Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΤΡΟΜΟΣ ΚΑΙ ΦΑΝΤΑΣΙΑ [ Εικονιστορήματα Φανταστικής Λογοτεχνίας ]


RubusTheBarbarian

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  57
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  82
  • Reputation:   269
  • Achievement Points:  82
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6412 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Στο COMICDOM CONVENTION θα κυκλοφορήσει αυτή η δουλειά , που την ετοίμαζα αρκετούς μήνες τώρα

 

(για αυτό και οι όποιες καθυστερήσεις, όσον αφορά την κυκλοφορία του Δρακοφοίνικα, εν μέρει, αλλά και η απουσία μου από το φόρουμ...).

 

Τέλοσπάντων είμαι πολύ ικανοποιημένος από την ποιότητα της παρούσας 25σέλιδης δουλειάς παρά τις καθυστερήσεις.

 

Εδώ να σημειώσω πως στο παρόν άλμπουμ συνεργάζομαι με το Θωμά Μαστακούρη εικονογραφώντας τη διασκευή ενός δικού του ιστορικού μυθιστορήματος τρόμου, σε απόδοση του ίδιου.

 

Επίσης στο ίδιο άλμπουμ, η Άννα Ζιούλη (συμφοιτήτριά μου στη Σχολή Ορνεράκη και το καλύτερο ΝΕΟ "χέρι" που έχω συναντήσει μέχρι στιγμής!) συνεργάζεται με τον συγγραφέα Γιώργο Παπαδάκη, διασκευάζοντας μια δική του ιστορία τρόμου.

 

Στο άλμπουμ επίσης εμπεριέχονται και πεζά διηγήματα των παραπάνω συγγραφέων και θα κυκλοφορίζει με δύο διαφορετικά εξώφυλλα.

 

Είναι πολύ χορταστική έκδοση 72 σελίδων που είμαι σίγουρος πως, θα ικανοποιήσει και τον πιο απαιτητικό, τόσο από πλευράς ποσότητας, όσο και από πλευράς ποιότητας, σε αρκετά προσιτή τιμή των 8,40.

 

Σύντομα θα έχω σελίδες της Άννας , καθώς και τα εξώφυλλα, για να τα δείτε κι εσείς.

 

Προς το παρόν ιδού ένα μικρό δείγμα από το κόμικ/διασκευή, πάνω στο οποίο δούλεψα εγώ...

 

RubusTheBarbarian_TromsKaiFantasia_AprosklitoiEpiskeptesCoverfinal.jpg

 

RubusTheBarbarian_TromsKaiFantasia_Selida01.jpg

 

RubusTheBarbarian_TromsKaiFantasia_Selida02.jpg

 

RubusTheBarbarian_TromsKaiFantasia_Selida04.jpg

 

RubusTheBarbarian_TromsKaiFantasia_Selida06.jpg

 

RubusTheBarbarian_TromsKaiFantasia_Selida07.jpg

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28727
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6449 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

:clap:

 

Ελπίζω να υπάρχουν διαθέσιμα αρκετά αντίτυπα στην Εκδήλωση και φυσικά κουράγιο για πολλές υπογραφές...

Να ένα μεγάλο κίνητρο για όποιον το σκεφτόταν ακόμα για το αν θα παραστεί σε αυτή την εκδήλωση. Θα είσαι

αγαπητέ φίλε συνεχώς εκεί κατά την διάρκεια του ΣΚ ή κάποιες συγκεκριμένες ώρες μόνο; Θα ήθελα πολύ να σε

γνωρίσω από κοντά και θα ήταν κρίμα να μην συμπέσουν οι ώρες επίσκεψης μας στο COMICDOM CONVENTION.

 

:respect:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  57
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  82
  • Reputation:   269
  • Achievement Points:  82
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6412 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Όλο το weekend θα είμαι εκεί!

 

Θα τρέχω σαν την αντιλόπη, από τον ένα πάγκο στον άλλο. οπότε, ρωτήστε ή στο comicworld ή στα Λαμπυρίσματα, και θα με πετυχετε κάπου! :D

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  90
  • Group:  Members
  • Topic Count:  36
  • Content Count:  211
  • Reputation:   536
  • Achievement Points:  211
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6402 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

Πολύ ωραία η νέα σου δουλειά φίλε μου. Μόλις διάβασα το κόμικ και το ευχαριστήθηκα πολύ. Χάρηκα που σε είδα από κοντά και ευχαριστώ πολύ για την αφιέρωση...

