Μετάβαση στο περιεχόμενο

Βιβλιοπωλειο


Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  12721
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  88
  • Content Count:  1922
  • Reputation:   17545
  • Achievement Points:  1922
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5073 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Καλησπερα,

 

Με λενε Γιαννη ( και ειμαι καλά ;) ) και ειμαι - εδω και 3 χρονια - ο ιδιοκτητης ενος βιβλιοπωλείου στην Καλλιθεα ( δεν βαζω επωνυμια/διευθυνση γιατι δεν ξερω αν επιτρεπεται απο τους κανονισμους του forum ). Παμε τωρα στο ψητο....

 

Καθοτι ημουν/ειμαι και θα ειμαι fan των comics, σκεφτομαι να τα συμπεριλαβω στην γκαμα του μαγαζιου μου. Εχω ηδη μια συνεργασια με την anubis, και εχω τα περισσοτερα τομακια που εχει βγαλει και τα υπολοιπα θα μπουν αμεσα.

 

Θα ηθελα την αποψη σας για το τι αλλο (απο comics) θα ηταν καλο να βαλω στο μαγαζι. Επειδη θελω να κινησω το μαγαζι προς μια hobby μορφη (εχω βαλει ηδη προϊοντα ΚΑΙΣΣΑ Magic,YGO,επιτραπεζια - περιμενω μεσα στη βδομαδα προϊοντα Games Workshop Warhammer/Warhammer 40K/Lord of the Rings - εχω μινιατουρες/μοντελα ITALERI κλπ), σκεφτομαι να βαλω τα εβδομαδιαια/μηνιαια τευχη της Anubis, τα Judge Dredd της SELINI.

 

Πραγματικα, ολες οι αποψεις θα μου ειναι πολυ χρησιμες, τοσο απο την πλευρα των επαγγελματιων του χωρου οσο και απο την πλευρα των απλων φιλων του αθληματος.

 

Ευχαριστω,

 

Γιαννης

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2393
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  594
  • Content Count:  6421
  • Reputation:   30826
  • Achievement Points:  6434
  • Days Won:  13
  • With Us For:  6190 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Γιάννη, θα σου πρότεινα να κάνεις ένα νέο θέμα στο ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ - ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ όπου εκεί θα αναφέρεις αναλυτικά για το μαγαζί σου (διεύθυνση, τηλέφωνα επικοινωνίας κλπ), όπως έχουμε κάνει σε άλλα μαγαζιά. Μετά σε εκείνο το θέμα θα μπορείς να ενημερώνεις για νέα του μαγαζιού, νέες παραλαβές κλπ. :)

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12721
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  88
  • Content Count:  1922
  • Reputation:   17545
  • Achievement Points:  1922
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5073 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Γεια σου Διονυση;;(το πιασα;),

 

Θα κανω και εκει την αναφορα μου, αν και δεν ξερω αν πρεπει να την κανω ακομα γιατι θα ειναι παρα πολυ μικρη; Τωρα περναω comics στο μαγαζι, μεχρι στιγμης ειχα δωσει βαση πιο πολυ στο κομματι "παιχνιδι".

 

Απευθυνόμενος και στους υπολοιπους, σκεφτομαι να φερω πραγματα απο εξωτερικο που δεν βρισκονται ευκολα ή και καθολου Ελλαδα. Αυτη είναι ομως σκεψη ακομα και αργει η υλοποιηση της, απλα θα ηθελα και να μου προτεινεται τιτλους/εκδοσεις που θα μπορουσα να φερω και πιστευετε οτι θα ειχαν κινηση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28730
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6457 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Βασικά Νίκο τον λένε, το dionik μάλλον υποθέτω είναι μισό επίθετο - μισό όνομα...

 

