Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πανίσχυρος Μεγιστάνας των Νίντζα [ Η αντίστροφη μέτρηση έχει αρχίσει... ]


YOSHIMITSU

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28727
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6447 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Όποιοι πήγαν μία βόλτα από την έκθεση "Εικονιστόρηση σε 3 κύκλους", που γίνεται τον Νέο Κόσμο και συγκεκριμένα το μεζεδοπωλείο Τρίκυκλο, είχαν την δυνατότητα να δουν από κοντά διάφορα έργα της εκδοτικής «Ψυχής τα Λαμπυρίσματα». Επειδή μάλιστα πλέον βρίσκεται στον δεύτερο "υπερηρωικό κύκλο", ήρθαμε σε επαφή με διάφορους παλιούς και νέους υπερήρωες. Κάπου εκεί πήρε το μάτι μας το πολυαναμενόμενο (αμάν πια) Πανίσχυρο Μεγιστάνα των Νίντζα. Πήραμε λίγο μάτι κάποιες από τις ολοκληρωμένες σελίδες και αποφύγαμε να διαβάσουμε τα συννεφάκια μετά από την συμβουλή του Γιάννη Ρουμπούλια γνωστό και ως Rubus στο φόρουμ μας, ή αλλιώς Υάκινθο Σέκερη. :D

 

Δεν υπήρχε περίπτωση να μην στριμώξουμε τον εκδότη Φώτη Σαγώνα που όπως πάντα με υπομονή δέχτηκε να απαντήσει σε μία ομοβροντία ερωτήσεων. ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ μετά από διάφορα μικροπροβλήματα που παρουσιάστηκαν στην πορεία, σε λίγες μέρες (εάν θέλει ο πανμέγιστος) θα βρίσκεται καθοδόν στα περίπτερα το κόμικ του Μεγιστάνα των Νίντζα - λογικά μέσα στο πρώτο 10ήμερο του Ιουλίου. Ένα κόμικ με συνολικά 32 (+4 για εξώφυλλα) σελίδες, με έγχρωμη ιστορία περί των 29 σελίδων και 3 επιπλέον συνεντεύξεις - σχόλια εάν δεν κάνω λάθος. Επιπλέον θα έχει παρέα και την εξαιρετική (ερασιτεχνική) ταινία του Μεγιστάνα, με ελαφρά επεξεργασία, σβησμένες σκηνές και πολλά επιπλέον καλούδια σε διπλής στρώσης DVD. Ώρα για μία σινεμαζωξη θα έλεγα εγώ :mafia:

 

Το κόμικ είναι χωρισμένο σε δύο τμήματα: Το πρώτο σε σενάριο του Άρη Καπλανίδη και σε σκίτσο και χρώμα του Βασίλη Λόγιου, ενώ το δεύτερο σε σενάριο των Άρη Καπλανίδη και Γιάννη Ρουμπούλια και σκίτσο και χρώμα του Γιάννη Ρουμπούλια. Εάν δεν πέφτω έξω, ασχολούνται με δύο θέματα, το πρώτο είναι η ιστορία του Μαύρου Τίγρη (αντιπάλου του Σέκερη) και το δεύτερο με τον ίδιο τον Μεγιστάνα - Υάκινθο Σέκερη, ενώ το κόμικ στο σύνολο του, προηγείται της ταινίας που συνοδεύει. Τιμή; εάν δεν άκουσα λάθος με τα περήφανα αυτιά μου θα είναι 6,95 ευρώ. Εν αναμονή λοιπόν τόσο του κόμικ, όσο και τυχόν προβολής σε κάνα θερινό σινεμά με αλυσοδεμένους τους δημιουργούς για υπογραφές, μπορούμε να πάρουμε μία μικρή ιδέα από το περιεχόμενο που υπήρχε στην έκθεση:

 

post-5-1214832419_thumb.jpg post-5-1214831935_thumb.jpg post-5-1214832437_thumb.jpg

post-5-1214832465_thumb.jpg post-5-1214831966_thumb.jpg post-5-1214832601_thumb.jpg

(Μόνο μη βαράτε, οι φωτογραφίες είναι από το κινητό μου)

 

Επιπλέον πληροφορίες:

Ο Άρης Καπλανίδης είναι και ο σκηνοθέτης της ταινίας, ενώ έκανε και το μοντάζ της.

Ο Γιάννης Ρουμπούλιας έχει γράψει και το σενάριο της ταινίας, ενώ πρωταγωνιστεί και ως Υάκινθος Σέκερης.

Ο Βασίλης Λόγιος συμπρωταγωνιστεί στην ταινία ως ο αδέκαστος Δικηγόρος Σακελλαρίου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5083
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  328
  • Reputation:   446
  • Achievement Points:  328
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5892 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

:thanks: για τις πληροφορίες.Θα το τιμήσω σίγουρα μιας και δεν έχω δει και την ταινία.

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7125
  • Reputation:   27049
  • Achievement Points:  7460
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6237 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

Έχω κατεβάσει την ταινία και την έχω δει και είναι πολύ καλή δουλειά!! Θα το πάρω οπωσδήποτε το κόμικ! Το κακό είναι ότι πριν ένα χρόνο περίπου είχα βρει μέσο φίλου το link για 4.35 Gb DVD και με ζημιά του δίσκου χάθηκε και πλέον δε μπορώ να το βρω... Οπότε για την ώρα αρκούμαι στο DivX. Ευχαριστώ για την πληροφορία!! :thanks::beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3755
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  43
  • Reputation:   44
  • Achievement Points:  43
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6068 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Τρομερή δουλειά όντως η ταινία, και απ' ότι φάνηκε Υψηλού budget :P

 

Πάντως τα σχέδια του rubus πάντα μου άρεσαν, δεν ήξερα ότι βγάζει και τον Μεγιστάνα σε κόμικς! Θα ρίξω μια ματιά σίγουρα!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.