Μετάβαση στο περιεχόμενο
Χριστός Ανέστη! Χρόνια πολλά σε όλους και όλες, με υγεία! ×

Γεια Χαρά, Καλώς Σας Βρήκα (Επιτέλους :)))


wolflycos

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  1285
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  50
  • Reputation:   24
  • Achievement Points:  50
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6298 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Είμαι ο Σίμος και ασχολούμαι με τα Κόμιξ από...τότε που θυμάμαι! Όπως όλα (εντάξει, τα περισσότερα...) Ελληνάκια της ηλικίας μου ξεκίνησα με Μίκυ Μάους και το "κουσούρι" :D μου έχει μείνει 20 χρόνια μετά (ώ ναι, αγγίζω τα 26 και αναρωτιέμαι αν υπάρχουν μεγαλύτερς ηλικίες εδώ για να μη νιώθω άσχημα... :cry:

Και λέω "κουσούρι" γιατί για να λέω την αλήθεια δεν αισθάνομαι και πολύ άνετα όταν αγοράζω κάποιο συλλεκτικό τεύχος Κόμιξ είτε από το βλέμμα του περιπτερά ή από τον κόσμο που (καλά ρόμπα...!!!) γυρνούσε το κεφάλι του το καλοκαίρι για να δει ποιό παιδάκι διάβαζε Κόμιξ στην παραλία... (Οκ, μην το πείτε..μλκία έκανα κι εγώ...αλλά μόλις τό'χα πάρει δεν μπορούσα να μην του ρίξω μια ματιά :blob1:

Κατά τ'άλλα έχω ένα μεγάλο χώρο όπου έχω όλα αυτά τα τεύχη (αλλά και εφημερίδες, περιοδικά κτλ.) που αγοράζω κατά καιρούς (πιο συχνά παλαιότερα) και θέλω κάποια στιγμή να τα σκανάρω (θέλει χροοοονια αυτό...) για να μην τα φάει ο ΤΡΟΜΟΣ της υγρασίας ή τα στείλει η μάνα μου στη χωματερή για να αδειάσει ο χώρος από όλη αυτή τη "παλιοχαρτούρα"!!!

Αυτά. Χαίρομαι και πάλι που "βρεθήκαμε" :)

 

Σίμος

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  218
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  431
  • Reputation:   295
  • Achievement Points:  431
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6386 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Καλώς όρισες φίλε μου... :hi:

Όπως θα διαπιστώσεις,οι περισσότεροι εδώ μέσα είμαστε κάποιας...ηλικίας :D ,αν και όπως λέει ο γηραιότερος όλων(μια ψυχή 99 ετών :respect: )..."μας διαβάζουν και μικρά παιδιά"... :D

Ελπίζω να περάσεις όμορφα στην παρέα μας... :beer:

:beer2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  417
  • Reputation:   1062
  • Achievement Points:  417
  • Days Won:  2
  • With Us For:  6459 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Καλώς μας ήρθες στην παρέα μας νεαρέ (για να νιώσεις καλύτερα από έναν μεγαλύτερο σου ) Σίμο !! :welcome:

 

εδώ θα ζωντανέψουνε αρκετές από τις αναμνήσεις σου περί των κόμικς φίλε μου!

Θα χαρούμε να σε βλέπουμε ενεργό στην παρέα μας και να ανταλλάσσουμε απόψεις !!

 

Και καλοπροαίρετα … μην μασάς και να μην ντρέπεσαι για κάτι που αγαπάς είτε βρίσκεσαι δημόσια είτε όχι , ο κάθε ένας έχει τα γούστα του..και αυτό που έχουμε όλοι εμείς εδώ (τα κόμικς) είναι αγαθό.. όμορφο και χίλια δυο θετικά ακόμα !! ;)

 

Άσε τον τρελό στην τρέλα του λοιπόν .. και τον περιπτερά στο face control του !! :D

 

Καλή συνεχεία να έχεις !!

 

:beer2:

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28493
  • Reputation:   190317
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6381 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Καλώστονα! :D να σου στείλω κινητό, e-mail, διεύθυνση κλπ για την ημέρα που θα αποφασίσουν να κάνουν εκκαθάριση σπίτι σου? ;)

 

και πλάκα στη πλάκα χτες κάτι τέτοιο μου πέταξε η μάνα μου όταν έκανα κρούση για σουλούπωμα του υπογείου.... φυσικά η πρόταση μομφής απορρίφθηκε με συντριπτική πλειοψηφία από εμένα, εμένα και το γιό της μάνας μου.

 

καλή διαμονή και καλή διασκέδαση! θα σου ήμουνα προσωπικά ευγνώμων αν τράβαγες ένα size πιο πάνω άμα θες να χρησιμοποιείς αυτή τη γραμματοσειρά! ψιλοστραβώθηκα :)

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1285
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  50
  • Reputation:   24
  • Achievement Points:  50
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6298 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα παλλικάρια. Να'σαι σίγουρος ότι θα το μάθεις "germanicus" γιατί θα λένε στις είδήσεις για κάποιον που έγινε πλούσιος από κάτι τόνους που έστειλε για ανακύκλωση!!! Δε μιλάμε βέβαια για Comic...αλλά έχω και εφημερίδες από το '93, ανελλιπώς ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ για κάθε Κυριακή... Άσε όλα τα άλλα...

 

 

Simos

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  27
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  207
  • Reputation:   108
  • Achievement Points:  207
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6429 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

...η μάνα μου...
Συγγνώμη που ρωτώ germanicus αλλά τι ηλικία είναι η μητέρα σου :D

Καλώς μας βρήκες λυκόλυκε ;):welcome:

Καλές περιηγήσεις και από ό,τι βλέπω έχεις ήδη αρκετά post... Κάνε βρε και κανά διαλειμματάκι να πιούμε μια μπυρίτσα :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1285
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  50
  • Reputation:   24
  • Achievement Points:  50
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6298 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Απλά όταν βρήκα το φόρουμ χάρηκα τόσο που δεν άφησα Thread που να μην τσεκάρω, και φυσικά όπου μου έκανε κλικ έριχνα και το σχόλιο!!! Όπως καταλαβαίνεις το "Επιτέλους" στο θέμα είχε κυριολέκτική σημασία!

Από δω και πέρα θα ηρεμήσω κάπως καθότι δε γεννιούνται κάθε μέρα δεκάδες θέματα (ευτυχώς δηλαδή, διαφορετικά δε θά ' κανα τίποτα άλλο στη ζωή μου) οπότε πίνουμε όσες μπυρίτσες θές :)

 

Simos

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.