Μετάβαση στο περιεχόμενο

BibliOasi [ http://www.biblioasi.gr/ ]


DJO

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121004
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6346 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

DJO_biblioasi_logo.gif

 

Η Βιβλιόαση είναι διαδικτυακό βιβλιοπωλείο στο οποίο μπορείτε να βρείτε και αρκετά κόμικς. Η έδρα του βρίσκεται στη Νικηταρά 6 / Ζωοδόχου Πηγής 43 στα Εξάρχεια από όπου μπορείτε να παραλάβετε κατ'ιδίαν αν βρίσκεστε στο λεκανοπέδιο. Αλλιώς, αναλαμβάνουν να στείλουν μέχρι και εξωτερικό. Οι τιμές τους είναι με βάση το βάρος του πακέτου σε συνάρτηση με τον τιμοκατάλογο των ΕΛΤΑ, δείτε εδώ. Όσον αφορά τις τιμές, έχει πολύ πράμα σε καλές τιμές. Σε όλα υπάρχει τουλάχιστον ένα 10%, ακόμα και σε δυσεύρετα.

 

Και τώρα η προσωπική κατάθεση: Είχα παραγγείλει να μου βρουν τον διαβόητο Πασά του Μεταίχμιου (για να το πάρω με -10% εν αντιθέσει με το Μεταίχμιο που δεν το είχε καν στον Πολυχώρο του και θα έπρεπε να πάρω σβάρνα όλα τα newsstand του Ελευθερουδάκη στους σταθμούς του Μετρό ρωτώντας!) αλλά το άργησα με αποτέλεσμα να κλείσει η έδρα για καλοκαίρι. Έτσι υπήρχαν 3 επιλογές: ή να περιμένω μέχρι το Σεπτέμβρη ή να μου το στείλουν και να πληρώσω ταχυδρομικά χωρίς να το δω πρώτα από κοντά ή να... ω ναι. Χθες επισκεφθήκαμε με τον αδερφό μου το σπίτι-βάση του καταστήματος, του ζεύγους Μαθιουδάκη στο Φάληρο (κοντά στο Καραϊσκάκη). Ο ορισμός του γραφείου-σπιτιού και ο ορισμός των βιβλιοφάγων. :) Η απάντηση στο αν είναι μεταχειρισμένα ή όχι, είναι ότι όλα είναι από αποθήκες (είναι πολλά χρόνια στο χώρο του βιβλίου) οπότε όχι, είναι όλα καινούρια. Και αυτό που μου έκανε καλύτερη εντύπωση ήταν ότι πιάσαμε και την κουβεντούλα και δεν ήταν μια στεγνή αγοραπωλησία. Ενώ μέσα ακουγόντουσαν τα μικρότερα μέλη της οικογενείας να παίζουν. :) Οπότε ναι. Fully approved από εμέ. Αγοράστε άφοβα. Και ναι, ο Πασάς είναι ατσαλάκωτος. 100% από αποθήκη και μονάχα τα σημάδια από το σχοινί που τα δένουν-στιβάζουν στον εκδοτικό οίκο υπάρχουν στο πλάι. :)

 

 

 

 

Παλιό τόπικ εντυπώσεων-αποριών

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.