Μετάβαση στο περιεχόμενο

Η δύναμη της συνήθειας


Leonidas1994

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  1307
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  84
  • Reputation:   59
  • Achievement Points:  84
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6286 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Επιστρέφει, λοιπόν που λέτε, το μεγάλο καράβι μετά από πολυετές ταξίδι στα νησιά της Καραϊβικής και οι τρεις κολητοί ναύτες πατούν το πόδι τους μετά από τόσο καιρό στα πάτρια εδάφη. Αφού χαιρετίστηκαν και έδωσαν ραντεβού για καφεδάκι το άλλο πρωί στο γνωστό καφενείο του λιμανιού, πήγε ο καθένας στο σπίτι του και στην οικογένεια του. Έτσι φτάνει το άλλο πρωί και πηγαίνει ο κάθενας στο καφενείο. Φτάνει ο πρώτος αλλά με ένα περίεργο τικ, που τον έκανε να κουνάει κάθε λίγο το κεφάλι και να παίζει τα μάτια του συνεχώς. Φτάνει ο δεύτερος με ακόμη πιο περίεργα συμπτώματα. Πιο μεγάλα τικ από την μέση μέχρι το κεφάλι κι αυτός. Όσο για τον τρίτο μπαίνει κι αυτός μέσα αλλά με δεμένο κεφάλι και με με γύψο στο χέρι και στο πόδι.

 

Αφού ο καθένας έμεινε αμίλητος για λίγα λεπτά από το σοκ βλέποντας τους άλλους ο πρώτος αποφασίζει να κάνει μια αρχή:

 

- Που λέτε παιδιά πήγα χθες στο σπίτι και με υποδέχτηκε η οικογένειά μου με πολλή χαρά. Αφού έφαγα ένα ωραίο γεύμα, έπαιξα λίγο τα παιδιά μου και τα έβαλα για ύπνο, πήγαμε με την γυναίκα μου στο δωμάτιό μας. Αφού εκεί συμπράξαμε το χρέος το συζυγικό, από τη δύναμη της συνήθειας έβγαλα ένα πενηντόευρο και το έδωσα στη γυναίκα μου. Από την φασαρία και τον όλο χαμό που έγινε εισέσπραξα αυτό το τικ που όλοι βλέπετε.

 

- Τι να πω κι εγώ (λέει ο δεύτερος)... Αφού έκανα κι εγώ τα ίδια ακριβώς πράγματα, έβγαλα από το πορτοφόλι μου και της έδωσα 100 ευρώ... Κι αυτή μου έδωσε ρέστα 75... Καταλαβαίνετε τι ακριβώς συνέβη μετά... Βλέπετε η δύναμη της συνήθειας με έκαψε...

 

- Αυτά δεν είναι τίποτα (λέει ο τρίτος)... Αφού κι εγώ έκανα την δουλειά, πήγα στο μπάνιο να πλυθώ και τότε ακούω τη γυναίκα μου να φωνάζει "Φύγε ο άνδρας μου, φύγε ο άνδρας μου"... και τότε πήδηξα από το παράθυρο για να γλιτώσω...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1533
  • Group:  Members
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  893
  • Reputation:   614
  • Achievement Points:  893
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6264 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Καλόοοο!!! :clap: :lol::dance::beer::D:D:D:D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.