Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΑΠΟΡΙΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΠΑΛΑΙΩΝ ΤΕΥΧΩΝ 'ΣΥΛΛΕΚΤΙΚΟ ΜΠΛΕΚ'


Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  10518
  • Group:  Members
  • Topic Count:  32
  • Content Count:  544
  • Reputation:   4970
  • Achievement Points:  544
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5423 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  10

Λοιπόν,σκοπεύω να αγοράσω τα 7 πρώτα τεύχη του περιοδικού 'Συλλεκτικό Μπλεκ'. :yes:

 

Στις μέρες μας,το περιοδικό 'Συλλεκτικό Μπλεκ' επανακυκλοφορεί με παλαιά τεύχη(όχι και τόσο παλαιά) και κάθε 

περιοδικό αναγράφει ότι μπορούμε να παραγγείλουμε παλαιά τεύχη του περιοδικού(από το 1-15 με 1,5ευρώ),οπότε είναι

μια καλή ευκαιρία για εμένα. :best:

 

Ωστόσο,η εταιρία 'ΠΕΡΙΟΔΙΚΟΣ ΤΥΠΟΣ' έχει κλείσει αλλά μήπως η ΛΙΘΟΤΥΠ Α.Ε. εκτός,από το να επανακυκλοφορεί παλαιά τεύχη της εταιρίας 'ΠΕΡΙΟΔΙΚΟΣ ΤΥΠΟΣ',ειδικεύεται και στο να αναλαμβάνει παραγγελίες παλιών τευχών εφόσον έχω ακούσει ότι σχεδόν όλα τα τεύχη του 'Συλλεκτικό Μπλεκ' είναι διαθέσιμα στις αποθήκες τους. :thinking:

 

Μήπως έχει παραγγείλει κανείς σας,πρόσφατα ή έχει τηλεφωνήσει στην ΛΙΘΟΤΥΠ Α.Ε. σχετικά με την διαθεσιμότητα παλαιών τευχών ή την αγορά τους;

 

 

 

 

 

 

EDIT:Αν δεν ισχύει πια,τότε θα ανοίξω ένα νέο θέμα στην κατηγορία <ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ>. :P

Επεξεργασία από Λοχαγός Μαρκ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  721
  • Content Count:  12981
  • Reputation:   104561
  • Achievement Points:  13001
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6058 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Ισχύει. Πάρε τηλέφωνο και ρώτα ποιά έχουνε. Όμως δεν νομίζω να τα στέλνουνε, πρέπει να πας εσύ από κει να τα πάρεις (ή κάποιος δικός σου).

 

:valtnino:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10518
  • Group:  Members
  • Topic Count:  32
  • Content Count:  544
  • Reputation:   4970
  • Achievement Points:  544
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5423 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  10

Ισχύει. Πάρε τηλέφωνο και ρώτα ποιά έχουνε. Όμως δεν νομίζω να τα στέλνουνε, πρέπει να πας εσύ από κει να τα πάρεις (ή κάποιος δικός σου).

 

:valtnino:

 

 

Σε ευχαριστώ για την πληροφορία αλλά πως το έμαθες;Εννοώ,επικοινώνησες μαζί τους; :thinking:

Επεξεργασία από Λοχαγός Μαρκ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  721
  • Content Count:  12981
  • Reputation:   104561
  • Achievement Points:  13001
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6058 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Είχα αγοράσει παλιότερα διάφορα τεύχη τους, αλλά και τώρα το ίδιο μου λένε άλλα μέλη που έρχονται σε επαφή μαζί τους.

 

:valtnino:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10518
  • Group:  Members
  • Topic Count:  32
  • Content Count:  544
  • Reputation:   4970
  • Achievement Points:  544
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5423 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  10

Είχα αγοράσει παλιότερα διάφορα τεύχη τους, αλλά και τώρα το ίδιο μου λένε άλλα μέλη που έρχονται σε επαφή μαζί τους.

 

:valtnino:

 

Αν είναι θα τους πάρω και εγώ τηλέφωνο αύριο,εκτός και αν είναι διακοπές... :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13734
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  62
  • Reputation:   937
  • Achievement Points:  62
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4898 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Εγω ειχα παει απο τα γραφεια τους στην Λεωφορο Συγγρου στον τριτο οροφο και μαζι με μια ευγενικη κυρια πηγαμε και με αφησε να ψαξω ολες τις ντουλαπες που ειχε τευχη Μπλεκ(αρκετα νουμερα αλλα οχι ολα και σιγουρα κανενα απο τα 7 πρωτα που θες) και πηρα γυρω στα 50 τευχη.Και στην τελικη τιμη (γιατι αλλα εκαναν 1,50€ και καποια 2€ μου εκανε εκπτωση ενα 20%,οποτε θεωρω οτι ηταν καλο deal!

