Μετάβαση στο περιεχόμενο

AVENGERS/INVADERS HC [ Αξίζει; ]


Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82148
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6065 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Το χαλβαδιάζω. Η τιμή του για το μέγεθος και τις σελίδες είναι καλή (λέμε τώρα).

Αλλά αξίζει; Το διάβασε κανείς; Μήπως είναι μάπα-αρπαχτή-σαχλαμάρα;

Κανείς το διάβασε;

 

AVENGERS/INVADERS HC

Written by JIM KRUEGER & ALEX ROSS

Penciled by STEVE SADOWSKI

Cover by ALEX ROSS

Legends Live Again. The original Invaders (Captain America, Bucky, Human Torch, Toro, and the Sub-Mariner) return in an all-new tale by the award winning team behind EARTH X, Justice and Project Superpowers .The greatest super-team of World War II finds themselves transported from the battlefields of the Second World War to a future they never imagined! Now, the Invaders find themselves confronted by two teams of Avengers who want desperately to believe these heroes are who they say they are, while Tony Stark faces his greatest challenge since the Civil War as he must deal with the "return" of Steve Rogers. Confronted by a world they barely recognize, the Invaders will have to show two teams of the Earth's Mightiest Heroes just what kind of power, courage and sheer determination it took to defeat the forces of unrelenting evil in the Twentieth century. In fact...they may just have to do it again in the Twenty-First. Collecting AVENGERS/INVADERS #1-12.

320 PGS./Rated T+ ...$39.99

ISBN: 978-0-7851-2942-4

Trim size: oversized

Επεξεργασία από frequently_attitudes
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4675
  • Reputation:   26514
  • Achievement Points:  4709
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6210 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Δεν το έχω διαβάσει καθότι δεν μου γέμισε το μάτι... :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  519
  • Reputation:   1692
  • Achievement Points:  519
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5664 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Την σειρά την έπαιρνα σε τεύχη,και συνεχίζω ακόμα γιατί περιμένω να έρθει το τελευταίο τεύχος.

 

Γενικά,θα την χαρακτήριζα πολύ "χορταστική" ιστορία,καθώς όλο και προκύπτουν νέες εξελίξεις στο προσκύνιο.

 

Το βασικό σενάριο,όπως λέει και στην περιγραφή,είναι πως εμφανίζονται οι Invaders (Captain America, Bucky, Human Torch, Toro, and the Sub-Mariner) στο τωρινό Marvel Universe, όπου οι υπερήρωες έχουν χωριστεί σε 2 ομάδες,καταγεγγραμένους(νόμιμους) και μη (παράνομους),με πρωταγωνιστές βέβαια τις 2 ομάδες των Avengers,New & Mighty, οι οποίες για δικούς τους λόγους η κάθε μία προσπαθούν να τους πάρουν με το μέρος τους και βέβαια να καταλάβουν πως προκλήθηκε αυτό το γεγονός και πως θα τους γυρίσουν στην εποχή τους

(ναι,όλους.....ναι....και τον Steve Rogers...,μην σας μπαίνουν ιδέες.. :P ).

 

 

Η ιστορία έχει το ενδιαφέρον της γιατί πέρα απ΄τα παραπάνω,σχετικά με New & Mighty Avengers,δίνει την δυνατότητα να αναπτυχθούν οι χαρακτήρες των Invaders,είτε με το να συνειδητοποιήσουν σε ποια περίοδο βρίσκονται και πως έχει αλλάξει ο κόσμος που ήξεραν,είτε να συμβιβαστούν με τον μελλοντικό θανατό τους,είτε ακόμα και να συναντήσουν τον μελλοντικό εαυτό τους.

Όλα τα λεφτά οι διάλογοι μεταξύ Captain America-Bucky-Captain America (τον τωρινό ;) ).

Και βέβαια το κερασάκι είναι..... ο Cap.Ώντας πρόσφατα δολοφονημένος στο παρόν,ξυπνάει αναμνήσεις (ή μήπως τύψεις....;;) σε Τοny Stark/Iron Man/Director of S.H.I.E.L.D. και προκαλεί ενδιαφέρον η όλη αντίδραση.

 

Όσον αφορά το σχέδιο,ο SADOWSKI έχει κάνει καλή δουλειά.Δεν έχω κάποιο παράπονο.Και βέβαια τα εξώφυλλα είναι Ross.Aλλά μόνο τα εξώφυλλα..Στα τεύχη τουλάχιστον δεν υπάρχει κανένα σχεδιάκι του,ούτε στις τελευταίες σελίδες,όπως έκανε στο Justice.Βέβαια σε HC όλο και κάτι extra θα έχουν.....

 

Συνοψίζοντας,είναι μια καλή ιστορία,η οποία παρά το μεγάλο μέγεθος της (12 τεύχη) αν και limited series,δεν κάνει κοιλιά.Διαρκώς προκύπτουν νέα πράγματα και κρατάει το ενδιαφέρον του αναγνώστη.Ήταν μια σειρά, η οποία πιστεύω δεν προβλήθηκε όσο θα έπρεπε, λόγω Secret Invasion και κάπως αδικήθηκε γι'αυτό το λόγο (damn Skrulls!!! :P ). Αν θες μια ιστορία με αρχή, μέση και τέλος, η οποία με το κλείσιμό της (οκ,για αυτό δεν είμαι 100% σίγουρος γιατί δεν έχω πάρει στα χέρια μου ακόμα το τελευταίο τεύχος αλλά αυτό έχω καταλάβει...) να μην αφήνει το Marvel Universe κατεστραμένο, τους μισούς ήρωες πεθαμένους και τους άλλους με νέες ταυτότητες-δυνάμεις-φύλο ή δεν ξέρω τι άλλο,τότε το προτείνω ανεπιφύλακτα.

 

:beer::cheers3:

Επεξεργασία από PrOWl
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  519
  • Reputation:   1692
  • Achievement Points:  519
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5664 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Τελικά δεν μας είπες,τι έκανες??Το πήρες???? :D

(το καλό που σου θέλω,τόσα που έγραψα!!!!!! :lol::P )

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82148
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6065 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Τελικά δεν μας είπες,τι έκανες??Το πήρες???? :D

(το καλό που σου θέλω,τόσα που έγραψα!!!!!! :lol::P )

 

ΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Και βέβαια διάβασα ό,τι έγραψες!

 

Το συγκεκριμένο θα εκδοθεί σε 2-3 μήνες. Πρόκειται να το προ-παραγγείλω, και το σκεύφτομαι. Μάλλον θα αφεθώ στην τιμή του bookdepository.co.uk από Σεπτέμβρη.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8665
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5456 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

to bookdepository αξιοπιστο site gia comics?Απο τιμες ειναι πανω κατω ιδιο με το amazon απο οτι ειδα αλλα σε θεμα πακεταρισματος τι επιπεδου ειναι?Σαν το amazon η χειροτερο?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82148
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6065 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

to bookdepository αξιοπιστο site gia comics?Απο τιμες ειναι πανω κατω ιδιο με το amazon απο οτι ειδα αλλα σε θεμα πακεταρισματος τι επιπεδου ειναι?Σαν το amazon η χειροτερο?

 

Στα oversized hardcovers σχετικά καλό πακετάρισμα , στα απλά hardcover και στα κλασικά tpb ξέχασέ το. απλά απαράδεκτο.

Τιμές... λίγο ξεθάρεψαν και έγιναν σχεδόν ίδιοι με το amazon.

Επεξεργασία από frequently_attitudes
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.