Μετάβαση στο περιεχόμενο
Χριστός Ανέστη! Χρόνια πολλά σε όλους και όλες, με υγεία! ×

Προς Το Αύριο: Κόμικς Μετά Μουσικής [Βενιού Ειρήνη, Το Βήμα, 23/03/2013]


Alejandro Foyn

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  25030
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  1229
  • Reputation:   5838
  • Achievement Points:  1229
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4403 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

 Ε ναι λοιπόν...η Marvel θα δημιουργήσει μουσικά κόμικ...Μια δικιά μου ιδέα έαν θυμάστε καλά από την συζήτησή μας στο θέμα του Αλφόνσο...Αλλά μόνο μια λογική εξήγηση υπάρχει....Σε τούτο το φόρουμ υπάρχει ένας μυστικός πράκτορας που στέλνει πληροφορίες στους ανώτερούς του... :moutra:

Btw για να θυμηθούμε τα παλιά :P

 

Καταχωρημένο 23 Αύγουστος 2012 - 01:03 πμ

Λοιπον!Επειδη ερχεται ενα στριπ του Λουφα σε λιγο...ετοιμαστειτε για το πρωτο ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ ΜΟΥΣΙΚΟ ΣΤΡΙΠ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ!
-Τι εννοεις μουσικο στριπ?
Εννοω πως θα ειναι ενα στριπ οπως ολα τα αλλα..ομως οταν θα χρειαστει, θα πρεπει να βαλετε το τραγουδι απο το youtube (θα σας πω εγω πιο) και να πατησετε αναπαραγωγη.Ετσι ωστε να ζησετε τις στιγμες που περνανε οι φιλοι μας απο τα κομικς.
 

Αυτή η καταχώρηση επεξεργάστηκε από Alejandro Foyn: 04 Δεκέμβριος 2012 - 05:00 μμ

 

Καταχωρημένο 23 Αύγουστος 2012 - 01:10 πμ

-Για δωσε μου ενα παραδειγμα...
Λοιπον.Στο στριπ ειναι η Παολα και τραγουδαει το "Εχω αλητισσα ψυχη"  :P της Αννας Βυσσης.Θα σας εχω γραμμενη την ιστοσελιδα για το τραγουδι ετσι ωστε να μην χανετε χρονο.Θα σας εχω πει εγω απο πριν πως οταν φτασετε στο 3 καρε να βαλετε το τραγουδι.Στο 3 καρε η Παολα ετοιμαζεται να τραγουδισει υτο το τραγουδι.Καθως παιζει το τραγουδι εσεις προσπαθειτε να διαβαζετε τι λεει η Παολα και να το λετε μεσα σας ως στοιχος του τραγουδιου με ρυθμο.
 

Αυτή η καταχώρηση επεξεργάστηκε από Alejandro Foyn: 04 Δεκέμβριος 2012 - 05:00 μμ

 

 

 

Η ανάγνωση ενός κόμικ αποτελεί πολύ προσωπική υπόθεση. Οι λάτρεις του είδους το γνωρίζουν καλά. Γι' αυτό και οι υπεύθυνοι της Marvel δημιούργησαν το σχέδιο Gamma - ένα «μουσικό» σχέδιο με στόχο να συνοδεύεται το ηλεκτρονικό ξεφύλλισμα των κόμικς της εταιρείες σε ταμπλέτες με ένα «έξυπνο» μουσικό χαλί, το οποίο προσαρμόζεται τόσο στο θέμα της ιστορίας όσο και στον ρυθμό ανάγνωσης του χρήστη.

«Πρόκειται για ένα προσαρμοστικό και μη επαναλαμβανόμενο μουσικό κομμάτι» εξηγεί ο αρχισυντάκτης Αξελ Αλόνσο. Σύμφωνα με τον ίδιο, η μουσική αλλάζει ενόσω ο αναγνώστης «ξεφυλλίζει» το ψηφιακό κόμικ.

Σε συνεργασία με τις εταιρείες Momentum Worldwide και CORD, η Marvel ανέπτυξε τη μουσική που θα «ντύσει» τους ψηφιακούς τίτλους της. Οπως επιβεβαιώνει ο αμερικανικός εκδοτικός οίκος, η μουσική δεν θα επαναλαμβάνεται ούτε στην περίπτωση ενός αργού αναγνώστη, που παραμένει στην ίδια σκηνή για περισσότερα από 30 δευτερόλεπτα.

Το επίδοξο σχέδιο της Marvel αναμένεται να κυκλοφορήσει εντός του 2013. Ωστόσο τιμή, τελική ονομασία και πρώτος τίτλος με τον οποίο και θα κάνει το ντεμπούτο του στην αγορά παραμένουν για την ώρα άγνωστα.   
 
ΠΗΓΗ: ΤΟ ΒΗΜΑ :dog:
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121019
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6357 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το τόπικ μετονομάστηκε και μετακινήθηκε στην Αρθρογραφία Εκτός GC στα Διεθνή νέα.   :best:

post-556-0-58802300-1364964771_thumb.jpg

Ενδιαφέρον... :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.