 

Αυτα,ελπιζω να ομως να βρεις αυτα που ψαχνεις!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10518
  • Group:  Members
  • Topic Count:  32
  • Content Count:  544
  • Reputation:   4970
  • Achievement Points:  544
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5423 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  10

Εγω ειχα παει απο τα γραφεια τους στην Λεωφορο Συγγρου στον τριτο οροφο και μαζι με μια ευγενικη κυρια πηγαμε και με αφησε να ψαξω ολες τις ντουλαπες που ειχε τευχη Μπλεκ(αρκετα νουμερα αλλα οχι ολα και σιγουρα κανενα απο τα 7 πρωτα που θες) και πηρα γυρω στα 50 τευχη.Και στην τελικη τιμη (γιατι αλλα εκαναν 1,50€ και καποια 2€ μου εκανε εκπτωση ενα 20%,οποτε θεωρω οτι ηταν καλο deal!

 

Αυτα,ελπιζω να ομως να βρεις αυτα που ψαχνεις!

 

Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση,μάλλον δεν θα τα έχουν,σίγουρα,γιατί είναι σπάνια τεύχη.Αφού δεν τα βρήκες τότε,σιγά μην είναι και τώρα,εκτός και αν δεν τα πρόσεξες καλά(που δεν νομίζω). :P

 

Οπότε ένα νέο τόπικ στην κατηγορία <Αναζητήσεις> είναι ότι πρέπει.   :best:

Επεξεργασία από Λοχαγός Μαρκ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5320
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  715
  • Reputation:   6659
  • Achievement Points:  715
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5876 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Ας περιγράψω τη δική μου εμπειρία:

Πριν πολλά, πολλά χρόνια, όταν ήμουν 17-18 ετών, είχα πάρει τηλέφωνο στον ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΤΥΠΟ να ζητήσω κάποιους παλαιούς τόμους Μπλεκ (συγκεκριμένα ήθελα να κλείσω τα τεύχη που είχαν τις ιστορίες με τον Ερικ Καστέλ και δεν είχαν δημισιευθεί απ' τα STAR COMICS). Αφού με διαβεβαίωσαν για τη διαθεσιμότητα και τις ώρες που μπορούσα να περάσω ξεκίνησε το ... μακρύ ταξίδι απ' το Περιστέρι στη Λεωφ. Συγγρού, δεν υπήρχε και το μετρό βλέπεις εκείνη την εποχή. Αφού έφτασα στο 224 και ανέβηκα πάνω μια ευγενική κυρία μου έφερε τους τόμους που είχα ζητήσει. Όταν ρώτησα για το κόστος με έδιωξαν (!) και μου είπαν πως μου τους χαρίζουν :yahoo: και δε θέλουν χρήματα!

Απ' τη χαρά μου, καθώς εκείνες τις εποχές το χαρτζηλικι ήταν περιορισμένο, ξενίκισα περπατώντας και έφτασα ως το Σύνταγμα. Παράλληλα στο δρόμο μπόρεσα να διαβάσω κλεφτά τις ιστορίες. Στο λεωφορείο καθώς πιθανότατα θα ήμουν όρθιος και δε θα μπορούσα να διαβάσω.

 

:beer:

Επεξεργασία από jval
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26001
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  97
  • Content Count:  7145
  • Reputation:   85734
  • Achievement Points:  7165
  • Days Won:  165
  • With Us For:  4225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Λοχαγέ μου τα σέβη μου !!!  :soldier:

 

Παρε  τηλέφωνο στο 210 9567161 και ζητάς τον κ.Λούκα .Ειναι ευγενέστατος και εξυπηρετικός και θα σε κατατοπίσει .Μέχρι και τις αρχές καλοκαιριού ξέρω οτι έστελναν παραγγελίες και ταχυδρομικώς .Το τελευταίο διμηνο δεν ξέρω αν συνεχίζουν ΄.....

 

Υπάρχουν πάνω από 60 τεύχη (διαφορετικά) στο στοκ τους και ανάμεσα τους το  9 και το 10 από την πρώτη δεκάδα .

 

Τα τευχη από το 50 και κάτω τα δίνουν 1,5 euro ενω από το 50 και πάνω 2 euro.Στο σύνολο υπάρχει εξτρα έκπτωση 30 % !!!

 

Το καλύτερο θα ήταν αν μπορούσες να πας απο κεί.Δεν γνωρίζω αν έχουν κλείσει για καλοκαίρι (ή και οριστικά ....... :( ).

 

Ενα τηλεφωνο από μέρους σου θα ξεκαθαρίσει τα πράγματα.

 

:beer::)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.