Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατηγορία πωλήσεων


Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  35621
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  3
  • Reputation:   4
  • Achievement Points:  3
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1562 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Καλησπέρα σας. Δεν είμαι συλλέκτης, έχω κληρονομήσει όμως μια πλήρη συλλογή ελληνικών κόμικς (Ελληνόπουλο, Μεγάλο Ελληνόπουλο, Θησαυρός των Παιδιών, ΣΙΝΕΑΚ) και θέλω να την πουλήσω. Προσπαθώ να δημοσιεύσω αγγελίες στο φόρουμ του παζαριού αλλά δε μου δίνεται αυτή η δυνατότητα. Μπορείτε να με βοηθήσετε;

 

 

IMG_5746.thumb.JPG.aec75476e653c036150904c83af8d991.JPG

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1709
  • Content Count:  9053
  • Reputation:   64371
  • Achievement Points:  8896
  • Days Won:  155
  • With Us For:  6439 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  61

Καλησπέρα! βλέπω ότι είσαι μαζί μας 1495 μέρες :) οπότε δεν σε καλωσορίζω γιατί λογικά θα μας ξέρεις :) 

Υπάρχει κανόνας και τα "νέα" μέλη (αυτά που δεν συμμετέχουν στις συζητήσεις) δεν μπορούν να δημοσιεύουν στο Παζάρι (Πωλήσεις-Αναζητήσεις). Αυτός έγινε από την ίδρυση της Κοινότητας για να αποθαρρύνουμε εμπόρους ή ανθρώπους που θέλουν να πουλήσουν μόνο και να μην καταντήσει το στέκι μας σελίδα αγγελιών.

Αν θέλεις να αποκτήσεις αυτό το δικαίωμα, θα πρέπει να συμμετάσχεις στις συνομιλίες και θα σου δοθεί εν καιρώ. Έχουμε 120 ενότητες, ελπίζω κάποια να σε ενδιαφέρει ώστε να γνωριστούμε και να μπεις στη παρέα μας.

 

:cheers3: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35621
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  3
  • Reputation:   4
  • Achievement Points:  3
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1562 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

1495 μέρες, ε; 

Βρε πώς περνάν τα χρόνια!

Σεβαστή η επιφύλαξή σας και δικό σας είναι το φόρουμ, ό,τι θέτε το κάνετε, αλλά σας διαφεύγει μια λεπτομέρεια, βρε παιδιά. 

Εκτός από τους συλλέκτες και τους εμπόρους που - ομολογουμένως - έχουν ρημάξει όλες τις πλατφόρμες αγγελιών γιατί, ποιος είπε όχι στη τζάμπα διαφήμιση, υπάρχει και μια τρίτη κατηγορία ανθρώπων: εκείνοι που ούτε έμποροι είναι, μήτε  μοιράζονται το ίδιο χόμπι με σας αλλά μπορούν ΝΑ ΤΟ ΤΡΟΦΟΔΟΤΗΣΟΥΝ γιατί έχουν βρεθεί στην κατοχή τους πράγματα που σας ενδιαφέρουν. 

Εμένα, για παράδειγμα, όλη η συλλογή μου είναι κληροδότημα από τον πατέρα μου. Δε με ενδιαφέρει να την κρατήσω, δεν ενδιαφέρομαι να μάθω περισσότερα γι' αυτήν πέρα από την αγοραία της αξία για να την ρευστοποιήσω, αν κρίνω ότι αξίζει τον κόπο. 

Κι έτσι, οι κανονισμοί του φόρουμ με αναγκάζουν να πάω στο Marketplace ή στη Vendora - με την κάκιστη εξυπηρέτηση - να υποστώ το παζάρι του κάθε άσχετου αργόσχολου, να πληρώσω τα πανωπροίκια της πλατφόρμας, να κάνω αποστολές με κούριερ ακόμα κι αν ο άλλος είναι δίπλα μου και να στερήσω από τους πραγματικούς συλλέκτες τη δυνατότητα να εμπλουτίσουν τη συλλογή τους. 

Εγώ έχω ένα άλλο χόμπι. Είμαι μουσικός. Στο φόρουμ που συχνάζω λοιπόν, βρήκαν την εξής λύση: ίδρυσαν ένα δεύτερο, ξεχωριστό forum αγγελιών, όπου ο καθένας ποστάρει και πουλάει χωρίς να ανακατεύεται με τις συζητήσεις και τα κέφια των υπολοίπων. Γιατί δεν κάνετε το ίδιο; 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.