Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ο Doug Braithwaite στο Relax!!!!! [ FCBD 9-10/5/09 ]


AndreasD

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  8372
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  30
  • Reputation:   186
  • Achievement Points:  30
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5586 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Eίπα εγώ να μην πάρουν κι άλλοι?Ας πάρουν αλλά γιατί να μην δώσουν ένα παραπάνω σε κάποιον που δεν μπορεί να κατέβει??Εγώ δηλάδή δεν πήρα κανένα,αν όμως είχα κανένα γνωστό που δούλευε στο μαγαζί σίγουρα θα μου κράταγε....Εντάξει πήρα την Supegirl απο το τίποτα κάτι ειναι και αυτό(άλλο οτι έδωσα 58 ευρώ)

 

Ποιον ρώτησες φιλε ripper και σου είπε οτι δεν είχε? Αν και το FCBD event ηταν τεχνικα μόνο το σαββατο και η ουσια του ειναι λιγο οποιος προλαβε τον Κυριο είδε....εχουν περισεψει (οχι ολα) καποια κομματια κυρίως απο gold sponsors και ειδικα Avengers. Δεν ημουν σιγουρος αλλα ρωτησα τον Νικο σημερα. Μηπως ρωτησες καποιο απο τα αλλα παιδια και δεν ήξερε?

Επεξεργασία από SpiderGr
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25075
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  42
  • With Us For:  6220 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Φώτο απο το event πότα θα δούμε; Βάλτε λινικ! :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2059
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  63
  • Reputation:   94
  • Achievement Points:  63
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6212 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Στο ταμείο ρωτήσαμε και μας είπαν οτι ήταν αυτά σε μια κούτα,το παιδί με το μούσι και τα γυαλιά ρωτήσαμε και μου φαίνεται ήταν και εκείνη την ώρα και ένας άλλος με μπλούζα superman που φαινόταν οτι ήταν του μαγαζιού(μάλλον) αλλά δεν μας είπε τίποτα διαφορετικό.Το οτι ήταν μόνο το σάββατο δεν το ήξερα και εντάξει ήταν όποιος πρόλαβε αλλά δώστε και κανένα διπλό για κανένα που δεν μπορούσε να κατέβει, δεν είπαμε να πάρει ο καθένας απο 5,6...Τώρα πάει βέβαια πέρασε,δεν πειράζει του χρόνου πάλι.Απλά το ανέφερα γιατί έμεινα με το παράπονο,2 κόμικ ήθελα όλα κι όλα τουλάχιστον μου τα έδωσαν και τα διάβασα.Πάντως όλα τα υπόλοιπα ήταν πολύ καλά και με τις υπογραφές και με τα σκιτσάκια όλα μια χάρα αλλά πρέπει ο άνθρωπος να κουράστηκε να υπογράφει και να ζωγραφίζει τόσες ώρες.Άντε και του χρόνου με τον Alex ross(πολλά θέλω ε?)

Επεξεργασία από ripper
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  272
  • Reputation:   476
  • Achievement Points:  272
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5956 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Εμένα πάντως σήμερα, μαζί με τα κόμιξ του φακέλου μου σε κομιξάδικο των ΒΠ μου έδωσαν δώρο και ένα wolverine από το FCBD

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5004
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  255
  • Reputation:   448
  • Achievement Points:  255
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5899 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Πραγματικά ήταν όλα άψογα!!! O Doug ήταν ευγενέστατος και πολύ συμπαθής, όπως και η μάνατζερ του. btw, καθόμουν και έβλεπα μερικά splash pages και covers που είχε φέρει και μου έτρεχαν τα σάλια!!!! δυστυχώς οι τιμές ήταν απαγορευτικές και έτσι αρκέστηκα σε ένα sketchbook του!

 

 

Κάτι άλλο που ήθελα να προσθέσω, το οποίο δεν αναφέρθηκε και θα ήθελα να το θίξω (άσχετο με την άψογη διεξαγωγή του FCBD στο Relax) είναι το FCBD στο Solaris....δεν ξέρω πόσοι από εσάς πέρασαν από εκεί, αλλά εγώ απογοητεύτηκα.... υπήρχε μια πολύ μικρή ποικιλία τευχών μπροστά στο ταμείο από τα οποία μπορούσες να πάρεις μόνο ένα και αυτό μόνο αν έκανες αγορά από το μαγαζί.....

εγώ δεν έχω να προσθέσω τίποτα άλλο :down: :down: :down:

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8372
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  30
  • Reputation:   186
  • Achievement Points:  30
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5586 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Ripper o τυπος με την μπλούζα Σουπερμαν ήμουν εγώ... δεν δουλευω στο μαγαζι απλως είμαστε συγγενείς με τον Νικο οπότε θεωρητικα "ειμαι του μαγαζιου). Δίπλα απο τον Χριστο ( το παιδι στο ταμειο ) ήταν ενα δείγμα απο οσα FCBD comics ειχαν μείνει.... Δεν θυμάμαι την ώρα που εφευγες ( τοτε ειδα το σκιτσο σου ) αν είχαν μεινει... Αν ρωτησες και εμένα σίγουρα θα σου είχα πει και για αυτα στο ταμείο εκτός και αν ήμουν τοσο στον κόσμο μου απο την κουραση οποτε 1000 sorry... αλλα σου λεω οτι ρώτησα τον Νικο και μου είπε οτι έχουν μείνει καποια κομματια Avengers ακόμη. Παρε ενα τηλ και ρώτα αλλα ζήτα τον Νικο προσωπικά για να σου πεί σίγουρα....

 

Φιλε Αντρέα θα βάλω φωτογραφίες πιθανά αύριο. Σήμερα αφιερωσα την μερα στον Doug και την Sue για να παμε όπου θέλουν και να ηρεμήσουν.... Δεν έχουμε τόοοοσες πολλές αλλα ας είναι καλα ο φίλος Αλεξ που είχε φέρει κάμερα οποτε θα έχουμε και βιντεο στο άμεσο μέλλον!!! :)

Επεξεργασία από SpiderGr
  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2059
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  63
  • Reputation:   94
  • Achievement Points:  63
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6212 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Εντάξει άμα προλάβω θα πάρω ένα τηλέφωνο...Μιας που αφιέρωσες την ημέρα σου με τον Doug και την Sue θα μπορούσες να μας πεις που ήθελαν να πάνε?Πόσες μέρες έμειναν Ελλάδα?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8372
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  30
  • Reputation:   186
  • Achievement Points:  30
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5586 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Ακομη εδώ ειναι, έχουν κουμπάρο Ελληνα και ετσι θα περασσουν λιγες μερες μαζι του μακρια απο κομικς και deadlines :)

Παντως χτες ειχαμε παει κλασσικα Ακροπολη το πρωι και το βραδακι για φαι και βολτουλα...

Επεξεργασία από SpiderGr
  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7403
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  178
  • Reputation:   1222
  • Achievement Points:  178
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Συγχαρητήρια για την εκδήλωση! :best:

Ο φίλος Doug ήταν άψογος, παρά το ότι ήταν πολύ κουρασμένος.

Σχεδίαζε ασταμάτητα για όλους πορτραίτα, και είχε όρεξη για κουβέντα και αυτός και

η Sue.

Όποιος διέθετε χρήματα, θα μπορούσε να πάρει φοβερά σχέδια από την έκθεσή του.

Ορίστε και το δικό μου σχέδιο:

 

 

post-7403-1242243721_thumb.jpg

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.