Μετάβαση στο περιεχόμενο

Γεια σας φιλοι. Καλως σας βρηκα!


centaur

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  12383
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  9
  • Reputation:   50
  • Achievement Points:  9
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5133 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Χαιρετω ολη την παρεα του φορουμ των κομιξ!

Από μικρος ειχα τρελα με τα κομιξ. Μάζευα με το χαρτζιλικι μου στο δημοτικο (δεκαετια 80) ντισνευ, ποπαυ, ταρζαν, τιραμολα σεραφινο. Μαγαλώνοντας σταματησα να αγοραζω λογω γκρινιας απο το σπιτι (παλι μικιμαους διαβαζεις; ) και επειδη νομιζα οτι ημουν ο μονος που διαβαζε κομιξ και επρεπε λοιπον να σοβαρευτω και να αφοσιωθω στα μαθηματα μου. :thinking: Πεταχτηκαν λοιπον τα περισσοτερα ή χαριστικαν. :crying:

 

Καποια στιγμη πολυ αργοτερα, στο πανεπιστημιο πλεον, επεσαν στα χερια μου καποια τευχη κοναν τα οποια διαβαστηκαν μονορουφι. Τι ωραιος και μυστηριος κοσμος αυτος του Κιμμεριου; Πραγματικα ηταν απολαυστικο διαβασμα αυτα τα ασπρομαυρα... Δυστυχως ομως και αυτα τα τευχη χαθηκαν σε μια μετακομιση. :crying::crying:

 

Περασαν τα χρονια, ξεχασα τον κοσμο των κομιξ, αλλα το μικροβιο φαινεται δεν εξαφανιστικε εντελως. Κατι οι προσφορες του Valtasar σε γνωστο τορρενταδικο ( :thanks: ) και κατι ενας φιλος που μου δανεισε καποια τευχη ντισνευ προσφατα και ο ληθαργος εσβησε οριστικα. Σημερα λοιπον, στα 32 πια, αρχιζω να αγοραζω παλι κομιξ! :dance: Κοντευω να ολοκληρωσω τη σειρα του Αστεριξ, και εχω αποκτησει τις 5 γραφικες νουβελες του Κοναν (τα χρονικα ενος θρυλικου ηρωα). Σκεφτομαι να ξεκινησω Λουκυ-Λουκ, Ιζνογκουντ και Μπλεικ-Μορτιμερ. Απο ντισνευ δεν ξερω τι να κανω. Το 'Κομιξ' δεν με ενθουσιαζει. Ενα ντοναλντ που διαβασα αντιθετα ηταν πολυ απολαυστικο. Θα δουμε, εχουμε μελλον. Οποιεσδηποτε προτασεις έχετε παιδια για αξιολογες σειρες αλλά και για καταστηματα (ειμαι απο Βολο) θα εκτιμηθουν με ευγνωμοσυνη.

 

Καλως σας βρηκα!

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11645
  • Group:  Members
  • Topic Count:  67
  • Content Count:  688
  • Reputation:   3732
  • Achievement Points:  688
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5259 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

:welcome2: centaur στον Παράδεισο των Κόμικς...!

Εδώ σίγουρα θα βρεις μια μεγάλη παρέα λάτρεων των κόμικς και άφθονες πληροφορίες γι' αυτά...

Περιμένουμε, λοιπόν, και τη δική σου συμμετοχή στις συζητήσεις μας...!

 

Όσον αφορά τα Disney τα οποία προανέφερες, εγώ θα σου πρότεινα να διαβάσεις τα Κλασικά (αν αναζητάς κλασικές ιστορίες καταξιωμένων δημιουργών), ενώ αν ενδιαφέρεσαι για νεότερες ιστορίες, το Ντόναλντ και το Μίκυ Μάους αποτελούν μια καλή λύση... :)

 

Τώρα, για καταστήματα στο Βόλο, έχει δημιουργηθεί αυτό το αξιόλογο θέμα.

 

Σου εύχομαι καλή διαμονή και καλή διασκέδαση...!

 

:cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2393
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  594
  • Content Count:  6421
  • Reputation:   30824
  • Achievement Points:  6434
  • Days Won:  13
  • With Us For:  6181 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

:welcome: centaur στην παρέα μας. Χαιρόμαστε που ξανακόλλησες το μικρόβιο των κόμικς :Book::doctor: και να είσαι σίγουρος ότι το greekcomics θα σε αποτελειώσει :vampir::P.

 

Καλή διαμονή και καλή διασκέδαση! :)

 

 

Υγ. Ωραίο avatar :cool:

 

 

:beer: :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11903
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  343
  • Reputation:   1748
  • Achievement Points:  343
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5218 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

:welcome: centaur!!! Σου εύχομαι καλή διαμονή και να ξέρεις πως ποτέ δεν είναι αργά για να καταπιαστείς με κάτι που αγαπάς πολύ!!!

 

:cheers3::cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12383
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  9
  • Reputation:   50
  • Achievement Points:  9
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5133 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Ευχαριστώ παιδια! Η αληθεια ειναι οτι έχω βρει απιστευτες πληροφριες και υλικο στο φορουμ. Αποδειξη πως "η ισχυς εν τη ενωσει". Μπράβο παιδια, πολυ χαιρομαι. :clap2:

 

Σε οτι αφορα τις ιστοριες της ντισνευ μάλλον θα πάρω τους συλλεκτικούς τόμους σιγα-σιγα (Βιβλιοθηκη Καρλ Μπαρκς κλπ) γιατι μου φαινεται σχεδον αδυνατον να συγκεντρωσω έναν ικανοποιητικο αριθμο απο παλια καλα τευχη, ενω με τα νεα το θέμα ειναι οτι οι καλες ιστοριες σπανιζουν απ' οτι διαβαζω. Επισης με ενδιαφέρει πολυ η σειρα Μεγάλα Κλασικα . Θυμάμαι το τεύχος "Ο Γύρος του Κόσμου σε 80 μέρες" που μου ειχαν κανει δωρο. Απιστευτο ηταν. Οπου βρω καποιο απο κεινα τα αριστουργηματα σημερα θα το απαγαγω με συνοπτικες διαδικασιες.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.