Μετάβαση στο περιεχόμενο

Καλοκαιρινές εκδόσεις ΝΕΑ ΑΚΤΙΝΑ (2010) [ Μεγάλα Σήριαλ και ό,τι άλλο προκύψει ]


PhantomDuck

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  12900
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  5
  • Reputation:   7
  • Achievement Points:  5
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5032 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Να φανταστω οτι η Πρωτοπορια ειναι μονο online? Και μηπως γνωριζετε ποτε ισως βγει σε βιβλιοπωλεια και μαγαζια οπως το public?

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 163
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5063 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Οι Πρόγονοι του Γκούφυ και το Μουντιάλ 2010 τα σπάνε :yahoo: .Αλλά έχω μια τόσο δα ερωτησούλα:αν ο Σκρουτζ γεννήθηκε γύρω στο 1867,πως μπορεί και ζει το 2010; :thinking: Είπαμε Disney,Disney αλλά λιγάκι,να, τόσο δα continuity δεν βλάπτει.

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121004
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6347 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μα όχι, Γραβιάς 3-5 στην Πλατεία Κάνιγγος κοντά είναι!!! ;)

 

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=7113

 

H Disney είναι παραμυθένιο σύμπαν :)

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12900
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  5
  • Reputation:   7
  • Achievement Points:  5
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5032 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Στο site τους εχουν και τους 2 τομους οποτε θα παω να δω εαν τους εχει στο καταστημα! Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια :) :) :best:

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11235
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  426
  • Reputation:   2217
  • Achievement Points:  426
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5343 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Όσον αφορά την Ζωδιακή Πέτρα, να επισημάνω επίσης, ότι εκτός από τα χτυπήματα,σκισίματα κλπ υπάρχει κίνδυνος και για κάτι άλλο και μπαίνω κατευθείαν στο ψητό.Την περασμένη Πέμπτη, ενώ είδα ότι όλο το τεύχος δεν είχε την παραμικρή γρατζουνιά και είπα από μέσα μου επιτέλους και ένα της προκοπής τεύχος, το παίρνω και μόλις φτάνω σπίτι το ξεφυλλίζω και σε μια σελίδα από το 5ο επεισόδιο, τι να δω? :confuse: Από την μεριά που οι σελίδες ήταν κολημμένες το φύλλο ήταν σκισμένο και δεν μπορούσες να διαβάσεις την πρώτη σειρά καρέ της σελίδας εκείνης.Πω πω είδες τι σκαρφίζονται για να μην βρείς ούτε και ένα τεύχος της προκοπής και να σε αναγκάσουν να το αντικαταστήσεις? :thinking: Φυσικά δεν είναι η πρώτη φορά που συναντώ αυτό το φαινόμενο, αλλά πίστευω ότι σιγά, σιγά θα εξαλειφόταν.Η ουσία είναι ότι αναγκάστηκα να μπω στην διαδικασία επιστροφής του τεύχους και αντικατάστασης του με ένα άλλο και δεν είναι η πρώτη φορά για φέτος που συμβαίνει αυτό.

 

Δεν μπορώ να εξήγησω το φετινό πρόβλημα με τα Μεγάλα Σήριαλ και ειδικά με την Ζωδιακή Πέτρα. Μετά από πολύ ψάξιμο κατάφερα να βρω ένα καλό αντίτυπο να αγοράσω αν και ήταν ταλαιπωρημένο! Τα Χρονικά των Άστρων που ήταν και πιο "χοντρά" τα έχω σε άψογη κατάσταση οπότε δεν μπορεί να φταίει το μέγεθος. Ίσως η αυξημένη ζήτηση της Ζωδιακής να οδήγησε σε περισσότερα "χτυπημένα" αντίτυπα! :thinking:

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12282
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  804
  • Reputation:   9501
  • Achievement Points:  812
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5150 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

παιδια ξερω οτι ειμαι λιγο μεγαλος ηλικιακα και ισως δε πρεπει να κανω κριτικη για το διαβασμα των μικυ αλλα σχεδον κανενα απο τα μεγαλα σηριαλ δε μου αρεσε...

ειδικα οι νομοι των παπιων ηταν χασιμο χρονου για μενα... αλλα και οι αρχοντες των μαγων, και οι προγονοι του Γκουφη...

ομως διαβαζω με μεγαλη ευχαριστηση τα μικυ μαους νο. εως 1500 και κυριως τα 500αρια εως 900αρια...

μηπως τελικα μας αρεσει οτι συνδεεται με την παιδικη μας ηλικια?

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5669
  • Group:  Members
  • Topic Count:  50
  • Content Count:  1089
  • Reputation:   1454
  • Achievement Points:  1089
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5826 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Λοιπόν τώρα που τα διάβασα όλα ας κάνω μια συγκεντρωτική ανάλυση της άποψης μου περί των Μεγάλων Σήριαλ του φετινού

θέρους... :confuse:

 

Είμαι ο μόνος που βρίσκω το ''Τζούνιορ'' μακρά καλύτερο από τα υπόλοιπα; :thinking:

Όλες οι ιστορίες είχαν γέλιο,απίστευτο μπλέξιμο και τον Τζούνιορ φοβερά συμπαθητικό.Επίσης μου άρεσε πολύ το σχέδιο και ειδικότερο στα καρέ μου βλέπουμε διάφορες αντιδράσεις του Τζούνιορ.

