Μετάβαση στο περιεχόμενο

Graphic novels


Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11886
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5329 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Σιγα το ριμπουτ που εγινε στον Σουπερμαν!Ο Μορρισον εμπλεξε μεσα Legion of Super Heroes και ταξιδια απο το μελλον και πολλοι αρχισαν να διαμαρτυρονται οτι αυτα που γραφει ειναι μπερδεμενα!Και εχωσε κιολας μεσα στην ιστορια τον Σουπερμαν απο την EARTH 23!!Και βασικος αντιπαλος παλι ο Brainiac ηταν!Το μονο ριμπουτ ηταν η εμφανιση και οι σχεσεις με τους αλλους πρωταγωνιστες!

 

Ακομη και στον αλλο τιτλο το μονο ριμπουτ ειναι οτι ο Κλαρκ δεν ειναι με τη Λοις!

 

Για τους λογους που ανεφερε ο germanicus μου αρεσε εμενα παρα πολυ το Secret Origin τωρα που το τελειωσα!Γιατι δεν ξεφευγει!Ειναι απο τα πιο κλασικα οριτζιν!Οπως θα επρεπε δηλαδη να ειναι ο Σουπερμαν!Σωστα αναθρεμενος, ευγενικος, αθωος και ικανος να προστατεψει τους παντες!Και φυσικα παντοδυναμος!Δηλαδη τι να διαβασω;Το Ερθ Ουαν που μου εκανε ο Στραζινσκι τον Σουπερμαν να αναγκαστει να γινει υπερηρωας και να το παιζει εξυπνος στις εταιριες κτλ για να βρει δουλεια;Και δε λεω αλλα για τον κομμουνιστη Σουπερμαν!

 

Γενικα μπορει να μην υπαρχουν οι κορυφαιες ιστοριες Σουπερμαν αλλα πιστευω οτι εμενα μου αρεσουν μερικες που διαβασα γιατι πολυ απλα με ελκυει ο ιδιος ο ηρωας, η ηθικη του, ο χαρακτηρας του!Και οταν βασιζονται πανω σε αυτα τα χαρακτηριστικα οι ιστοριες ειναι πετυχημενες!

 

Γιαυτο πιστευω πως το Ακτιον Κομικς του Μορρισον ειναι ο,τι καλυτερο μπορουσε να γινει στον Σουπερμαν!Γιατι ο ανθρωπος τον καταλαβαινει απολυτα!Δεν υπηρχε ΟΥΤΕ ΕΝΑ σημειο που να μη μου αρεσε στην καινουρια σειρα!Ετσι πρεπει να ειναι ο Σουπερμαν!Μπορει στην αρχη να ειναι λιγο διαφορετικος και να χρησιμοποιει απειλες για να διανεμηθει η δικαιοσυνη, αλλα ειναι μικροτερος και αργοτερα οταν απειλειται απο τον Brainiac η Μετροπολις δειχνει τον πραγματικο εαυτο του και κανει τα παντα να παρει την καλυτερη αποφαση για το καλο ολων!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 125
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55412
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5412 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Δηλαδη τι να διαβασω;Το Ερθ Ουαν που μου εκανε ο Στραζινσκι τον Σουπερμαν να αναγκαστει να γινει υπερηρωας και να το παιζει εξυπνος στις εταιριες κτλ για να βρει δουλεια;Και δε λεω αλλα για τον κομμουνιστη Σουπερμαν!

 

luffy αυτές οι ιστορίες δεν απευθύνονται σε εσένα που θες να διαβάσεις mainstream ιστορίες superman..

απευθύνονται σε αυτούς που έχουν διαβάσει τις mainstream ιστορίες superman και τις έχουν σιχαθεί και θέλουν να διαβάσουν κάτι διαφορετικό..

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11886
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5329 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Ναι το ξερω για αυτο το τονιζω τωρα οτι δε μου αρεσαν!Για να δειξω αυτο που θελω να πω, οτι μου αρεσει ο κλασικος Σουπερμαν!Δε λεω πως δεν ειναι καλες ιστοριες!Σιγουρα καποιος προτιμαει αλλου ειδους Σουπερμαν!Οπως κι εμενα αποτι εχω καταλαβει μου αρεσουν κομικς που σε πολλους δεν αρεσουν!Δεν τα κατακρινω τα συγκεκριμενα εργα!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8665
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5457 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Ρε συ luffy αφου σου αρεσει ο supes γιατι δεν διαβαζεις το run του Byrne στον τιτλο?Αναφερομαι στο man of steel,υπαρχουν και σε 5-6 τομους αν δε κανω λαθος.Ειναι classic...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11886
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5329 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

A δεν το ειχα δει πουθενα αυτο!!Σευχαριστω!Θα το ψαξω τωρα!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  24997
  • Group:  Members
  • Topic Count:  44
  • Content Count:  527
  • Reputation:   2964
  • Achievement Points:  527
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4401 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

ριξτε μια ματια κι εδω παιδια! :blob3:

 

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=27252&hl=&fromsearch=1

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.