 

Παραθέτω τα δύο εξώφυλλα του βιβλίου όπως εκδόθηκε...

post-189-1176767242_thumb.jpg post-189-1176767275_thumb.jpg

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28727
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6449 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Μία από τα ίδια και εγώ με τον Νίκο. Ευχαριστώ τον Rubus για το σχέδιο και την αφιέρωση στο δικό μου αντίτυπο.

Και μην ξεχάσουμε αυτά που έρχονται, άλλα σχετικά σύντομα και άλλα σε λίγους μήνες, τα οποία όλα αναμένονται να είναι εξαιρετικά. Αναμένουμε teasers, inside infos και φυσικά νεότερα γύρω από το τί, πως, πότε θα κυκλοφορήσουν.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  832
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  197
  • Content Count:  4141
  • Reputation:   15803
  • Achievement Points:  4141
  • Days Won:  12
  • With Us For:  6319 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Τελείωσα την ανάγνωση αυτής της πραγματικά πρωτοποριακής για τα ελληνικά δεδομένα έκδοσης και θα ήθελα να παραθέσω τα σχόλια και τις εντυπώσεις μου.

 

Ξεκινώντας από την ιστορία κόμικ Απρόσκλητοι Επισκέπτες σε σενάριο Θ.Μαστακούρη και σχέδιο Γ.Ρουμπούλια έχω να πω πως είναι σίγουρα η ιστορία που ξεχωρίζει από αυτό το άλμπουμ.

Από πλευράς σεναρίου είναι μια απόλυτα άρτια ιστορία που θα μπορούσε κάλλιστα να είναι το prequel(?) ενός έπους. Ο Θωμάς Μαστακούρης μας τοποθετεί πολύ άμεσα στην χρονική περίοδο όπου διαδραματίζεται η ιστορία (1057μχ), χρησιμοποιόντας εκφράσεις και παρουσιάζοντας αντιλήψεις κατάλληλες για την εποχή. :respect:

Κατά τη γνώμη μου, το σκίτσο είναι από τις καλύτερες δουλειές του Rubus Γιάννη Ρουμπούλια - στο ύφος του Δρακοφοίνικα αλλά σαφώς πιο ώριμο και πιο δουλεμένο. :respect:

 

Το Ημερολόγιο του Θ.Μαστακούρη είναι μια πολύ ενδιαφέρουσα ιστορία που προσωπικά μου έφερε στο μυαλό πρότυπα Poe (!) Γι'αυτό και μόνο :respect: x2!

 

Η δεύτερη ιστορία κόμικ, Τρόμος Στα Καρπάθια φέρει την υπογραφή του Γ.Παπαδάκη στο σενάριο και της ανερχόμενης Α.Ζιούλη στο σχέδιο (/ζωγραφική). Το σενάριο της συγγεκριμένης ιστορίας ναι μεν ήταν αρκετά goth και εύκολα χαρακτηρίζεται ως μια κλασική σκοτείνή ιστορία τρόμου, αλλά μου φάνηκε πως ήταν υπερβολικά κλασσική... Ίσως φταίει το ότι έχω λιώσει το Ravenloft και τη λογοτεχνία τρόμου, ίσως το ότι χρησιμοποιείται η πεπατημένη τοποθεσία για ιστορίες τρόμου (Πενσυλβανία), ή πάλι το ότι ναι μεν υπήρχε κλιμακούμενη ένταση αλλά καμμία έκπληξη που να με κάνει να αναφωνήσω "Τι λες τώρα!" Το δυνατό κομμάτι αυτής της ιστορίας είναι το σκίτσο, ή μάλλον η ζωγραφική σε ακουαρέλα της Άννας Ζιούλη. :cool:

Ελπίζω να δούμε σύντομα και άλλη δουλειά της! (Valt, μήπως πρέπει κάπως να έρθουμε σε επαφή μαζί της για να ενημερωθεί για το GC??)