 

Εντάξει και η ''Ζωδιακή Πέτρα'' ήταν ωραία ιστορία,έχοντας δε την ευκαιρία να δούμε και πολλούς ήρωες μαζεμένους να αλληλοαντιδρούν,αλλά είχε μερικές ιστορίες που δεν είχαν ενδιαφέρον.Βέβαια,άλλο τέλος περίμενα,αλλά δεν never mind που λέει και η γιαγιά μου στο χωριό. :D

 

''Οι Ένδοξοι πρόγονοι του Γκούφυ΄΄ είχε αρκετά ενδιαφέρον,αλλά ορισμένες ιστορίες ήταν λίγο μπερδεμένες και παρατραβηγμένες.Σε ορισμένες βαρέθηκα.Αλλά επιτέλους αποδεικνύεται ότι παντού υπάρχει ένας Γκούφυ!Γιουκ!Γιουκ! :lol:

 

ΤΟ ''Μουντιάλ 2010'' ήταν αρκετά καλή ιστορία,αλλά μου τα χάλασε λίγο ο θείος Σκρουτζ ειδικά στο τέλος(όσοι το έχουν διαβάσει πιθανόν να καταλάβουν τι εννοώ ;) ).

 

Όσο για το ''Στα άδυτα της Μυστικής Οργάνωσης Π.Α.Π.Ι.'' αρκετά μέτριο κατ' εμέ.Όχι ότι δε μου άρεσαν οι ιστορίες,αλλά δεν είχε το κάτι παραπάνω.

Επεξεργασία από kostis7
  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9146
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  116
  • Content Count:  1734
  • Reputation:   12518
  • Achievement Points:  1734
  • Days Won:  13
  • With Us For:  5522 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Στην επαρχία υπάρχει ακόμη... Μπορείς να το ζητήσεις από κάποιον γνωστό σου, ή αν βγεις εκτός Αθήνας για καμιά εκδρομούλα να το πάρεις από κάπου. Μέσω του Τερζόπουλου δεν νομίζω να γίνεται τίποτα, αλλά ένα τηλεφωνάκι μπορείς να κάνεις. ;)

 

Βέβαια, του χρόνου το καλοκαίρι θα περπατάς και θα βλέπεις Ζωδιακές από 'δω κι από 'κει, γιατί κάνει επαναδιανομή των Σήριαλ που του έχουν ξεμείνει κάθε καλοκαίρι.

 

:beer:

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6517
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  573
  • Reputation:   3067
  • Achievement Points:  573
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5719 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Κάποια περίπτερα το έχουν ακόμα όπως και άλλα τομάκια. Κάνε μια γύρα μήπως το βρεις.

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36527
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5416 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Κανε μια βολτα στην Λουτσα κανε το μπανιο σου παρε και το ψαροντουφεκο πηγαινε σε καποιο περιπτερο σημαδεψε και χτυπα το,οχι τον περιπτερα το περιοδικο.Οσο για τερζοπουλο δε νομιζω (μια αποψη ειναι)να κανεις τιποτα αυτο το καιρο λογω αυγουστου και το οτι θα πρεπει να περιμενουν επιστροφες απο επαρχεια. ;)

Τον σεπτεμβρη αν παρεις τηλεφωνο στα γραφεια και συνεννοηθεις

πας στο Μαρουσι εκει διπλα που ηταν καποτε τα βιλατζ και τα τσιμπας οχι την κοπελα στο γραφειο,το περιοδικο.Εχω παρει απο εκει πριν χρονια κατι παλια τευχακια,αλλα πριν παντα να προηγηθει τηλεφωνο οχι στην πιτσιρικα του απεναντι διαμερισματος αλλα στα γραφεια.

Επεξεργασία από comicsking
  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121004
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6347 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Δηλαδή δεν το έχει στα σταντς της Ομόνοιας? :thinking:

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6467
  • Group:  Members
  • Topic Count:  32
  • Content Count:  510
  • Reputation:   4403
  • Achievement Points:  513
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5725 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

Είδα 3 αντίτυπα της ζωδιακής χθες, στο περίπτερο που βρίσκεται κοντά στην αφετηρία των λεωφορείων στο μετρό πανεπιστήμιο...αν δεν κάνω λάθος είναι σχεδόν απέναντι από το αναγνωστήριο στην ιπποκράτους.ωστόσο κανένα δεν ήταν σε άριστη κατάσταση και είχαν τα χτυπηματάκια τους.

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5063 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Ήμουν ανάμεσα στο Π.Α.Π.Ι. και τον Τζούνιορ και φυσικά διάλεξα τον Τζούνιορ.Λίγο που το ξεφύλισσα μου φάνηκε καλό.Το μόνο που με ξύνισε λίγο ήταν το γεγονός ότι κάποιες ιστορίες τις έχω από το ΜΕΓΑΛΟ ΜΙΚΥ.Αλλά δεν πειράζει.Α,ήταν και ίσως το μοναδικό ΜΕΓΑΛΟ ΣΗΡΙΑΛ που ήταν σε τόσο καλή κατάσταση! :cheers3:

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5063 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Ε ναι λοιπόν,με την αγορά του Π.Α.Π.Ι. πήρα όλα τα Μεγάλα Σήριαλ αυτού του καλοκαιριού!!!Πρώτη φορά που πήρα όλα τα Μεγάλα Σήριαλ ενός καλοκαιριού!

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.