Μετάβαση στο περιεχόμενο

[ANUBIS] Joker (Brian Azzarello)


HugeG

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  31478
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  29
  • Reputation:   111
  • Achievement Points:  29
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2950 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Καλησπέρα σας! Θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με το graphic novel «Joker», του  οποίο το αφίερωμα βρίσκεται εδώ.

1)

α) Πόσες εκδόσεις έχει; Μία, δύο ή τρεις; Ξέρω για αυτήν για τον Νοέμβριο του 2009, αλλά στο αφιέρωμα λέει ότι επανεκδόθηκε και το 24 Απριλίου τού έτους, φαντάζομαι, 2010. 

β) Αυτή του 2010 (24 Απριλίου) πρόκεται για άλλη έκδοση ή ανατύπωση; Ξέρει κανείς; Αν πρόκειται για άλλη έκδοση, ποια η διαφορά με την πρώτη του 2009;

 

2) Ποια η διαφορά της έκδοσης του 2009 με αυτή του 2018;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2123
  • Reputation:   20705
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4555 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Υπαρχει η αρχικη εκδοση και η επανεκδοση αυτης που δεν εχουν βασικες διαφορες και που πιθανον να εγινε λογω εξαντλησης του αρχικου τομου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31478
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  29
  • Reputation:   111
  • Achievement Points:  29
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2950 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

1 λεπτό πριν, christs είπε:

Υπαρχει η αρχικη εκδοση και η επανεκδοση αυτης που δεν εχουν βασικες διαφορες και που πιθανον να εγινε λογω εξαντλησης του αρχικου τομου.

Άρα, αυτό που εκδόθηκε στις 24 Απριλίου του 2010 πρόκεται για ανατύπωση της έκδοσης του Νοεμβρίου του 2009. 

Μεταξύ της πρώτης έκδοσης και της δεύτερης του 2018 υπάρχει κάποια διαφορά; 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  383
  • Content Count:  3878
  • Reputation:   35245
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2052 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

26 λεπτά πριν, HugeG είπε:

Άρα, αυτό που εκδόθηκε στις 24 Απριλίου του 2010 πρόκεται για ανατύπωση της έκδοσης του Νοεμβρίου του 2009. 

Μεταξύ της πρώτης έκδοσης και της δεύτερης του 2018 υπάρχει κάποια διαφορά; 

 

Αν δε με απατάει η μνήμη μου δεν έχουν διαφορές :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1875
  • Reputation:   11181
  • Achievement Points:  1890
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3554 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  24

Πριν από 1 ώρα, HugeG είπε:

Καλησπέρα σας! Θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με το graphic novel «Joker», του  οποίο το αφίερωμα βρίσκεται εδώ.

1)

α) Πόσες εκδόσεις έχει; Μία, δύο ή τρεις; Ξέρω για αυτήν για τον Νοέμβριο του 2009, αλλά στο αφιέρωμα λέει ότι επανεκδόθηκε και το 24 Απριλίου τού έτους, φαντάζομαι, 2010. 

β) Αυτή του 2010 (24 Απριλίου) πρόκεται για άλλη έκδοση ή ανατύπωση; Ξέρει κανείς; Αν πρόκειται για άλλη έκδοση, ποια η διαφορά με την πρώτη του 2009;

 

2) Ποια η διαφορά της έκδοσης του 2009 με αυτή του 2018;

Γεια και πάλι. Έχεις όρεξη να ψάχνεις επανεκδόσεις βλέπω :lol: Το Joker επανεκδόθηκε στις 24 Απριλίου του 2018, όχι 2010. Πιο πριν πρέπει να ήταν η ίδια έκδοση, αλλά δεν παίρνω κι όρκο. Σαν διαφορά δεν γνωρίζω αν εντοπίζεται κάτι στις 2 εκδόσεις, αλλά δεν νομίζω. Πάντως θα σε συμβούλευα τέτοια θέματα να τα ρωτάς στο αφιέρωμα του κάθε κόμικ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31478
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  29
  • Reputation:   111
  • Achievement Points:  29
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2950 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

