Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ιστορίες από το περιθώριο της ζωής [ Αφιέρωμα στα graphic novel - BOOKPRESS Απριλίου ]


tzabouromaria

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  5763
  • Group:  Members
  • Topic Count:  37
  • Content Count:  110
  • Reputation:   804
  • Achievement Points:  110
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5834 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Και ύστερα, ήρθαν τα graphic novels!

Πολλοί από τον χώρο του κόμικ, όπως ο συγγραφέας Alan Moore («V for Vendetta» και «Watchmen»), πιστεύουν ότι ο όρος αντανακλά μόνο εμπορικούς σκοπούς. Πόσο έτσι είναι όμως;

Περισσότερα, στο

My link

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27523
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5743 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Δοθέντος του χώρου που καταλάμβανε στο περιοδικό (πήρα την έντυπη έκδοση) ήταν καλό άρθρο.Αναφέρει αρκετά στοιχεία και γενικές πληροφορίες για οποιονδήποτε δεν έχει επαφή με τον αντικείμενο και εικάζω ότι ίσως οδηγήσει κάποιους στο να προμηθευτούν ένα GN για να το δοκιμάσουν.

Η μοναδική έκφραση που δεν μου άρεσε ήταν η παρακάτω «Αν, παρ’ ελπίδα, διαβάσατε κάποιο κόμικ που σας άρεσε και δεν ήταν graphic novel» που μου φάνηκε λογικώς ανακόλουθη αλλά αυτό οφείλεται στο ότι υπάρχουν πολλές και διάφορες απόψεις σχετικά με το τι είναι graphic novel και τι όχι οπότε σε άλλους δεν θα έκανε κάποια αρνητική εντύπωση.

Όπως και να έχει εγώ θα κρατήσω το θετικό της υπόθεσης ,που είναι ότι σε ένα περιοδικό για βιβλία σχεδόν κάθε μήνα αφιερώνονται σελίδες που αφορούν κόμικς.Μάλλον αποτελεί σημάδι αποδοχής του μέσου από ένα ευρύτερο φάσμα αναγνωστών.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5763
  • Group:  Members
  • Topic Count:  37
  • Content Count:  110
  • Reputation:   804
  • Achievement Points:  110
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5834 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Καλημέρα Zade. Μια χαρά την κατάλαβες τη φράση μου και εννοείται ότι είναι λογικά ανακόλουθη αφου εμπεριέχει χιούμορ και δόση ειρωνίας!!!!! Κυρίως ήθελα να πειράξω αλλά και να "καθησυχάσω" με χιούμορ ακριβώς αυτό, το "ερύτερο φάσμα αναγνωστών" που λες κι εσύ! Όσο για όλα τα άλλα, ακριβώς με αυτό το πνεύμα γράφτηκε.

:efxaristo:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.