Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κάστυ συνέντευξη στη ΚΟΜΙΞ Wiki [?, ΚΟΜΙΞ Wiki, 11/2015]


ΚΟΜΙΞ

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4237 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πρόκειται για τη συνέντευξη που είχαμε στο τεύχος 8 του ηλεκτρονικού περιοδικού ΚΟΜΙΞ Wiki! 

 

Γεια σας, Κύριε Κάστυ!

Είμαστε Έλληνες φαν από την ελληνική σελίδα για φαν του ΚΟΜΙΞ, το οποίο έχει δημοσιεύσει κάποιες από τις φοβερές σας ιστορίες! Θα θέλαμε να σας κάνουμε κάποιες ερωτήσεις…

 

ΚΟΜΙΞ Wiki: Γιατί δεν σχεδιάζετε κάποια ιστορία με τους Ντακ; Έχουμε δει πως μπορείτε να σκιτσάρετε τον Σκρουτζ πολύ ωραία και σκεφτήκαμε ότι θα ήταν πολύ καλό να φτιάξετε μια ιστορία με Ντακ! Αγαπάμε τον Μίκυ αλλά προτιμούμε τους Ντακ περισσότερο (ειδικά τον Σκρουτζ)…

 

Κάστυ: Λοιπόν, το να σχεδιάσω ένα παπί δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολο… Το πρόβλημα είναι όταν έχεις να σχεδιάσεις μια ολόκληρη ιστορία με διάφορες πόζες, εκφράσεις κλπ… Είμαι αρκετά μεγάλος για να ξεκινήσω να μαθαίνω σχεδιασμό των παπιών. Και υπ’ όψιν ότι ακόμη βελτιώνω τις ικανότητές μου στο να σχεδιάζω τον Μίκυ!

 

ΚW: Αν δεν έχετε στα σχέδιά σας μια ιστορία με τους Ντακ, θα θέλατε να κάνετε μια διασταύρωση αυτών με τον Μίκυ; Θα ήταν εκπληκτικό! Διασταυρώσεις έχουν γίνει και στο παρελθόν από άλλους δημιουργούς, αλλά θα θέλαμε να δούμε κι ένα από εσάς. Οι περιπέτειες του Μίκυ, του Γκούφυ και του Ντόναλντ σαν ομάδα είναι μοναδικές. Ελπίζουμε πως κάποια στιγμή θα δούμε κάτι τέτοιο από εσάς.

 

Κ: Μια ομάδα; Γιατί όχι; Δεν μπορώ να το αποκλείσω. Αλλά σίγουρα θα σχεδιαστεί από κάποιον άλλον.

 

ΚW: Έχετε κάποια ιστορία με τον Μίκυ υπό επεξεργασία αυτό τον καιρό;

 

K: Ναι, ευτυχώς, έχω πολλές. Αλλά οι περισσότερες από αυτές θα ολοκληρωθούν του χρόνου, διότι είναι πολύ μεγάλες. Τα νέα επεισόδια του Μαύρου Κεραυνού είναι πάνω από 200 σελίδες. Και θα ξαναδούμε την Κλάρα Λοφτ ξανά του χρόνου!

 

KW: Θεωρούμε ότι είστε άξιος συνεχιστής του Ρομάνο Σκάρπα και του Φλόυντ Γκότφρεντσον. Έχετε κάποια αγαπημένη σας ιστορία από αυτούς; Ποια είναι η καλύτερη ιστορία γενικά για σας και ποια ιστορία σας θεωρείτε πιο ξεχωριστή;

 

Κ: Σας ευχαριστώ γι’ αυτό. Πραγματικά λατρεύω αυτούς τους δημιουργούς και κάνω ότι καλύτερο μπορώ για να ακολουθήσω τα βήματά τους. Έχουν φτιάξει τόσες υπέροχες ιστορίες που είναι αδύνατον να ξεχωρίσω κάποια… Ίσως να μπορούσα να πω την πρώτη ιστορία που μου έρχεται στο μυαλό, την «Διάσταση Δέλτα». Όσο για τις δικές μου ιστορίες, δεν έχω αγαπημένη. Η κάθε ιστορία

(μιλάω για τις μεγάλες) έχει κάτι ξεχωριστό. Και αυτή τη στιγμή, πραγματικά λατρεύω μια νέα ιστορία που γράφω με τον Μίκυ τον Γκούφυ και την Κλάρα Λοφτ!

  

Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον που δείξατε για τη δουλειά μου και ελπίζω να το κρατήσετε!

 

Τσάο!

 

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4237 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πάντως δεν το λέω στη συνέντευξη αλλά μετά σε απάντηση για σχεδιαστή σε συνεργασία για κάνει ιστορίες με τους Ντακ του πρότεινα τον Μοττούρα και τον Marco Gervasio... Καλά φαντάζεστε ιστορία με σχέδιο Μοττούρα και σενάριο Κάστυ; Σίγουρα θα βγει κάτι επικό!!! :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31232
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  6
  • Reputation:   63
  • Achievement Points:  10
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3050 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Συγχαρητήρια για την απίστευτη δουλειά που έχει πέσει στην ΚΟMΙΞ WIKI, η οποία δείχνει πλέον με την βοήθεια των μελών της, πως δεν είναι μια απλό site...  :best:

Επεξεργασία από Kira
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4237 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Συγχαρητήρια για την απίστευτη δουλειά που έχει πέσει στην ΚΟMΙΞ WIKI, η οποία δείχνει πλέον με την βοήθεια των μελών της, πως δεν είναι μια απλό site...  :best:

Σε ευχαριστούμε πολύ! ;) Ελπίζω να σου άρεσε η Συνέντευξη! :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Valtasar changed the title to Κάστυ συνέντευξη στη ΚΟΜΙΞ Wiki [?, ΚΟΜΙΞ Wiki, 11/2015]

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.