24 λεπτά πριν, Tsaklas είπε:

Γεια και πάλι. Έχεις όρεξη να ψάχνεις επανεκδόσεις βλέπω :lol: Το Joker επανεκδόθηκε στις 24 Απριλίου του 2018, όχι 2010. Πιο πριν πρέπει να ήταν η ίδια έκδοση, αλλά δεν παίρνω κι όρκο. Σαν διαφορά δεν γνωρίζω αν εντοπίζεται κάτι στις 2 εκδόσεις, αλλά δεν νομίζω. Πάντως θα σε συμβούλευα τέτοια θέματα να τα ρωτάς στο αφιέρωμα του κάθε κόμικ.

Να, μωρε... θέλω να έχω στη βιβλιοθήκη μου μόνο τις πρώτες εκδόσεις των βιβλίων. Έτυχε να βρω το Watchmen και Joker (αλλά τελικά το είχαν πουλήσει) και ήθελα να σιγουρευτώ ότι όντως πρόκειται για τις πρώτες εκδόσεις.
Ξέρεις γιατί μπερδεύτηκα; Διότι στο αφιέρωμα ο ramizez κλείνει λέγοντας: «Στις 24 Απριλίου κυκλοφόρησε επανέκδοση του τόμου», αλλά δεν διευκρινίζει χρονιά. Έπειτα, βλέπω και 'γω την ημερομηνία του ποστ (Νοεμβρίου 23, 2009) και λέω ότι ίσως πρόκειται για ανατύπωση που βγήκε 4-5 μήνες αργότερα (24 Απριλίου 2014), λόγω πολύ καλών πωλήσεων, κι όχι για επανέκδοση. Επίσης, δεν αναφέρεται αν το ποστ επεξεργάστηκε, ούτως ώστε να μας δώσει να καταλάβουμε ότι μόλις κυκλοφόρησε η επανέκδοση το 2018 έγινε η πρόσθεση αυτής της πληροφορίας. Έτσι, είπα να ρωτήσω. 

 

Άρα, καταλήγουμε:

1η έκδοση: Νοέμβριος 2009
2η έκδοση: 24 Απριλίου 2018

Καμία διαφορά μεταξύ τους.

 

Σας ευχαριστώ!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1875
  • Reputation:   11181
  • Achievement Points:  1890
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3554 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  24

22 λεπτά πριν, HugeG είπε:

Να, μωρε... θέλω να έχω στη βιβλιοθήκη μου μόνο τις πρώτες εκδόσεις των βιβλίων. Έτυχε να βρω το Watchmen και Joker (αλλά τελικά το είχαν πουλήσει) και ήθελα να σιγουρευτώ ότι όντως πρόκειται για τις πρώτες εκδόσεις.

Ενδιαφέρουσα τακτική, αν και θα σε δυσκολέψει λίγο και δε βρίσκω το λόγο αφού πρόκειται για την ίδια έκδοση. Βρήκες το σκληρόδετο Watchmen; Πόσο το πλήρωσες αν επιτρέπεται;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31478
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  29
  • Reputation:   111
  • Achievement Points:  29
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2950 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On 1/6/2020 στο 11:41 ΜΜ, Tsaklas είπε:

Ενδιαφέρουσα τακτική, αν και θα σε δυσκολέψει λίγο και δε βρίσκω το λόγο αφού πρόκειται για την ίδια έκδοση. Βρήκες το σκληρόδετο Watchmen; Πόσο το πλήρωσες αν επιτρέπεται;

Συγγνώμη για την καθυστέρηση, Tsaklas.

Το ξέρω, απλά μ' αρέσει να τα κοιτάω ως συλλεκτικά. Όχι, ότι είμαι κάνας φανατικός, απλά διάφορα βιβλία που μπορώ να τα βρω στην πρώτη έκδοση και πρώτη ανατύπωση προτιμώ να τα αγοράσω αντί να τα πάρω καινούργια π.χ από τα Public.

