Μετάβαση στο περιεχόμενο

IT'S MY PARTY


YOSHIMITSU

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις

Τίτλος:
IT'S MY PARTY
Σενάριο/Kείμενα:
Ηλίας Κυριαζής
Σχέδιο:
Ηλίας Κυριαζής
Εκδοτική:
Hμερ. έκδοσης:
04-2013
Εξώφυλλα:
1 + 1 Οπισθόφυλλα ΕΔΩ ΛΙΣΤΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ
Τεύχη:
1
Κατηγορία:
Αυτοτελές
Είδος εντύπου:
Κόμικ
Βιβλιοδεσία:
Ράχη με μαλακό εξώφυλλο
Μέγεθος:
15.6 x 24.0
Σελίδες:
20
Χρώμα:
Έγχρωμο (ΕΓΧ)
Προέλευση:
Ελληνική
ISBN:
978-960-680-717-6
Ονομαστική τιμή:
8€

  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6416 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

tn_ITSMYPARTY_0001.jpg tn_ITSMYPARTY_0001z.jpg




Yoshi_ITS_MY_PARTY_Logo.jpg

Στο Φεστιβάλ Comicdom Con 2013 παρουσιάζεται μεταφρασμένο το It's My Party του Ηλία Κυριαζή, σε περιορισμένο τιράζ 200 αριθμημένων αντιτύπων και υπογεγραμμένο από τον ίδιο τον δημιουργό, ο οποίος βρισκόταν και στον πάγκο με προθυμία να σας κάνει και ένα σκιτσάκι για το καλό. Είναι ένα μεσαίου μεγέθους έγχρωμο αλμπουμάκι σε διαστάσεις 15,5 x 24,0 εκατοστά, ενώ οι μόλις 20 συνολικά (με τα εξώφυλλα) σελίδες είναι δεμένες με συνδετήρες. Η τιμή εκδότη αρχικώς ίσως κάπως τσιμπημένη στα 8,00€ είχε μία σημαντική έκπτωση από την εκδοτική Giganto κατά την διάρκεια του Con από 7€ μέχρι και τα 5€ τις ώρες παιδιού (Happy Hours) που από ότι αντιλήφθηκα ήταν εν ολίγης όλη μέρα σχεδόν.

Σχόλια για το κόμικ δεν έχω να κάνω, καθώς δεν ξέρω ο Κυριαζής είναι κάτι σαν τον Αρκά για μένα ήτοι μου αρέσουν τα κόμικ του και σχεδόν χωρίς πολλά - πολλά, ακόμη και αν γκρινιάξω για κάτι που μπορεί να με στραβώσει για λίγο, πάντα τα παίρνω και πάντα τα απολαμβάνω. Ωστόσο, για το συγκεκριμένο μπορείτε να έχετε και ιδία άποψη καθώς το έχει ο ίδιος ο δημιουργός ανεβάσει στο διαδίκτυο για ανάγνωση, οπότε η έκδοση αυτή είναι ίσως για τους οπαδούς του που το θέλουν έντυπο στην βιβλιοθήκη να το χαίρονται. Το σχέδιο και οι γραμμές πολύ όμορφο και καθαρό - κλασικός νομίζω Κυριαζής - και τα χρώματα πλούσια (μην νομίζετε δηλαδή ότι είναι απόρροια μεθυσιού ή τύπου 3D σαν το εξώφυλλο). Τίποτα το περίεργο αν έχετε διαβάσει προηγούμενα κόμικ του, θα σας φανούν γνώριμα και αν σας άρεσαν κιόλας, τότε είναι σχεδόν εγγύηση ότι θα σας αρέσει και το παρόν. Η ιστορία (που είχε παρουσιαστεί πρώτη φορά στο blog socomic.gr) εν ολίγης αφορά τον Πέτρο ο οποίος προσπαθεί να συνέλθει από ένα μεθύσι που μάλλον του έκατσε βαρύ, καθώς αρχίζει να έχει παραισθήσεις με αναμνήσεις από όλα τα προηγούμενα πάρτυ που έχει παρεβρεθεί στην ζωή του, παρέα πάντα με τον πιστό του φίλο Λουκά, ώσπου τελικά από ότι φαίνεται...


