Μετάβαση στο περιεχόμενο

H Κατερίνα Σταμάτη απαντά τις ερωτήσεις με σκίτσα [Ανεμογιάννης Διονύσης,lifo.gr,4/5/2015]


Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  30604
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  536
  • Content Count:  6810
  • Reputation:   55520
  • Achievement Points:  6810
  • Days Won:  161
  • With Us For:  3418 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Μια αγαπημένη μας κομίστρια και τεχνήτρια κοσμημάτων, απαντά σε ένα ερωτηματολόγιο με χιούμορ και πολύ χρώμα


 


Katerina_Stamidi_1.jpg


 


Την Κατερίνα την γνώρισα ένα απόγευμα στο Κουκάκι με αφορμή μια στοίβα πολύχρωμες χειροποίητες κασέτες που στόλιζαν την βιτρίνα του μαγαζιού της, το γνωστό και ως Ψιτ!. Στην ερώτηση αν τις πουλάει εκείνη μου απάντησε ότι κοστίζουν «ένα εκατομμύριο ευρώ». Kαι ενώ ακόμη σκαλωμένος την κοιτούσα προσπαθώντας να καταλάβω, εκείνη συνέχισε καλοσυνάτα «πάρε όσες θες, δεν τις πουλάω και μάλιστα σκεφτόμουν να τις πετάξω!». Ξαφνιασμένος και κολακευμένος από την προθυμία της να καταστρέψει την βιτρίνα της για έναν άγνωστο, εγώ διάλεξα εκείνη τη κασέτα με τα ‘Πορτογαλέζικα’ και την άλλη με τις τζαζιές των Cannonball & Coltrane και την αποχαιρέτησα με την υπόσχεση να τα ξαναπούμε. Από τότε κάποιοι την συνάντησαν στο Comicdom Con Athens καθώς εκείνη παρουσίαζε το νέο της κόμικς «Κίτρινο Σπίτι» στο τμήμα των αυτοεκδόσεων, ενώ άλλοι την είδαν να στολίζει την ανοιξιάτικη βιτρίνα του μαγαζιού της με παραδείσια πουλιά. Εγώ την συνάντησα ξανά πριν λίγες μέρες και της ζήτησα να μου απαντήσει μερικές ερωτήσεις για το Lifo.gr. Εκείνη προτίμησε να ζωγραφίσει τις απαντήσεις της και, όπως αποδείχτηκε, δεν είχε άδικο. Πολλές φορές μια εικόνα, ένα αντικείμενο ή ένα χρώμα μπορεί να είναι χίλιες λέξεις.


 


 


Ποια είναι η πιο σημαντική συμβουλή που σου έδωσαν ποτέ;  


 


1.jpg


 


Με ποια όπλα μπορούμε να πολεμήσουμε τη μιζέρια; 


 


2.jpg


 


Διηγήσου μου μια αστεία και ντροπιαστική συνάμα στιγμή που έζησες κάποτε.  


 


3.jpg


 


Ποιο αντικείμενο από αυτά που έχεις φτιάξει είναι το αγαπημένο σου;  


 


4.jpg


 


Γιατί είναι όμορφος ο Μάης; 


 


5.jpg


 


Τι λέει το ψάρι που έχεις κάνει τατουάζ στο χέρι σου; 


 


6.jpg


 


 


Γιατί αγαπάς το Κουκάκι; 


 


7.jpg


 


Τι χρειάζεται μια γυναίκα για να είναι όμορφη; 


 


8.jpg


 


 


 


Πηγή


Επεξεργασία από Θρηνωδός
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.