Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επανέκδοση του Βίου και της Πολιτείας??


OfflineWork

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  36818
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  15
  • Reputation:   63
  • Achievement Points:  15
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1253 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Σήμερα το πρωί οδεύοντας σε ένα κοντινό περίπτερο παρατήρησα το πασχαλινό πακέτο κόμικς που είχε βγάλει η Καθημερινή. Ουσιαστικά 4 ΚΟΜΙΞ για 3 - 3,50 ευρώ. Αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν πως το πρώτο ΚΟΜΙΞ μπροστά μπροστά στη ζελατίνα, είχε την σφραγίδα του Βίου και της Πολιτείας του Σκρούτζ Μακ Ντακ (Δ' Επεισόδιο). Φυσικά, το πήρα αλλα αναρωτιέμαι, να προσέχω και για άλλα επεισόδια? Αυτό θεωρείται επανέκδοση του Βίου και της Πολιτείας ή κυκλοφορούν συχνά αυτά το ΚΟΜΙΞ και απλά εγώ δεν το είχα καταλάβει?

Επεξεργασία από OfflineWork
  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  40190
  • Group:  Members
  • Topic Count:  26
  • Content Count:  572
  • Reputation:   3767
  • Achievement Points:  634
  • Days Won:  10
  • With Us For:  386 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  14

Όχι δεν θεωρείται. Αυτά τα τεύχη είχαν ξεμείνει απλά στην Καθημερινή και τα σούταρε να τα ξεφορτωθεί. Απλά το τεύχος με τον Βίο ειχε ξεμείνει λογικά στα αζήτητα, οπότε αποφάσισαν να το δώσουν μαζί με τρία αλλά τευχη σε τιμή 40 λεπτά μεγαλύτερη από το ένα τεύχος του ΚΟΜΙΞ. 

 

 

:beer:

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36818
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  15
  • Reputation:   63
  • Achievement Points:  15
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1253 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μόλις τώρα, natsos είπε:

Όχι δεν θεωρείται. Αυτά τα τεύχη είχαν ξεμείνει απλά στην Καθημερινή και τα σούταρε να τα ξεφορτωθεί. Απλά το τεύχος με τον Βίο ειχε ξεμείνει λογικά στα αζήτητα, οπότε αποφάσισαν να το δώσουν μαζί με τρία αλλά τευχη σε τιμή 40 λεπτά μεγαλύτερη από το ένα τεύχος του ΚΟΜΙΞ. 

 

 

:beer:

Κρίμα :sad1: ! Δεν πειράζει, δυστηχώς ήμουν αρκετά άτυχος να μην τα πάρω όταν είχαν πρωτοκυκλοφορίσει οπότε έχω ξεμείνει τώρα. Τέλος πάντων, λογικά μπορεί κάποτε να τα βρώ σε κάποια ιστοσελίδα μεταχειρισμένων

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38010
  • Group:  Members
  • Topic Count:  16
  • Content Count:  610
  • Reputation:   4809
  • Achievement Points:  674
  • Days Won:  2
  • With Us For:  952 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  16

2 ώρες πριν, OfflineWork είπε:

Κρίμα :sad1: ! Δεν πειράζει, δυστηχώς ήμουν αρκετά άτυχος να μην τα πάρω όταν είχαν πρωτοκυκλοφορίσει οπότε έχω ξεμείνει τώρα. Τέλος πάντων, λογικά μπορεί κάποτε να τα βρώ σε κάποια ιστοσελίδα μεταχειρισμένων

 

Αν δε σε πειράζει να διαβάζεις στα αγγλικά, θα σου πρότεινα να πάρεις την έκδοση της Fantagraphics. Μπορείς να τη βρεις πολύ πιο εύκολα και φθηνά από ότι την ελληνική, και η ίδια η έκδοση έχει πολύ καλή επιμέλεια.

Υπάρχουν δύο τόμοι για την αρχική ιστορία και για τα χαμένα επεισόδια, καθώς και ένα box set να θες να πάρεις και τους δύο ταυτόχρονα (Κατά τη γνώμη μου η τιμή του box set είναι κάπως τσιμπημένη, αλλά και πάλι θα έλεγα πως αξίζει πιο πολύ από τα να ψάχνεις τους Ελληνικούς τόμους στα μεταχειρισμένα)

:beer:

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  433
  • Reputation:   4312
  • Achievement Points:  603
  • Days Won:  2
  • With Us For:  831 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

12 ώρες πριν, OfflineWork είπε:

Σήμερα το πρωί οδεύοντας σε ένα κοντινό περίπτερο παρατήρησα το πασχαλινό πακέτο κόμικς που είχε βγάλει η Καθημερινή. Ουσιαστικά 4 ΚΟΜΙΞ για 3 - 3,50 ευρώ. Αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν πως το πρώτο ΚΟΜΙΞ μπροστά μπροστά στη ζελατίνα, είχε την σφραγίδα του Βίου και της Πολιτείας του Σκρούτζ Μακ Ντακ (Δ' Επεισόδιο). Φυσικά, το πήρα αλλα αναρωτιέμαι, να προσέχω και για άλλα επεισόδια? Αυτό θεωρείται επανέκδοση του Βίου και της Πολιτείας ή κυκλοφορούν συχνά αυτά το ΚΟΜΙΞ και απλά εγώ δεν το είχα καταλάβει?

Από ότι έχω καταλάβει στα διάφορα πακέτα υπάρχουν επεισόδια του Βίου και των Χαμένων επεισοδίων. Οπότε αν ψάξεις μπορεί να βρεις μερικά ακόμα του Βίου. Τα υπόλοιπα στα μεταχειρισμένα. Είναι ευκαιρία τώρα να βρεις μερικά γιατί στα μεταχειρισμένα οι τιμές θα αρχίσουν να ξεφεύγουν σιγά σιγά για τα συγκεκριμένα τεύχη.

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36818
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  15
  • Reputation:   63
  • Achievement Points:  15
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1253 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

20 ώρες πριν, Rombax είπε:

 

Αν δε σε πειράζει να διαβάζεις στα αγγλικά, θα σου πρότεινα να πάρεις την έκδοση της Fantagraphics. Μπορείς να τη βρεις πολύ πιο εύκολα και φθηνά από ότι την ελληνική, και η ίδια η έκδοση έχει πολύ καλή επιμέλεια.

Υπάρχουν δύο τόμοι για την αρχική ιστορία και για τα χαμένα επεισόδια, καθώς και ένα box set να θες να πάρεις και τους δύο ταυτόχρονα (Κατά τη γνώμη μου η τιμή του box set είναι κάπως τσιμπημένη, αλλά και πάλι θα έλεγα πως αξίζει πιο πολύ από τα να ψάχνεις τους Ελληνικούς τόμους στα μεταχειρισμένα)

:beer:

Χμμμ, ακούγεται καλή ιδέα! Θα τους ρίξω μια ματιά :beer:

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.