...καλά όλα στο πιάτο τα θέλετε; Το διαβάζετε μόνοι σας παραπάνω σήμερα και αν προλάβετε στο τσάκ το τσιμπάτε και από την Comicdom αύριο.



yoshi_Petros.jpg
Περισσότερα για τον Κυριαζή θα βρείτε στο φόρουμ μας ΕΔΩ

Επεξεργασία από Yoshimitsu
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120954
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ήμουν ο ένας από τους τυχερούς που το κέρδισαν via του διαγωνισμού του so-comic. Τελικά με την Ελληνική μετάφραση είναι πιο προσιτό, γιατί στο ξενόφωνο έχασα κάποια πράματα! Το ερώτημα είναι όμως το εξής: θα έδινα τόσα € για το συγκεκριμένο (88/200 btw); Η απάντηση προσωπικά είναι όχι και νιώθω απίστευτα τυχερός που αυτό και την Ιλιάδα τα κέρδισα σε διαγωνισμούς, αλλιώς θα αργούσαν πάρα μα πάρα πολύ να μπουν στη βιβλιοθήκη μου. Btw τα 8€ οφείλονται σύμφωνα με τον mister Giganto/Παπαϊωάννου στο ότι πήγαν και τυπώθηκαν σε έναν από τους καλύτερους της Αθήνας. Δεν ήταν αναγκαίο πάντως για κάτι τόσο μικρό. Προσωπικές επιλογές είναι όμως αυτές.

 

Σαν έκδοση είναι άριστη πάντως και η ιστορία σκέτος χαμός. 7.892/10!

 

>

:party: 
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 9 months later...

  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28681
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4783 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

μπορειτε να το διαβασετε εδω δωρεαν,το λινκ της παρουσιασης δεν οδηγει καπου πια,μαλλον κατεβηκε..

Μου αρεσε σε γενικες γραμμες η ιστορια,οχι κατι το ιδιαιτερο.Το σχεδιο ειναι πραγματικα πολυ καλο,ανεβαζει παρα πολυ το κομικ.

8€ δε θα τα δινα για κανενα λογο,οσο καλη και να ναι η εντυπη εκδοση.Ελπιζω τα 200 αντιτυπα να πουληθηκαν γιατι κακα τα ψεματα με τετοιο ογκο νεων εκδοσεων αμφιβαλλω για το κατα ποσο βρεθηκαν 200 ατομα να το παρουν..

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1539
  • Group:  Members
  • Topic Count:  43
  • Content Count:  621
  • Reputation:   5620
  • Achievement Points:  621
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6234 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ελπιζω τα 200 αντιτυπα να πουληθηκαν γιατι κακα τα ψεματα με τετοιο ογκο νεων εκδοσεων αμφιβαλλω για το κατα ποσο βρεθηκαν 200 ατομα να το παρουν..

Μπα,Κυριαζής είναι αυτός,ό,τι βγάλει θα "φύγει".

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 years later...

  • Member ID:  23328
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  2301
  • Reputation:   28439
  • Achievement Points:  2302
  • Days Won:  20
  • With Us For:  4551 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Περασε απο τα χερια μου αντιτυπο φιλου συμφορουμιτη και φυσικα δεν υπηρχε περιπτωση να φυγει αδιαβαστο :P Το καλυτερο του Κυριαζη που εχω διαβασει, το απολαυσα πολυ περισσοτερο απο αλλα πολυδιαφημισμενα κομικ του. 

 

Τα 8€ της αρχικης τιμης μου φανηκαν υπερβολικα και δεν θεωρω πως τα αξιζει "εκδοτικα", καθαρα σαν κομικ παντως το βρηκα πολυ καλο, καλυτερο απ' ο,τι περιμενω πλεον οταν διαβαζω κομικ του Κυριαζη, τα οποια συνηθως δεν ταιριαζουν και πολυ στο γουστο μου. Λογικα αν το βρω καπου θα το αγορασω και για 'μενα, αρα προφανως προτεινεται!

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.