 

Ολοκληρώνοντας, η ιστορία Η Αρκούδα Του Βουνού McKinley του Γ.Παπαδάκη μου φάνηκε πολύ ενδιαφέρουσα. Η γραφή του Γιώργου Παπαδάκη μου πέρασε τον τρόμο που ένιωθε ο πρωταγωνιστής της ιστορίας Τομ Ντάνλοπ, ενώ η φύση του "εχθρού" και η τοποθεσία όπου διαδραματίζονται τα γεγονότα μου είναι αρκετά άγνωστα ώστε να ξυπνήσει κατά την ανάγνωσή μου και ο "φόβος του αγνώστου". Πολύ καλή και ευχάριστη (παρά το είδος) δουλειά! :clap:

 

Συνολικά είναι μια πολύ καλή δουλειά που με άφησε παραπάνω από ικανοποιημένο. Όπως θα έλεγαν και οι κριτικοί, δίνω 4 στα 5. :beer:

Keep up the good work!

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1548
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  52
  • Reputation:   116
  • Achievement Points:  52
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6266 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  61

Ενημερώνω το ευγενές κοινό και τους αγαπητούς εν εικονογραφήματι αδελφούς πως το πρώτο κόμικ της σειράς "ΤΡΟΜΟΣ και ΦΑΝΤΑΣΙΑ" κυκλοφόρησε επιτέλους, μετά από μια μικρή καθυστέρηση στο βιβλιοδετείο, στα μεγάλα βιβλιοπωλεία της πρωτεύουσας, Παπασωτηρίου, Πρωτοπορία, Ιανός, κλπ. καθώς και σε Solaris, Jemma, Cube, Comicworld κα. Σύντομα θα βρίσκεται και στα πρακτορεία των μεγάλων πόλεων της επαρχίας.

Εγώ και οι υπόλοιποι συντελεστές αναμένουμε τις κριτικές και τα σχόλιά σας.

Θ.Μ.

 

Υ.Γ. Για όσους προσπαθούν μάταια, ο διαδικτυακός τόπος των εκδόσεων Ψυχής τα Λαμπυρίσματα είναι προσωρινά κλειστός. Σύντομα ο αδελφός Ρούμπους θα ανεβάσει τις πρώτες σελίδες του δικού μας εικονογραφημένου διηγήματος "Απρόσκλητοι Επισκέπτες" μαζί με τους διαλόγους τους ώστε να πάρετε μια πρώτη γεύση.

Επεξεργασία από Corvus
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  57
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  82
  • Reputation:   269
  • Achievement Points:  82
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6412 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

RubusTheBarbarian_TromsKaiFantasia_selida1final.jpg

 

RubusTheBarbarian_TromsKaiFantasia_selida2final.jpg

 

RubusTheBarbarian_TromsKaiFantasia_selida4final.jpg

 

RubusTheBarbarian_TromsKaiFantasia_selida6final.jpg

 

ΚΑτα την επιθυμία του Θωμά, ορίστε μερικές σελίδες πληρεις... :D

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28727
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6449 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Μου αρέσει η ύπαρξη στο παρόν topic και των δύο εκδοχών με και χωρίς τα πλαίσια των κειμένων. Βλέπουμε ότι η λεπτομέρεια του σχεδιαστή, είναι σε όλα τα μήκη και πλάτη και μετά "κόβονται" κάποια τμήματα που βολεύουν για την σωστή ένταξη των κειμένων σε αυτά. Υποθέτω ότι λογικά λίγο πολύ έχουν υπολογιστεί εξ, αρχής οι θέσεις και το μέγεθος των πλαισίων (συννεφάκια σε κάποιες περιπτώσεις), από πριν σε συνεργασία φυσικά με τον συγγραφέα/σεναριογράφο για το πως έχει και ο ίδιος στο μυαλό του την απόδοση της ιστορίας του και σε ποιες εικόνες θα μπουν τα αντίστοιχα κείμενα.

 

ThanX Rubus... keep them coming...

 

Μην ξεχάσω...:

Εξαιρετική δουλειά στο σχέδιο από τον φίλο μας, για μία εξίσου υπέροχη ιστορία από τον Θωμά. Φυσικά σαν ολοκληρωμένη έκδοση αξίζει τα λεφτά της χωρίς περιθώρια αμφισβήτησης, αφού η ποιότητα χαρτιού και εκτύπωσης είναι σε πολύ υψηλά επίπεδα - μέτρο σύγκρισης πιστεύω για τις επόμενες εκδόσεις που θα ακολουθήσουν.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1548
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  52
  • Reputation:   116
  • Achievement Points:  52
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6266 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  61

Αφού ευχαριστήσω τον φίλο και... πασχαλινό, απ' όσο βλέπω, Yoshi, για τα καλά του λόγια και τις εύστοχες παρατηρήσεις του, θα πρέπει να τονίσω ένα-δυο σημεία:

