Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΛΕΒΙΑΘΑΝ


KONNOS

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  25407
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  345
  • Reputation:   4169
  • Achievement Points:  345
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4328 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Το 2010 διάβασα το συγκεκριμένο κόμικ, το οποίο είχα αγοράσει τότε με το περιοδικό Sonic. Πέρασαν αρκετά χρόνια από τότε και έτσι δεν θυμάμαι όλες τις λεπτομέρειες από την κεντρική ιστορία και τις μικρότερες που την ακολουθούν, πάντως δεν νομίζω να είχα ενθουσιαστεί. Ενώ το κόνσεπτ  είναι ενδιαφέρον, το σενάριο μου φάνηκε μάλλον απλοϊκό, χρειαζόταν μεγαλύτερο βάθος. Η ώρα βέβαια πέρασε γρήγορα και όμορφα, αλλά μέχρι εκεί. Το ασπρόμαυρο σχέδιο οπωσδήποτε πολύ ωραίο, δεν απογοητεύει. Η ελληνική έκδοση με την σειρά της πολύ όμορφη και προσεγμένη. Αν το πετύχετε πουθενά φτηνά, ρίξτε του μια ματιά...

 

7/10

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 6 months later...

  • Member ID:  23447
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  7
  • Reputation:   75
  • Achievement Points:  7
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4572 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Ωραίο σχέδιο, ωραία ιδέα του πλοίου-πολιτείας (μου θυμίζει Νέα Υόρκη; ) και όμορφη έκδοση.

Οι τρεις μικρές ιστορίες ήταν επίσης ενδιαφέρουσες, καλύτερη αυτή με τον πότη (νομίζω ότι είναι η 2η στη σειρά). :best:

 

Δεν είμαι ιδιαίτερα εξοικειωμένη με τα υπερφυσικά όντα αλλά δεν νομίζω να φταίει αυτό. Όταν μπήκαν στην ιστορία τα τέρατα και σημεία και στη συνέχεια φάνηκε ότι σε αυτά βασίζεται η όλη ιστορία απογοητεύτηκα. Περίμενα, με βάση αυτά που διάβασα στο οπισθόφυλλο, κάτι ανθρωποκεντρικό :(

Επεξεργασία από vasquez
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • DaDiRa changed the title to ΛΕΒΙΑΘΑΝ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.