Τώρα περί του τί μπορείς να βάλεις για να συμπληρώσεις το κατάστημα σου, προφανώς έχει να κάνει και με το πόσο μπορείς να ανοιχτείς την δύσκολη αυτή εποχή και να μην πάρεις άσκοπα ρίσκα. Καλή η ερώτηση σου και νομίζω είσαι σε καλό μέρος, μέχρι να απαντήσουν οι πιο ειδικοί και άμεσα ενδιαφερόμενοι, μπορείς να πάρεις μάτι τις συζητήσεις των παιδιών για το τί τους αρέσει και τί ψάχνουν γενικά. Αν είναι να απλωθείς στα κόμικς γιατι να μείνεις μόνο σε μία εταιρεία και να μην πιάσεις και τις υπόλοιπες όπως Λιβάνη/Γράμματα, Μαμούθ και Τερζόπουλο για να μαζέψεις Αρκά/Ντίσνευ και όλα τα καλά της Μαμούθ (Λούκυ Λουκ, αστερίξ, ιζνογκουντ) που γενικά είναι εγγύηση. Μετά σαφώς καλό θα ήταν καλό ει δυνατόν να στηρίξεις και τις μικρότερες εγχώριες εταιρείες εκδόσεων κόμικς. Προσωπικά δεν ξέρω πως ακριβώς λειτουργεί η αγορά με ένα κατάστημα κόμικς/φιγούρες/κλπ οπότε όλα αυτά είναι σκέψεις του τί μου αρέσει να χαζεύω και τί περιμένω εγώ να δω σε ένα κατάστημα με κόμικς. Εκτ'ος από κόμικς ίσως και φιγούρες χαρακτήρων κλπ παρελκόμενα από χαρακτήρες κόμικς και γιατί όχι gaming stuff.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121019
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6358 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αν ψάχνεις το ποιες Ελληνικές εκδοτικές που ασχολούνται με τα κόμικς είναι ενεργές, τότε τσέκαρε μία:

 

~Νέα Ακτίνα

~Anubis

~Jemma Press

~Μαμούθ Κόμιξ

~Γράμματα / Γνώση

~Selini

~Comicworld

~Comicdom Press

~In-K Citu

~Ένατη Διάσταση

~Helm

~Τόπος

~ΚΨΜ

 

Τσέκαρε και μία γενικά:

http://www.greekcomi...p?showforum=143

 

:best:

 

Τώρα για ξένα...δεν ξέρω...καλύτερα να ασχοληθείς σε πρώτη φάση με τα ελληνόφωνα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2393
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  594
  • Content Count:  6421
  • Reputation:   30826
  • Achievement Points:  6434
  • Days Won:  13
  • With Us For:  6190 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Νίκος ;)

 

Οκ, μπορείς να κάνεις το θέμα όταν μαζέψεις αρκετό υλικό. :)

 

edit: Με πρόλαβαν :P

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  31
  • Content Count:  1635
  • Reputation:   9632
  • Achievement Points:  1635
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4708 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Αν θες ξένα, έχω να σου προτείνω Fantagraphics με τα κλασικά, δηλαδή Popeye του Segar, Mickey Mouse του Gottfredson, Donald Duck του Barks κλπ...

Επίσης αν θες τομάκια μάνγκα από την αμερικάνικη Viz, και βέβαια αμερικάνικα υπερηρωικά που όμως δεν ξέρω να σου πω, είμαι άσχετος για αυτό :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39535
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5073 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Νομίζω ότι όσον αφορά τα ελληνικά ή τα μεταφρασμένα, ο Ορέστης σε κάλυψε πλήρως. Από ξένα, ξεκίνησε σιγά σιγά με Marvel και DC και εκμεταλλεύσου τις ταινίες που έχουν βγει ή θα βγουν (Avengers, Spider-man, Batman). Και φυσικά, φέρε manga που νομίζω ότι πάντα θα πουλάνε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12721
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  88
  • Content Count:  1922
  • Reputation:   17545
  • Achievement Points:  1922
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5073 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Απο Marvel και DC προτεινετε τομακια (TPBs) ή τεύχη; Φανταζομαι οτι με τα τεύχη θα χαθώ στον ογκο και στη ποικιλια....

 

Επειδή ο σκοπός της πιθανης αγοράς θα ειναι η πωληση, γνωρίζετε απο που μπορώ να αγοράσω με τιμές χονδρικής (με εκπτωση) ;

 

Τέλος θα ηθελα βοηθεια στα Manga γιατι εκει δεν εχω πραγματικά καμια ιδέα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  466
  • Group:  Members
  • Topic Count:  65
  • Content Count:  920
  • Reputation:   7718
  • Achievement Points:  950
  • Days Won:  1
  • With Us For:  6362 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Είναι πολύ ωραίο όταν το Hobby μπορεί να γίνει εργασία και να αποφέρει κέρδος. :yahoo:

Είναι πολύ άσχημο όταν το Hobby και η καλή διάθεση σε οδηγήσει σε αδιέξοδα οικονομικά. :reap:

 

Θα μου επιτρέψεις με όλο το θάρρος (της μη γνωριμίας μας) να σε τρομάξω λίγο.

