Μετάβαση στο περιεχόμενο

WALT DISNEY'S COMICS AND STORIES 75th ANNIVERSARY [ VARIOUS ]


Billy Uchiha

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  30290
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  1113
  • Reputation:   6474
  • Achievement Points:  1116
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3556 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  21

post-30290-0-92732400-1449141506_thumb.jpg

 

 

Μια συλλεκτική έκδοση της IDW Publishing για τα 75 χρόνια του αμερικάνικου τίτλου Walt Disney's Comics and Stories που βγήκε τον Οκτώβριο του 2015. Η ποιότητα της έκδοσης είναι πολύ καλή και εμένα προσωπικά με κάνει να θέλω να το ακουμπάω πολύ απαλά. :P

 

Περιέχει 10 ιστορίες των οποίων τους δημιουργούς βλέπουμε στα περιεχόμενα, όπου βλέπομε επίσης και τα περιοδικά στα οποία δημοσιεύτηκαν. Η ιστορία Ridin' the Rails μου έσπασε τα νεύρα, όχι επειδή δεν ήξερα τις λέξεις, αλλά επειδή η γραμματοσειρά με έκανε να σκέφτομαι πως δεν τελείωνε ποτέ αυτή η ιστορία (και μάλιστα ήταν χωρισμένη σε μέρη διάσπαρτα σε όλο το τεύχος :trixes: ).

 

Στο τέλος έχει ένα μονοσέλιδο άρθρο για την πορεία του περιοδικού (υποθέτω, γιατί δεν κάθισα να το διαβάσω).

 

 

Έχει βγει και variant cover

 

http://www.idwpublishing.com/product/walt-disney-comics-stories-75th-anniversary-special/

Επεξεργασία από Billy Uchiha
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  2285
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  941
  • Content Count:  4363
  • Reputation:   35622
  • Achievement Points:  4416
  • Days Won:  26
  • With Us For:  6188 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Όντως είναι ένα πολύ όμορφο και προσεγμένο τεύχος! Η δομή των ιστοριών μου θύμισε λίγο τα παλιά Σούπερ Μίκυ, καθώς περιείχε μια ιστορία Barks, μια Paul Murry σε 3 συνέχειες, και άλλες μικρότερες με δευτερεύοντες χαρακτήρες. Είχα καιρό να πετύχω κάποια δουλειά του Murry, και χάρηκα που επιτέλους αυτό συνέβη, κι ας μην ήταν απ' τις καλύτερές του ιστορίες. Ευχαριστώ τον Conb για το τεύχος!

 

:cheers2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.