Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΠΑΛΙΟΔΟΥΛΕΙΕΣ (1995-2004)


Melandros

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις

Τίτλος:
ΠΑΛΙΟΔΟΥΛΕΙΕΣ (1995-2004)
Σενάριο/Kείμενα:
Γιώργος Τσούκης
Σχέδιο:
Γιώργος Τσούκης
Εκδοτική:
ΓΙΩΡΓΟΣ Β. ΤΣΟΥΚΗΣ Λίστα εκδόσεων
Hμερ. έκδοσης:
10-2004
Εξώφυλλα:
1 + 1 Οπισθόφυλλα ΕΔΩ ΛΙΣΤΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ
Τεύχη:
1
Κατηγορία:
Αυτοτελές
Είδος εντύπου:
Κόμικ
Βιβλιοδεσία:
Ράχη με μαλακό εξώφυλλο
Περιεχόμενο:
Κοινωνικό,Φαντασίας,Χιουμοριστικό
Σελίδες:
210
Χρώμα:
Ασπρόμαυρο (ΑΜ)
Προέλευση:
Ελληνική
ISBN:
960-630-323-3
Ονομαστική τιμή:
9,95€

  • Member ID:  4830
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  480
  • Content Count:  2663
  • Reputation:   16024
  • Achievement Points:  2665
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5889 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Paliodouleies_0001.jpg  Paliodouleies_0001z.jpg

 

 

2004 (1000 Αντίτυπα)
Τί μπορούμε να πούμε γι αυτήν την συλλογή από προηγούμενες δουλειές του Τσούκη, σε διάφορα έντυπα μαζεμένες όλες μαζί, σε μια πάρα πολύ καλή έκδοση...
Μέσα περίέχει, όπως προδίδει και το εξώφυλλο, δουλειές του απο το 1995 εώς και το 2004 δημοσιευμένες στα Trash-Can, Trash Can Comics, και Trash Can Unplugged, Εφημερίδα Θεσσαλονίκη, Ασυλάτωρ, Homo Metallicus, Φούσκες, Ανόργανη Ύλη, Φλιπ, Καθόλου Μικρός Κθουλού και άλλα.....
Απίστευτο χιούμορ σε όμορφα όσο και διαφορετικά μεταξύ τους σχέδια....
Η πρώτη έκδοση έχει βγεί σε 1000 αντίτυπα..
Απλά ένα βιβλίο που πρέπει να έχετε στην συλλογή σας .....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 11 months later...

  • Member ID:  2818
  • Group:  Members
  • Topic Count:  73
  • Content Count:  916
  • Reputation:   3583
  • Achievement Points:  916
  • Days Won:  2
  • With Us For:  6112 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

Όπως είπε κι ο Μάνος,αξίζει και με το παραπάνω να το έχετε στη συλλογή σας!! :best: :best: Πολλά διαφορετικά κι ωραία πράγματα τα οποία σε αφήνουν στο τέλος με ένα χορταστικότατο συναίσθημα!!!! :) :)

 

Προσωπικά το απόλαυσα σελίδα σελίδα!!!Μακάρι να είχε κι άλλο και να διάβαζα ακόμα!! :yes:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 6 months later...

  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Το έπιασα χτες στα χέρια μου. Και έμεινα παγωτό. Εξαιρετικοτατότατο κόμικ! :best: Και η πλάκα είναι ότι εδώ θα έλεγε κανείς ότι είναι πιτσιρικάς/νέος και ότι μετά ωρίμασε....

 

Τι να λέμε ρε σεις... Το διάβαζα και έπαιρνα τηλέφωνο για να μεταφέρω τα όσα αστεία διάβαζα. :) Δεν ξέρω για τι να πρωτομιλήσω. Για τα απίστευτα "black humor-τι δεν θα ακούσετε να λέει κανένας ρεπόρτερ"? Ή για εκείνο το ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ "μεγάλη ιστορία" (ή πως δαίμονα λεγότανε) που απλώς το κοίταζα έκθαμβος????

 

Δε γνωρίζω ποιο ακριβώς είναι το τάργκετ γκρουπ αυτού του πονήματος. Η εύκολη απάντηση είναι "για όσους έχουν χιούμορ", αλλά πολλοί νομίζουν ότι έχουν ενώ δεν έχουν..... Σουρρεαλιστικότατη συλλογή. Απορώ πως είναι δυνατόν να έχουν βγει μόνο 1000 κομμάτια και να μην έχουν εξαντληθεί ήδη!!!