 

Εγώ στο υποθετικό δικό μου μαγαζί

Δεν θα έφερνα Anubis και ότι μπορεί να βρεθεί στο περίπτερο και σε φακελάκια προσφορών.

 

Δεν θα έφερνα τίποτα που η εταιρεία το πουλάει στα γραφεία της και στα Con (έστω στο Con) μισοτιμής για την πάρτη της.

 

Δεν θα έφερνα τίποτα που η τιμή του μπορεί σε ένα βράδυ να πέσει και εγώ να φάω το stock ή να τρέχω 30 μέρες για ένα πιστωτικό έκπτωσης που … «θα στο δώσουμε αν πάρεις αλλά 1000 euro εμπόρευμα).

 

Δεν θα έφερνα τίποτα που ο πελάτης θα μπορεί να το βρει φθηνότερα από το μαγικό χώρο του Internet.

 

Δεν θα έφερνα ότι μου προτείνουν αριστερά και δεξιά άτομα που ανάθεμα και αν θα περάσουν έξω από το μαγαζί. Sorry guys που γράψατε παραπάνω αλλά αυτή είναι η αλήθεια. :angel:

 

Χονδρικές που ζητάς δεν υπάρχουν στις ξένες εκδόσεις. Πάντα θα υπάρχει ο φθηνότερος στο εξωτερικό που θα έχει και free shiping.

 

Το μόνο που μπορεί να σε βοηθήσει είναι η γνώση και η απόκτηση επαφών για να αγοράσεις και να πουλήσεις.

 

Αντέχεις να πληρώνεις μέχρι να μάθεις ?

 

Τέλος αν θέλεις απαντήσεις στο τι να φέρεις γιατί εγώ σου είπα τι ΝΑ ΜΗΝ φέρεις ρώτα στους πελάτες που ήδη έχεις. Μην ρωτάς σε ένα forum που πολύ απλά ψωνίζει από το internet.

 

Για να φανώ και λίγο θετικός έστω στο τέλος. Φέρε Λούκυ Λουκ, Asterix, Τεν τεν.

Τίτλους που έχουν γίνει κλασικοί και θα πουλάνε συνέχεια.

Έχεις και τα Anubis ήδη. Δες πως πάει βάλε το κάτω αντικειμενικά και αν μένει κάτι τότε ικανοποίησε τα γούστα....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10732
  • Group:  Members
  • Topic Count:  45
  • Content Count:  1278
  • Reputation:   12957
  • Achievement Points:  1328
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5400 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  124

Ο crc τα' πε λίγο πολύ όλα.

 

Εγώ όταν άνοιξα το δικό μου μαγαζί και ρώτησα 1-2 επαγγελματίες (πρώην) βρήκα τα στόματα κλειστά κι ένα στυλ "αφού έφαγα τα μούτρα μου πρέπει να τα φας κι εσύ".

Δεν μπορεί μια απόφασή σου που θα σου κοστίσει σε χρήμα κι αυτή την εποχή είναι πολύ υψηλού ρίσκου να στηριχθεί σε απόψεις ανθρώπων που δεν ξέρεις και που το πιθανότερο να μην ανήκουν στο target group που έχεις.

 

Αν θες και στο επιτρέπει το πρόγραμμά σου μπορείς να περάσεις από το μαγαζί μου κάποιο απόγευμα για να σου πω τις δικές μου εμπειρίες, τι μου βγήκε και τι έκανα λάθος αυτά τα 3 χρόνια