Ο αδελφός εν Κρομ Ρούμπιος μάλλον βιάστηκε λίγο να ανεβάσει τις σελίδες, και έτσι αυτές που εμφανίζονται δεν είναι εκείνες της τελικής μορφής του κόμικ, η οποία και εκδόθηκε, μα η πρώτη πρόχειρη εκτύπωση, η οποία σε μικρά αλλά καίρια σημεία της διορθώθηκε από εμένα μετά την τελευταία επιμέλεια που της έκανα. Από μια λάθος συνενόηση, ο Δημήτρης Ζωιτάς και ο Άρης Νταβέλης δεν πήραν τα τελικά κείμενά που τους είχα ετοιμάσει σε ηλεκτρονική μορφή, και αναγκάστηκαν να βασιστούν, χωρίς να το γνωρίζω, στα πρωτόλεια κείμενα που με τον άθλιο γραφικό χαρακτήρα μου είχα γράψει αρχικά πάνω σε φωτοτυπίες των σελίδων του Γιάννη.

Η πίεση για όλους τις τελευταίες εκείνες ημέρες ήταν φοβερή, και θα πρέπει να ευχαριστήσω θερμά τόσο τον Δημήτρη και τον Άρη, όπως επίσης και την Κατερίνα και το Φώτη, τους εκδότες, που κυριολεκτικά ξενύχτησαν τα τελευταία βράδια για να είναι το κόμικ έτοιμο στην έκθεση της Comicdom και ανέχτηκαν τα ψειρίσματά μου στο κείμενο. Η τελική όμως δουλειά που έγινε στα κείμενα είναι θαυμάσια και τους ευχαριστώ και πάλι όλους για την άψογη δουλειά. Όσο για τη συνεργασία μου με τον Γιάννη Ρουμπούλια, είναι αυτονόητο ότι η χαρά μου που δούλεψα μαζί του σε αυτή την προσπάθεια ήταν απεριόριστη, όπως απεριόριστη είναι και η εκτίμηση που έχω στο ταλέντο του.

Ανεβάζω πρόχειρα σκαναρισμένες τις σελίδες του κόμικ όπως κυκλοφορούν. Παρατηρήστε τις διαφορές, πέρα από τα αυτονόητα μικρά συντακτικά λάθη που διορθώθηκαν. Π.χ. Η Μίκλακαρντ (Η Κωσταντινούπολη, όπως την ονόμαζαν οι Βίκινγκς), ήταν αρχικά στο τρίτο καρέ της πρώτης σελίδας Μίλκαρντ. Στο τελικό κείμενο η λέξη είναι όχι μόνο διορθωμένη αλλά και επεξηγείται στο κάτω μέρος της εικόνας. Το ίδιο ισχύει για το "Λευκό Χριστό" στην τρίτη εικόνα της δεύτερης σελίδας. Ένα άλλο σημείο που αξίζει την παρατήρησή σας είναι το τελευταίο καρέ της έκτης σελίδας. Το ορθογώνιο με το κείμενο, έπεφτε αρχικά πάνω στην πιο... ενδιαφέρουσα "αγιογραφία" καλύπτοντας ένα σημείο που βρισκόταν εκεί για να "υποψιάσει" τον προσεκτικό αναγνώστη για τη συνέχεια. Στην τελική μορφή με την οποία κυκλοφόρησε, το ορθογώνιο έχει μετακινηθεί κάτω αριστερά, όπου δεν κρύβει τίποτα.

Βλέπετε λοιπόν, πόσος... δρόμος χρειάζεται από τα πρώτα storyboards που επί ώρες δουλεύαμε με το Γιάννη, μέχρι το τελικό αποτέλεσμα - και μιλάμε μόνο για το ένα τέταρτο του συγκεκριμένου κόμικ!

Και παλι ευχαριστώ, και περιμένω τις όποιες κριτικές και παρατηρήσεις σας μαζί με όλους τους αγαπητούς συντελεστές του κόμικ.

