Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΧΡΥΣΑΛΛΙΔΕΣ


Melandros

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις

Τίτλος:
ΧΡΥΣΑΛΛΙΔΕΣ
Σενάριο/Kείμενα:
Λένα
Σχέδιο:
Λένα
Εκδοτική:
ΑΥΤΟΕΚΔΟΣΗ Λίστα εκδόσεων
Hμερ. έκδοσης:
2008
Εξώφυλλα:
1 + 1 Οπισθόφυλλα ΕΔΩ ΛΙΣΤΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ
Τεύχη:
1
Κατηγορία:
Αυτοτελές
Είδος εντύπου:
Κόμικ
Βιβλιοδεσία:
Καρφίτσα
Περιεχόμενο:
Φαντασίας
Μέγεθος:
17.0 x 24.0
Σελίδες:
36
Χρώμα:
Έγχρωμο (ΕΓΧ)
Προέλευση:
Ελληνική
Ονομαστική τιμή:
2,80€

  • Member ID:  4830
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  480
  • Content Count:  2663
  • Reputation:   16025
  • Achievement Points:  2665
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5910 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Xrusallides_0001.jpg  Xrusallides_0001z.jpg

 

Το Χρυσαλλίδες είναι ένα φανζίν απο την Λένα , που την γνωρίσαμε στο Comicdom με το πρώτο της φανζινάκι, τις Πεταλούδες. Μέσα έχει κόμικς, αλλά και σχέδια, με την ίδια ευαίσθητη γραμμή που είχαμε δεί και στην πρώτη της δουλειά. Στην αρχή έχει και μια εισαγωγή, που ευχαριστεί τους αναγνώστες που την στηρίξανε στο Comicdom και άλλους δικούς της γνωστούς που στάθηκαν δίπλα της.

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  8772
  • Group:  Members
  • Topic Count:  25
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3876
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  4
  • With Us For:  5546 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

Ευχαριστω!!!!! Είσαι πολύ γλυκός!!!! Και εσείς που γράψατε τόσο ωραία λογάκια για τις Πεταλουδίτσες μου!!!!

 

Μια μικρή διόρθωσις: Το όνομα μου είναι σκέτο Λένα!!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4830
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  480
  • Content Count:  2663
  • Reputation:   16025
  • Achievement Points:  2665
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5910 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Καλώς μας ήλθες Λένα !!! Το όνομα διορθώθηκε. :best:

 

:cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  2818
  • Group:  Members
  • Topic Count:  73
  • Content Count:  916
  • Reputation:   3583
  • Achievement Points:  916
  • Days Won:  2
  • With Us For:  6133 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

Καλό σε ποιότητα κι αυτό το φανζίν αλλά για να είμαι ειλικρινής νομίζω πως οι "Πεταλούδες" που προηγήθηκαν ήταν πιο γεμάτο και πιο όμορφο σαν σχέδιο...Πeρίμενα δήλαδη κάτι ακόμα πιο ωραίο που θα με πάει ένα βήμα παρακάτω αλλά τελικά δεν μου το έβγαλε....

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  13060
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1940
  • Reputation:   14922
  • Achievement Points:  1940
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4989 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Eχω διαβασει και αλλες ιστοριες της Λενας ειτε αποσπασματα ειτε ολοκληρωμενες ιστοριες και ειχα σχηματισει την ιδεα οτι ειναι μια κοπελα που κανει κομικς με ιδιαιτερο τροπο μια και καταφερνει να αφομοιωσει διαφορες τεχνικες τοσο στα χρωματα οσο και στο τροπο που σκιτσαρει...διαβαζωντας ομως τις Χρυσαλλιδες συμπαιρενω οτι δε κανει μονο κομικς που ισως εχουν στοιχεια πχ θεατρικοτητας αυτο ειναι μια πτυχη του ταλεντου της και αυτων που θελει να κανει μια και βλεπω οτι μεσα απο αυτο το κομικ κανει και τεχνη, στην ουσια ειναι μια καλλιτεχνης(σε εξελιξη οκ)με πολυπλευρω ταλεντο που καταφερνει να το εκφρασει με διαφορους τροπους!!!

Μια καλη εκδοση απο καθε αποψη!!!

 

ΥΓ εννοειται οτι μου αρεσε και σιγουρα θα διαβασω και οτι αλλο εχει κανει!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120974
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6339 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On 1/19/2009 at 9:39 PM, Melandros said:

Στην αρχή έχει και μια εισαγωγή, που ευχαριστεί τους αναγνώστες που την στηρίξανε στο Comicdom και άλλους δικούς της γνωστούς που στάθηκαν δίπλα της.

