Μετάβαση στο περιεχόμενο

CARSON JAMES


DJO

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις

Δημιουργός:
CARSON JAMES
Επίσημη Ιστοσελίδα:
Εργογραφία:

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121003
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6345 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

unnamed.jpg

 

O James Carson είναι ένας....χμ, ας αφήσουμε καλύτερα τον ίδιο να μας πει... ;)

 

"Τρελαινόμουν να σχεδιάζω από τότε που έμαθα να περπατάω! Οι πρώτες μου..."δουλειές" ήταν στο νηπιαγωγείο, όπου ζωγράφιζα αεροπλάνα και τα πούλαγα για 5 σεντς. Μετά πήγα να σπουδάσω στο Industrial Design στο Brigham Young University. Ενδιαφερόμουνα περισσότερο να δουλέψω πάνω σε ταινίες και έτσι μετακόμισα στο L.A. Η πρώτη μου δουλειά ήταν πάνω σε μια ταινία που λεγόταν "Robot Jox". Ήταν μια αστεία ταινία! Βοήθησα να φτιάξουνε κάποιες μακέτες ρομπότ για την David Allen Productions. Μετά, έκανα από'δω κι από'κει κάποια μοντέλα, εφέ για τερατάκια και άλλα, μέχρι και γλυπτά, συχνά με το σκιτσάρισμα ως βοήθημα. Το 1994, μεταπήδησα αποκλειστικά στην εικονογράφηση και σχεδιασμό όταν δούλεψα για μία ταινία μικρού μήκους του Tim Burton, ονόματι Ed Wood. Από'κει και πέρα όλα πήραν το δρόμο τους.

 

Πλέον μπορώ να πω ότι είμαι τύχερος που δουλεύω παρέα με τόσους ταλαντούχους και ευχάριστους ανθρώπους! Είναι πολύ δημιουργικό και ικανοποιητικό, άμα σκεφτείς ότι όταν ήμουν μικρός λάτρευα να σχεδιάζω και συνέχισα όποτε μπορούσα, αλλά αυτό που κάνω πια είναι η δουλειά μου!

 

Προς το παρών, μένω στο Highland της Utah, μαζί με τη γυναίκα μου, Samantha και ένα σωρό κουτσούβελα.

 

-Jim"

 

 

Κοινώς, ο James Carson κάνει concept art για διάφορες ταινίες και δη blockbusters!!! :D Έχει δουλέψει πάνω και στις 3 ταινίες του Spider-Man, τους Fantastic Four, την πρώτη ταινία του Hulk, τους Πειρατές της Καραϊβικής, μέχρι και το Superman του Tim Burton το οποίο δεν είδε το φως της δημοσιότητας!!! :wow:

 

Ακολουθούν κάποια χαρακτηριστικά του σκίτσα, ενώ τη συνολική του δουλειά μπορείτε να τη δείτε στην επίσημη ιστοσελίδα του, jamescarsondesign.com. :beer6:

 

post-556-1205802968_thumb.jpg post-556-1205802459_thumb.jpg

post-556-1205802568_thumb.jpg post-556-1205802584_thumb.jpg

post-556-1205802937_thumb.jpg post-556-1205802500_thumb.jpg

post-556-1205803078_thumb.jpg post-556-1205803154_thumb.jpg

post-556-1205803418_thumb.jpg post-556-1205803614_thumb.jpg

 

 

:cheers:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.