 

Θ.Μ.

post-1548-1174578868_thumb.jpg

post-1548-1174578953_thumb.jpg

post-1548-1174579044_thumb.jpg

post-1548-1174579093_thumb.jpg

post-1548-1174579165_thumb.jpg

post-1548-1174579207_thumb.jpg

Επεξεργασία από Corvus
  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1709
  • Content Count:  9053
  • Reputation:   64371
  • Achievement Points:  8896
  • Days Won:  155
  • With Us For:  6440 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  61

Δεν μπορείτε να φανταστείτε την χαρά μου που έχουμε εδώ τον Θωμά και τον Γιάννη να μας λένε τα μικρά "μυστικά" για την ολοκλήρωση ενος κόμικ... :respect:

 

Θα ήθελα να τονίσω κάτι στον Θωμά, τον Γιάννη και όλους τους δημιουργούς που μας επισκέφτονται... και δεν βγάζω από αυτή την ομάδα τους εκδότες αφού και αυτοί -είμαι σίγουρος- παίζουν τον καθοριστικό τους ρόλο στο να φτάσει ένα κόμικ στα χέρια μας....

 

Μην θεωρήσετε ποτέ βαρετές αυτές τις λεπτομέρειες... υπάρχουν άνθρωποι που ενδιαφέρονται, μπορεί όχι επαγγελματικά αλλά από αγάπη για τα κόμικ...

 

Για μας το κόμικ, δεν είναι άψυχο, είναι ένας ολόκληρος κόσμος... μας ενδιαφέρει να μάθουμε τα πάντα, από το τι σκέφτηκε ο σεναριογράφος μέχρι σε τι χαρτί εκτυπώθηκε....

 

Συνεχίστε παιδιά...μας πορώνετε και μας αρέσει :D

 

:beer:

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  112
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  23
  • Reputation:   19
  • Achievement Points:  23
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6398 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Δεν μπορείτε να φανταστείτε την χαρά μου που έχουμε εδώ τον Θωμά και τον Γιάννη να μας λένε τα μικρά "μυστικά" για την ολοκλήρωση ενος κόμικ... :respect:

 

Θα ήθελα να τονίσω κάτι στον Θωμά, τον Γιάννη και όλους τους δημιουργούς που μας επισκέφτονται... και δεν βγάζω από αυτή την ομάδα τους εκδότες αφού και αυτοί -είμαι σίγουρος- παίζουν τον καθοριστικό τους ρόλο στο να φτάσει ένα κόμικ στα χέρια μας....

 

Μην θεωρήσετε ποτέ βαρετές αυτές τις λεπτομέρειες... υπάρχουν άνθρωποι που ενδιαφέρονται, μπορεί όχι επαγγελματικά αλλά από αγάπη για τα κόμικ...

 

Για μας το κόμικ, δεν είναι άψυχο, είναι ένας ολόκληρος κόσμος... μας ενδιαφέρει να μάθουμε τα πάντα, από το τι σκέφτηκε ο σεναριογράφος μέχρι σε τι χαρτί εκτυπώθηκε....

 

Συνεχίστε παιδιά...μας πορώνετε και μας αρέσει :D

 

:beer:

 

Για μένα ο κ. Μαστακούρης είναι σχεδόν 'ίνδαλμα'. Σε μεγάλο βαθμό (μέσω των μεταφράσεων στις εκδόσεις ΩΡΟΡΑ) με μύησε στο fantasy και με μεγάλη χαρά τον είδα σεναριογράφο σε μια καλοσχεδιασμένη (Rubus γαρ) και καλογραμμένη ιστορία. Τόσο αυτή η ιστορία, όσο και το διήγημά του ήταν ευχάριστες εκπλήξεις στο Con.

 

Respect!

 

N.

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  57
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  82
  • Reputation:   269
  • Achievement Points:  82
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6412 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Ευχαριστώ ρε παιδιά για τα καλά σας λόγια...

 

Ελπίζω στην επόμενη συνεργασία μου με το Θωμά, να πάνε ακόμα καλύτερα τα πράγματα.

 

Λέτε, τώρα που απελευθερώθηκαν τα δικαιώματα των ιστοριών του Χάουαρντ, να μπορέσουμε τελικά να κάνουμε κανένα άλμπουμ Κόναν;

 

(...όνειρα..)

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1402
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  48
  • Reputation:   102
  • Achievement Points:  48
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6281 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Ή του Kull, ή του Solomon Kane, μη κολλάς σε ένα κομμάτι βρε συ Rubus, ο R.E. έχει γράψει πολλές καλές ιστορίες και πέρα του βαρβάρου.

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 5 months later...

  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28727
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6449 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

:update:

 

Η συζήτηση, κριτικές - σχόλια - εντυπώσεις κ.λπ. συνεχίζονται πλέον στην παρουσίαση του τίτλου που υπάρχει ΕΔΩ.

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.