Μετάβαση στο περιεχόμενο

MARVEL CHRONICLE ( A YEAR BY YEAR HISTORY )


nwethecat

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  8098
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  67
  • Reputation:   99
  • Achievement Points:  67
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5594 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

post-8098-1231423933_thumb.jpgpost-8098-1231424015_thumb.jpgpost-8098-1231424147_thumb.jpgpost-8098-1231424199_thumb.jpgpost-8098-1231424507_thumb.jpg

 

Πριν ένα μήνα ήμουν διακοπές στη Ρώμη και όπως είναι φυσικό, έπρεπε να φύγω τουλάχιστον με ένα comic στα χέρια (αγγλικής έκδοσης), έτσι για το καλό. Δεν έχω παράπονο... Για καλή μου τύχη, μετά από πολλές περιπέτειες, απέκτησα την "βίβλο" (έτσι τη λέω) της Marvel! Αυτή η "βίβλος" λοιπόν, είναι μια εγκυκλοπαίδεια σχετικά με την εταιρία Marvel και την πορεία της όλα αυτά τα χρόνια, από το 1939, μέχρι το 2008! Υπάρχουν ένα σωρό αναφορές και αναλύσεις (όχι πολύ εκτενείς) σε σεναριογράφους, σχεδιαστές, ήρωες, σενάρια, γεγονότα της εποχής ή κινηματογραφικές ταινίες, που επηρέασαν τα εν λόγω comics, καινοτομίες ή μικρά νέα από άλλες εταιρείες (όπως DC) και πολλά πολλά άλλα, ανά χρονιά και με μια μικρή περίληψη ανά δεκαετία. Ένα μείον που βρήκα (γιατί τα θέλω κι όλα δικά μου) είναι η απειροελάχιστη αναφορά του Secret Wars! Κατα τ' άλλα είναι μια υπέροχη έκδοση, της DK, 351 σελίδων που θα καλύψουν και τον πιο απαιτητικό, με εύχρηστο και πλήρες ευρετήριο, η εγκυκλοπαίδεια τοποθετείται σε ειδική θήκη κουτί, +2 μεγάλες κάρτες (η μία μόνο με το σχέδιο και η άλλη με χρώμα) με ολόκληρο το σχέδιο που χρησιμοποιήθηκε για το εξώφυλλο και το οπισθόφυλλο, και με πολλές μα πάρα πολλές φωτογραφίες ή αποσπάσματα από σελίδες των comics και εξώφυλλα! Α, όσον αφορά την τιμή, το αγόρασα στα 49,00 euro, που τη βρήκα αρκετά λογική τιμή... Μετά από ξεφύλλισμα περίμενα να κάνει κανα 70άρι και να μου πέφτουν τα αυτιά, αλλά όχι, τη γλίτωσα!
Ουφ, απ' ότι καταλάβατε είναι η πρώτη μου παρουσίαση και ελπίζω να μην σας κούρασα (πολύ...), όπως επίσης ελπίζω οι φωτογραφίες που έβγαλα να φαίνονται αν όχι τέλειες, απλά οκ! Εννοείται πως δεν έχω πρόβλημα να με διορθώσει κάποιος σε κάτι ή να προσθέσει κάτι που σίγουρα θα ξέχασα, όλα τα σχόλια καλοδεχούμενα! Τα ξαναλέμεεεε......... :thanks:

Επεξεργασία από kwtsos
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2393
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  594
  • Content Count:  6421
  • Reputation:   30822
  • Achievement Points:  6434
  • Days Won:  13
  • With Us For:  6178 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

:congrats: για την πρώτη σου παρουσίαση! Ήσουν αναλυτικότατος! :thanks:

Τώρα που πήρες το "βάπτισμα" περιμένουμε και άλλες. :best:

 

Υγ. Πάντως φωτογραφίες αποφεύγουμε να ανεβάζουμε. Είναι προτιμότερο να σκανάρονται τα εξώφυλλα (αν φυσικά έχεις σκάνερ και αν χωράει το τεύχος ;) ). Περισσότερες πληροφορίες στο θέμα αυτό θα σου πουν οι αρμόδιοι mods. :)

 

 

:beer: :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8098
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  67
  • Reputation:   99
  • Achievement Points:  67
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5594 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Thanx thanx!!! Ωχ, αλήθεια? Δεν το ήξερα! Βασικά είναι μεγάλο βιβλίο και δεν γινόταν να το σκανάρω, το σκέφτηκα! Anyway, αν υπάρχει πρόβλημα ας μου σφυρίξει κάποιος...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28725
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6445 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

:clap2: Πολύ ωραία παρουσίαση και εντυπωσιακές οι φωτογραφίες όπως και να το κάνει κανείς. Δείχνει πολύ φροντισμένη και πολύτιμη σαν έκδοση, χώρια που από άποψη μεγέθους μπορείς να την χρησιμοποιήσεις και σε καμιά οικοδομή αν σου τελειώσουν τα Ytong. Δεν ξέρω τί να πρωτοζηλέψω, τον τόμο που μας παρουσίασες ή το ταξίδι σου στην Ρώμη που είναι μέχρι σήμερα ένας κοντινός μεν αλλά ανεκπλήρωτος προορισμός για μένα. Καλώς όρισες και στην παρέα μας φίλε Alek.

 

:thanks:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  149
  • Content Count:  1759
  • Reputation:   2296
  • Achievement Points:  1759
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6416 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Συγχαρητήρια Alek για την παρουσίαση! Εύχομαι κι εγώ τώρα που έκανες την αρχή να ακολουθήσουν κι άλλες!

 

Όσο για τον τόμο, πέρα από "ζηλεύω" τι άλλο να πω; Καλοδιάβαστος! :)

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.