 

Πάρα μα πάρα πολύ ευχάριστη έκπληξη για εμένα η γνωριμία μου φέτος με τις διάφορες δουλειές του Τσούκη! Είχα ακούσει μερικά θετικά σχόλια, αλλά δεν φανταζόμουνα ποτέ ότι υπάρχει Έλληνας που να δουλεύει στα κόμικ και να έχει ένα τόσο γοητευτικότατο μυαλό που να μου μιλάει τόσο πολύ :)

 

:cheers5:

 

ΥΓ υπ'όψιν ε? όλα αυτά τα θεϊκά, έχοντας διαβάσει μόλις το μισό κόμικ.... και το άφησα καθαρά γιατί είχα δουλειά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7341
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  1379
  • Reputation:   6443
  • Achievement Points:  1379
  • Days Won:  5
  • With Us For:  5617 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  60

Ο σύλλογος tsoukis rulez - tsoukis for ever καλωσορίζει τον νεοφώτιστο Germ! :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  272
  • Reputation:   476
  • Achievement Points:  272
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5925 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Το έπιασα χτες στα χέρια μου. Και έμεινα παγωτό. Εξαιρετικοτατότατο κόμικ! :best: Και η πλάκα είναι ότι εδώ θα έλεγε κανείς ότι είναι πιτσιρικάς/νέος και ότι μετά ωρίμασε....

 

Τι να λέμε ρε σεις... Το διάβαζα και έπαιρνα τηλέφωνο για να μεταφέρω τα όσα αστεία διάβαζα. :) Δεν ξέρω για τι να πρωτομιλήσω. Για τα απίστευτα "black humor-τι δεν θα ακούσετε να λέει κανένας ρεπόρτερ"? Ή για εκείνο το ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ "μεγάλη ιστορία" (ή πως δαίμονα λεγότανε) που απλώς το κοίταζα έκθαμβος????

 

Δε γνωρίζω ποιο ακριβώς είναι το τάργκετ γκρουπ αυτού του πονήματος. Η εύκολη απάντηση είναι "για όσους έχουν χιούμορ", αλλά πολλοί νομίζουν ότι έχουν ενώ δεν έχουν..... Σουρρεαλιστικότατη συλλογή. Απορώ πως είναι δυνατόν να έχουν βγει μόνο 1000 κομμάτια και να μην έχουν εξαντληθεί ήδη!!!

 

Πάρα μα πάρα πολύ ευχάριστη έκπληξη για εμένα η γνωριμία μου φέτος με τις διάφορες δουλειές του Τσούκη! Είχα ακούσει μερικά θετικά σχόλια, αλλά δεν φανταζόμουνα ποτέ ότι υπάρχει Έλληνας που να δουλεύει στα κόμικ και να έχει ένα τόσο γοητευτικότατο μυαλό που να μου μιλάει τόσο πολύ :)

 

:cheers5:

 

ΥΓ υπ'όψιν ε? όλα αυτά τα θεϊκά, έχοντας διαβάσει μόλις το μισό κόμικ.... και το άφησα καθαρά γιατί είχα δουλειά.

Ψάξε και για μικρούς Κθούλου αν μπορείς. Δε θα χάσεις.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7777
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  43
  • Content Count:  863
  • Reputation:   6049
  • Achievement Points:  863
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5583 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Ο σύλλογος tsoukis rulez - tsoukis for ever καλωσορίζει τον νεοφώτιστο Germ! :beer:

 

 

Φέρτε τον αφρό ξυρίσματος και τα latex να ξεκινήσουμε το τελετουργικό μύησης νέων μελών. :mafia:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Οι Κθούλου ήταν τα πρώτα που είχα πιάσει. Διαβαζόντουσαν μια χαρά, αλλά δεν ήταν τα πράγματα που θα έλεγα "πάρε πάρε πάρε". Απλώς θα έλεγα "οκ. πλάκα έχουν. τσίμπα τα". Αυτό εδώ όμως, η Σοκολάτα και ειδικά η Βίδα, είναι από άλλο πλανήτη! :)

 

Ναι σε αφρούς ξυρίσματος, ναι σε latex, ναι και σε πολλά άλλα πράγματα, όχι όμως από εσάς :) Έχετε κάτι ανάμεσα στα σκέλια σας που δεν μου κάνει το κλικ :D

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Indian changed the title to ΠΑΛΙΟΔΟΥΛΕΙΕΣ (1995-2004)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.