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8665
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5466 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Πρωτα απο ολα ξεκινα με μια καλη ιστοσελιδα γιατι μη ξεχνας οτι με τα κομικς δεν ασχολουνται μονο στην Αθηνα αλλα και σε ολη την Ελλαδα οποτε δεν θες να περιορισεις το αγοραστικο σου κοινο.Επισης να συμφωνησω μη μπεις στο κοπο να φερεις back issues απο παλιες σειρες η αμα αποφασισεις να κανεις κατι τετοιο φερνε και πουλα τα σαν σετ και οχι σαν τεμαχια(25 τευχη πχ amazing spider-man χωρις κενα) αλλιως θα χεις προβλημα(ασε που θελει πολυ χρονο να ασχολεισαι με το τι μεμονωμενα τευχη λοιπουν σε καποιον).Επισης φερνε πραγματα τα οποια ειναι δυσκολο να παρει καποιος μονος του απο το internet γιατι τα μεταφορικα σκοτωνουν.Οπως ας πουμε comic book posters που δεν αγοραζονται απο το ebay γιατι τα ταχυδρομικα βγαινουν 2-3 φορες η αξια του προιοντος.Το ιδιο ισχυει και για φιγουρες, αγαλματιδια και τετοια αλλα θελει και προσοχη γιατι οι καιροι ειναι δυσκολοι για ολους και η αγοραστικη δυναχη εχει μειωθει παααρα πολυ..Oσον αφορα trades,hardcovers,τομους και τα συναφη μπορεις να δοκιμασεις να φερεις καθως ειναι πιο πιθανο να φυγουνε.Επισης δεν θα πειραζε να μοιραζες και κανα φυλλαδιο κοντα σε κανα σινεμα οταν γινονται προβολες κομικσικων ταινων τυπου avengers,spider-man,dark knight μπας και ενδιαφερθει κανενας πιτσιρικας.Παντως αν θες τη γνωμη μου δεν αξιζει να ριξεις λεφτα για κομικς στην Ελλαδα,μικρο αγοραστικο κοινο,τα κομικ shops του εξωτερκου ειναι ασυναγωνιστα και δεν ξερω κατα ποσο θα ηταν κερδοφορα μια τετοια κινηση αλλα οπως και χει good luck!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12800
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  33
  • Reputation:   287
  • Achievement Points:  36
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5061 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Καλό ξεκίνημα στα βαθιά φίλε Γιάννη

Στο χωριό μου λένε, σιγά σιγά γίνετε η αγουρίδα μέλι.. :rainbow:

Η εποχή είναι δύσκολη κ το κάθε άτομο πλέον,ακόμη κ πιτσιρικάς, αγοράζει λίγα κ συγκεκριμένα πράγματα.

Φυσικά κ μην απογοητεύεσε αντίθετα πρέπει να γίνεις πιο δυνατός κ να κινηθείς έξυπνα.

Το βασικό που κοιτάει κάποιος είναι πρώτα οι τιμές κ μετά να βλέπει ότι υπάρχει πάντα πράμα στο μαγαζί

γιατί εδώ στην Ελλάδα ποτέ δεν πάμε σε κάτι συγκεκριμένο κ αν πάμε θέλουμε να δούμε κ να πάρουμε κι άλλα

κι όταν βλέπουμε ότι κάποιος φέρνει συνέχεια πράμα πηγαίνουμε τακτικά μπας κ βρούμε κάτι καλό..

κ με καιρό μια σελιδούλα στο ιντερνετ χρειάζετε.

Αυτή είναι η γνώμη μου. Βέβαια να ακούσεις κ κάποιους έμπειρους που είναι χρόνια (στο κουρμπέτι) στην αγορά.

Ποιες ένα μπυρόνι τώρα για να δροσιστείς :beer7:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12721
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  88
  • Content Count:  1922
  • Reputation:   17545
  • Achievement Points:  1922
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5073 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Προσπαθωντας να κωδικοποιησω αυτα που διαβασα :

 

1. Δεν υπηρχε περιπτωση να φτιαξω ενα αμιγως κομιξαδικο. Καταλαβαινω οτι το κοινο ειναι μικρο. Απλα θελω να προσθεσω ενα ειδος στα υφισταμενα.

2. Site εχω σκοπο να φτιαξω αμεσα.

3. Σκεφτομαι οτι για να ζουν καποια κομιξαδικα (πχ Jemma), θα υπαρχει μια πιτα απο την οποια μπορω να παρω ενα μικρο κομματι

4. Η αληθεια ειναι οτι περα απο Ελληνικα, το ζορι ειναι να βρεις μια αξιοπιστη πηγη στο εξωτερικο η οποια να σου προσφερει καλες τιμες και γρηγορη/φτηνη παραδοση. Αν εχει κανεις τιποτα υποψη του σε αυτον τον τομεα, κερναω τσιπουρακι!

 

@adams Τι ωραριο εχεις;

Επεξεργασία από jpentz
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121019
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6358 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μπα, μη νομίζεις ότι είναι τρομερά μεγάλη η εν λόγω πίτα, κυρίως λόγω της άγνοιας του αναγνωστικού κοινού που ψωνίζει κόμικς κυρίως μέσω περιπτέρου άντε και του con ή σε τίποτα μεταχειρισμένα. Μέσα στα 3 τελευταία χρόνια κλείσαν πάνω από ΔΕΚΑ κομιξάδικα...Πλέον μονάχα η Αθήνα και η Πάτρα έχουν κομιξάδικα (ναι, άνοιξαν δύο, το άλλο ήταν το Star του Άγγελου) ενώ η Θεσσαλονίκη έμεινε χωρίς. Δες τα λουκέτα στη 2η σελίδα...