Δεν ξέρω... γενικά, μου φαίνεται ότι είναι διαφορετικό να έχεις στη βιβιοθήκη σου ένα βιβλίο, παραδείγματος χάριν 30 χρόνων, από το να έχεις ένα αντίγραφο μιας έκδοσής του που τυπώθηκε εχθές.

Δεν κατάλαβα αυτό που λες: «...αφού πρόκεται για την ίδια έκδοση.». Μα, δεν είναι το ίδιο. Η πρώτη έκδοση είναι σκληρόδετη, αλλά η δεύτερη όχι.

Όσο για την τιμή, έκανε 20€ + 3,5€ μεταφορικά. Γι' αυτό το αγόρασα κιόλας. Στο άλλο νήμα ο φίλος είπε ότι έκανε 50€. Μακάρι να είναι όντως η πρώτη έκδοση. 

Από τις φωτογραφίες που έστειλε, πάντως, έτσι φαίνεται. Πιστεύω σε κάνα δύο μέρες θα έρθει.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2123
  • Reputation:   20705
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4555 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Πριν από 1 ώρα, HugeG είπε:

Συγγνώμη για την καθυστέρηση, Tsaklas.

Το ξέρω, απλά μ' αρέσει να τα κοιτάω ως συλλεκτικά. Όχι, ότι είμαι κάνας φανατικός, απλά διάφορα βιβλία που μπορώ να τα βρω στην πρώτη έκδοση και πρώτη ανατύπωση προτιμώ να τα αγοράσω αντί να τα πάρω καινούργια π.χ από τα Public.

Δεν ξέρω... γενικά, μου φαίνεται ότι είναι διαφορετικό να έχεις στη βιβιοθήκη σου ένα βιβλίο, παραδείγματος χάριν 30 χρόνων, από το να έχεις ένα αντίγραφο μιας έκδοσής του που τυπώθηκε εχθές.

Δεν κατάλαβα αυτό που λες: «...αφού πρόκεται για την ίδια έκδοση.». Μα, δεν είναι το ίδιο. Η πρώτη έκδοση είναι σκληρόδετη, αλλά η δεύτερη όχι.

Όσο για την τιμή, έκανε 20€ + 3,5€ μεταφορικά. Γι' αυτό το αγόρασα κιόλας. Στο άλλο νήμα ο φίλος είπε ότι έκανε 50€. Μακάρι να είναι όντως η πρώτη έκδοση. 

Από τις φωτογραφίες που έστειλε, πάντως, έτσι φαίνεται. Πιστεύω σε κάνα δύο μέρες θα έρθει.

το αγορασες σε πολυ καλη τιμη. 50 ευρω ηταν η αρχικη τιμη απο την εταιρια. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1875
  • Reputation:   11181
  • Achievement Points:  1890
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3554 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  24

4 ώρες πριν, HugeG είπε:

Δεν κατάλαβα αυτό που λες: «...αφού πρόκεται για την ίδια έκδοση.». Μα, δεν είναι το ίδιο. Η πρώτη έκδοση είναι σκληρόδετη, αλλά η δεύτερη όχι.

Όσο για την τιμή, έκανε 20€ + 3,5€ μεταφορικά. Γι' αυτό το αγόρασα κιόλας. Στο άλλο νήμα ο φίλος είπε ότι έκανε 50€. Μακάρι να είναι όντως η πρώτη έκδοση. 

Από τις φωτογραφίες που έστειλε, πάντως, έτσι φαίνεται. Πιστεύω σε κάνα δύο μέρες θα έρθει.

Όντως πολύ καλή τιμή. Εκεί που αναφέρθηκα στην έκδοση αναφερόμουν στο Joker, προφανώς το σκληρόδετο είναι διαφορά όντως.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.