 

ΦΥΓΑΜΕ

 

Αγαπητοί αναγνώστες,

 

εσείς ήσασταν το έρεισμα για το δεύτερο αυτό τεύχος. Η αγάπη και τα θερμά σας λόγια, όλων όσων συνάντησα στο Comicdom, με έκαναν να αναθεωρήσω την απόφασί μου να μην εκδόσω επόμενο τεύχος, και να ετοιμάσω για σας άλλη μια μικρή δόσι της μαγείας μου.

 

Ίσως να άργησα λιγάκι, παρ'όλα αυτά η χρονιά που πέρασε δεν ήταν διόλου αβάκχευτος, και ευελπιστώ να δείτε και άλλες δουλειές μου στο εγγύς μέλλον, και όχι μόνο μέσα από τας σελίδας των ταπεινών, αυοτεκδιδόμενων περιοδικών μου.

Οι χρυσαλλίδες, τα κουκούλια δηλαδή των προνυμφών εκ των οποίων αναδύονται οι πεταλούδες, είναι κάτι αναγνωρίσιμο στον καθένα μας, στην καθημερινότητά μας. Πολλές φορές, και εμείς ομοιάζουμε με κουκούλια, τα οποία πεισματικώς αρνούνται να μεταμορφωθούν σε κάτι ωραιότερο, είτε ακουσίως, είτε εκουσίως.

 

Τέλος, θα ήθελα να ευχαριστήσω την Βίκη, τον Γιώργο και την Στέλλα για την παρουσία και την υποστήριξή τους στον πάγκο του Comicdom, καθώς και για όλην την αγάπη τους. Ευχαριστώ τον Punicher, γιατί χωρίς αυτόν, η ατμόσφαιρα στο Conversion θα ήταν πολύ βαριά. Ευχαριστώ την Άγγλω, που είναι δίπλα μου. Ευχαριστώ όλους τους "μικρούς σεφ", οι οποίοι μου παρέχουν τα απαραίτητα συστατικά και καρυκεύματα για τις δημιουργίες μου. Ευχαριστώ όλους εσάς, που διαβάζετε και στηρίζετε την δουλειά μου.

 

Με αγάπη,

Λένα

 

 

ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΘΑΨΙΜΟ! :hop:

 

~ Πλάτων Μια χρυσομαλλούσα κοπελίτσα ξαπλωμένη χαζευει τα σύννεφα. Και τότε

 

 

ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ ΝΑ ΒΑΨΕΙ ΠΙΟ ΜΠΛΕ ΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ!!!!! :awesome:

10'/10!

~ Έσοπτρον Κινέζικα (?) ιδεογράμματα. Εγώ. Ψυχή. Μια κοπέλα βλέπει τον εαυτό της σαν θρυμματισμένο καθρέφτη. Πως το'λεγε ο Αλκίνοος;

5.6/10, καλή ιδέα, προβληματική εκτέλεση.

~ Σαν Άθυρμα Υπέροχο.

Quote
Έχω ένα παιχνίδι, μια μαριονέτα την προσέχω πολύ...
Α, άθυρμα είναι το παιχνίδι. Στην προκειμένη, μια κουκλίτσα-μαριονέτα. Αλλά...

10'/10! :D

~ Υετοί Βασισμένο στο ποίημα "Amnesia" του Larry Cool. Η αναζήτηση της ταυτότητας ως ανεξάρτητου όντως και ο απογαλακτισμός. Συμβολισμός φουλ. 6/10

~ Σαρπηδόν ή, καλλίτερα, Λυκούργος. SANDMAN & DEATH!!!! :giati: Κατά τ'άλλα, δεν είμαι σίγουρος αν κατάλαβα τι παίχτηκε. Μάλλον αναφέρεται στην άμεση συσχέτιση και γαλήνη του ύπνου και του ύστατου ύπνου. 5/10

 

Μετά ακολουθούν 3 "pin up's", με τη Μαριονέτα, το 2ο έχει τίτλο Ευχαριστώ και το 3ο ΜΑΝΑ.

 

 

Overall, 8.59/10 Τσεκάρετέ το. Γιατί δεν προλάβατε τα δωρεάν κακέκτυπα (ελαφρώς ξεβαμμένα εξώφυλλα) που είχε φέρει κάποτε η Λένα Λέσχη... :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • DaDiRa changed the title to ΧΡΥΣΑΛΛΙΔΕΣ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.