 

http://www.greekcomi...hp?showforum=64

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28730
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6457 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Η μόνη πίτα που κινείται νομίζω αυτή την περίοδο είναι οι τίμιοι φορολογούμενοι και ο μόνος σκύλος που τρώει (αλλά αμφιβάλω αν ποτέ χορταίνει) είναι το κράτος και η εφορία. Όλοι οι υπόλοιποι απλά χορτάσανε να την τρώνε συνεχώς και κάνουν υπομονή. Είπα και παραπάνω ότι η περίοδος είναι δύσκολη και τα ρίσκα μεγάλα, αφού ακόμη και ο "άνετος" μέχρι χθες μανιακός των κόμικς έχει αρχίσει να βρίσκει άδειες τις τσέπες του και συνάμα περισσότερο περίσσιο χώρο στην βιβλιοθήκη του από ότι θα επιζητούσε άλλες χρονιές (για να βολέψει τις τότε αγορές του). Βασικά κρίνω εξ ιδίων τα αλλότρια και τις τσέπες γενικώς. Πρότεινα να βάλεις κόμικς και φιγούρες κράχτες και εγγύηση (Λούκυ - Αστερίξ - Αρκά - κλπ). Τσιμπάς ένα πρώτο κόσμο, μαθαίνει ο πιθανός πελάτης ότι έχει το μαγαζί σου κόμικς και σιγά - σιγά φτιάχνεις το δικό σου σταθερό αγοραστικό κοινό - φίλους του καταστήματος (εννοώ να συζητάς μαζί τους, να προτείνεις εσύ, να ζητάνε οι ίδιοι) και σταδιακά τους ρωτάς και τί επιπλέον μπορεί να θέλουν και τους τα φέρνεις. Δεν ξέρω αν είναι καν ανάγκη να στοκάρεις σε κάτι επίφοβο να το έχεις να το κοιτάς. Εγώ βλέπω τον δικό μου βιβλιοπώλη (μία μικρή φιλική τρυπούλα στο κέντρο) που του στέλνω με ηλεκτρονικό μήνυμα τί θέλω και πάει με ποδήλατο αυθημερόν να μου τα φέρει (αγοράζω μόνο ελληνικά κομικς), μου κάνει μία τιμούλα φιλική με μία έκπτωση λίγο παραπάνω από την γνωστή, τα παραλαμβάνει η σύζυγος που δουλεύει δίπλα και είμαστε όλοι ευτυχισμένοι. Πάντως να αναγνωρίσω και να υποκλιθώ στην άμεση και αφιλοκερδή προσφορά του φίλου Άγγελου που αν μη τι άλλο είναι ίσως η πιο αξιόπιστη αυτή την στιγμή επαγγελματική πρόταση και δυνατότητα γνώσης εδώ μέσα για σένα.

:respect: Άγγελε που δεν βλεπεις στο παρόν θέμα μία απειλή για σένα, αλλά έναν πιθανό μελλοντικό συνεργάτη και φίλο.

Επεξεργασία από Yoshimitsu
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12721
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  88
  • Content Count:  1922
  • Reputation:   17545
  • Achievement Points:  1922
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5073 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Respect πραγματικα στον Αγγελο. Λιγοι ειναι αυτοι που αποφασιζουν να βοηθησουν αμεσα καποιον που δεν τον γνωριζουν. Ειδικα στην χωρα του ατομισμου που λεγεται Ελλαδα.

 

Θελω μεχρι εδω να ευχαριστησω ιδιαιτερα οσους με βοηθησαν με την γνωμη τους. Περιμενω ακομα τους γνωστες του Manga να βοηθησουν και αυτοι, οσοι και οποιοι θελουν.

 

Χαιρομαι για αλλη μια φορα να βλεπω μια μικρη δεμενη κοινωνια που βοηθαει ο ενας τον αλλον. Ισως να μας αφησει και κατι καλο αυτη η ρημαδα η κριση. Να μας κανει ομαδικους και αλληλεγγυους. ( λεμε τωρα.... )

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.