Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΜΗΤΣΟΣ ΚΥΚΛΑΜΙΝΟΣ: ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΜΟΥ ΚΙ ΕΝΑ ΦΕΡΕΤΡΟ


Ion

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις

Τίτλος:
ΜΗΤΣΟΣ ΚΥΚΛΑΜΙΝΟΣ: ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΜΟΥ ΚΙ ΕΝΑ ΦΕΡΕΤΡΟ
Σενάριο/Kείμενα:
Soloup
Σχέδιο:
Soloup
Εκδοτική:
ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΕΣ ΕΚΔΟΣΕΙΣ «ΚΟΜΜΟΥΝΑ» Λίστα εκδόσεων
Hμερ. έκδοσης:
1990
Εξώφυλλα:
1 + 1 Οπισθόφυλλα ΕΔΩ ΛΙΣΤΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ
Τεύχη:
1
Κατηγορία:
Αυτοτελές
Είδος εντύπου:
Κόμικ
Βιβλιοδεσία:
Ράχη με μαλακό εξώφυλλο
Περιεχόμενο:
Χιουμοριστικό
Μέγεθος:
20.5 x 28.0
Σελίδες:
68
Χρώμα:
Ασπρόμαυρο (ΑΜ)
Προέλευση:
Ελληνική

  • Member ID:  2285
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  940
  • Content Count:  4356
  • Reputation:   35540
  • Achievement Points:  4409
  • Days Won:  26
  • With Us For:  6160 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

tn_MhtsosKyklaminosKOM_0001.jpg tn_MhtsosKyklaminosKOM_0001z.jpg

Το άλμπουμ αυτό είναι το πρώτο από το δύο που κυκλοφόρησαν με τις περιπέτειες του Μήτσου Κυκλάμινου, του "Θρυλικού Ελληνόπουλου". Το 1992 κυκλοφόρησε το δεύτερο άλμπουμ με τίτλο Μήτσος Κυκλάμινος – Ηθικόν Ακμαιότατον, ενώ το 2007 κυκλοφόρησε από τις εκδόσεις ΚΨΜ ένας τόμος που περιείχε συγκεντρωμένες όλες τις ιστορίες του ήρωα του Soloup με τίτλο Μήτσος Κυκλάμινος – Όλα Μέσα.

Oι ιστορίες κόμικς του συγκεκριμένου άλμπουμ δημοσιεύτηκαν στο περιοδικό ΒΑΒΕΛ την περίοδο από τον Μάρτιο του 1989 ως και τον Απρίλιο του 1990, ενώ οι γελοιογραφίες (πλην μίας) δημοσιεύονται εδώ για πρώτη φορά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

:thanks: Ίωνα! (και για τη παρουσίαση και που μου το βρήκες)

 

Πρόκειται για ένα ανοσιούργημα. Ένα έκτρωμα. Ένα μίασμα που ρυπαίνει τη βιβλιοθήκη μου. Μέσα σε απύθμενο θράσος, Ουιχιιι και επιρροές από Εντίκα.

 

Μολαταύτα, εάν τυχόν κάνατε το σφάλμα να το αγοράσετε, ΜΗΝ το κάψετε. Δώστε μου το, έχω αρκετούς φίλους στους οποίους θα το δώσω για να δούνε και αυτοί τα χάλια του Soloup και εν συνεχεία όλοι μαζί να πάμε σε ένα νεκροταφείο, να κλέψουμε λουλούδια και κόκαλα τα οποία εν συνεχεία θα τα κάψουμε ανάκατα με ποδόνυχα σε μια τελετή πορτοκαλομπλέ μαγείας τραγουδώντας "Χάρε Κρίσνα, Χάρε Κρίσνα, ουιχι ουιχι ουιχι".

 

Είμαι δε τόσο έντονα ενοχλημένος από αυτά που διάβασα, που θα πάω να αγοράσω και το "άπαντα" της ΚΨΜ για να φρίξω ακόμα περισσότερο και να δω αν το βαρέλι έχει πάτο!!!!!!

 

:cheers5:

 

ΥΓ και καθαρά για τους intelligence-impaired να χρησιμοποιήσω απλά ελληνικά και να πω "ναι. μου άρεσε. τόσο μάλιστα, που σκοπεύω να πάρω και το "άπαντα" της ΚΨΜ" :D

ΥΓ2 στο εξώφυλλο αναφέρει ότι είναι το Κόμικ 2 της Κομμούνας. Προς διερεύνηση λοιπόν το ποιό ήταν το 1 και τι είδους σειρά ήταν :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2976
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  26
  • Content Count:  237
  • Reputation:   1912
  • Achievement Points:  237
  • Days Won:  1
  • With Us For:  6100 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  116

:thanks: Ίωνα! (και για τη παρουσίαση και που μου το βρήκες)

 

Πρόκειται για ένα ανοσιούργημα. Ένα έκτρωμα. Ένα μίασμα που ρυπαίνει τη βιβλιοθήκη μου. Μέσα σε απύθμενο θράσος, Ουιχιιι και επιρροές από Εντίκα.

 

Μολαταύτα, εάν τυχόν κάνατε το σφάλμα να το αγοράσετε, ΜΗΝ το κάψετε. Δώστε μου το, έχω αρκετούς φίλους στους οποίους θα το δώσω για να δούνε και αυτοί τα χάλια του Soloup και εν συνεχεία όλοι μαζί να πάμε σε ένα νεκροταφείο, να κλέψουμε λουλούδια και κόκαλα τα οποία εν συνεχεία θα τα κάψουμε ανάκατα με ποδόνυχα σε μια τελετή πορτοκαλομπλέ μαγείας τραγουδώντας "Χάρε Κρίσνα, Χάρε Κρίσνα, ουιχι ουιχι ουιχι".

 

Είμαι δε τόσο έντονα ενοχλημένος από αυτά που διάβασα, που θα πάω να αγοράσω και το "άπαντα" της ΚΨΜ για να φρίξω ακόμα περισσότερο και να δω αν το βαρέλι έχει πάτο!!!!!!

 

:cheers5:

 

ΥΓ και καθαρά για τους intelligence-impaired να χρησιμοποιήσω απλά ελληνικά και να πω "ναι. μου άρεσε. τόσο μάλιστα, που σκοπεύω να πάρω και το "άπαντα" της ΚΨΜ" :D

ΥΓ2 στο εξώφυλλο αναφέρει ότι είναι το Κόμικ 2 της Κομμούνας. Προς διερεύνηση λοιπόν το ποιό ήταν το 1 και τι είδους σειρά ήταν :)

 

Αγαπητέ germanicus 19, το Νο 1 ήταν απλά ο ..'Ανθρωπόλυκος'.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Loss changed the title to ΜΗΤΣΟΣ ΚΥΚΛΑΜΙΝΟΣ: ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΜΟΥ ΚΙ ΕΝΑ ΦΕΡΕΤΡΟ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.