Μετάβαση στο περιεχόμενο

Melandros

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις

Τίτλος:
BIG BANG!
Σενάριο/Kείμενα:
Σταύρος Κιουτσιούκης, Παναγιώτης Κύρτσης, Πέτρος Χριστούλιας, Γιάννης Τεξής, Σοφία, Γιάννης Τερζής, Psithu,Tasmar, Έλλη Μόκα, Ανδρέας Καραουλάνης, Χρήστος Σταμπουλής
Σχέδιο:
Σταύρος Κιουτσιούκης, Παναγιώτης Κύρτσης, Πέτρος Χριστούλιας, Γιάννης Τεξής, Σοφία, Γιάννης Τερζής, Psithu,Tasmar, Έλλη Μόκα, Ανδρέας Καραουλάνης, Χρήστος Σταμπουλής
Εκδοτική:
ΑΥΤΟΕΚΔΟΣΗ Λίστα εκδόσεων
Hμερ. έκδοσης:
2005
Εξώφυλλα:
7 + 2 Οπισθόφυλλα ΕΔΩ ΛΙΣΤΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ
Τεύχη:
7
Κατηγορία:
Σειρά/Αυτοτελή
Είδος εντύπου:
Κόμικ
Βιβλιοδεσία:
Καρφίτσα
Περιεχόμενο:
Πολυθεματικό
Μέγεθος:
14.2 x 20.3
Σελίδες:
40
Χρώμα:
Ασπρόμαυρο (ΑΜ)
Προέλευση:
Ελληνική

  • Member ID:  4830
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  480
  • Content Count:  2663
  • Reputation:   16030
  • Achievement Points:  2665
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5911 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

BigBang_0000.jpg BigBang_0001.jpg BigBang_0002.jpg

 

Η πρώτη περίοδος του Big Bang! το οποίο είχε κερδίσει δύο Comicdom Awards, ως καλύτερο Fanzine για τις χρονιές 2005 και 2006, (η δεύτερη περίοδος απο την Ένατη Διάσταση, εδώ). Στο τεύχος που έχω (τεύχος 6), έχει ιστορίες απο τους Tasmar, Psithu και Sofia και νομίζω πως είναι και το τελευταίο αυτής της περιόδου... αλλά πάλι μπορεί να κάνω και λάθος. Καλές ιστορίες, με όμορφο σχέδιο και δωρεάν.. το τέλειο πακέτο :P .. Στην εσωτερική μεριά των εξωφύλλων, έχει φωτογραφίες απο τον πρώτο διεθνές φεστιβάλ κόμικς της Θεσσαλονίκης.
 

post-2265-1235752245_thumb.jpg

http://www.freewebs....!/bigbang00.htm

Ευχαριστούμε για τα εξώφυλλα τους dionik & CitizenX.
 

---

  • Το μέλος dionik πρόσθεσε ΕΔΩ:

Το εξώφυλλο και τα περιεχόμενα του τεύχους #4. Στα περιεχόμενα αναφέρεται και το site http://www.freewebs.com/bigbang!, στο οποίο μπορείτε να δείτε τα εξώφυλλα και κάποιες από τις ιστορίες. ;)

  • Το μέλος CitizenX πρόσθεσε ΕΔΩ:

Αυτό εδώ το post έπρεπε να το έχω κάνει εδώ και πολύ καιρό αλλά.... Ιδού λοιπόν τα 4 εξώφυλλα της πρώτης περιόδου του Big Bang που έλειπαν από το αρχείο. Να σημειώσω, όμως, πως υπάρχει και ένα τεύχος 0 το οποίο, δυστυχώς, δεν έχω στην κατοχή μου για να ανεβάσω το εξώφυλλο (αλλά σ'αυτό, ίσως να μπορούσε να βοηθήσει ο ίδιος ο Τάσος). Επειδή η ώρα είναι περασμένη δεν θα μπω σε λεπτομέριες για το περιεχόμενο των τευχών. Να σημειώσω μόνο πως υπάρχει μια ελαφρά διαφοροποίηση στστις διαστάσεις των τευχών 1 και 2 (είναι ελαφρώς μεγαλύτερα) σε σχέση με τα επόμενα. Σ'αυτά τα τεύχη παραθέτω και τα οπισθόφυλλα λόγω ύπαρξης artwork. Στα υπόλοιπα τεύχη υπάρχει διαφήμιση του Cofix (R.I.P.)-δια χειρός Τάσου Μαραγκού- το οποίο,απ΄όσο γνωρίζω ανέλαβε από ένα σημείο και μετά, μέρος των εξόδων εκτύπωσης.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2393
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  594
  • Content Count:  6421
  • Reputation:   30812
  • Achievement Points:  6434
  • Days Won:  13
  • With Us For:  6172 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Το εξώφυλλο και τα περιεχόμενα του τεύχους #4. Στα περιεχόμενα αναφέρεται και το site http://www.freewebs.com/bigbang!, στο οποίο μπορείτε να δείτε τα εξώφυλλα και κάποιες από τις ιστορίες. ;)

 

BigBang_0004.jpg

 

 

:beer::beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 years later...

  • Member ID:  7777
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  43
  • Content Count:  863
  • Reputation:   6051
  • Achievement Points:  863
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5605 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Αυτό εδώ το post έπρεπε να το έχω κάνει εδώ και πολύ καιρό αλλά.... Ιδού λοιπόν τα 4 εξώφυλλα της πρώτης περιόδου του Big Bang που έλειπαν από το αρχείο. Να σημειώσω, όμως, πως υπάρχει και ένα τεύχος 0 το οποίο, δυστυχώς, δεν έχω στην κατοχή μου για να ανεβάσω το εξώφυλλο (αλλά σ'αυτό, ίσως να μπορούσε να βοηθήσει ο ίδιος ο Τάσος). Επειδή η ώρα είναι περασμένη δεν θα μπω σε λεπτομέριες για το περιεχόμενο των τευχών. Να σημειώσω μόνο πως υπάρχει μια ελαφρά διαφοροποίηση στστις διαστάσεις των τευχών 1 και 2 (είναι ελαφρώς μεγαλύτερα) σε σχέση με τα επόμενα. Σ'αυτά τα τεύχη παραθέτω και τα οπισθόφυλλα λόγω ύπαρξης artwork. Στα υπόλοιπα τεύχη υπάρχει διαφήμιση του Cofix (R.I.P.)-δια χειρός Τάσου Μαραγκού- το οποίο,απ΄όσο γνωρίζω ανέλαβε από ένα σημείο και μετά, μέρος των εξόδων εκτύπωσης, . Επίσης, ο Δημήτρης Σαβαϊδης(ιδιοκτήτης του Cofix και σεναριογράφος) ήταν αυτός που μου σύστησε πρώτη φορά τον Τάσο ως "νέο ανερχόμενο δημιουργό που αυτοεκδίδει ένα fanzine". Cheers! :beer:

 

BigBang_0001.jpgBigBang_0002.jpgBigBang_0003.jpgBigBang_0005.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 7 months later...

  • Member ID:  4830
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  480
  • Content Count:  2663
  • Reputation:   16030
  • Achievement Points:  2665
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5911 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Δεν είναι πλήρη τα εξώφυλλα, γιατί πολύ σωστά υπάρχει και τεύχος #0 .. Σύνολο δηλαδής 7 τευχάκια..

θα προσπαθήσω αύριο να αξιωθώ να καθήσω για να το σκανάρω.. :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.