Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ (FREE PRESS) [ ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑ (2009) ]


YOSHIMITSU

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28727
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6448 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Η ειδική δωρεάν έκδοση της εφημερίδας Ελευθεροτυπία έχει αποδείξει ότι "αγαπάει" τα κόμικς αφού μέσα από τις σελίδες της, ερχόμαστε σε επαφή (όχι αρκετά στενή ίσως) με την Φωτεινή της Νύχτας. Από σήμερα, 10/9/2009, όμως και κάθε Πέμπτη, το χαμόγελο μας θα απλώνεται περισσότερο στα πρόσωπα μας και φαντάζεστε τί απορία και ανησυχία μπορεί να προκαλεί αυτό σε όποιους μας βλέπουν έτσι κατά τις πολύ πρωινές ώρες (είναι χαζός αυτός; χαίρεται που πάει στην δουλειά;).

 

Γιατί όμως θα γίνεται αυτό; Γιατί ανακοινώθηκε και έγινε η αρχή της δημοσίευσης των ιστοριών του Αρκά: Χαμηλές Πτήσεις, μέσα από τις σελίδες της εφημερίδας. ΟΚ, θα μου πεις, ότι τα έχουμε διαβάσει, ξαναδιαβάσει, ξαναμαναδιαβάσει, τα έχουμε και στις βιβλιοθήκες μας εδώ και καιρό, κοντεύουμε να τα μάθουμε απέξω (τί κοντεύουμε δηλαδή), έχετε δίκιο αλλά εγώ προσωπικά δεν μπόρεσα για μία ακόμη φορά να συγκρατήσω το χαμόγελο μου, όταν διάβασα ξανά την μοναδικά έξυπνη και συνάμα προκλητική απάντηση του μικρού σπουργιτιού στον πατέρα του, όταν αυτός μονολογούσε επειδή ένιωθε άσχημα για το "αγγελούδι" του αφού η μάνα του τους παράτησε για ένα χελιδόνι. "Η π......" ΟΚ, απλή, λιτή, αλλά κατευθείαν στην ουσία.

 

Μία σελίδα είναι αρκετή για να αρχίσει η μέρα όμορφα, ακόμα και εάν είναι κάτι το γνωστό το χιλιοειπωμένο, αφού παραμένει λίγο πολύ η έκπληξη για το ποια καρεδάκια θα μας συντροφεύσουν στον επόμενο σταθμό του τραίνου ή στάση του λεωφορείου. Μην μου ανησυχείτε, φυσικά και συνεχίζεται η Φωτεινή. Οπότε κάθε Πέμπτη πρωί, ραντεβού στα "ειδικά κουτιά" που έχουν την εφημερίδα "Ελευθεροτυπία Εβδομάδα" φρέσκια και έτοιμη για ανάγνωση.

 

post-5-125256555828_thumb.jpg post-5-125256609118_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 years later...

  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28489
  • Reputation:   190276
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6373 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

είναι τόσο απίστευτα μακρυά το 2009?

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.