Σκρουτζ, και εχω ερθει και στην λεσχη και ειμαι και μαλιστα σε καποιες φωτογραφιες σας.

 

Για το θέμα της τιμής, το οποίο προέκυψε απο το πουθενά...δηλαδή αν εγω θελω κατι που έχει ενας απο εσας βρε παιδιά και το δίνετε 10, ειναι λογικό να το διεκδικήσω με 1 επειδή τοσο θεωρώ οτι αξίζει ? Μα τι λεμε τώρα ? Γίνεται να υποχρεώσεις κάποιον να πουλήσει στην τιμή που θες με το ζόρι ? Τοτε εφαρμόστε αυτή την τακτική στο Μοναστηράκι, γιατι την Κυριακή που ηθελα να παρω κανα τευχακι Κομιξ, μου τα δίνανε 15 ευρο το ενα, και ηταν και κατουρημένα, σκισμένα, τσαλακωμένα, κτλ...2-3 ευρο κάνανε στο περίπτερο όμως !

 

Για το Χρυσο Αγορι, ειχα μια πολυ καλη προσφορά, κοντα στην τιμη που ζητούσα αρχικά, αλλα διαπίστωσα οτι δεν ήθελα να το αποχωριστώ. Το γουστάρω και δεν πεθαίνω να το δώσω. Και αν το δωσω να το δώσω και να μην το μετανιώσω μετα, γιατι αυτο το τεύχος δεν θα το ξαναδώ ποτε σε αυτη την ποιότητα. Αμα θεωρείτε οτι ειναι κριτήριο για να εισαι συλλέκτης κόμικ και comic fan το να πουλάς φτηνά τα κόμικ σου θα διαφωνήσω. Εγω προσωπικά δεν μπορώ πια να περάσω απο το γραφειο στην κρεβατοκάμαρα χωρις να πηδάω κούτες και σκεφτικά να διώξω καποια πράγματα. Αλλα οχι εδω στο forum, και οχι με τους όρους του καθε ενός που δεν γνωρίζω...

 

Τελος παντον, δεν νομιζω εχει νοημα αυτη η συζήτηση και λυπάμαι πολυ για την εχθρική σταση σας.

Καλη συνεχεια.

Επεξεργασία από koskinas
  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35883
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5287 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Εγώ απάντησα γιατί έμμεσα το ποστ σου αναφερόταν και στο δικό μου. Από εκεί και πέρα σε συμβούλεψα, κι εγώ κι άλλοι παλιοί, να χαμηλώσεις τους τόνους για να ενταχθείς πιο ομαλά στο κλίμα που επικρατεί στο GC. Δεν μας άκουσες και συνεχίζεις τις κορόνες και τις ειρωνείες τού τύπου "Τοτε εφαρμόστε αυτή την τακτική στο Μοναστηράκι, γιατι την Κυριακή που ηθελα να παρω κανα τευχακι Κομιξ, μου τα δίνανε 15 ευρο το ενα, και ηταν και κατουρημένα, σκισμένα, τσαλακωμένα". Επιλογή σου και επιλογή δική μας -για τον εαυτό μου μιλάω τουλάχιστον- να μη μας αρέσει το στιλ σου. Προσωπικά πάντως δεν πρόκειται να απαντήσω ξανά σε τέτοιου ύφους καταχώρισή σου. Αν το κάνουν και άλλοι ίσως προσαρμοσθείς κι εσύ στο περιβάλλον τού Greekcomics. 

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  27804
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  12
  • Reputation:   135
  • Achievement Points:  12
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4117 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Εγώ μπήκα να διαβάσω ένα φόρουμ για κομιξ, και σας είπα μια καλησπέρα. Μέχρι εκεί. Καλή συνέχεια.

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55411
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5411 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

καλησπερα, καλως ήρθες, αν θες άραξε.. δεν εχει 2-3 μελη μονο το φορουμ... τελος παντων καλη συνέχεια κ σε σενα :P

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  29261
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  24
  • Reputation:   177
  • Achievement Points:  24
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4027 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Καλώς ήρθες

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.