Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΟΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ


Indian

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις

Τίτλος:
ΜΕΓΑΛΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ (ΟΙ)
Εκδοτική:
ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΣΤΡΑΤΙΚΗ Λίστα εκδόσεων
Hμερ. έκδοσης:
12-2009
Εξώφυλλα:
1 + 1 Οπισθόφυλλα ΕΔΩ ΛΙΣΤΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ
Τεύχη:
1
Κατηγορία:
Σειρά/Αυτοτελή
Είδος εντύπου:
Βιβλίο
Βιβλιοδεσία:
Ράχη με σκληρό εξώφυλλο
Περιεχόμενο:
Εκπαιδευτικό,Μυθολογικό,Φαντασίας
Μέγεθος:
23.5 x 31.0
Σελίδες:
80
Χρώμα:
Έγχρωμο (ΕΓΧ)
Προέλευση:
Ελληνική

  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12986
  • Reputation:   95122
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  430
  • With Us For:  4653 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

MEGALESEPITYXIES_0001z.jpgMEGALESEPITYXIES_0001.jpg

 

Το 2009 η εκδόσεις Στρατίκη, πρωτοπόρες στην παιδική λογοτεχνία, κυκλοφορούν μία παιδική σειρά, υπό τον τίτλο "Οι μεγάλες επιτυχίες".

 

Πρόκειται για μία σειρά που αποτελείται από μία ποικιλία θεμάτων. Είναι όλα διαλεγμένα με φροντίδα, για να ψυχαγωγούν αλλά και να προσφέρουν μόρφωση και αγωγή στα παιδιά, με τον πιο ευχάριστο και εύκολο τρόπο. Όλα τα βιβλία της επιτυχημένης αυτής σειράς έχουν πλούσια και φαντασμαγορική εικονογράφηση, με κείμενα απλά, κατανοητά αλλά και συναρπαστικά!

 

Η έκδοση έχει μεγάλο σχήμα και σκληρό εξώφυλλο. Ό,τι πρέπει για τα άτσαλα μικρά χέρια των πιτσιρικάδων. :P Οι σελίδες στο εσωτερικό διαθέτουν ματ χαρτί και καλή εκτύπωση, ενώ η γραμματοσειρά έχει μεγάλο μέγεθος για να καθίσταται ευανάγνωστη. Ένα αρνητικό που εντόπισα είναι ότι το δέσιμο των σελίδων στο εσωτερικό δεν είναι και τόσο ανθεκτικό. Δυστυχώς, στον τόμο που έχω στα χέρια μου δεν αναφέρονται τα ονόματα του κειμενογράφου και του εικονογράφου. Εικάζω ότι στα κείμενα πρέπει να είχε βάλει το χεράκι του ο αείμνηστος Πότης Στρατίκης, όπως συνήθιζε.

 

Τέλος, να αναφέρω ότι μετά από έρευνα ανακάλυψα την ημερομηνία που παραθέτω στο πινακάκι της παρουσίασης. Είμαι 100% σίγουρος, όμως, ότι αυτά τα βιβλία τα διάβαζα όταν πήγαινα στο δημοτικό σχολείο και σίγουρα δεν ήταν το... 2009! :lol: Κάθε περαιτέρω πληροφορίες θα ήταν καλοδεχούμενη. :) 

 

Κατά τα άλλα, μιλάμε για διαμάντια των ελληνικών παραμυθιών, ντυμένα με εξαιρετική εικονογράφηση, που δεν θα πρέπει να λείπει από κανένα σπίτι. :) 

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30583
  • Group:  Members
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  2376
  • Reputation:   17725
  • Achievement Points:  2593
  • Days Won:  33
  • With Us For:  3433 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Σε καμια περιπτωση δεν ειναι το 2009.. Το θυμαμαι κι εγω μικρος που το διαβαζα απο την βιβλιοθηκη της αδελφης μου,.Αρα πρεπει να ειναι μεσα (τουλαχιστον) δεκαετιας 80' με αρχες 90'

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12986
  • Reputation:   95122
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  430
  • With Us For:  4653 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

13 ώρες πριν, albert είπε:

Σε καμια περιπτωση δεν ειναι το 2009.. Το θυμαμαι κι εγω μικρος που το διαβαζα απο την βιβλιοθηκη της αδελφης μου,.Αρα πρεπει να ειναι μεσα (τουλαχιστον) δεκαετιας 80' με αρχες 90'

 

Κι εγώ αυτό θυμάμαι. Την ημερομηνία την πήρα από διάφορα e-shops που το είχαν κι όλα συμφωνούσαν στο 2009. Μήπως είναι επανέκδοση? Μπορεί. Ούτε κι από το ISBN μπόρεσα να βγάλω κάποιο συμπέρασμα. :thinking:

 

Μην ανησυχείς πάντως. Θα την βρούμε την άκρη. :P 

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.